En büyük tehlike: "Yeni nesil Samsunsporlu olmuyor"

Başlatan SS55, 12 Aralık 2005, 12:05:01

« önceki - sonraki »

SS55

Takımın başarısiz sonuçlar alması beraberinde SAMSUNSPOR'dan çok şeyler götürüyor. Bilet fiyatlarını herkes alsın diye ucuzlattık coluk çocuk gitsin diye ve gidiyorda ama sonuç hüsran hep hüsran.Takımın her hafta yenilmesi sonucunda taraftar maça gitmez oluyor haliyle baba maça gitmezse çocuguda gidememiş oluyor sonunda YENİ NESİL ,SAMSUNSPOR TARAFTARI olmuyor.Çocuk pskolojisi; güçlüden yenen taraftan oluyor. Yıllar sonra türibinleri dolduracak kimse olmayacak sadece büyük maçlarda dolu olacak  oda diğer takım sayesinde olacaktır.Kim tutacak bu takımı soruyorum size.

55samsunlu55

Son 5 senedir aynı senaryoyu görmekten milletin maça gidecek havasi de kalmadı. Yok maddi imkansızlıklar, yok borçlar,vs.  Bu şehrin içinden çıkmış, Türkiye'de isim yapmış zenginleri ve siyasileri ile hemşehri olduğum için UTANIYORUM!... Birazcık destek olsalardı bu takım bu hallere düşmezdi.

jean

20 milyon dolarim olsun 8 milyon dolarini samsunspora veririm ama ne yazikki yeni nesil samsunsporlu degil o yuzden bu dusuncelerde olmuyor ve takim bu hallerde

Forvetim

Yetişiyor arkadaşlar öyle demeyin, haliyle kazanandan güçlüden taraf olmak insanın doğasında var ama özünü unutturmamak gerekiyor. Biz kazananı değil kaybetsede kendimizi taraf bilmeyi öğretmeliyiz. Son 3 yıldır benimle her ama her maça gelen oğlum Emre Emin (çok sevdiği BMW X5 ile çektim onu, araba kimin bilmiyorum parkta gördüm, başka bi tanede vardı ama bunun plakası SS) malatya maçına girmeden önce...

ngonge

forvetim;
agbi Allah bağışlasın maşallah.
sizin gibi samsunsevdalısı insanları görünce ait olduğum yerde olduğumu hissediyorum.

salihcakir

allah bağışlasın abi..
bencede en büyük problemimiz samsunsporlu olanların sayısının azalması. bir kısır döngü bu. samsunspor başarısız oluyor diye insanlar samsunspordan uzaklaşıyor. yeni nesil avrupa fatihlerini(!) destekliyor. samsunspora destek azalınca samsunspor başarısız oluyor. bu böyle devam edip gidiyor. bu ringi bir yerden koparmak şart.sanırım samsunsporumuzu başarılı bir takım yapıp yeniden vizyona çıkartmak daha kolay olanı..
mesela bugün radyo programına yollanan bir faks soyleydi. benim ismim şu..hasta fenerliyim ama samsunsporu bu hallere düşmesinede çok üzülüyorum. kendince suçlu gördüklerinden hesap soruyordu faksında. şimdi buna ne demeli? "sana ne be adam samsunspordan, biz düşünürüz takımımızı, sen fenerinle ilgilen" mi demek gerek. yoksa "vay be gücünün(!) rüzgarına kapılmış, fenerli olmuş; ama yinede samsunsporu hiç unutmamış. demekki samsunsporumuzun başarısıyla beraber sadece samsunsporu destekleyecektir" mi demek lazım kestiremiyorum.

Samsunsporumuz her zaman büyük bir camiadır; ve hakettiği, özlemini çektiği günleri görecektir. Göstereceğiz...

timofte

sevgili forvetim allah bağışlasın
küçük yaşta Samsunspor sevgisini aşılamışsın helal olsun
medyanın üç takımı pompalamasına ancak böyle karşı koyabiliriz.
ben de bu maça komşumuzun çocuğunu götürdüm. yine maça birlikte gittiğim arkadaş da öyle yaptı.
sonuç kötü oldu ama ne yapalım.

Amsterdamli

Sevgili Forvetim Allah bagislasin

Alıntı yapılan: "samsunkopat"şimdi buna ne demeli? "sana ne be adam samsunspordan, biz düşünürüz takımımızı, sen fenerinle ilgilen" mi demek gerek. yoksa "vay be gücünün(!) rüzgarına kapılmış, fenerli olmuş; ama yinede samsunsporu hiç unutmamış. demekki samsunsporumuzun başarısıyla beraber sadece samsunsporu destekleyecektir" mi demek lazım kestiremiyorum.

