İşte Böyle Bir Sevda Bizimkisi

Başlatan YaSeF55, 09 Aralık 2012, 04:12:47

« önceki - sonraki »

YaSeF55

09 Aralık 2012, 04:12:47 Son düzenlenme: 09 Aralık 2012, 04:19:27 YaSeF55
       Bütün bir hafta boyunca heyecanla hafta sonunu beklersin,çünkü takımının maçı vardır hafta sonu...

Ve maç günü gelir.Büyük bir heyecanla stada doğru ilerlersin.Stada doğru yaklaştıkça heyecanın daha da artar."bu maçı alacağız Allah'ın izniyle" diye adım adım yaklaşırsın mabet'e.Stadın giriş kapısından adımını attığında kalabalığı görürsün heyecanın bir kat daha artar.Takım otobüsünün stad giriş kapısından girdiğini görürsün açarsın atkını otobüse doğru bakarsın "haydi gençler,haydi beyler bu maçı alalım" diye başlarsın bağırmaya.

Girersin bilet kuyruğuna,bir yandan tribünlerden beste sesleri gelir,bir yandan da bir an önce biletini almaya bakarsın o coşkuyu duydukça.Biletini alırsın ve hızlı adımlarla tribüne doğru ilerlersin.Turnikelerden geçersin,merdivenlerden adım adım çıktığında bir ışık vurur gözüne,her adım attığında o yemyeşil zemin ve futbolcular gözlerine çarpar ve "çok şükür sonunda kavuştuk" dersin.

Maç başlamadan takımını çağırırsın alkışlarsın "Bizler inandık sizde inanın,bizim için bu maçı alın" diye avazın çıktığı kadar bağırırsın.Maçın başlama düdüğüyle bir alkış tufanı kopar ve lay lay la la lay lay laa ...." Diye bağırmaya başlarsın..her atağa çıktığında tribünler ayaklanır.Bir ses yükselir "hadi oğlum hadi hadi" diye. Pozisyon kaçar hep bir ağızdan "hass...." Kelimeleri duyulur. Gol olduğunda kendini kaybedersin bir bakmışsın tellerdesin, bir bakmışsın tanımadığın insanla gol sevincini paylaşıyorsun kucaklaşıyorsun.

Ama dakikalar geçer bir anda bir sessizlik olur.Karşı takımın bir yumak oluşturduğunu görürsün ve yıkılırsın.Hele ki son dakikalarda bir gol daha yediysen dünyan yıkılır.Takıma kızmaya,küfretmeye başlarsın.Başını ellerinin arasına alır çaresizce baka kalırsın.Hakemin bitiş düdüğü çalar.Sen sadece susarsın veya bağırırsın,çağırırsın küfredersin o şoku atlatamazsın.Eğer futbolcuların yıkık halini gördüğün zaman onlara destek moral olmak istersin.Hüznünü içine gömüp "Buraya buraya SAMSUNSPOR buraya" diye bağırırsın ve çaresizce alkışlarsın veya teselli edersin. Yavaş yavaş stadı terk edersin.Büyük bir heyecanla geldiğin stadyumdan  Büyük bir hüzünle uzaklaşırsın..
Ama aradan 3-4 gün geçtikten sonra azda olsa unutup hafta sonunda ki maçı düşünmeye başlarsın.Ve yine yeniden aynı heyecan başlar.İple çekersin hafta sonundaki takımının maçını...

İşte böyle bir sevda bizimkisi.Bir bakarsın yenilip hüzünlenip takıma küsmüşsün.Bir bakmışsın 3 gün sonra aynı heyecan aynı sevda. İşte böyle bir sevda bizimkisi her hafta aynı heyecan her hafta aynı hüzün...

'Sefa Yasef'