Başkanımız Emin Kar, Erhan Altın ve Turgay Gölbaşı Röportajı

Başlatan cembaba, 20 Ağustos 2012, 23:48:10

« önceki - sonraki »

cembaba

Arkadaşlar, Samsunspor Dergisi için çarşamba günü nasipse başkanımız, teknik direktörümüz ve kaptanımız ile röportaj yapacağız. Kafamızda bazı soruları belirledik. Eklemek ve sormak istedikleriniz olursa, kendilerine bu soruları ileteceğim. Aşağıda yazacağım soruların dışında aklınıza gelen değişik sorular olursa bunları da değerlendireceğiz.

Emin Kar

Kongre konuşmanız da ifade ettiğiniz gibi, Samsunspor'da futbolcu, kaptan ve genel menajer oldunuz. Şimdi ise başkansınız. Nasıl bir duygu bu?

Başkanlık düşünceniz nasıl ortaya çıktı?

Sizin sembol bir isim olmanız beraberinde güven ve desteği de getiriyor gibi. Neler dersiniz bu konuda?

Yeni sezon sözleşmelerimizin tamamen kulübün lehine olduğunu biliyoruz. Nasıl sözleşmeler yapıyoruz?

Camiada Spor Bakanımız ve Büyükşehir Belediye Başkanımızla ilgili bazı eleştiriler oluyor. Siz bu durum için neler demek istersiniz?

Çok zor bir tabloda aldınız yönetimi? İlk gün tesislere geldiğinizde neler hissettiniz?

Bu sezonki hedefimiz ne olacak?

Samsunsporlu olmak nasıl bir duygudur?

Taraftarımıza söylemek istediğiniz bir şeyler var mı?

Erhan Altın

Biliyoruz ki Samsunlusunuz; bize futbol geçmişinizden ve Samsunla olan bağınızdan bahseder misiniz?

Samsunspor'dan teklif geldiğinde neler hissettiniz?

Samsunspor'da görev alırken ciddi fedakarlıklar yaptığınızı duyduk. Sizce özveri bu sezonumuzun neresinde olmalı?

Kadromuzu nasıl değerlendiriyorsunuz? Mesela gençlerimiz... Ne bekliyordunuz, neyle karşılaştınız?

Kamuoyunda 'Samsunlu Futbolcu' beklentisi var. Altyapıdan kimler uzun vadede kalabilir sizce takımda?

Samsunspor teknik direktörü olmak nasıl bir duygudur?

Tesislere geldiğiniz ilk günle bugünü kıyasladığınızda ne gibi farklılıklardan söz edebiliriz?

Turgay Gölbaşı

İki sezon önceki şampiyonluğu doyasıya konuşmadık. Neler var kafanızda o günlerle ilgili?

Ayrı geçen bir seneyi nasıl değerlendiriyorsunuz?

Yeni yönetim oluşunca Samsunspor'a geri gelme isteğinizi bildirmişsiniz ve zaten teknik kadro ve başkanımızın da kafasındaki ilk isimlerden olduğunuz için bu transfer gerçekleşmiş. Doğru mudur bu ve neler hissettiniz bir yıl sonra Samsun'a tekrar gelince?

55 numarayı giymek nasıl bir duygu?

Önceki yıllarda takım ruhu üst düzeyde idi ve bunda sizin de büyük bir payınız vardı. Bu sezonki durum nasıl görünüyor?

Samsunspor kaptanı olmak nasıl bir duygudur?

ngonge

Teşekkürler güzel sorular olmuş, ben acizane 2-3 tane ekleyebilirim:

Emin Kar: Kulüp geçen yıl adeta boş transferler ile menejerlerin kucağına atılmış, yüklü bir borç altına sokulmuş. Samsunspor'un başına geçerken kimse sahiplenmez ise takıma gelebileceğini söylemiştiniz ve bunu da yaptınız. Şu aşamada söylemek belki güç olsa da takımla nereye kadar gitmeyi düşünüyor, mesela 10 yıl sonra Samsunspor'u nerede görüyor ve bu gelecek fotoğrafında kendini görüyor mu?

