TFF 2. LİG 2019/2020 28. HAFTA | SAMSUNSPOR'umuz 2 - 1 Zonguldak Kömürspor

Başlatan ata55, 08 Mart 2020, 13:43:50

« önceki - sonraki »

Sol Açık

55_OrHaN_55

eprianu

Ahmethan Köse'nin oyuna alınması çok yanlış bir hamleydi. Kubilay bugün iyiydi, çok önemli ara pasları attı.

Seyircisiz oynamanın takımı etkilediğini düşünüyorum. Zonguldak Kömürspor gibi rakipten zaman zaman baskı yedik. Biz bu maçı normal şartlarda 3-4 farklı kazanırdık.

Kazandık yola devam ediyoruz. İnşallah şu koronavirüs sorunu çözülür de tribünleri yeniden doldururuz.

_SoN_

Bu maçta Bahattinle başlamamayı,ilerleyen dakikalarda bahattin yerine ibrahim halil i oyuna almayı bana kimse anlatamaz, Bahattin ve Atabey'in tüm maçlarını izledik, bu takımın ilk 11 forveti kesinlikle bahattindir, ayrıca bahattinin gol kralı olması için özel bir sebebide vardır, ,İlerleyen dakikalarda bu ibrahim halil sevdasınıda anlamıyorum, kenarda bahattin dururken neden onu sokalım? kanattanda alır taşır en az ibrahim halil kadar.

Raqua55

Alıntı yapılan: 55_OrHaN_55 - 15 Mart 2020, 17:22:20Şimdi düzelttiler. :) Yanlışlık bile bize denk geliyor ya :D
Samsunspor galib gelince elleri titrer onlarin abi 😂

tactician

Daha önce de ifade etmeye çalışmıştım. Ertuğrul hoca fazla tutucu ve korumacı bir oyun yapısı tercih ediyor. Rakipler ile bu denli kalite farkınının olduğu bir ortamda daha vaatkar bir oyun bekliyor insan doğrusu. Maç sonrası basın toplantısında hocamız ilk yarı ve ikinci yarı oynanan futbol arasındaki farkı futbolcuların ciddiyetine bağlasa da bu görüş kesinlikle resmin ufak bir bölümünü açıklamaya yetiyor bence. İkinci yarıda futbolcuların ortaya koyduğu ciddiyet muhakkak bir miktar arttı ama yine de temel farklılık hiç şüphesiz orta alanda topla oynama becerisi yüksek bir ismin, Kubilay'ın sahaya atılması idi.

Atabey takımı eksik oynatmaya devam ediyor. Eski Atabey en azından temposu ve mücadelesi ile oyuna katkı sunuyordu. Son haftalarda formu çok belirgin şekilde düştü ve artık hiç çekilmez bir hale geldi sahadaki varlığı. Hocanın son bölümlerde sürekli sahaya sürdüğü Halil Çolak'dan da katkı alamıyoruz haftalardır. Ahmethan; hakeza yine girdiği hiç bir maçta katkı sunamadı. Son yazımda da yazmıştım; Atabey ve Halil sezon sonu kontratı bitecek oyuncular. Bu oyunculara süre verip bir de üstüne katkı alamayınca insan neden diye sormadan edemiyor?

Bu seneyi başarı ile geçtik. Takım disiplini ve fizik güç bu seneyi kotarmaya yetti. Bundan sonraki seneler için salt bu iki doğru yetmeyebilir. Oyun pratiği ve taktiksel olgunluk noktasında Ertuğrul hoca ve ekibinin daha fazlasını sunması gerekiyor.

mehmet yılmaz

Bugün maçın adamı Burak Çalık'tı. Ne kadar önemli bir transfer olduğunu bir kez daha gösterdi.

Muhammet Beşir, nasıl bir fiyasko olduğunu yine ortaya koydu. Ne kadar acı ki, geçen sezon bu çocuk, takımın as santraforu olarak planlama yapıldı.

Ayrıca hocayı çok başarılı bulan, bütün tercihlerine saygı duyan biriyim lakin Bahattin'in oynatilmamasini anlayamıyorum. Çocuk gol krallığı iddiası içinde. Üstelik yerine oynatılan Atabey hem formsuz hem de kiralık bir oyuncu.

55.hakan

Benim hissettiğim Bahattin'in taktik yerine kendine oynaması gereksiz çalıma girip top kaptırması hocayı çıldırtmış durumda. Aynı şeyi Kubilay'da yapıyordu pas vermesi gereken yerde vuruyordu son haftalarda laf dinleyip düzelince şans bulmaya başladı. Aslında hoca şu mesajı veriyor. İstersen 100 gol at takım oyuncusu olmayıp kendine oynayacaksan forma yok.

cembaba

İlyas Kubilay bu maçta bence doğru oynadı. Özellikle ilk yarı uyuyan orta sahamızı uyandırdı. Attığı ara pasları çok etkili oldu. Bir de şut attı. Ama maçın adamı kesinlikle Burak Çalık'tı. Sorumluluk aldı ve takıma galibiyeti getiren isimdi diyebilirim. Oyun olarak bütün sezon boyunca Sarıyer ve Manisa maçları dışında 'iyiydik güzel oynadık' diyebileceğim bir maç olmadı. Gerek rakiplerin bizim karşımızda daha düşük kalitede olması, gerekse mücadele ve fiziki güce dayalı bu ligin getirdiklerinden kaynaklı sanırım.

Bu arada taraftarsız oynanan maçlar, hazırlık maçından farksız.

ngonge

Ertuğrul hoca bana ilk hocalık dönemini hatırlatıyor bazı açılardan. Özellikle Bahattin yerine Atabey tercihi. Nedense kafasına göre bir forvet tipi var ve o oyuncu vasat da olsa onu tercih ediyor. İstediği işleri yapmayan oyuncuları yıldız da olsa kalite farkı üstün de olsa oynatmıyor.