SAMSUNSPOR KONGREYE GİDİYOR

Başlatan Barış555, 05 Aralık 2017, 09:19:55

« önceki - sonraki »

Shane_Falco

@eprianu

Dostum sakinliği korumakta fayda var. Heyecanlı heyecanlı yazmana gerek yok.
Belli ki sen olursa yeni bir takım oluşumu destekleyeceğini söylüyorsun. Ben karşısında durduğum bi durum. Ayrıca Altınordu'ya da çoluk çocuk demekte ilginç bir bakış açısı. Diğer konularda haklısın diyorum ve geçiyorum. Yoksa belli mevzu uzayacak.
Belli ki taraftarlık ve futbol bakışı konusunda çok ayrı noktalardayız. O yüzden tartışmayı daha fazla uzatmayacağım.
Fikirlerine saygı duyuyorum ama desteklemiyorum. Daha fazla burayı kirletmeye gerek yok.
Bir cevabın olursa özelden yazabilirsin.

jurista

bence burası kirlenmiyor aksine farklı fikirlerle güzel bir sohbet ortamı oluşuyor yeter ki üslup ayarını bozmadan,rencide etmeden üzmeden tartışalım ...
shen falco arkadaşım en kötü tutu yönetimi bile kayyumdan iyşidir demişsin, kayyumu savunan biri değilim fakat tutu yönetiminin bir yönetim olduğunu düşünmek bile yanlış,zira eprianunun da yazdığı gibi hiçbir kaotik süreci yönetememiş,taraftara ve fuybolculara sürekli yalan söylemiş ,kamuoyunu farklı ve yanlışl bilgilerle yanıltmış bir idare biçimini yok sayıyorum ...

aslında sorun şu tutu ve ekibini bu camiaya dayatan zihniyet ,bu zihniyetin destekçileri de hepimizce malum.

futboılu bilen anlayan,yabancıların deyimi ile scout ekibi oluşturabilen gerekli zamanlarda gerekli açıklamalarla zaman zaman yükselen basıncı kontrol altına alabilen bir yönetim modelini ve bu yönetimin kimler tarafından oluşturulabileceğini pekala bu şehrin ekabir takımı bilir .

ben samsunsporun süper lige çıkmasını,belini düzeltmesini bu kaostan çıkmamasını isteyen bir güruhun varlığından endişe ediyorum ,geldiğimiz nokta itibari ile malesef endişelerim beni haklı çıkarıyor.

Stoper

AlıntıEski Samsunspor başkanlarından Av. Hakkı Tomaç, 'Bu genel kurulun zamanı şu anlamda doğru olmadı.

Kulübümüzün ciddi sorunları var ve bu sorunları en iyi mevcut yönetim biliyor. Şu anda bir başkan adayı kamyon dolu parayla gelse de sorunları çözemez. Çünkü nereye ne harcayacağını bilemez. Eğer Samsunspor'un menfaatlerini düşünüyorsak, mevcut yönetim sorunları en iyi bildiği için kongre ertelenmeli ve görevlerine devam etmeliler" dedi.

Raqua55

Kayyuma kalırsak hayale gerek yok Düşeriz.Erkut devam ederse yine siyaset kazanır.İki ucu.....değnek gibi bir olay.Küme düşersek toparlanamayız bu borçla.Kocaeli Sakarya gibi oluruz.Allah sonunumuzu Hayır etsin

brigand

Aylardır istifa etmeyip, kongreden hemen sonra istifa eden ve bunun planlarını daha önceden yapan yönetim kusura bakmayın da bir saniye bile kalmasın zaten. Onlar olmadan yaşayalım bu süreci en azından daha onurlu olur. Samsunspor umurlarında değil. Siyaset, Samsunspor çok hareketlenmesin ama ölmesinde diyor. Bunu zaten beyanlarından bile anlayabilirsiniz. Yönetim menfaatini kurtarıp gitmenin planlarını çok önceden yapmış. Şu süreçte gerçekten başarabiliyor muyuz, ayağa kalkabiliyor muyuz göstereceğiz. Gösteremezsek birçok arkadaşımızın yukarıda ki mesajlarında belirttiği gibi çok daha kötü günlerle karşılaşabiliriz. Bu durumda payımız olabilir ama gerçek sorumluları biz değiliz. Bu nedenle hepimizin stres içinde olduğunu bilerek, lütfen birbirinize kötü söz ve hakarette bulunmayın.

