1.Akdeniz Kupası Samsunspor'un.

Başlatan Clint_Eastwood, 04 Ocak 2006, 04:02:41

« önceki - sonraki »

zorbey

Antalya Kampında bulunan bir yakınım vasıtası ile aldığım habere göre takımımız Yozgat karşısında tek kale oynamış özellikle ikinci yarı yüzde yüz çok pozisyon bulmuş.

Bazı arkadaşlar takım başarısız olsada,yada transfer yapılmamış olsa da eleştirsek diye bekliyorlar gibime geliyor,umarım yanılıyorumdur.

Yozgat maçı ile ilgili Fanatik Gazetesi Haberi.

Akdeniz Turnuvası'nda ilk finalist Kırmızı-Beyazlılar oldu...

Yozgatspor ile kıran kırana bir mücadele içine giren Samsunspor, normal süresi 0-0 sona eren maçı, penaltı vuruşları sonunda kazanmayı başardı  
13.01.2006

İlk yarı vasattı
Antalya'da düzenlenen 1.Akdeniz Turnuvası'nda heyecan doruğa çıktı... Hazırlık amacı taşıyan özel turnuvanın yarı finalinde Süper Lig ekibi Samsunspor, A Kategorisi takımlarından Yozgatspor'u penaltı atışlarıyla eleyerek adını finale yazdırdı: 4-2. İlk 45 dakikada iki ekip de kontrollü oyunu tercih etti. Savunmayı ön planda tutan Yozgatspor, Samsunspor forvetlerini durdurmayı başardı ve ilk devre 0-0 sonuçlandı.

2 penaltı kaçınca...
İkinci yarıda Samsunspor fırtınası esti. 60.dakikadan sonra tek kale oynayan Samsunspor, Serkan ve Tamer ile iki önemli pozisyondan yararlanamadı. 90 dakika golsüz sonuçlanınca, statü gereği penaltı vuruşlarına geçildi. Samsunspor'da Rafael, Serkan, Celil ve Mustafa penaltı vuruşlarını gole çevirdi, Tolga ise topu filelere yollayamadı. Yozgatspor'da Adem Akın ile Faruk penaltıyı kaçırınca finale yükselen takım Samsunspor oldu.

yirmiuc

Vural temiz

Alıntı yapılan: "yirmiuc"
Alıntı yapılan: "Vural temiz"Samsunsporumuz Penaltilarda maci 4-2 aldi

Kalecinin bunda büyük payi vardir galiba
2 tanesini ya kaleci kurtardi yada Yozgat topu di$ariya atdi.

Kalede kerem oynamış yozggat maçında.

Teşekkür ederim
"Ozaman yeni kaleciyi gönderelim! ...lasım deyil
Ehhh Kerem 90 dakika gol yemiyor iki Penaltı kurtarıyor ve (SAMSUNSPORUMUZ FINAL oynuyor)
:wink: :D  :wink:

Fecr_55

Mac bitti...2-1...
Sadece KARADENIZDE Degil, AKDENIZDE DE KRALIZ...KUPA BIZIMDIR...Tabii 500 bin YTL de:D

ALEM DUYSUN KRAL SAMSUN...

bengülü

evet çok sevindim akdenizin kralı samsunspor ligdede aynı performansı bekliyoruz

bengülü

Ocak 2006,   18:59
Topkapı Palace Otel'in sahasında yapılan final maçında, Samsunspor 35. dakikada Mehmet Polat ve 70. dakikada Celil'in attığı gollerle 2-0 öne geçti.

Çaykur Rizespor 75. dakikada Şener'in ayağından bir gol bulduysa da, kırmızı-beyazlılar karşılaşmayı 2-1 galip bitirerek turnuvanın ilk kupasını kazandı.

jean

cok guzel olmus neler yapabilecegimizi gosterdik kupa kadar alacagimiz para beni mutlu etti kamp bedavaya geldi hatta artmistir bile ikinci kez rizeyi yendik ikinci yarinin ikinci macindada yenecegiz tessekkurler samsunsporum

Amsterdamli

Bugun Final oldugunu unutmustum. Anasayfada haberi gorunce once sasirdim sonra cok sevindim.

