Samsunspor.biz Genel Sohbet Odası

Başlatan berusa55, 09 Ağustos 2008, 14:50:52

« önceki - sonraki »

maço

Bu arkadaşları sinek gibi düşünmek lazım vızıldar o kadar .
Klup de yasaklaması lazım böyle insanların stada girmelerini .
Bilmiyorum öyle bir yetkisi var mıdır ama keşke bloke koyabilse bu tarz insanların kartlarına.
3-5 bin olalım ama öz olalım önemli değil.

eprianu

@maço hocam siz deyince hatırladım. Kombine duyurusu yapıldığı zaman belirtilmişti, Samsunspor logosu olmayan Passolig kartlarına kombine satışı yapılmıyor. Fotoğraftaki Hakan Keleş isimli şahıs da bu durumdan yakınıyor.

Kulüp bu konuda çok doğru bir karar almış. İnşallah da devam eder. Böyle tiplerle yirmi bin olacağımıza biz bize beş bin olalım yeter.

tactician

Alıntı yapılan: eprianu - 06 Ağustos 2019, 11:47:29
@maço hocam siz deyince hatırladım. Kombine duyurusu yapıldığı zaman belirtilmişti, Samsunspor logosu olmayan Passolig kartlarına kombine satışı yapılmıyor. Fotoğraftaki Hakan Keleş isimli şahıs da bu durumdan yakınıyor.

Kulüp bu konuda çok doğru bir karar almış. İnşallah da devam eder. Böyle tiplerle yirmi bin olacağımıza biz bize beş bin olalım yeter.

Bu konuda en başından beri farklı düşünüyorum.
Hatta geçen hafta kombine fiyatları açıklandığında bu durum dikkatimi çekmiş ve bu yaklaşımı yanlış bulduğumu kendi içimde dillendirmiştim.

Burada bu konuyu biraz deşebiliriz; diğer arkadaşların da fikirlerini merak ediyorum açıkçası.

Samsun sosyolojik açından incelendiğinde başarıya ve güce tabiri caizse tapınan bir yapıya evrilmiş durumda. Belki genel ülke yapısına ciddi benzerlikler gösterdiği bile söyleyenebilir. Sıkça zikredilen kozmopolit yapı, dışarıdan gelen göç, samsunluların özellikle büyükşehirlere giderek kaybettiği gençlik vs gibi tetikleyen bir sür şey konuşulabilir.
O yüzdendir ki Samsunspor başarılı olmadan Samsunspor'u takip eden ve/veya maçlarına gelen kişilerin sayısını arttırmak mümkün olmuyor bence. Şampiyonluklar kovalandıkça, medyatik işler ortaya kondukça bu zevkten pay sahibi olmak isteyen kişiler artıyor. Maalesef durum tespitim bu.
Tabi bunu söylerken özellikle yeni jenerasyon üzerinde gittikçe büyüyen mikro milliyetçilik akımının da katkısıyla Samsunspor etrafında toplanan gençlerin arttığını söylemeliyiz.

Yazının sonunda konu ile alakalı fikrimi bir iki özet cümlesi altında toplamak gerekirse:
Bence farklı takımları öncelikli olarak destekleseler dahi; insanları stada çekmeli ve onların da bu konuda şu an için sunni de olsa paydaş olma isteklerini kabul etmeliyiz. Bu şekilde onların Samsunspor ile olan etkileşimleri artabilir ve zaman içerisinde bizim gibi "Sadece Samsunspor" diyenler arasına dahil olabilirler.