samsun 55

Salı günü futbolculara ciddi ödeme yapılacaktı ona ne oldu ?

Sadece Samsunspor

Tutu gittigi icin yapmazlar odeme falan. Bu saatten sonra vali disinda kimseden bi destek beklemiyorum. Vali de bi yere kadar eder. Eger baskansiz gidersek duseriz takimda kimse kalmaz. Dusersekte bu kulup kullerinden falan dogamaz batar gider kapanir

tactician

Yönetimin bırakıp gitmesi gecikmiş bir karar bence.
Geç olsa da güzel bir karar.
Bunların yönetiminde yaşanılanların daha ötesi olmaz bu kulübe; inanmam.
2-3 sene daha sürünürüz belki ama sonrasında bir ivme yakalarız.
En azından bundan sonra kandırılmayız; neyse onu görürüz.

bayfa55

Takımın en zor anında istifa etmeleri ne kadar yanlış bir yönetimin Samsunsporun başında bu zamana kadar olduğunu göstermiyor mu?

eprianu

30 Aralık 2017, 14:27:27 #114 Son düzenlenme: 30 Aralık 2017, 14:47:57 eprianu
@Shane_Falco,

İsmail Uyanık bıraktığı günden bu yana neredeyse 15 yıl olmuş. Bu 15 yıla kısaca bakalım mı?

- Takım iki defa Süper Lig'den düşmüş. Düşürenler de bugün birilerinin medet umduğu paralı başkanlar, Adnan Ölmez ve Kazım Yılmaz. İkisi de verdiklerini fazlasıyla aldı. Kazım Yılmaz'a 5 yıldır borç ödüyoruz, tüm TFF gelirleri ona gidiyor ve hala 10 Milyon'a yakın borcumuz var. Demek ki paralı başkan bu takıma çözüm değil, aksine felaket!

- TFF 1. Lig'de 4 kez küme düşme korkusu yaşamışız. Daha da kötüsü bunların ikisinde averajla ligde kalmışız. Hatırlarsanız birinde Sakaryaspor birinde de Bandırmaspor düşmüştü.

- Bu süreç içinde gerçekleşen neredeyse tüm kongrelerde kayyum kelimesi geçti, borcun çokluğundan bahsedildi, gönüllü başkan adayı çıkmadı. Bir iki istisnası mevcut.

- Yine bu süreçte skandal üstüne skandal yaşandı. Futbolcular alacakları nedeniyle federasyona başvurur oldu. Karaktersiz oyuncular takıma alınıp kaptan yapılmaya başlandı. Futbolcular taraftara söver oldu(Sercan Temizyürek'in taraftara söyledikleri gibi). 1461 maçında kadın, yaşlı, çoluk çocuk denmeden coplandı, biber gazı sıkıldı. Valinin emriyle siteden yayınlanan bildiri kaldırıldı. Mersin İY ile oynadığımız final maçı tarihe geçti. Adnan Güngör gibi camiayı satmış isimlr yuvaya kahramanmış gibi alındı, yetmedi yine kaçıp gittiler! Stadyumu başka takımlar tarafından açılan dünyanın ilk asalak camiası olduk. İstememesine rağmen Samsunspor aleyhinde oy kullanmış isimler yönetime kahraman gibi alındı. Ufak tefek skandalları yazarsak forum yetmez ayrıntılara girmiyorum.

