''Futbol Kenti Trabzon'' muşşş...

Başlatan merkez, 27 Aralık 2009, 21:31:55

« önceki - sonraki »

55_OrHaN_55

haber gazetesi almayalım arkadaşlar. bu şehirde aç karınlarını doyurup sürekli yedikleri kaba pisleyen bu serefsizlere para kazandırmayalım. en azından bu ambargoyu uygulayalım...

sersa

Trabzon Belediyesi'nden yapılan açıklamada, AK Parti Grup Başkan Vekili Fahrettin Aksoy ile CHP Grup Başkan Vekili Turgay Şahin'in önerge olarak verdikleri metnin, Belediye Meclisi tarafından oybiriliğiyle kabul edilerek, Futbol Federasyonu'na gönderilmesine karar verildiği bildirildi.

Metinde şu görüşlere yer verildi:

''Trabzon bir kültür, spor ve turizm kentidir. Sporda başarıları geçmişten günümüze kadar gelmektedir. Özellikle futbolda lig şampiyonluklarını ilk  kez, İstanbul'un dışında kazanan tek Anadolu takımı Trabzonspor'dur. Trabzonspor 6 yıl lig şampiyonluğunu kazanarak Anadolu'da futbolun sevilmesine ve ilgi uyandırmasına önderlik etmiştir. Bugün çıkış yapmak isteyen, şampiyonluk hedefinden bahseden kulüplerin örnek aldığı takım Trabzonspor'dur. Türkiye'de her dönem futbolun beşiği Trabzon olmuştur. 1923 yılında Trabzon'da ilk resmi lig maçları oynanmaya başlanmış, o günden bugüne kadar Trabzon'da futbol sevgisi hiç azalmadığı gibi sürekli olarak artmıştır. Türkiye genelinde oynanan lig maçlarında en fazla seyirci ortalamasının bulunduğu statların başında hep Trabzon Avni Aker Stadı yer almaktadır. Tarihi başarılarla dolu futbol kenti olarak anılan ve futbolun en çok sevildiği şehrin 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'na aday olan Türkiye'nin şehirleri arasında mutlaka olması gerekirdi. Ancak Türkiye Futbol Federasyonu'nun bu konuda belirlemiş olduğu iller arasında Trabzon'un bulunmaması Trabzon Belediye Meclisi olarak bizleri son derece üzmüştür. Trabzon şehrinin futbol tarihini, futbol altyapısını ve sevgisini çok iyi bildiğine inandığımız federasyonun bu tutumunu anlamakta zorluk çekmekteyiz.''

Açıklamada, Trabzon Havaalanı'na günlük 30 ile 50 arasında uçağın inip kalktığı anımsatılarak, şöyle devam edildi:

''Uluslararası nitelikteki gümrük giriş kapısı olan deniz limanıyla, karayoluyla Ankara'ya 7 İstanbul'a 12 saatte ulaşımın sağlanabildiği otoyoluyla, 5 ve 4 yıldızlı otelleri ve kamu kurumlarına ait modern konaklama tesisleriyle, 40 bini aşkın öğrencinin eğitim gördüğü Türkiye'nin 4. üniversitesi olan Karadeniz Teknik Üniversitesiyle, sağlık alanında Tıp Fakültesi, eğitim ve araştırma hastaneleri, ortopedi ve travmatoloji dal hastanesi ile özel hastaneleriyle, hepsinden önemlisi sporsever misafirperver ve yardımsever halkı ile Türkiye'yi dünyaya en iyi şekilde tanıtabilecek fiziki altyapıya sahip şehir konumundadır. 2007 yılında Karadeniz Spor Oyunları'na ev sahipliği yapan 2011 yılında 47 ülkeden 4 bin sporcu ile bir o kadar da davetlinin katılımıyla birlikte Avrupa Gençlik Yaz Olimpiyatları'nı düzenleyecek olan Trabzon şehrine hak ettiği değerin ve sorumluluğun verilmesini bekliyor, bu konuda yetkililerin üzerlerine düşeni yerine getireceğine inanıyoruz.''

