SAMSUNSPOR ÜNİVERSİTESİ

Başlatan kaptan 55, 06 Mart 2009, 15:11:19

« önceki - sonraki »

kaptan 55

Biliyorum çok hayalce bi başlık,şehri yönetenlerin SAMSUNSPOR'a ne kadar destek oldukları ortadayken bu şehre kattıkları ne varki sorularının şehirde çokca sorulduğu bi dönemde SAMSUNSPOR ÜNİVERSİTESİnin hayali bile çok güzel geldi bana paylaşmak istedim.Evet şehrimizde OMÜ üniversitesi mevcut ama bu şehir 2. bi üniversiteyide çok rahatlıkla kaldırabilecek potansiyele sahip bi şehir diye düşünüyorum.

YaşarDoğu

fikir güzel, iç oksuyor akla geldikçe

amaa ;
normal acılan üniversitelere yök karsı cıkarken bu  üniversiteye neder bilemiyorum ::) ??? ;)

kaptan 55

bu iş tabiki siyasiler ve şehrin idari amirlerinin yapacağı baskılarla olabilecek bi iş ama bunuda zaten açtığım konuda paylaştım sizlerle bu üniversite illa devlet üniversitesi olucak diyede bişey yok SAMSUN'lu girişimci veya konsorsiyumla oluşabilecekde bi iş ama nerde bizde bu işi koşturacak vekiller,siyasiler,bürokratlar?sadece hoş bi fikirdi paylaşmak istedim umarım çocuklarımız böyle bi olayı görürler SAMSUN'da

celebi

YENİ BİR ÜNİVERSİTE AÇMAK KOLAY BİR İŞ DEĞİL. ANACK OLURSA DA SÜPER OLUR. GİDER BARİ ORADA MEMLEKETİMDE ÖĞRETİM ÜYELİĞİ YAPARIM.

ahk34

Alıntı yapılan: celebi - 06 Mart 2009, 15:27:29
YENİ BİR ÜNİVERSİTE AÇMAK KOLAY BİR İŞ DEĞİL. ANACK OLURSA DA SÜPER OLUR. GİDER BARİ ORADA MEMLEKETİMDE ÖĞRETİM ÜYELİĞİ YAPARIM.

seni taraftardan sorumlu ögretim görevlisi yaparlar. amigo hoca

esedullah

Canikteki üniversitenin adı Canik Başarı Üniversitesi

eLLis

Canik Başarı Üniversitesi kuruluyor 2011 de eğitim hayatına başlayacakmış sanırım adı Samsunspor Üniversitesi olsa süper olur tabi ama başarı vakfı sanmıyorum böyle birşey yapsın.

beşnumara

Alıntı yapılan: eLLis - 13 Mart 2009, 15:34:54
Canik Başarı Üniversitesi kuruluyor 2011 de eğitim hayatına başlayacakmış sanırım adı Samsunspor Üniversitesi olsa süper olur tabi ama başarı vakfı sanmıyorum böyle birşey yapsın.
yapabileceği tek şey samsunspora sponsor olmaktır.

kuzey55

13 Mart 2009, 17:47:49 #8 Son düzenlenme: 13 Mart 2009, 17:49:24 kuzey55
yer ayırma değil sadece mart ayında temeli atılıyor CANİK BAŞARI ÜNİVERSİTESİ'nin...yeri ise muhteşem yeşil ve mavinin arasında.bu proje samsuna oldukça faydalı olacaktır mutlaka.ayrıca büyüklüğümüzü bir kez daha kanıtladık.

AlıntıBaşarı Vakfı tarafından Canik'te kurulacak olan Özel Başarı Üniversitesi'nin temeli Mart ayında atılacak. 450 dönüm alan üzerine kurulacak olan üniversitenin projesi hazır

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Canik'te yeşerecek olan Canik Başarı Üniversitesi'nin mütevelli heyeti ile bir araya geldi. Başarı, Eğitim ve Sağlık Vakfı Başkanı Ahmet Giritli ve yönetim kurulu üyeleri, Canik Başarı Üniversitesi'nin projesi hakkında Başkan Osman Genç'e bilgi verdi. 450 dönüm alan üzerine 116 dönümüne rektörlük, fakülteler, sosyal tesisler, yurtlar, lojmanlar ve uluslararası kongrelere ev sahipliği yapabilecek kongre merkezi projesi hakkında bilgi veren mimar Turgut Toydemir, projeyi hazırlarken çevrenin fiziki yapısı ile uyum sağlamasına dikkat ettiklerini ve alanın en iyi şekilde kulllanıldığını söyledi.

