TS'li futbol şube sorumlusu

Başlatan hasselbaink, 03 Mayıs 2008, 22:44:31

« önceki - sonraki »

hasselbaink

AlıntıYusuf Ziya ÇAKIR
y.ziyacakir@halkgazetesi.com.tr

Uğursuz kim? 

Samsunspor, deplasmanda oynadığı Malatyaspor maçından buyana galibiyet yüzü göremiyor. Bunun nedenini Samsun spor kamuoyu merak ediyor. Bazılarına göre takımda sakatlıkların çokluğu, bazılarına göre takım ligde kalmayı garantilediği için futbolcular rehavet içinde. En ilginç yakıştırma ise kulübede bir uğursuzun veya uğursuzluğun bulunduğu. Bu yüzden Samsunspor galibiyet yüzü göremiyormuş!

HOCALAR AYNI
Son haftalarda 'kulübede uğursuzluk var" söylentileri ayyuka çıkınca bizde Halk Gazetesi olarak Samsunspor'un son Elazığspor galibiyeti ile başlayan çıkışında kulübede bulunanları araştırdık ve ortaya ilginç bir tablo çıktı. Peşpeşe deplasmanda oynanan ve 2-1 sonuçlanan Elazığspor, Gaziantepspor Büyükşehir Belediyespor ile iç sahada oynanan Mardinspor maçlarında kulübede, Orhan Hoca, Mehmet Gönülaçar, Refah Kayalar ile yönetici olarak o dönem görevdeki Futbol Şube Sorumlusu Hüseyin Başgöl bulunuyor. Deplasmandaki Malatyaspor maçında ise hocalar aynen kalıyor, sadece görevinden istifa ettiği için Hüseyin Başgöl'ün yerine yönetimi temsilen Genel Müdür Bahadır Saraç külebeye giriyor. Samsunspor hayati değerdeki bu maçıda 2-1 kazanıyor.

NEDİM AYDIN
İşte bu maçtan sonra Samsunspor düşüşe geçiyor. Kulübe değişiklik yapılıyor. Hocalar aynı, Futbol Şube Sorumlusu Nedim Aydın kulübede. Eskişehir maçı 0-0 bitiyor. Samsunspor deplasmanda Kartalspor'u 3-0 yenerken maç 3-3 bitiyor. Maç sonrası gerek kulübede, gerekse spor kamuoyunda "kulübede bir uğursuz var" söylemleri daha da artıyor. Giresunspor maçında kulübede bu yüzden yer kavgası bile çıkıyor. Maçı Samsunspor 1-0 kaybediyor, kulübe ise aynı. Son olarak kötü gidişe Altay hezimeti ekleniyor. Bu maçta da kulübe aynı. Şimdi, galibiyet serisinde kulübe Orhan Hoca, Mehmet Gönülaçar, Refah Kayalar, Hüseyin Başgöl-Bahadır Saraç'tan oluşurken, beraberlik ve mağlubiyet serisinde ise hocalar ve Nedim Aydın. Sizce uğursuz kişi kim?

KAPUCU YALANLADI...

Bir gazetede Orhan Kapucu'nun ağzından ,"Sezon sonunda yokum. İki maçım kaldı" haberi çıkmıştı. Hoca bu haberi okuyunca çılgına döndü ve "Yok böyle birşey" diyerek yalanladı. Hatta idmanda, haberi yapan muhabiri çağırıp,"Varmı böyle birşey" diyerek sitem etti.Hocanın,"Söylemedim. Yalan" dediği haberi okuyan bazı köşe yazarları ise hocayı sert bir şekilde eleştirdi. Hoca yalanlamakla görevini yaptı... Şimdi gözler, "hocamızın böyle bir düşüncesi yok. Kendisi ile sürekli görüşüyoruz. Haber yalandır" diyecek bir yöneticide. 

GÖREV ADAMI!

Göreve geldiği günden beri bir türlü galibiyet yüzü göremeyen Samsunspor'un Futbol Şube Sorumlusu Nedim Aydın'ı tanımayan yoktur.

En büyük özelliği gazetecileri, patronlarına ve yöneticilerine şikayet etmektir...

Hatta bunu alışkanlık haline getirmiş. Haberde bir noktayı, virgülü ununtun veya yanlış yazdın vay haline...

Hemen soluğu gazetenin patronunun veya yöneticisinin yanında alır ve asli görevini yerine getirir...

Bazen bu şikayetinde de başarılı olur, oldu da. Bu yüzden işini kaybedenler bile oldu. Hangi takımı tuttuğu herkes tarafından çok iyi bilinen  Nedim Aydın baktı ki bizi şikayet ettiği mercilerden yüz bulamıyor, tersleniyor, bu kez hedef değiştirdi. Şimdi şikayet yerine, haberleri yalanlamak için gazete gazete dolaşıyor.

Ne yapsın zavallı, Futbol Şube'de başarılı olamayınca, asıl görevini sürdürüyor...

Uğura, büyüye falan inanmam, Nedim Aydın'ı da tanımam bilmem, ama kendileri fanatik bir Trabzonsporlu imiş. Hatta Samsunspor maçı oynanırken Trabzonspor'un maçından telefonla dakika ve skor alıyormuş.

Şimdi biz İsmail Uyanık ya da Hasbi Menteşoğlu dönemlerine vurgu yaptıkça nadiren de olsa rahatsız olanlar çıkıyor. Samsunspor niye küme düştü? Samsunspor niye yerinde sayıyor? Çünkü Samsunspor son üç yıldır doğru yönetilemiyor.

