25 - Uğur Boral

Başlatan Kaya, 09 Ocak 2012, 22:09:04

« önceki - sonraki »

King1965

ugur boralı çok begendım ancak biraz antrenman eksikligi var onları da hallederse bu sene ısımıze 2. yarıda cok yarıycak

ercan0655

Uğur kaliteli adam inşallah ben fb'den geldim deyipte papaz olmaz, ve kondüsyonunu çabuk kazanır, onu seyretmek keyifli olur böylece

samuray

benim o konuda endişelerim vardı sakatlıktan çıkmış uzun bir dönemde maç eksiği vardı diye ama bende beğendim   solbek olarakta sol açık olarakta yararlanabilecek kapasitede zaten oyunun her iki yönünü oynayabilir uğur her geçen gün üzerine koyacaktır diye düşünüyorum

Sol Açık

Alıntı yapılan: Kodalak - 12 Ocak 2012, 15:40:11
maçta dikkatimi çekti zenkeye bişeyler dedi,

takıma ağırlığını hissettirecek bu adam,

Evet, Zenke'ye "ben sana vereceğim, sen kaçacaksın" falan gibi birşeyler anlatıyordu. Ama öyle hoca gibiydi, tane tane anlatıyordu ve omuzuna vurup "hadi aslanım" yapıyordu.

Bence Uğur gerçekten de Samsun'a top oynamaya gelmiş...  ;)

burakbas

futbolunun yanında ben uğur boral i efendiliğiyle tanırım. murat yıldırım dan sonra takımdaki en efendi adamdır.

fanatik samsunsporlu

kumköylü ahmet

bu hafta oynadimi bu adam ???serdar ozkan oynamadida buda yokdu sanki ???internetden izledigimiz icin dikkat edemedik ve pcden hersey soluk gorukuyor..ilk golun pasini veren yenaldi ama bu oynamadi sanirim

emrullah

Alıntı yapılan: kumköylü ahmet - 23 Ocak 2012, 19:56:36
bu hafta oynadimi bu adam ???serdar ozkan oynamadida buda yokdu sanki ???internetden izledigimiz icin dikkat edemedik ve pcden hersey soluk gorukuyor..ilk golun pasini veren yenaldi ama bu oynamadi sanirim

yoktu abi sakatlanmış

kumköylü ahmet

sagolasin kardesim hayirlisi insallah busene bir atlatsak insallah guzel gunler bizi bekliyor olacak

cembaba

23 Ocak 2012, 21:04:46 #99 Son düzenlenme: 23 Ocak 2012, 21:10:16 CemBaba
Alıntı

Boral: Samsunspor'da tek eksik özgüven
23 Ocak 2012 11:50 | NTV Spor ve Ajanslar
Samsunspor'un ara transfer döneminde Fenerbahçe'den renklerine kattığı Uğur Boral, Samsunspor'da tek eksiğin özgüven olduğunu söyledi.

Samsunspor'un ara transfer döneminde Fenerbahçe'den renklerine kattığı Uğur Boral, ''Başarıyı yakalayan her futbolcunun içini futbol aşkı yakar kavurur'' dedi.
Futbol kariyerinde yaşadığı yükselişi değerlendiren Uğur Boral, her futbolcuda olduğu gibi kendisinin de futbola başlangıcının sokakta taş taş üstüne dizerek kurulan kalelere şut çekerek başladığını söyledi.

O dönemde kendisi için de futbolun vakit geçirmekten öteye bir durum ifade etmediğini belirten Boral, bu olgunun orta okul yıllarına kadar bu şekilde sürüp gittiğini ifade ederek, ''Tabii sokaklarda arkadaş çevresi ile oynadığınız futbol ile yoğuruluyorsunuz. Ortaokul yıllarında bir arkadaşımın vesilesiyle Karadenizspor'da amatör olarak futbola başladım. Burada 3 yıl kadar futbol oynadım. Hani o dönem çok büyük bir futbolcu olma gibi bir düşüncem yoktu. Burada geçen 3 yıllık süreçte hep olumlu tepkiler geldi ve bu sürenin sonunda da Sakaryaspor'dan teklif aldım. O dönem amatör takımda oynuyordum ve Sakaryaspor'da süper lige çıkacak bir büyük bir ekipti. Benim için bu hayal gibi bir şeydi. Yaşanan bir takım sorunlardan dolayı bu takıma transfer olamadım. Bir sonraki dönemde 3. lig ekiplerinden Alibeyköyspor Kulübü'ne transfer oldum. Burada çok iyi bir dönem geçirdim ve ardından da süper lig ekiplerine transfer süreci başladı. Her şey çok hızlı ilerliyordu. Açıkçası bu gelişmelerin sıkıntılarını da yaşadım. Sırasıyla Kocaelispor, Gençlerbirliği, Ankaraspor ve Fenerbahçe Kulüplerinin kadrolarında yer aldım. Sokakta başlayan futbol yaşantımda hedefim her zaman iyisini yapabilmek oldu'' şeklinde konuştu.

