Gerçek Kral Serkan Aykut

Başlatan AntZ, 27 Eylül 2007, 19:58:08

« önceki - sonraki »

AntZ

AlıntıHaftanın portresi:
Serkan AYKUTO gerçek bir kral... Son günlerde Hakan Şükür'ün kırdığı gol rekoru konuşulurken, unutulan bir isim vardı; o da Serkan Aykut... 15 yıllık futbol kariyerinin 13 senesini memleketi Samsun'un takımı Samsunspor'da, 2 yılını ise Galatasaray'da geçiren tecrübeli futbolcu, uzun süren suskunluğunu bozdu. Kırmızı-Beyazlı takımın küme düşmesiyle birlikte Süper Lig serüvenine de noktayı koyan Serkan'ın dönüşü muhteşem oldu. 1999/2000 yılında 33 maçta 30 gol atıp Türkiye Gol Kralı olan Serkan, bu hafta Orduspor filelerini tam 4 kez havalandırıp, tam anlamıyla şov yaptı. Önce sorguluyor, sonra yanıtlıyoruz. Rakamlar yalan söylemez... İşte Hakan Şükür ve Serkan'ın Süper Lig'deki gol karneleri;

SERKAN AYKUT
188 gol/337 maç= 0.55
HAKAN ŞÜKÜR
242 gol/469 maç= 0.51

Samsun, Krallar Şehri :)

mehmet yılmaz

uzun süreli gol ortalamalarına bakarsak
1- metin oktay
2- tanju çolak
3- serkan aykut
4- hakan şükür olur

ancak burada hakan'ı farklı kılan özelliği golcü olması değil istikrarı ve verimliliğidir. yoksa diğer üç isim de hakan'dan çok daha iyi golcülerdir.

ayrıca serkan aykut, g.saray'da oynadığı sürenin gole bölünmesiyle en başarılı golcüdür.
orada az zamanda çok iş yapmış, çok gol atmıştır.

hele geçen sene ki forvet diye yutturulan tescilli kazmalarla kıyaslanamaz bile; Serkan doğuştan golcüdür!

tecrübesi olan bir arkadaştan "ver serkan'a taksın doksana" pankartı bekliyoruz!

timofte

SAMSUNSPOR formasıyla kim gol kralı oldu? İki kez Tanju, bir kez Küçük Tanju!

O zaman bizim için KRAL denildi mi Tanju Çolak, Serkan Aykut !

jean

gol atmak sahidende yaksiiyor serkana sanki onun icin bulmuslar bu gol atmayi

cuneytavar55

HIRÇINLAR

HoliganSamSunLu

Kral oynayacakmı sakatlığı geçtimi ?

Tribün_ali

O gercek kral gol atmak onun işi benim ileride anlatacagım serkan aykut cünkü onu biliyorum tanjuyuda büyüklerimiz bilir ben bilemem

veis

sakatlandıgında kendine bakmamanın cezasını çekiyor şimdilerde.