- Bu süreç içinde alt yapımız giderek daha kötü hale geldi, şu anda neredeyse bitik durumda.

- 15 yıldır şehirde belediye başkanları takıma destek vermiyor. Bi fuar içindeki otopark verildi, sonra elimizden aldılar. Osman Genç küfür eder gibi, siyasi şov amaçlı, şaka değil aylık 50 TL geliri bulunan otoparkı verdi. Bize sahip çıkan az da olsa destek veren bi Necattin Demirtaş vardı, nankörlük yapıp gittik zerre katkısı olmayan Erdoğan Tok'u getirdik. Bunları niye anlatıyorum bize şehirden destek gelmiyor. Cevabını biliyorsunuzdur ama diyelim ki biri çıkıp da sordu "Belediyeler ne yapabilir ki?". Bolu'da Boluspor ekmek fırını gördük, Bursa'da belediye kendi stadını kendi yaptı, yetmedi Bursaspor'a benzin istasyonu desteği verdi. Birkaç ay önce Balıkesir Belediyesi batmakta olan takımın elinden tuttu yanılmıyorsam 5-6 Milyonluk anlaşma yaptı. Kısacası biz siyasilerden destek alamıyoruz!

- Yine bu süreç içinde ileriyi hedefleyen, 3-4 yıllık yapılanmanın hesabını yapan başkan gelmedi. Gelen her başkan sağdan soldan para dilendi, gelen para ile kulübü döndürmeye çalıştı. Çoğu zaman çark dönmedi tabi ki. Parayı veren emri de verdi, Fuat Köktaş'ın bizi dilenci yerine koyup "Tamam size de bi hazırlık maçı ayarlarız" demesi ne kadar içinize siniyor?

- Proje sahibi hiçbir başkan gelmediği için borcumuz giderek arttı. Bu zaman diliminde bir kere bile sezon sonunu artı hesapla kapamatadık. 15 yıldır sürekli battık, bittik, para yok lafları duyduk

- Menteşoğlu ve Uyanık zamanlarında bırakın maçı idmanları kaçırmayan insanlar  camiaya küstürüldü. Kaç nesil var saydınız mı camiaya küstürülen? Bu insanların camiaya küsme nedenleri sportif başarısızlık değil! Örneği ben lise zamanlarımda kombine alabilmek için yazları sanayide çalıştığımı biliyorum. Şimdi ayda 10 kombine parası kazanıyorum ama gitmiyorum maçlara. Midem kaldırmıyor vasıfsız insanları. Çok sevdiğim bir büyüğüm var adam idmanlarda yaşananları anlatır, futbolcuların form durumlarını bilirdi, şimdi kafasına silah dayayın gitmez maça. Eskiden maç cumartesi gündüz vaktine gelince sanayi esnafı kepenk kapatırdı, şimdi bu insanlara bir yerlerden bedava kombine geliyor yine gitmiyor maçlara!

Şimdi buraya bir çizgi çekiyorum ve size soruyorum : Eğer bu düzen değişmezse önümüzdeki 15 yıl, yukarıda yazdığım gibi geçecek. Razı mısınız?

Bu takımın üç seçeneği var :

1) Gerçek ve harbi Samsunsporlu, Menteşoğlu mantığında bir Samsunsporlu çıkar takımı sahiplenir. Bunun imkansız olduğunu hepimiz biliyoruz.

2) Erkurt Tutu mantığında biri gelecek ve önümüzdei 15 belki de 20 yıl böyle geçecek. Ölmeyeceğiz ama sürüneceğiz, skandal üstüne skandal yaşayacağız! "Daha ne olabilir ki?" diye diye bugüne geldik. Stadımızı bile başkaları açtı.

3) Gerçeklerle yüzleşmek! Takımın borcu ortada kayyumsa kayyum, düşmekse düşmek! Bu takım 3. Lig'e düşse desteklemeyecek miyiz, tabi ki "DESTEKLEYECEĞİZ"!

