STSL 2011-2012 / 24.Hafta | SAMSUNSPOR'umuz - Fenerbahçe: 3-1

Başlatan ibrakadabra55, 29 Ocak 2012, 16:09:05

« önceki - sonraki »

fındık

Mehmet abi bugün ki manşetlerden sanada arşivlik çıktı bu arada   :D

cembaba

AlıntıBugün tarihli Hürriyet Gazetesi'nin Spor Sayfası'nda takımımızın Fenerbahçe ile oynadığı ve 3-1 kazandığı maçın gollerini atan futbolcumuz Gekas'a atfen "Fenerbahçe'yi yıkan Yunanlı Zorba" kelimesi kullanılmıştır. Gazete de her ne kadar Zorba'nın açılımı, "Ünlü yazar Kazancakis'in romanı ve bu romandan  sinemaya uyarlanan filmde Anthony Quinn'in canlandırdığı Yunan Karakter" olduğu belirtmiş ise de, bu kelimenin ülkemizde hangi amaçla kullanıldığı aşikardır. Başka bir deyişle  zorbalık, güçlü olan bireyin kendi kazanç ve memnuniyeti için kendisine karşı koyamayacak kadar güçsüz olana tekrarlayan ve acı veren nitelikte fiziksel, duygusal, sosyal ve sözel saldırılarda bulunması gibi anlamları da taşımaktadır.

Gazete manşetindeki bu kelime oyunları ve imaların hiç kimseye yararı olacağına sanmıyoruz. Aksine hem futbolcumuza, hem de iki ülke arasındaki dostluk köprüsüne zarar verebileceğini düşünüyoruz. Çünkü Samsunspor'umuz, Yunanistan uyruklu futbolcumuz Theofanis Gekas'i transfer ederek Türk Futbol tarihinde bir ilki gerçekleştirmiştir. Bu transfer, iki ülke arasındaki yakınlığın da bir göstergesi olmuştur.

Bu vesile ile Hürriyet Gazetesi'nin Spor Sayfası'nda böyle bir manşetin atılmasını kınıyor, ilgililerin daha dikkatli olması konusunda uyarılmasını bekliyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur..

Samsunspor Kulübü

Resmi site çok iyi çalışıyor. Olması gereken buydu zaten.

RT55

YaşarDoğu

babasamsunlu

masbene

kalptenþimþek

sarkoziyi de Türkiye tokmaklasın!

:o nereden nereye geldik .. halbuki tribün fotoğrafları paylaşıldı mı diye girmiştim..nerede fotğraflar??

masbene

**KaR6**

cembaba

ahmetsefa55

kalptenþimþek

YaşarDoğu

Burak

Burak

Alıntı yapılan: CemBaba - 03 Şubat 2012, 17:08:22
Ercan Saatçi zaten fenerli. Benim anlamadığım Hürriyet gibi ulusal bir gazete nasıl böyle taraflı olabiliyor. Anlamak gerçekten güç.

Vallahi ben yazıyı kötüye yormadım aksine hoşuma gitti ben tersten düşünüyorum herhalde. Yunan bir futbolcu oynatıyoruz en ufak bir problemimiz yok çok seviyoruz ve stadımızda Sirtaki çalacak kadar demokrat ve misafirperveriz

Ercan SAATÇİ

3 Şubat 2012
Zorba

AlıntıMERAK etmeyin, hiç kimseye böyle bir yakıştırma yapmayacağım.

Gekas'ın penaltı golünden sonra 19 Mayıs Stadı'nın hoparlörlerinden yankılanan o şarkıya takıldım. Aslında "takıldım" dememeliyim, çünkü çok hoşuma gitti, o Yunan Sirtakisini Samsun'da duymak. Gekas'ın attığı gollerden sonra efsaneleşmiş bir film olan "Zorba"nın müziğinin  çalıyor olması müthiş iyi bir yaklaşımdır diye düşünüyorum. Elbette Gekas'ın "Zorba" eşliğinde golleri sıralaması da başka bir ironi. Bir nevi tatlı zorbalık yani...