Karabudun

@tactician

Fikrine saygı duymakla beraber kesinlikle katılmıyorum. Bence Samsunspor taraftarı kesin hatlarla diğerlerinden ayrılmalı, hiçbir şekilde de bir araya gelmemeli ve getirilmemeli. Samsun şehrinde Samsunsporlunun öncelikli olacağı çok daha fazla karar ve uygulama olmalı. Bu şehirde Samsunsporlu olmanın önceliğine Samsunsporlu olsun olmasın herkesin tanık olması gerektiğine inanlardanım. İnsanlar bunu sorguladıkça özüne dönecek,  Samsunsporlu olacaktır. Aksi takdirde çift takımlılık gibi ikircikli tavırlara yer açılması Samsunsporluluğun belini bükecektir. Şehrin ihtiyacı olan taviz vermek değil, Samsunlu duruşuna dönmek ve bunu korumaktır.

Bugün gençler arasında Samsunsporluluk  eğilimi çok şiddetli olmasa da artmaktadır, bu konuda sana katılıyorum. Peki bunda en etkili olan nedir, kimdir? Bu eğilimin tek ve birinci kaynağı yıllardan beri Samsunsporluluğundan taviz vermemiş, her koşulda Samsunlu duruşunu korumuş azınlıktır. Keza bu azınlık hiçbir otoriteye uşaklık etmemiş; mevcut düzene, camianın yaşadığı tüm olumsuzluklara mertçe direnebilmiş renktaşlarımızdır. Şahsen ben burada yazan tüm renktaşlarımın da bu azınlığı oluşturduklarıma inanmaktayım. Özellikle gurbetçi renktaşlarımızın bu düstura çok daha fazla sahip çıktıklarına da şahidim.  

Özetle bahsettiğim azınlık kıymet gördükçe, değerini korudukça çoğunluğa dönüşecek. Şehirdeki aidiyet duygusu gurbetteki Samsunsporluların ayarına geldiğinde bu tarz konuşmalara ihtiyaç bile duymayacağız. Bunun yolu da kesin çizgilerle aksi tavırlara engel koymak!

evolution55

bir de şöyle bir durum var, Samsunspor logosu olmayan passolig kartına sahip olanlar Samsun'da yaşayıp da hangi takımın maçını izlemeyi düşünüyorlar. Samsunda yaşayan iş arkadaşları bir zahmet kombine almayı düşünüyorlarsa yıllık 27,5 lira da verebilip passo kartı alsınlar. diğer şehir takımlarında da bu sistem olduğunu düşünüyorum. yani eskişehirde, bursada vs beşiktaş galatasaray gibi logolu kartlara kombine satışı yapıldığını zannetmiyorum.

ben şahsen istanbulda yaşayan birisi olarak az önce aldım kombine mi. belki 2-3 maça ancak gidebileceğim ama aldım yani. gidemediğim çoğu maçta da gerçekten gitmek isteyen birilerine kuşkusuz devredeceğim. 

maço

@tactician
hocam anlıyorum demek istediğini ve niyetini.
Ancak Samsun'da yaşayıp yılda iki kere belki istanbulda maça gelecek diye istanbul passosu çıkaran insanlar Samsunspor passosu çıkarmıyorsa çok da ihtiyaç yok onlara.
Kazanmayalım da kendilerini.
Ben 18 yaşında istanbula geldim.15 sene oldu. Hala Samsunspor passosu kullanıyorsam gidip istanbul pasosu almadıysam bi zahmet samsundakiler de almasın.
Sen merak etme süper lige bi çıkalım hepsi senden benden fazla samsunsporlu olacak zaten.

eprianu

06 Ağustos 2019, 15:32:17 #47616 Son düzenlenme: 06 Ağustos 2019, 15:35:36 eprianu
Süper Lig'den düştüğümüz sene 2-0'dan 4-2 kaybettiğimiz Galatasaray maçını tribünden izleyenler "Maratonun yarısı Galatasaraylıydı. Deplasman tribününe yakın oturmuşlardı, atılan gollere de aleni sevindiler" demişti.

Şimdi bu olayı göz önüne alırsak, ben Samsunspor logolu olmayan Passolig sahiplerine Süper Lig'e yükselince, değil kombine normal bilet bile satmam. Yoksa böyle rezillikler oluyor.

