TFF 1. LİG 2020/2021 6. HAFTA | Eskişehirspor 0 - 1 SAMSUNSPOR'umuz

Başlatan Lusage, 17 Ekim 2020, 22:03:58

« önceki - sonraki »

_SoN_

Ben farklı bir noktadan bakacağım bu hafta, teknik taktik değerlendirilecek bir maç oynamadık zaten.

Hoca'nın da dediği ve malum olduğu üzere, ilk 11 i net şekilde oturtamadık, bunda sakatlıklar kovid çok etkili oldu, yapılan geç transferlerde bu durumun tuzu biberiydi.

Bu konuda hocaya katılıyorum ( transferlerin geç katılması hariç) ancak; sahaya çıkan yeni oyuncularımıza bakıyoruz sahada duramıyor, arkadaş bir adamın kovid'ten dönmesi, yada takıma geç katılması, yada sakatlıktan dönmesi, futbolunu, koşmasını, hatta sahada durmasını da bu kadar etkiler mi? Bu adamlar iyileşme dimi, bu adamlar seçilerek alınmadı mı? Beraber hiç mi idman yapmadılar, forvet almışız top sürmesini unutmuş sanki, kanat almışız, en birinci görevi topu sürmesinden, bir tane adam geçmesinden aciz, aldığını geriye atıyor. Tamam, olumsuzluklar etkiliyor olabilir ama insana futbolu unutturacak seviyede olur mu?

Bu olumsuz durumun iki seçeneği var, ya gerçekten saydığım olumsuzluklar bazı topçularımıza futbolu unutturmuş, yâda transferlerde sınıfta kaldık gibi, inşallah ikinci söylediğim değildir de biraz olsun kendini toplar futbolcularımız.

Bu maçı galip geldik diye olumlu görecek halimiz yok, maalesef çok darmadağın bir oyun yapımız var, kanatlarımız çalışmıyor, ileri ucumuz sahada duramıyor, orta saha tercihlerimiz doğru olmuyor, takım yorgun ve stresli görünüyor. İlerleyen günlerde özellikle mental anlamda takımımızın biran önce toparlanması şart. Bunu sağlayacak olan güç ve tecrübe hocamızda var, inşallah bu olumsuz hava biran önce dağılır, takımın eğer gerçek yetenekleri bu değilse biran önce kendine gelmesi lazım.

Bu maç bize iyi bir hazırlık maçı, moral maçı, gerçekleri görme maçı oldu, önceki mesajlarda yazan arkadaşıma katılıyorum, 3-0 ın ardından bir dilek dileme hakkımız olsa anca bu kadar olurdu. Bu maç seçilirdi.

İnşallah tez zamanda şu lanet covid den kurtulup, toparlanır takımımız.

Oyuncularımızın kendilerine gelmeleri lazım, eğer bu kendileriyse, işte o zaman vay halimize!

Nuri Asan

Alıntı yapılan: eprianu - 21 Ekim 2020, 10:29:52Ancak sosyal medyadaki bu eleştiriler, maç çıkışlarında taraftarların Yüksel Yıldırım'a yakınması İsmail Uyanık'ın elimizden kayıp gitmesine sebep oldu.

Son dönemde camiada can sıkıcı şeyler oluyor. Yüksel Yıldırım yalnız bırakılıyor. Son tv programında anlattıklarını göz önünde bulundurursak birileri Yıldırım ile uğraşıyor. Ben derim ki aklı selim insanlar olarak biraz itidalli olmalıyız.

Şehirde genel bir kanı hakim: Kimse Yüksel Yıldırım'a bir şey yapamaz. Arkadaşlar, dostlar! Bu şehirde Menteşoğlu harcanmış. Belki Yüksel Yıldırım kadar büyük değildi bilemiyorum ama para babası bir adamın ayağını kaydırmışlar.

Velhasıl Yüksel Yıldırım'a sahip çıkmalıyız. Hepimiz sahadaki oyundan, ruhsuzluktan yakınıyoruz ancak bu duruma en çok üzülen Ertuğrul Sağlam değil midir? Çözüm arayışı içindedir mutlaka. Ama biraz adama da hak vermek lazım. Biz ligi geç bitirdik, kadroda değişiklikler yaptık. 2 hazırlık maçı ile lige başladık. Üstüne sakatlık ve korona vakaları nedeniyle üst üste 2 maça aynı kadroyla çıkamadık. Her hafta bambaşka bir ekiple sahadayız.

Sözün özü şu arkadaşlar; belki büyük belki küçük ama camiada bir yangın var. Biz de bu yangına körükle gitmeyelim. Eleştireceksek de burada eleştirelim. Yüksel Yıldırım'ı etiketleyerek yapılan her eleştiri camia içini daha da karıştırır. Kadro mühendisliğinde sorun varmış. Doğru veya yanlış, bunu Yüksel. Yıldırım'ı etiketleyerek paylaşmak bize şu anda ne kazandıracak? Devre arasına kadar iyi veya kötü bu kadro ile devam etmek zorundayız.

