İstinaf mahkemelerinin Karadeniz'deki merkezi Samsun!

Başlatan cem and naz55, 06 Haziran 2007, 20:32:46

« önceki - sonraki »

cem and naz55

bölge istinaf mahkemesinin samsunda yapılmasına karar verildi
ilk baş samsunda yapılacağı açıklanan istinaf mahkemesi nin trabzon lobisinin araya girerek trabzona kaydırılması için uğraşmışlardı ancak yapılan toplantıda şehir normlarına uygun şehir olarak TRABZON DEĞİL SAMSUN şehri uygun görüldüğü ve bu mahkemenin samsunda yapılmasına kesin olarak karar verildi hayırlı olsun
bu mahkeme samsunda iş istihdamı sağlayacağını düşünüyorum bir bakıma trabzon değil samsun kazanmış oldu

timofte

Olması gereken buydu, Trabzon'da Samsun'un yarısı kadar dava dosyası ancak vardır.
Yine de şirinler_1965'in dediği gibi Trabzon lobisi oraya da bir tane açtırır diye düşünüyordum. Başaramamışlar. Fakat her zaman takipçisi olup Doğu Karadeniz'e de bir bölge adliye (istinaf) mahkemesi açtırmak için kendi siyasilerini sıkıştıracaklardır.

Turkoman

Iste bu tip Trabzonlulara cok gicik oluyorum. Samsunda yasiosun hala düsündügün tek sey trabzon. birakta samsunda kazansin biraz. hem trabton samsun ile kiyaslanamaz. samsunun nüfusu nerde trabzon nüfusu nerde....

berusa55

hükümet ve adalet bakanlığı dogru olan kararı vermiş...samsun merkezdir ve samsuna kurulması da doğrudur.hükümeti ve emegi gecenleri tebrik ediyorum.

berusa55

AlıntıSamsun'a Bölge Adliye Mahkemesi

Samsun'a 11 ilin bağlı olacağı Bölge Adliye Mahkemesi kuruluyor.

Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Canip Yetişir, söz konusu mahkemenin Türkiye genelinde 9 ayrı yere kurulacağını belirterek, "Samsun'a kurulacak olan Yargıtay'ın bir altı, ağır ceza mahkemelerinin de bir üstü statüsünde olan eski adıyla İstinaf Mahkemesi olarak bilinen Bölge Adliye Mahkemesi, 2010 yılı içinde hizmete girecek.

Bölge Adliye Mahkemesi için eski Altınkum Belediyesi binası olan Atakum Belediyesi'ne ait söz konusu yeri kiraladık. Atakum Belediyesi ile sözleşme imzaladık. Eski Tekel binasının yerine yapılacak olan yeni adliye sarayı yapılana kadar Bölge Adliye Mahkemesi bu binada hizmet verecek. Yaklaşık 3 yıllığına kiraladığımız bu bina için Atakum Belediyesi'ne cüzi bir miktarda aylık kira ödeyeceğiz" dedi. (iha)

Kaynak: http://www.haberexen.com/news_detail.php?id=12040

Sadece Samsunspor

konu 2007de açılmış ama daha temeli yeni atılıyor neyse hayırlısı olsun, ayrıca konuda tarihe bakmadan önde timoftenin yazısını görünce bi an afalladım, tekrardan allah rahmet eylesin

**KaR6**

berusa55

Evet kardeşim bu konuda somut gelişme olmuş. Yeni Adliye Sarayı yapılana kadar Atakum'da İstinaf Mahkemeleri için yer bulunmuş olması sevindirici.

YaşarDoğu

berusa55

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: berusa55 - 21 Mayıs 2009, 22:12:41
Altınkum seni bekliyor kardeşim. ;D

O Altınkum'da ancak denize girer, davayla işi olmaz!
Dedesi de İncesudaydı zaten :)

berusa55

Alıntı yapılan: samsuni - 21 Mayıs 2009, 22:17:45
O Altınkum'da ancak denize girer, davayla işi olmaz!
Dedesi de İncesudaydı zaten :)

;D ;D Kendi davada aklı denizde olur vallahi haklısın

berusa55

Bölge Adliye Mahkemeleri ve Yargı Çevreleri

Bilindiği Üzere; 5235 sayılı Adlî Yargı İlk Derece Mahkemeleri ile Bölge Adliye Mahkemelerinin Kuruluş, Görev ve Yetkileri Hakkında Kanun'un 25 inci maddesi uyarınca bölge adliye mahkemelerinin, bölgelerin coğrafi durumları ve iş yoğunluğu göz önünde tutularak belirlenen yerlerde, Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun olumlu görüşü alınarak Adalet Bakanlığı'nca kurulacağı, yargı çevrelerinin belirlenmesine, değiştirilmesine veya bu mahkemelerin kaldırılmasına Adalet Bakanlığı'nın önerisi üzerine Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nca karar verileceği belirtilmiştir.

Samsun Bölge Adliye Mahkemesi'nin 8 adet ceza ve 6 adet hukuk dairesinden oluşmasına karar verilmiştir.

VII-Samsun BAM yargı çevresi;
1-Samsun,
2-Sinop,
3-Amasya,
4-Tokat,
5-Sivas,
6-Ordu,
7-Giresun,
8-Gümüşhane,
9-Trabzon,
10-Rize,
11-Artvin,

Kaynak: http://www.hukuki.net/forum/showthread.php?t=23120

Baskent_Samsunspor

samsun yükselen yıldız olmaya devam edecek buna yürekten inanıyorum

gitmişler karadenizin en büyük forumunu trabzona açıldı ne oldu 2 günde boooommmmmmmm size ne lazım forum bizim köydeki hamit dayının bakkalı bile fazla

karadenizde samsun varken trabzona gölgede diz çökmek düşer

Sercan

ben yapıldığını görmeden inanmam.Bir arkadaşımız forum trabzondan bahsetmiş.O proje ilk Samsun'a gelmiş çünkü bu tür avm gibi yatırımlar nüfus yoğunluğuna göre gelir ama ne yazıkki kimse ilgilenmediğinden projeyi trabzona kaydırmışlar...