20-Ocak-1989

Başlatan Anonymous, 19 Ocak 2005, 12:22:28

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

Musti

Aynı kaderi paylaştılar

Samsunspor ve Sakaryaspor futbol takımlarının benzer kazasında aynı kaderi paylaşan Hakkı Bayrak ile Murat Yavaşgül, Samsun'da bir araya geldi.

2011-06-18 - 14:08

Türk futbol tarihine kara bir sayfa olarak giren Samsunspor ve Sakaryaspor futbol takımlarının benzer kazasında aynı kaderi paylaşan Hakkı Bayrak ile Murat Yavaşgül, Samsun'da bir araya geldi.

Yaşadıkları kazalardan yaralı olarak kurtulan ikili, futbolun en acılı günlerine dönerken oldukça duygulandı. Samsunspor futbol takımı kafilesinin 20 Ocak 1989'da Malatyaspor, Sakaryaspor'un da 7 Eylül 2002'de Sivasspor deplasmanına giderken geçirdiği kazadan yaralı kurtulan Hakkı Bayrak ile Murat Yavaşgül, Nuri Asan Tesisleri'nde karşılaştı.Ayrı kaza olmasına rağmen futbolculuk yaşamlarında aynı kaderi paylaşan Hakkı Bayrak ile Murat Yavaşgül, Türk Futbol tarihine kara bir sayfa olarak yansıyan o günlerde yaşadıklarını birbirlerine anlatırken oldukça duygulandılar.

Hakkı Bayrak, "O gün nasıl kurtulmuşum hala şaşıyorum. Yaralı olarak beni Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırmışlar. Devlet Hastanesi'nde olmadığım için yakınlarım beni öldü sanmış. O günler benliğimize acı bir hatıra kazınmış durumda. Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın" dedi.

Samsunspor'un transfer ettiği Burak Çalık'ın menajerliğini yapan Murat Yavaşgül ise o günleri anlatırken, "Beni o kazada otobüsün 30 metre uzağındaki bir dere kenarında bulmuşlar. Diyaframım yırtıldı, kollarım kırıldı, ayaklarıma 200 dikiş atıldı. 25 gün hastanede kaldım. Şans eseri ölümden dönmüşüm. İlk haberlerde ben de ölenler listesine konulmuşum. Yakınlarım yıkıldı. O günleri hatırlarken içim acıyor" diye konuştu.

http://www.samsunkenthaber.com/Spor/1283-Ayni-kaderi-paylastilar.html

AntZ

masbene

Unutamadığım birşey var;

Selahiye mahallesinde, tam da Mustafa Sinecek abimin baba evinin arkasındaki dar sokakta yine top koştururken birinin bağıra bağıra verdiği o acı haber sonrası kafamı yukarı kaldırıp baktığımda bana simsiyah gözüken o gökyüzünü ve hareketsiz kaldığım o soluksuz bir kaç dakikayı...10 yaşında bir çocuk nasıl tepki verirse öyle tepki vermiştim belki de. yaş 33 yine aynı...

kamuri

sene kaç olursa olsun takvim yapraklarının 20 ocağı  göstermesini hiç istemiyorum :'(

burakbas

gelme be 20 ocak.

kalptenþimþek

17 Ocak 2012, 13:02:06 #246 Son düzenlenme: 20 Ocak 2013, 13:01:58 kalptenþimþek
23 yıl önceki gazete küpürleri bugün bile tazeleğini koruyor!!
23 yıl geçmiş, 20 ocağa dair kalıcı bir eser bırakılmamış..Kaybettiğimiz değerlerin adı ne bir okulda, ne de bir spor salonunda yaşatılmış..Geleceğe dair hiçbir şey düşünmeden, bu şehrin fersah fersah önünde giden değerlerimiz, geride kalanlar da dahil kaybettirilmiş!!
Övününüz!! Beş paralık menfaatlerini bu şehrin önünde tutan kokuşmuş dinazorlar!! Bu şehirde bitti zamanınız.. Teker teker göçüyorsunuz sıkı sıkıya tuttuğunuz çanak başlarından..Belki 60, belki 70 yıl çöktüğünüz bu şehir sizi bir an olsun anımsamayacak..
Bu şehr-i Samsun, sadece bir buçuk yılda emeğiyle birlikte hayatını da veren Mete'yle yaşayacak, Samsunspor için ölürüm diyen Nuri Hocayla, Dağ gibi adam Muzaffer'le, ToMİÇ'le, Asım abiyle, Büyük Kaptan Emin'le yaşayacak...
Her sabah doğacaklar bu şehrin üzerinde hiç batmamacasına.. her sabah doğacaklar üzerine katarcasına..
Onlar, yıllar sonra bile bu şehrin çocuklarının en büyük efsanesi olacaklar...

ercan0655

hUZUR İçinde Yatın allah Böyle bir acıyı kimseye göstermesin.
20 Ocak 1989 Samsunspor Kazası

Ollivanders

Geliyor yine o kara gün :(

ibo055

ve yine geldi o karagün   :'(

burakbas

kelimeler mi yeter, her şey anlamsız kalır. 20 Ocak , yine geldin.  :(

Sonuna Kadar 55

berhan55

allah hepsini nur içinde yatirsın bir daha yaşat masın 15 sene geçti ama hayla unutmadık teknik direktör :nuri asan (vefat etti)
futbolcu :mete adanir (vefat etti)
futbolcu :muzaffer badaloğlu (vefat etti)
futbolcu :tomiç zoran (vefat etti)
otobüs şöförü :asım özkan (vefat etti)
menajer :yüksel özan (yaralandı)
futbolcu :emin kar (yaralandı,malulen emekli)
futbolcu :erol dinler (yaralandı, malulen emekli)
futbolcu :şanver öymen (yaralandı, futbola devam)
futbolcu :kasım çikla (yaralandı, futbola devam)
futbolcu :yüksel öğüten (yaralandı, futbolu bıraktı)
malzemeci :halil albayrak (yaralandı, malulen emekli                                                                         
inşalah allah bir daha yaşatmaz  samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x

kalptenþimþek

BigBadMama5552

Benim elimde de Cumhuriyet Gazete Arşivi'nden aldığım birkaç tane küpür var. Şimdilik iki tanesini buraya koyacağım. Ayrıca ben bu kaza ile ilgili kapsamlı bir web sitesi veya blog hazırlamayı düşünüyorum. Derslerden kafamı kaldırabilirsem çalışmaya başlayacağım hatta.