Bu arada ben hiçbir yazımda yeni bir takım kuralım demedim. Bu camia artık bir iç hesaplaşmaya gitmek zorunda! Yoksa önümüzdeki 15 yıl belki 20 yıl böyle gidecek! Süper Lig'e bile çıksak burnumuzdan gelecek, gelmedi mi zaten? Hee siz razıyım diyorsanız çağıralım gelsin Erkurt Tutu, her başarısızlıkta futbolcuyu suçlasın, hocayı suçlasın, yeri gelsin taraftarı suçlasın ama kendisi ak kaşım misali devam etsin görevine!

Ben razı değilim, ne sıkıntı çekeceksek şimdi çekelim, 3. ligde bile olsak önümüzü görelim, parası olmasa bile işi bilen harbi Samsunsporluların yönetimi ile yola devam edelim. Bu ligde bile kalacaksak yapılanmaya gidelim, diyelim ki 3-4 sene ligde kalma hedefiyle lige çıkacağız, ama borç bitecek. Bu durumu bilelim buna göre hareket edelim. Çok mu tuhaf isteğim?

Ben ne önceki yazımda ne de bu yazımda hakaret, küfür, sinir vb tutum takınmadım. Varsa kusur olarak algılanan bir durum affola.

cakir55

Bu saatten sonra kimsenin aday olacağını sanmıyorum, 14 futbolcu TFF başvurmuştu onlar sözleşmlerini fesh eder, onların borçlarını ödemeye çalışırız. Devre arası transfer olmaz elimizde ki, vasat topçularla ikinci lige doğru yavaş yavaş düşeriz.

Böyle olmamalı bi kalkınma olmalı, ne bilim bir şeyler olmalı işte nasıl kimse aday olmaz aklım almıyor benim.

55ertan

Alıntı yapılan: cakir55 - 30 Aralık 2017, 15:11:24
Bu saatten sonra kimsenin aday olacağını sanmıyorum, 14 futbolcu TFF başvurmuştu onlar sözleşmlerini fesh eder, onların borçlarını ödemeye çalışırız. Devre arası transfer olmaz elimizde ki, vasat topçularla ikinci lige doğru yavaş yavaş düşeriz.

Böyle olmamalı bi kalkınma olmalı, ne bilim bir şeyler olmalı işte nasıl kimse aday olmaz aklım almıyor benim.

Aynen öyle olacak.
Şurda 1mio.luk samsun kenti futbolcuların alıcaklarını ve 2transferlik bütceyi çıkaramıyor.
35.000 stad da ortalama 20.000 oynasaydık en azından futbolcuların alıcaklarını karşılardı.

Kongrenin ve istifanın zamanlaması yanlış. Bu kargaşada kimse gelmez. Sahipsiz takım amatöre doğru ilerliyor.

bayfa55

Bu şekilde 10 yıl daha çıkamayız. Belki kayyum olursa takım dibi görür ama sağlam çıkar.

SametYılmaz55

Kayyumda herkesin pisliği ortaya çıkar da bir yaptırımı olmaz.yapanlarin yanına kâr kalır yaptıkları.ama bu yönetim ve türevleri takıma gelecekse kalalım kayyuma dibe vuralım.amatore de düşsek peşinden koşacağımız Samsunspor olsun yeter.canimiz da yansa en azından duruşumuz olur.menfaatcilerin olmadığı,siyasilere yalakalık yapanların olmadığı,ceplerini dolduranların olmadığı Samsunspor'u özledik.Ruhlar amatör yürekler şampiyonlar ligi olur.Daha huzurlu daha güzel olur günler

MeL_55

arkadaslar ismail uyanik icin twitterde cagri yapsak fena olmaz mi?
en azindan su suskunlugunu bozar ve birseyler söyler.

ne diyorsunuz?