Helal olsun sana Samsunsporum!!

ngonge

500.000 ytl aldı isek çok iyi ya. maksic in maaşı çıkmış oldu :)

takımdan skorlar dışında çok haber alamasak da, bu turnuva bize büyük moral oldu.

az gol yedik, hazırlık maçları olmasına rağmen. bu çok iyi gelişme.
az da gol attık, 2.lig ekiplerine dahi. bu da kötü bi durum. ancak ortalanda yaratıcı oyuncu olmaması ki şu durumda kais in eksikliği diyeceğiz, gol atmada sorunumuzun kaynagı bence. bunu aşacağımıza inanıyorum.

tek merakım yeni oyuncular nasıl monte oldu takıma, performansları nasıl?...

jean

ikinci lig takimlarini rahat yenmemmemiz normal biri altay oteki istanbul ikiside sampiynluk adayi yozgat ise iyi mucedele etti ama penaltilarla onu da yendik ozellikle rizeyi yenmemiz super oldu

timofte

Süper lig ve 2.Ligin önemli takımlarının katıldığı bir turnuvanın şampiyonu olmak Samsunsporumuza yakıştı. Ligin ilk yarısında çektiğimiz sıkıntılardan sonra alınan bu kupa bütün Samsunspor'u sevenler için iyi bir moral oldu. Turnuvada savunma sorunlarını aşmaya başladığımızın işaretlerini alırken, bu defa da gol yollarında sıkıntı çektiğimizi gördük. Lig başlayana kadar tüm sorunları giderip bu stresi son haftalara gelmeden atlatabilmemizi dilerim.

Clint_Eastwood

Akdeniz Kupası hayırlı olsun.Samsunspor kupa takımı olduğunu tekrar ispatladı. Umarım Türkiye Kupası'nı da kazanırız. En büyük rüyam Türkiye Kupası'nın Samsun'a gelmesi.

yönetici

ŞAMPİYON SAMSUNSPOR[/size]
Alıntı  
Üstün oynadılar

Samsunspor Akdeniz Turnuvası finalinde bir diğer Karadeniz temsilcisi Çaykur Rizespor'u mağlup etti: 2-1. Kırmızı-Beyazlılar iyi bir performans sergiledikleri karşılaşmanın 39. dakikasında Mehmet Polat'ın attığı şık golle öne geçen taraf oldu. Celil 67'de aradaki farkı ikiye çıkardı. 72. dakikada ise Çaykur Rizesporlu Şener karşılaşmanın skorunu belirledi: 2-1. Samsunspor, 90 dakika boyunca rakibine oranla çok daha iyi bir performans sergilerken, zorlu ikinci yarı öncesi taraftarlarına ve camiaya umut verdi.

Parayı kaptılar

Mücadele sonunda Samsunspor'a şampiyonluk ödülünü İddaa Genel Müdürü Ahmet Sezer verdi. İsim hakları olarak her iki takım da iddaa ve Spor-Toto'dan final oynadıkları için 250'şer milyar lira para kazandı. Bu arada karşılaşmayı Çaykur Rizespor Başkanı Ekrem Cengiz izlerken, Fenerbahçeli futbolular ise son dakikaları ilgiyle takip etti. Samsun'un hocası Erdoğan Arıca 90 dakikanın bitiminde futbolcularını kutlayıp, "2. yarıda çok daha farklı olacağız. Emin adımlarla ilerliyoruz" diye konuştu.

KotuCocuk55

oolllleyy be!
Bayram münasebetiyle çok fazla televizyon seyredemedim ama çeyrek finale çıktığımızı biliyordum,dün akşam arkadaşlarla konuşurken bu akdeniz kupası nooldu dedim ,tam o sırada onun haberi çıktı trt1 de final mücadelesinda rizeyi yenen samsunspor şampiyon oldu dedi!

Her ne kadar çok önemli olmasa da iyi bir organizasyonun sonunda televizyondan SAMPIYON SAMSUNSPOR u duymak beni o kadar mutlu ettiki hele peşine celil'in kupayı kaldırışını görünce çok uzun zamandır hatta şimdi düşündüm hayatım boyunca ilk kez gördüğüm bu tablo karşısında acayip sevindim,çok mutlu oldum!
İnşallah ikinci yarı bambaşka olacak,herşey çok daha güzel olacak!

salihcakir

bugünkü gazetelerin hepsinde şampiyon samsunspor yazısıını görmek gerçekten çok güzeldi. inşallah devamı gelir. başarı geldikçe türkiyede daha çok konuşulacağız. samsunspor efsanesi yeniden canlanacak. herkes yeniden samsunsporu konuşacak. samsunsporu tutacak. bekle türkiye efsane samsunspor geliyor..