Bir de sırf "rakibin rakibi dostumdur" mantığıyla bu maçlara gelen oluyor. Mesela, adam Fenerbahçeli, biz içeride Galatasaray ile oynayınca tribünde yerini alıyor ve Samsunspor'u destekliyor. Bu adamın derdi Samsunspor değil ki Galatasaray'ın yenilmesi. Çevremde bir sürü insan var böyle.

Ayrıca yanlış bilmiyorsam kulüpler, kartlarda yer alan bu logo sayesinde, yani taraftar adedince Passolig'den ödenek alıyorlar. Her yıl verdiğimiz yenileme ücretinin bir kısmı kulüplere gidiyor diye biliyorum. Tabi kartta hangi takımın logosu varsa.

Kaya

Sadece Samsunspor demeyen adam da yanımdaki koltuğa oturup laga luga yapmasın ! Biz bize 15 bin olalım ne var yani. Bir yandan da istanbul takımı tutanların ağzı fazladan gevşek olur.  Bu zamana kadar geldiniz de ne oldu demişti bir tanesi. Ondan sonra kavga dövüş maç izleyemiyoruz...

Birkaç mesaj üstte @eprianu'nun dediği çöp vasat muhabbetini yine bu sitede başka bir forumda ''Yorucu'' diye yazmıştım. İstanbullu gevşeklerden duymak pek umursadığım bir şey değil fakat bizden yani sadece Samsunsporluyum diyenlerden sürekli böyle yorumlar okumak yoruyor işte adamı. Bu site özelinde değil instagram,face,twitter v.s

AhmetDenizci

Futbolcularımızın 2019 - 2020 sezonunda giyeceği formalarının numaraları şöyle:

KALECİ

1 - Nurullah Aslan

40 - Ahmet Altın

55 - Furkan Köse

DEFANS

2 - Caner Arıcı

4 - Aytaç Sulu

5 - Ercan Yazıcı

6 - Yalçın Kılınç

22 - Nuri Terliksiz

41 - Gökhan Meral

89 - Erkam Reşmen

ORTA SAHA

8 - Oğuz Gürbulak

7 - Guido Koçer

10 - Samed Hakan Kılıç

11 - Ramazan Çevik

14 - İlyas Kubilay Yavuz

16 - Onur Eriş

23 - Bünyamin Cesur Karataş

35 - Ferhat Çulcuoğlu

67 - Okan Dernek

70 - Samet Asatekin

77 - Enes İslam İlkin

FORVET

9 - Atabey Çiçek

19 - Ahmethan Köse

99 - Bahattin Köse

Ollivanders

kavak_55

Hüznümüzü, acımızı, yalnızlığımızı paylaştığımız; birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz Kurban Bayramınızı tebrik eder, mutluluklar dilerim...

eprianu

Sakaryaspor yönetimi TV sayfası açmış. İç sahada oynayacakları karşılaşmalar için 9 ₺'den online bilet satışına başlamışlar. Acaba HaberAKS ile anlaşma olmazsa yönetim maçları ücretli veya ücretsiz internet üzerinden yayımlayacak mı?

https://sakarya.burada.tv/

MeL_55

Alıntı yapılan: eprianu - 18 Ağustos 2019, 16:14:24
Sakaryaspor yönetimi TV sayfası açmış. İç sahada oynayacakları karşılaşmalar için 9 ₺'den online bilet satışına başlamışlar. Acaba HaberAKS ile anlaşma olmazsa yönetim maçları ücretli veya ücretsiz internet üzerinden yayımlayacak mı?

https://sakarya.burada.tv/

cok sacma bir uygulama. Millet Süper lig icin zor para veriyorken, tff 2.lig icin para mi verecek?
Elbette ki bedava olmali eger olacaksa bile

maço

Aslında biz gurbettekiler için güzel uygulama olur.
Ama maliyetini karşılyabilir mi ki?

evolution55