Erhan Altın: Takım ile uzun vadeli bir planı var mı, varsa bunlar neler ve altyapı bunun neresinde?

Turgay Gölbaşı: 1) Geçen yılın başında takımdan ayrıldığında ve Bank Asya'daki takım dağıtıldığında ne düşündü, kendisine göre Bank Asya'daki takımın tamamen dağıtılması sonun başlangıcı mıydı?

2) Stoper, sağ bek, defansif ortasaha gibi farklı mevkilerde oynadı, kendisine göre en verimli olduğu mevki neresi?

minci

Başkanımız Emin Kar'a Kulübümüzün yakın gelecekte bir transfer tahtası sorunu varmı? Eğer varsa bunu nasıl aşmayı planlıyorsunuz? Çeşitli çevrelerden size verilen sözler tutuluyormu? Şu ana kadarki her anlamda beklentilerinizin gerçekleşme derecesi nedir. Sizde düş kırıklığı yaratan veya olumlu anlamda gelişmeler yaşadınızmı? Yaşadıysanız bunlar neler? Gelecekle ilgili yönetimle, takımla, altyapıyla, şehirle ve taraftarla ilgili planlarınız neler?

samsunsporlu1994

Öncelikle bu fırsatı bizlere verenlere teşekkür ediyorum.     

Emin Kar: Geçen sene ki yabancı ve yerli oyunculara basından takip ettiğimiz kadarıyla 6 Milyon Tl borç olduğunu biliyoruz. Bu borcun ileri ki günlerde TFF tarafından kulübe tebliğ edilmesi gündemde. Yönetim Kurulunuzun önüne bu borç geldiğinde nasıl hareket etmeyi düşünüyorsunuz? Bu borç hakkında şehirden gerekli desteği alacağınızı düşünüyor musunuz?

Erhan Altın: Samsunspor gibi büyük bir camiada çalışmak nasıl bir duygu? Takımdan memnun musunuz? Bu sezon hedefimiz ne olacak?

Turgay Gölbaşı: Geçen sezon başı Teknik Direktör Vlademir Petkoviç tarafından size karşı haksızlık yapıldığını düşünüyor musunuz? Ayrıca Samsunspor taraftarı hakkında neler söylemek istiyorsunuz? Samsunsporda kaptan olmak nasıl bir duygu?

yirmiuc

Alıntı yapılan: minci - 21 Ağustos 2012, 10:48:46
Başkanımız Emin Kar'a Kulübümüzün yakın gelecekte bir transfer tahtası sorunu varmı? Eğer varsa bunu nasıl aşmayı planlıyorsunuz?

Bunu ben de merak ediyorum. Borçlardan dolayı gelecek sezon transfer yapamayacağımız söyleniyor.
+
Geçen sezon 2.lig - 3. lig play-off maçlarını izlemek için ekip gönderilmişti. Alt liglerden hiç transfer yapılmadı sanırım. O maçlardan hiç bir futbolcu beğenilmedi mi?

Erhan Altın'a :
Daha önce Samsunspor'da yöneticilik yapmış veya Samsun'un önde gelen ailelerinin çocuklarının Samsunspor'da futbolcu olması ile ilgili neler düşüyünüyorsunuz?
Daha önce görev aldığınız kulüplerde buna benzer bir durumla karşılaştınız mı?
Yankı Şengün- Eren Köktaş- Muratcan Öncü- Oğuzhan Azgar'a şans verecek misiniz?