Üniversite hayata geçiyor

Canik'in gelişimindeki hedeflerinin, sağlık, turizm, eğitim ve kültür olarak belirlendiğini ve bu hedeflere ise emin adımlarla ilerlediğini belirten Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Canik'te hayat bulacak Canik Başarı Üniversitesi ile ilçenin adının tüm danyaya duyurulacağını söyledi. Başkan Genç, "Canik Başarı Üniversitesi ile hem Canik hem de Samsun büyük kazanım elde edecek. Karadeniz Bölgesi'nde ilk vakıf üniversitesinin ilçemizde kurulması Canik adına sevindirici. Üniversitenin projesinin de hazırlanması ve vaziyet planının ortaya koyulması ayrı bir önem taşıyor. Burada olan enerjinin birleştirilerek, üniversite hizmeti gibi nice hizmetleri hayata geçirebiliriz. Önemli olan inanmak. İlçemize, adını taşıyan bir üniversite kazandırmaya inandık ve başarı kendiliğinden geldi. Şimdiden üniversitemiz hayırlı olsun" dedi.

Temeli martta atılacak

Canik'in eğitimde rüştünü ispat etmiş bir ilçe olduğunu dile getiren Başarı, Eğitim ve Sağlık Vakfı Başkanı Ahmet Giritlis de, bundan güç alarak Karadeniz Bölgesi'nde ilk vakıf üniversitesinin Canik'te kurulacağını söyledi. Mart ayında temeli atılacak olan Canik Başarı Üniversitesi ile Samsun'un eğitim yuvaları ile kuşatılacağını dile getiren Giritli, "Canik ilçesinin eğitimci bir başkana sahip olması, ilçe adına sevindirici. Göreve geldiği günden buyana eğitime yaptığı yatırımları yakinen takip ediyoruz. Eğitime yapılan yatırımlar uzun soluklu. Bu nedenle Canikliler, ilköğretimden yükseköğrenime kadar olan eğitimlerini doğdukları şehirde alacaklar. Bu da Canikli gençler adına sevindirici. Başta bu işin mimarı olan Canik Belediye Başkanı Osman Genç ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum" diye konuştu.

kaptan 55

13 Mart 2009, 17:58:35 #9 Son düzenlenme: 19 Mart 2009, 17:17:05 kaptan 55
vakıfla temasa geçilip SAMSUNSPOR BAŞARI ÜNİVERSİTESİDE olabilir adı ama nerde bizde öyle bi SAMSUNSPOR sevdalısı siyasi,büroktar,belediye başkanı

deplasman

13 Mart 2009, 18:33:15 #10 Son düzenlenme: 13 Mart 2009, 23:24:51 deplasman
Üniversite fikri kulağa hoş geliyor ama ülkenin kaynaklarını harcayarak , ülkeye yeni diplomalı işsizler katmaktan öteye gitmez bence.
80 kadar üniversite var ama malesef önemli bir kısmı liseden farksız.
Ama mecvut üniversiteden, Samsun'un daha fazla yararlanması sağlanabilir.

Pergani 55

SAMSUNSPOR ÜNİVERSİTESİ demek bile içimi gıdıklıyor ne güzel olurdu ama

AntZ

25 Nisan 2009, 11:47:45 #12 Son düzenlenme: 25 Nisan 2009, 11:50:40 Ant55
Adının Samsunspor Üniversitesi olması elbette hoş düşünce ama bunlar vakıf üniversiteleri ve tüm geliri ilgili vakıfa kalacak. Zor ama bu iş olacaksa sadece isimle olmaz, herşeyi Samsunspor a ait olan, geliri Samsunspor'a kalan bir üniversite olmalı. Ama malesef henüz bir kolejimiz bile yok!

Açılacak özel üniversiteler değil de, OMÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Samsunspor a devredilip ayrı, özel bir üniversiteye dönüştürülebilir. Tabi bunları hiçbir teknik bilgiye sahip olmadan yazıyorum  :-[