AA

İki parti milletvekilleri birleşmiş ve kentini savunmuş bizimkilerde uyusun >:(

Oflu

Iyi geceler Samsunum, allah rahatlik versin

KocumVolkan

07 Ocak 2010, 00:56:31 #18 Son düzenlenme: 07 Ocak 2010, 00:56:52 KocumVolkan
bizimkiler aynı partiden olsalar bile ya küsler ya görüş ayrılığı ! var...(şüphesiz burda gerçek Samsunlu olmayan insanların etkisi çok).. birlik ve beraberlik(lobi)  çok önemli olduğu birkez daha gözümüzün içine sokuluyor...

Pergani 55

Trabzon bir futbol kentidir gelişmiş bir futbol kültürü var ama küçük bir şehir. maçların yapılacagı büyük şehirlere uzak ve ulaşım iyi degil bu yüzden Trabzona maç vermek çok mantıksız olur Trabzonlular zaten her zaman mantıksız düşünüyor. diyelim ki grup maçlarını istanbul da yapan takımlar çeyrek final için trabzona geldi taraftar neyle gelecek
. o ülkelerin taraftarları 18 saatlik otobüs yolculuguna mecbur edilemez bu bir skandal olur. ulaşımı iyi olmayan uzak ve konaklama tesisleri yeterli olmayan trabzona maç verilmesi gerçek anlamda dogru olmaz. federasyonun aldıgı karar dogrudur.Trabzonlular bunu bile bile itiraz ediyorlar yani boş yere ötüyorlar

kayacan

Eskiden Mert ırmağının üzerindeki tahta sallanan köprüden geçip maça giderken o bölgede mahallede kadınların kavgalarını görürdüm.Bizim evde renkli televizyon var,video var hemde vhs sizde varmı? 'Bizde çamaşır makinesi var senin gibi elde yıkamıyoruz' şeklinde kavgalar olurdu.Bu malum şehirliler böyle tarihte olan mahalle kavgaları gibi çocukça ağlamışlar.  Bizde üniversite var Türkiyede 4. (Buna 2 üniversite bitirmiş biri olarak çok güldüm.Nereden kendilerini 4. ilan ettiler acaba? Herzamanki gibi uçuyorlar.) üstelik dal hastaneside var(vay be)bizim şehir çok güzel iki gözümüz önümüze aksınki güzel yani.'' 2007 yılında Karadeniz Spor Oyunları'na ev sahipliği yapan 2011 yılında 47 ülkeden 4 bin sporcu ile bir o kadar da davetlinin katılımıyla birlikte Avrupa Gençlik Yaz Olimpiyatları'nı düzenleyecek olan malum şehrimiz'' Utanmadan bunuda söylüyorlar bu olimpiyatların Samsunda yapılması gerektiği nasıl dalavere ile malum şehre kaydırıldığı malumunuzken.Bizim varya otoyolumuz var.Yeminle söylüyorum varya şipşak Ankaradasınız,İstanbulda çok yakın otoyoldan vınn hemen İstanbuldasınız.Limanımız var bizim ya. Gemi geliyor hemide bisürü gemi gelir buraya (hahaha)

Tabi alışık değiller heryeri Samsun gibi zannediyorlar.Samsundan koparmak kolay ancak lobisi güçlü başka illerin farkında değillerdi.
Ama unuttukları birşey var. Su akar nehir eninde sonunda yolunu bulur. Rum pontus zamanında başkent olan malum şehrinizin devri geçti.Devir değişti.Köprünün altından tonlarca su aktı.Artık küçük bir şehirsiniz.Nekadar Samsundan çalarsanız çalın su yolunu buluyor işte.Küçüksünüz,küçük olarak kalacaksınız.Zaten Samsuna göç ederek bunu sizde kabul ediyorsunuz. Gelin tersliği bırakın bu organizasyonun Samsunda yapılması için destek olun.Hayallerde yaşamayı bırakın.Karadenizin başkentinin Samsun olduğunu birzahmet artık kabul edin.