Sol Açık

Harbiden sorulara katkı istenmesi çok hoş olmuş.  :ok

Bence Emin Kar'a sorulabilecek bir konu, takımın alt yapısı ve futbolcu araştırma yöntemi olmalı. Dünyada uygulanan/uygulanmış bazı modeller/yöntemler var. Bizim oturtmayı düşündüğümüz bir model var mı gibi? Bence Emin Başkanımıza sorulabilecek 2 soru:

1. Geçmişte A takıma yaptığı katkı ile Samsunspor'u büyüten alt yapımızdan, son yıllarda "ciddi" bir başarı elde edilemedi. Sorunun merkezinde sizce ne duruyor, ne tür önlemler alınması hedefleniyor?

2. Geçmişte Ertuğrul Sağlam, İlhan Mansız, Tümer Metin gibi oyuncuları keşfedebilmiştik. Son yıllarda ise Oktay Delibalta, Kemal Tokak, Adem Alkaşi gibi oyuncuları bulabildik. Oyuncu izleme-seçme süreçleri planlı mı işliyor, Samsunspor'un geleceğe dönük bir transfer politikası var mı?

cembaba

Güzel sorular geliyor. Yarın saat:10.00'a kadar kafanıza takılan sorular olursa buraya yazarsanız aktaracağız.

lato

Emin KAR: Bilindiği gibi eski yönetimlerden kaynaklanan iki aylık kira bedeli ödenmemesi sonucu otoparkımız alındı. Kulpte ödeme işlerine bakan görevlinin ödenmeyen borçtan haberi var mıydı varsa uyardı mı ya da uyardıysa neden bu konuda birşey yapılmadı? Bu konuda hiç bilgisi var mı?( Kısacası bu işin asıl sorumlusu kim Emin abinin bilgisi var mı hiç gerçekten çok merak ediyorum)

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: lato - 21 Ağustos 2012, 23:32:43
Emin KAR: Bilindiği gibi eski yönetimlerden kaynaklanan iki aylık kira bedeli ödenmemesi sonucu otoparkımız alındı. Kulpte ödeme işlerine bakan görevlinin ödenmeyen borçtan haberi var mıydı varsa uyardı mı ya da uyardıysa neden bu konuda birşey yapılmadı? Bu konuda hiç bilgisi var mı?( Kısacası bu işin asıl sorumlusu kim Emin abinin bilgisi var mı hiç gerçekten çok merak ediyorum)

Ödeme yapılmaması Erkut Tutu döneminde olmuş. Kazım Yılmaz döneminde kiralar düzenli ödenmesine rağmen ceza öncesinden verilmiş. Başka durumlar da var.

lato

Bunu biliyorum abi işte o başka durumları merak ediyorum ama söylenmeyecek kadar karışık durumlar galiba

mehmet yılmaz

Ödenmeyen borçtan mutlaka haberleri vardır. ödemesek de olur diye düşünmüşlerdir herhalde. Durumun buraya varacağını hesap etmemiş olabilirler.

lato

ahmetsefa55

röportaj yapıldı değil mi ?

yapılmadıysa başkana sormak isterdim ;

futbolcu izleme komitemiz var mı ? şimdiden önümüzdeki transfer dönemleri için futbolcu izleniyor mu ?

yabancı transferlerini , özellikle genç yabancıları menajer tavsiyesi ile değil de scout ekibimiz sayesinde yaptığımız günler gelecek mi ? böyle bir çalışmamız var mı veya olacak mı ?

cembaba

Şu kadarını söyleyebilirim. Takımda kafasına göre kimse transfer yapmıyor. Hocamızın, 1 Lig için bir oyuncu portföyü varmış. Fakat biz transferde geç kalınca kalan oyuncular arasından en iyileri seçilmiş. Bununla da kalmıyor tabii. Mesela bu sene oyuncu alırken, bir ekip toplantısı yapılıyor. Futbol komitesi toplanıyor. Kaptanımıza varıncaya kadar herkesin fikri ve vereceği katkı belirlendikten sonra transfer yapılıyor.

Devamı dergimizin Eylül sayısında. Çok yararlı röportajlar olduğunu söylemeliyim. Okuyunca sizlerin de gelecek ile ilgili umutlarınız artacak. Benim öyle oldu şahsen.

Devam Edecek :)