Çevresinde Trabzonsporluluğuyla meşhur bir adamı futbol şube sorumlusu yapmak hangi Samsunsporluluğa sığar?

jean

saka yapmiyorum ciddiyim samsunsporun buyuk zarar gormesinde trabzon kokenli yoneticilerin rolu buyuk onlarin yuzunden cok seyimiz gitti ne yazikki vise koysakta gelmeseler mmeleketimize

tunç güvenoðlu

gerçekten komik bir haber .samsunluluklarından ve samsunsporluluklarından en ufak  bir kuşkum olmayan başkan ve 2.başkan nasıl böyle vahim bir hata yaparlar.inşallah ne yaptıklarının farkına varırlar da böyle bir hatadan dönerler.ne varsa ancak bizden vardır şafak başkan trabzonlulardan değil.

veis

bu hiç yakışmadı samsunsporumuza sanki adam kalmadı samsunda.

mehmet yılmaz

Samsunspor'u çöküş sürecinde tutan esas unsur saha içi skorları değil; bunu hep söylüyorum.

Samsunspor geleneklerine aykırı işler yapıldı/yapılıyor bu fetret devrinde, yoksa biz kimsenin nüfus kağıdına bakıp da karar verecek değiliz. İnsan memleketini seçemez ama takımını seçebilir.

Samsunspor'un kaderinde Samsunsporlular rol almalıdır, önceliği TS ya da bir başka takım olanlar değil. Asıl mağlubiyet budur bizler için...

kayacan

Çok yazık ne hallere kaldı Samsunspor.Bir trabzonsporludan asla ve asla samsunspora fayda gelmez. Trabzonun maçının skorunu telefonla öğrenirken bunu maçta yakalayıp kafasının ortasına odunu yapıştıracaksın.Tıpta şok tedavisi varya beyin hastalıklarında yapılıyor buda birnevi beyin hastalığı olduğu için belki doğru yolu bulmasına yardımcı olur.

US

Alıntı yapılan: kayacan - 04 Mayıs 2008, 11:52:48
Çok yazık ne hallere kaldı Samsunspor.Bir trabzonsporludan asla ve asla samsunspora fayda gelmez. Trabzonun maçının skorunu telefonla öğrenirken bunu maçta yakalayıp kafasının ortasına odunu yapıştıracaksın.Tıpta şok tedavisi varya beyin hastalıklarında yapılıyor buda birnevi beyin hastalığı olduğu için belki doğru yolu bulmasına yardımcı olur.

helal olsun cok iyi solemişsin sonuna kadar arkandayım ..

cem 55

yok abi olmaz bunlara odun modun fayda etmez bir kere o beyin hastalıgı kapmıs hiç bir tedavi etki etmez onlara hey gidi eski yıllar dört ezik takımın samsuna titreye titreye geldigi berabere kaldıkları zaman sevindikleri o eski güzel yıllar şimdi böyle adamlar yüzünden bize ne kadar uzak o seneler insanın inanası gelmiyo rüya gibi geliyo herşey yazık gerçekten cok yazık

aydın uzun

keşke o yılları yaşamasaytık.şimdi bukadar üzülmezdik.

selahattin55

04 Mayıs 2008, 13:06:34 #9 Son düzenlenme: 04 Mayıs 2008, 17:47:02 samsuni
bir adam trabzonluysa buna futbolcuda dahil bırakın yöneticiliği tesislere sokup wc bile temizleeettirmeyeceksin arkadaş.biz bu gün bu sıkıntıları yaşıyorsak samsunsporun yönetimindeki tslierin yüzünden.ha samsunu trabrumluya emanet etmşsin.veya çakala kuzuyu emenet etmişşin.yani inthar.bunları kovacaksın bu camiadan.

yaman55

04 Mayıs 2008, 13:39:29 #10 Son düzenlenme: 04 Mayıs 2008, 17:47:35 samsuni
Alıntı yapılan: 55 EFE 55 - 04 Mayıs 2008, 13:06:34
bir adam trabzonluysa buna futbolcuda dahil bırakın yöneticiliği tesislere sokup wc bile temizleeettirmeyeceksin arkadaş.biz bu gün bu sıkıntıları yaşıyorsak samsunsporun yönetimindeki tslierin yüzünden.ha samsunu trabrumluya emanet etmşsin.veya çakala kuzuyu emenet etmişşin.yani inthar.bunları kovacaksın bu camiadan.

Nuri Asan

hasselbaink'in yazdıkları aynen doğrudur.nedim aydın ın trabzonsporlu olduğunu,Samsunspor eskişehirspor maçı oynanırken sürekli trabzonspor maçlarını sorduğunu,fanatik ts li oldunu yenimi öğreniyorsunuz?
bu adam haindir,giresun maçında tepkiler nedimedir kimse bişey anlamadı neden nedim'e tepki gösteriyorlar diye ama neyse o zaman sebebini anlamayanlar şimdi anlasınlar işte.

Kadir ÇELEBİ

Siyaset, Spor, Medya heryerde varlar kimseyi memleketiyle yargılamak degil amacım hangi memleketlim olursa olsun Samsunsporluluğu yureğinde hisseden insanlara şu günlerde daha fazla ihtiyaç varken boyle bir durumla karşılaşmak çok üzücü..

veis

bu telefonla sormada moda oldu ozaman çok fanatiklerse fenerbahçede yöneticilik yapsınlar veya saraçoglunda maçları seyretsinler.

55erhan55

nedim aydın hangi takımı tutuyorsa gitsin o takımın futbol şube sorumlusu olsun bu seneki başı bozuklukta ne yapalım onun gibi biri başa geçmiş ama bu adamın görevi uzun sürmez yakında gider bu takımıda gerçek samsunsporlular alır