"SAMSUNSPOR'DA TEK EKSİK ÖZGÜVEN"
Toplam 5.5 yıl Fenerbahçe Kulübü'nde forma giymesinin ardından Samsunspor Kulübü'ne transfer olduğunu belirten Boral, ''Samsunspor Kulübü'nden gelen teklifi açıkcası biraz düşündüm. Samsunspor'un durumu ile ilgili şu anda gerçekçi konuşmak gerekirse, Samsunspor iyi durumda değil. Ben Samsunspor'a hem Samsunspor'un bana ihtiyacı olduğu için hem de kendimin ihtiyacı olduğu için geldim. Benim de futbol oynamaya ihtiyacım var. Ben Samsunspor'a tecrübemden, yeteneklerimden bir şeyler katabilirim düşüncesiyle geldim. Önümüzdeki maçları ligde kalma mücadelesi verdiğimiz rakiplerimizle oynayacağız. Birkaç maç kazanmamız durumunda çok daha iyi olacağımızı düşünüyorum. Çünkü Samsunspor'da gördüğüm sadece öz güven eksikliği. Yoksa yetenek olarak takımda zaten sorun yok. Koşu kalitesi olarak ta tabi sorun yok. Biraz oyuncularda özgüven eksikliği olduğunu görüyorum. Bir kaç maç kazandığımız zaman oyuncuların özgüven eksikliğinin sona ereceğini düşünüyorum. Ondan sonrada Samsunspor'un daha iyi olacağına inanıyorum'' dedi.

Büyük takımlarda oynama hedefinin devam ettiğini de vurgulayan Boral, ''Ancak şu anda tek düşüncem Samsunspor'u ligde tutmak. Ben önümü görerek hareket etmeyi seven bir insanım. Fenerbahçe'den kendi isteğimle, futbol oynamak isteği ile ayrıldım. Ben beş ay boyunca Samsunspor'da iyi bir futbol oynamak istiyorum. Bizim için önemli olan Samsunspor'u ligde bırakabilmek. Samsunspor ligde kaldıktan sonrada değerlendirme yapacağım. Bu sürede taraftarımızın stada gelmesini istiyorum. Onların enerjisi, onların sinerjisi ile biz daha iyi işler yapabiliriz. Takımı desteklesinler. Ondan sonra ne olacağını görelim. Birlikten kuvvet doğar önce birlik olalım'' diye konuştu.

"SEVILLA MAÇINI UNUTAMIYORUM"
Futbol hayatında unutamadığı anların başında Fenerbahçe'nin Sevilla karşısında Şampiyonlar Ligi 2. tur maçı mücadelesinin geldiğinin altını çizen Boral, ''Fenerbahçe'de oynadığım dönemde Sevilla karşısında oynadığımız maçı unutamıyorum. O karşılaşma asla unutamayacağım maçlardan bir tanesi'' dedi.
Türk futbolunun şu anki durumunu iyi bulmadığını da belirten Boral, ''Çünkü anlayışın çok iyi olmadığını düşünüyorum. Yaklaşımın iyi olmadığını düşünüyorum. Bu mantalite ile bence Türk futbolunda tesadüfü başarılar olur. Zaten Türk futbolu şike soruşturması ile çok büyük yara aldı. Önümüzdeki süreç Türk futbolunu geriye götürecek. İnşallah başımızdaki büyüklerimiz bu konuya çok sağ duyulu, akılcı yaklaşır. Zararın neresinden dönülürse kardır diye düşünüyorum'' diye konuştu.
Evli ve bir çocuk babası olan Boral, ''Ben aslen Tokatlıyım. Ailem uzun yıllar önce İstanbul'a yerleşmiş. 5 kardeşin en küçüğü benim. Kalabalık bir aileyiz biz. Mutlu bir aileyiz. 3.5 yıllık evliyim ve 19 aylık bir kızım var. Eşim şuan İstanbul'da. İkinci çocuğumuz dünyaya gelecek, bu nedenle benimle Samsun'a gelemedi'' dedi.
Futbolcu olmak isteyen genç yeteneklere seslenen Boral, ''Bu işi zaten aşkla sabırla yapmak gerekiyor. Çünkü bu şekilde yapmayanlar futbolcu olamazlar bence. Futbolu çok sevsinler. Büyüklerinin tecrübelerinden yararlansınlar. Bu işi ancak severek yapanlar ekmek yiyebilir, başarıyı yakalayabilir düşüncesindeyim. Başarıyı yakalayan her futbolcunun içini futbol aşkı yakar kavurur'' diye konuştu.

http://www.ntvspor.net/haber/futbol/57146/boral-samsunsporda-tek-eksik-ozguven

kuzey55

en kritik maçlarda yok hep sakat hep sakat

twitter

neredesin olm sen
serdar ve sen tutacaksın ligde bu takımı gekasla beraber

kamuri

ibb maçına yetişecek mi acaba bilgisi olan

Sol Açık

Alıntı yapılan: kamuri - 25 Ocak 2012, 02:43:20
ibb maçına yetişecek mi acaba bilgisi olan

Aynen, ben de merak içerisindeyim, bilen varsa yazarsa sevinirim...