Engin Uzun:Samsunsporluların %90 'ının ikinci takımı var

Başlatan timofte, 15 Ağustos 2006, 12:18:56

« önceki - sonraki »

salihcakir

öncelikle şu çok iyi özümsenmeli ki; samsunspor bir sosyal örgüt, bir memleket derneği, bir yardım kuruluşu değil; samsunspor mazisi ve geleceği olan bir camiadır. Mensupları sayısı çok az da olsa bir camiadır; bir birlikteliktir. Öte yandan,  bu camianın büyüklüğü, gerçekten aşıklarının sayısıyla doğru orantılı değildir. Samsunspor bir tarihtir. Aynı zaman da bir hayalin de ismidir.

Bu nedenle bu kulübe yöneticilik yapmakla, bu kulübe parasal anlamda destek vermekle az evvel bahsettiğim camianın içinde yer alınamaz. Samsunspor hiç bir zaman kapitalle veya materyal düşüncelerle yönetilen bir kulüp olmamıştır. İstanbulspor, Siirt-Jetpa Spor, Ankaraspor değildir SAMSUNSPOR.

Yeni kesilmiş yeşil çimenlerden yayılan kokuların adı, şoförlerden gelen "haydi maça maça" bağırışlarının tadı, gelin kaynana programları zihniyetinde kurulmuş futbol düzeninde şampiyonluk hayallerinin hazzıdır, Samsunspor.

Samsunspor olmak, geçmişte yaşanan hayal meyal günlerin hayaliyle yaşamaktır. Keyifli hatıralar dinlemektir eskilerden. Eski günlere duyulan özlemdir. Ağzıyla olmasa da yüreğiyle bağıran binlerdir taş tribünlerde. "Samsun, Samsun" sesleridir 19 Mayıs'ın her köşesinden yankılanan. Çocukluk aşkıdır. Stad turnikelerinden büyüklerin önünde girmektir.    

Acı anıların, satılmışlıkların, vefasızlıkların belki de başarısızlıkların portresidir Samsunspor. Ama unutulmamalı ki her zaman bir umuttur SAMSUNSPOR.

En büyük SAMSUNSPOR sloganının en çok yakıştığı takımdır SAMSUNSPOR.

ngonge

ne güzel anlattın ya samsunkopat.. valla o yazı üzerine hiçbir şey söylenmez.

tek ekleme yapacağım şey şudur, hepimizin başına sıklıkla gelen bir soru bu.

hangi takımlısın?
-samsunspor

onu geç canım, ondan başka, büyüklerden?
- ....

işte en çok karşılaştığımız soru bu. 2.takım sorusu. artık buna bir ritüel belirlememiz lazım. biz bir ankaraspor, jetpalar, kombassanlar, cavcavın takımı ya da gelip geçici bir takım değiliz. duruşumuzla misyonumuzla 3 büyük takımın karşısında en onurlu duran takımız. ondan dolayı hangi takımlısın sorusuna verdiğimiz cevap samsunspor olduğu zaman insanlar anlamalı. anlamalı ki  bu sorunun ardından 2.bir soru gelemez. samsunsporlu olan zaten mevcut düzenin çarpıklığına karşı samsunsporu ddesteklediği için onun bir felsefesi olmalı, öyle bilinmeli... işte biz bu felsefeye inanan bir takımla, az ama öz bir taraftar grubu ile, basiretli bir yönetim ile bütünleştiğimiz zaman kimse karşımızda duramaz...

gyuksel55

samsunkopatın yazısını okuken tüylerim diken diken oldu teşekkürler samsunkopat

bluegreen55

arkadaşlar valla ben trabzonda okudum kaç sene orda kaldım herkes bilirki tyrabzonsporluların 2. takımıda galatasaraydır hemde yüzde doksanının...

galatasaray maçlarını öyle sessiz sedasız izlerlerki maç sonucu kim kazanırsa kazansız pek farketmez..şampiyonluğa giderken galatasaray gelip onları 4 lediğinde bile bazı fanatik gruplar dışşında ses çıkmamıştır...

