Unutulan Samsunspor

Başlatan Cagdas Ünver, 16 Mayıs 2010, 22:20:10

« önceki - sonraki »

gurbetçi55

ntvsporda rıdvan dilmen öküzüde bu boku yiyo mehmet demirkolla eskişehir antep gençlerbirliği diyo başka yokmuş he sene 4 tane içine almasına rağmen nası unutmuş  3 ip..... şaşırtıcı

Ollivanders

Biz unutulmaya mahkumuz!!!!!

jean

manisa bile dedi delirdim resmen

mehmet yılmaz

19 Mayıs 2010, 09:50:45 #18 Son düzenlenme: 19 Mayıs 2010, 09:52:55 samsuni
Neyse ki unutmayan, hakşinas insanlar da varmış...

Alıntı
Ertuğrul Sağlam şampiyonluk şifresini kırdı  

Ertuğrul Sağlam yönetimindeki Bursaspor, 2009-2010 sezonunu zirvede bitirerek Süper Lig'in 5. şampiyonu unvanını aldı. Genç çalıştırıcı, göreve gelirken üç yıl sonrasına koyduğu şampiyonluk hedefini iki yıl erken gerçekleştirdi. Başarıyı getiren unsurların anahtarları ise disiplin, çalışma, güven ve inanç oldu.

Türk futbol tarihinde yıkılması zor görünen duvarlardan birisi, geçen pazar günü Ertuğrul Sağlam ve talebelerinin futbol devrimine dayanamadı. Yıllar önce Trabzonspor'un İstanbul surlarında açtığı gedikten Bursaspor girdi ve şampiyonluk kupasını kaldırdı. Dönem dönem Sivas, Gaziantep, Kocaeli, Samsun gibi takımların son düzlükte İstanbul'a teslim olmaları, Yeşil-Beyazlıların nasıl bir başarıya imza attığını net bir şekilde ortaya koyuyordu. Hatta, "Anadolu'dan bir takımın şampiyonluğunu görmeye ömrümüz yetmez." sözü, büyüklerin hegemonyasını adeta pekiştiriyordu. Ne oldu da az bir bütçe ile Bursa lig tarihinde bir ilke imza attı?

İşte bu başarının altındaki en önemli imza Ertuğrul Sağlam'a ait. Çalıştırdığı Samsunspor, Kayseri, Beşiktaş ve Bursa'da farklılığını ortaya koydu. Koca bir sezonu organize etmek, maddi ve manevi olarak oyuncuların motivasyonunu üst düzeyde tutmak, hele o son düzlükte ekibini duygusal çöküntülere sokmamak, büyük bir komutanın işiydi. Yeşil-Beyazlı takımın şampiyonluk kodlarını ve Sağlam'ın bu süreci nasıl yönettiğini masaya yatırdık................... SPOR SERVİSİ

ZAMAN

Temel Yirmibeşoğlu
http://zaman.com.tr/haber.do?haberno=985669&title=ertugrul-saglam-sampiyonluk-sifresini-kirdi

celebi

Sabah okudum bende aynen dedim bilen unutmayan var dedim kendi kendime. sadece biraz daha küllerimizi silkinip doğrulma vakti geldi dedim.

gurbetçi55

zaman  sabah okuncak gazteler hll olsun bu yazarlara

Ollivanders

19 Mayıs 2010, 16:35:52 #21 Son düzenlenme: 19 Mayıs 2010, 16:40:41 Serpico55
Su ana kadar televizyonda Şampiyonluk mucadelesi diyipte Samsunspor u unutmayan bir tek Hıncal Uluç u gordum.

Ertuğrul Sağlam

Bence art niyet aramamak gerekir. Bizim Şampiyonluğa oynadığımız seneler 23-24 sene önceki mevzu, ve biz  Bankasya'da olduğumuz için hani derler ya ''Gözden uzak olan gönüldende ırak olur'' misali gelişi güzel konuşulan bir konunun içinde bizi anmalarında art niyet aramamak gerekli.

Ben Erdoğan Arıkan'ın niyetinden pek şüphe duymam...