Sevgili Samsunkopat cok ince bir noktaya deginmisin. Ben ideal durumda Samsunsporun 80.000 kisilik stadinin olmasi ve bunun her ic saha macinda kirmizi beyazlar icinde suslenmis sadece gonlunde Samsunspor sevgisi olan insanlarla full dolu olmasini isterim. Bu gercek olmadigi icin 19 Mayis stadina Samsunspor´u desteklemeye gelmis 15.000 kisinin full cektigi durum beni cok sevindirir. Bu insanlarin arasinda baska takimi tutanlarda olsa bile oraya Samsunspor icin gelmeye usenmemis Samsunsporun durumunu ele almak icin radyoya mesaj atmaya usenmemis kisileride asla dislamamamiz gerekir diye dusunuyorum. Yapabilecegimiz tek sey bu insanlarin Samsunspora daha cok gonul vermelerini saglamaktir buda basarili bir takim olursa gerceklesir. Ben sahsen senin bahsettigin tipde cok ama cok insan taniyorum ve gonullerinde Samsunsporunda yatmasina seviniyorum tabiki bizler gibi olamazlar ama bir yerde ates yanarsa o atesin koruklenme ihtimalide var!

Rentboy

evet gerçekten güzel bir noktaya değinmişsin.şuanda samsunda durum böyle.ama bunu el birliğiyle değiştirebileceğimiz kanısındayım.önemli olan bu yeni nesil kardeşlerimize düzgün üslupla kendi değerlerine sahip çıkması gerektiğini anlatmak.

şahsen kardeşimin samsunsporlu olması için çok uğraşıyorum.atkı,forma,eşofman ne gerekirse elimden gelen herşeyi yapıyorum.mümkün olduğunca maçlara götürmeye çalışıyorum.ama samsun dışında olduğumdan bu çok mümkün olmuyor.

şu an kendisi iki takım tutuyorum diyor.ama yakın bir gelecekte istanbul özentisinden vazgeçirebileceğimi düşünüyorum.ilerde çocuklarıma da bunları aşılayacam.yazın nişanlanmayı planladığım kız arkadaşımı da samsunsporlu yapmaya uğraşıyorum.

biraz zor oluyor ama olacak Allahın izniyle.Kadıköyden birini samsunsporlu yapmak çok zor ama olacak  :D

yönetici

Alıntı
Samsunspor Belgeseli okullarda..

Halk Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Dilek'in hazırladığı "Bir Sevdadır Samsunspor" belgeseli Milli Piyango Anadolu Lisesi'nde öğrencilerle buluştu.

Samsunspor'un başından geçen kazayı konu alan ve kazada hayatlarını kaybeden Samsunsporlu teknik direktör ve futbolculara vefa amacıyla Genel Yayın Yönetmenimiz Hakan Dilek'in hazırladığı "Bir Sevdadır Samsunspor" belgeseli okullarda öğrencilerle buluşmaya devam ediyor.

Samsun Milli Piyango Anadolu Lisesi'nde Hakan Dilek'inde katıldığı "Bir Sevdadır Samsunspor" belgeselini değerlendiren Okul Müdürü Ayşegül Özkaraduman, "Öğrenciler Samsunspor'un başından geçen olayları izlerken, Samsunspor'a sahip çıkılması gerektiğini de öğrendiler. Aynı şehrin insanları olarak, birlik ve beraberlik içinde olmamızı belgesel bizlere bir kez daha hatırlattı" diye konuştu.

Sayın Hakan Dilek'e bu çalışmalarından ötürü Samsunsporlular olarak teşekkür borçluyuz.

Bu şehirdeki her gazeteci, siyasetçi, belediye başkanı bu duyarlılığı gösterse, "şehrinin takımına destek vermek için" sadece başarıya ihtiyaç olmadığı daha iyi anlaşılırdı..

ali ihsan

Samsunda yaşayıp,Samsunda kazanıpta bu takıma destek vermeyenler UTANSIN.Bu takım çok zorlukların üstesinden geldi bununda gelecektir.İnşallah ligde kalacağız.İçimizdeki puştlara inat.

jean

boyle konferaslarla samsunspor sevgisini asilamak zorundayiz

kadir55ist

selam
arkadaşlar bir çok neden var aslında yeni neslin samsunsporlu yetişmemesinde.
bunun başında medya geliyor 24 saat aynı takımlardan bahsedilirse yavrucaklar ne yapsın sportif başarımız yokki herkes bizi konuşsun.
zaten halkımızın maddi gücü belli maça zor geliyorlar çocuklarını nasıl getirirler bilmem.
getirseler her4 taraf küfür kavga olmuş dert.
zaten biz sadece yeni nesil samsunumuzu kaybetmiyoruz aslında bu türkiyenin gerçeği tarihimizi,örf adetimizi,atalarımızı ailemizi vs.
kaybediyoruz. yeni nesil hep avrupaymışşş nasıl bir düzense ahlak kalmamış saygı yok aile yok...
sadece para olmuş herşey reklam ,görüntü olmuşuz..
yeni neslimizi bari güzel yetiştirelim diyecem
ama bize bırakmıyorlar ki

kral_samsunspor55

arkadaşlar ben bir fenerbahceli idim.fakat anladımki her insan memleketinin takımını tutmalı ve desteklemeli. ve şu anda varım yoğum samsunsporum diyorum.koyu bir samsunsporluyum işte.....

south_london

helal olsun kardeş sana.sanırım eskişehirdeydin gerçekten helal olsun...