kendisi trabsonlu samsunsporluyu suçluyor iki takımı var diye ama kendisininde demekki 2 takımı var zaten belkide 3 dür kimbilir.

iki takım olma meselesine gelince evet samsunspor şampiyonluk yarışında olmadığında insanların şampiyon olmasını istediği takımlar olabilir elbet bunada ikinci bir takım diyebilirsiniz.

bende çocukluğumdan beri samsunsporluyum maçlarına giderdim 2. lige üşmüşte olsa düşmek üzerede olsa hiç bir umudu olmasada hep samsunsporluydum.ama şampiyonluk yarışındada beşiktaşı tutardım halk takımı olduğu için ve sürekli samsunlu yada samsunsporlu futbolcuları bulunduğu için. ama beşiktaş-samsun maçlarında samsun 10 tane atsa 11. yi niye atmadı diye üzülürüm beşiktaş şampiyonluğu kaybetse bile...

yani birisi samsunsporluyum diyorsa samsunsporludur ikinci bir takımı da yoktur ama futbolu çok seviyosa bir halısaha maçı bile izlese mutlaka takımlardan birini tutar...avrupa maçlarını izlerken mutlaka bir tanesi da<ha sempatik gelir.dünya kupasında türkiye yoksa bi takım onu çekmiştir ve onun kazanmasını ister... 2. ligden takımlar çıkarken mutlaka süper lige çıkmayı hakettiğini düşündüğünüz ve çıkmasını istediğiniz takımlar vardır..

ben her zaman her koşulda samsunsporun kazanmasından başka birşey  istemiyorum...benim ikinci takımın yok...ama futbol tutkunu olduğum için halı sahada maç dahi izlesem birini tutarım mutlaka...

sezgin

hangi takımlısın?
-samsunspor

onu geç canım, ondan başka, büyüklerden?
- ....
evet birde istanbulda oturuyorsan bu kelimelerle karşılaşma oranı %100 sanki başka takım tutulmaz gibi illaki herkes gibi olacağız tek takım var SAMSUN SPOR  başka yok  ben bu takımı çocukken sevdim büyüyüncen daha çok sevdim bana bu takımı daha çok sevdiren tanıdığım SAMSUN SPOR taraftarları oldu herkese teşekkürler  tek takım tek yürek SAMSUN SPOR  yok fazla söze gerek

yaman55

engin uzun senin ikinci takımın ne söyle bakalım

darknESS

arkadaşlar bu sene benzer bir durum ES-ES tede yaşandı. yönetim kurulu üyelerimizden birinin ankara febe liler derneği kurucusu olduğu ortaya çıktı. forum sayfalarında ve  birebir tepkilerden dolayı sonunda  istifa etti. umuyoruz sizde  bu iki takımlı yöneticilerden kurtulursunuz.

Forvetim

bence bu tamamen karakter meselesi. demekki bu şahısta karakter yokmuş. riyakar herif. bu tipleri Samsunsporumdan ayıklamak gerekli nasıl olur ne şekilde olursa olsun bunlar uzaklaştırılmalı. Samsunspor gerçek Samsunluların olmalı.

AllydeenleaR

dr_ahmet

Bu insanlar ne utanmaz adamlar yaw..
Kardeşim 1. takımım samsunspor, 2.'si samsunspor, 3.'sü samsunspor...
Başka takım mı var bu ülkede sanki?
Ama bu adamların yönetici olduğu takımda bu kadar olur..

Forvetim

Bu ahlaksız herife istifa etmesi yönünde neden baskı yapılmıyor, babasının çiftliği mi orası defolsun gitsin terbiyesiz. Ben Samsunsporluyum ikinci bir takımım yok olmayacakta. Trabzon dönmelerini ayıklayın bu kulüpten...Ancak o zaman kendi benliğimize döneriz. O zaman Samsunspor oluruz.