Erkurt Tutu'nun bile Yıldırım'dan 2 milyon koparmaya çalıştığı bir dönemi yaşıyoruz. Uyanık ile yolları ayırdığında çok kızdım, eleştirdim ancak şu da bir gerçek: Adam amatöre giden takıma 150 milyon yatırdı. Varsın biraz kredisi olsun. Adam 2 senedir futbolla ilgileniyor. Bırakalım hata yapa yapa öğrensin. Biz bir sezon hariç son 15 yılda Süper Lig yüzü görmemişiz. Bir sene daha burada kalmak bize zor gelmemeli.

O kadar güzel yazılmış bir yazı ki, anlayabilene son 33 senemiz resmen özetlenmiş.

Yüksel Yıldırım'ın tek hatası sosyal medyada her şeye yazması cevap vermesi, orada fazla takılması. Ya sen koskoca dünyanın tanıdığı iş adamısın, bu kadar ulaşılır olma dayı. Hadi taraftarlar ile sohbet etmek, fikir alıp vermek istiyorsun. Be dayı 2 senedir Twitterdasin kimin ne olduğunu anlamadın mı. Ben bile 1 sene kullandım, her şeyi çözdüm.

Cevap vereceksin, gidip gs'li, fb'li adama cevap veriyorsun. Ciğeri 5 para etmez ajan pravakator ts li emre Vural denilen şahsiyetsiz evladına cevap vererek Samsunspor ts den özür dilemiş konumuna getiriyorsun. Tamam iyi niyetlisin, tamam kendi doğruların var. Tamam çok seviyoruz seni. Ama 5 kelime ile cevap verirken bizi de dinle be adam.

Tek sorun başkanın bu kadar çabuk ulaşılabilmesi ve her şeye cevap vermesi.

Arkadaşlar sosyal medya batakliktir. O mecra yüzünden benim gibi adam karakolda 3 kere ifade verdi. Sonra lanet ettim tüm digital dünyaya. Yani yer bitirir adamı.

Başkan bu kadar kolay ulaşılinca bazı çevreler tarafından cekilmiyoruz ya (her zaman olduğu gibi) işte bunların işine geliyor. Ya diyoruz Burası Samsunspor, dosttan çok düşmanın vardır. Bu takım şampiyonluğa oynarken Hasbi Ağaya operasyon yapılarak tüm fabrikaları kapatıldı..Kapat gözünü abi, kapat. Birisi hakaret mi ediyor, ver avukata uğraşsın. Emre Vural gibilerin eğri kafasını zaten biz kopartiriz. Sen bak işine. Ne işin var senin diğer takimlilar ile. Adam kalkmış Sakarya taraftarına cevap veriyor ya. Şaka gibi. Birisi yurt dışından gelirken telefon ister, diğeri play station ister. Diğeri etiket yapıp, yardım toplar. Birisi göğüs reklamına yilport yazarsan 10 forma alacağım der. Takımın göğsünde yilport yazar başkan ona cevap yazar. Hadi al 10 forma ben sözümü tuttum, sende tut der. Ya bırak, bu şehirde adam 2 lira vermeyip bedavadan maça girmeye çalışanlar ile dolu. Bunları da yaşadık..

İtalya Başbakanı Macron ile yemek yiyorsun, Kanada başbakanı ile golfe gidiyorsun, Suker ile kahveler purolar. Orhan Gencebay ile rakilar içip sosyal medyanda paylaşım yapıyorsun. Yapma baba. Yapma. Çek resmi, ver medyaya onlar yayinlasın millete 18 lik kız gibi yorum yaptırıp okuma.

Ya af edersiniz ben got kadar ilçede ticaret yapıyorum, milletle ugrasamadigim için WhatsApp kullanmıyorum. Senin ne işin var 0 bataklıkta. Ulaşılması zor ol abi, zor ol. Değerin olsun.

Sen bu kadar ulaşılması kolay olursan Samsunspor düşmanlarına gün doğar.

fanatik samsunsporlu

[/quote][quote author=Desiqner  Giresunspor'un Polonya 2. Ligdew Arka Gdynia'dan getirdiği Michal Nalepa gibi bir oyuncu getiremeyen scout'u biz de yapabiliriz herhalde.

Nalepa 6.asistini yaptı bugün

binikalamadım

Es Es in kalecisini tebrik ederim tek başına takımını sırtladı...bu oyun ile keçiden puan alabilirsek ne ala...bu geri pasla oynamaktan neden kurtulamıyoruz anlamıyorum...