55_OrHaN_55

Alıntı yapılan: kayacan - 14 Ocak 2010, 11:41:21
Eskiden Mert ırmağının üzerindeki tahta sallanan köprüden geçip maça giderken o bölgede mahallede kadınların kavgalarını görürdüm.Bizim evde renkli televizyon var,video var hemde vhs sizde varmı? 'Bizde çamaşır makinesi var senin gibi elde yıkamıyoruz' şeklinde kavgalar olurdu.Bu malum şehirliler böyle tarihte olan mahalle kavgaları gibi çocukça ağlamışlar.  Bizde üniversite var Türkiyede 4. (Buna 2 üniversite bitirmiş biri olarak çok güldüm.Nereden kendilerini 4. ilan ettiler acaba? Herzamanki gibi uçuyorlar.) üstelik dal hastaneside var(vay be)bizim şehir çok güzel iki gözümüz önümüze aksınki güzel yani.'' 2007 yılında Karadeniz Spor Oyunları'na ev sahipliği yapan 2011 yılında 47 ülkeden 4 bin sporcu ile bir o kadar da davetlinin katılımıyla birlikte Avrupa Gençlik Yaz Olimpiyatları'nı düzenleyecek olan malum şehrimiz'' Utanmadan bunuda söylüyorlar bu olimpiyatların Samsunda yapılması gerektiği nasıl dalavere ile malum şehre kaydırıldığı malumunuzken.Bizim varya otoyolumuz var.Yeminle söylüyorum varya şipşak Ankaradasınız,İstanbulda çok yakın otoyoldan vınn hemen İstanbuldasınız.Limanımız var bizim ya. Gemi geliyor hemide bisürü gemi gelir buraya (hahaha)

Tabi alışık değiller heryeri Samsun gibi zannediyorlar.Samsundan koparmak kolay ancak lobisi güçlü başka illerin farkında değillerdi.
Ama unuttukları birşey var. Su akar nehir eninde sonunda yolunu bulur. Rum pontus zamanında başkent olan malum şehrinizin devri geçti.Devir değişti.Köprünün altından tonlarca su aktı.Artık küçük bir şehirsiniz.Nekadar Samsundan çalarsanız çalın su yolunu buluyor işte.Küçüksünüz,küçük olarak kalacaksınız.Zaten Samsuna göç ederek bunu sizde kabul ediyorsunuz. Gelin tersliği bırakın bu organizasyonun Samsunda yapılması için destek olun.Hayallerde yaşamayı bırakın.Karadenizin başkentinin Samsun olduğunu birzahmet artık kabul edin.

Çok güzel yazmışsın kardeşim. altına imzamı atarım. "Karadenizin başkenti Samsun'dur, kıçınızı ne kadar yırtarsanız yırtın, bunu değiştiremezsiniz."

merkez

Alıntı yapılan: kayacan - 14 Ocak 2010, 11:41:21

Söylenecek başka söz var mı ?

Pergani 55

Samsun var oldugu sürece Trabzon Samsunun gölgesinde kalmaya mahkumdur. Trabzona olimpiyat oyunları bile verilse oradan bir halt olmaz bunu zaten kendileri de biliyor ama dile getiremiyorlar.

hakan5555

Trabzonlu; Ya Şehrine Sahip Çık Ya Trabzonluyum deme" Tarih ve Yer: Taksım 23 Ocak Cumartesi Saat 16 da Tünel'den Gs Lisesi Önüne Yürünecek istanbulda olan tum trabzonsporluları ve karadenız halkını beklıyoruz.. Not. : Bu yürüyüşe Antepspor, Adanademirspor ve Samsunspor taraftarlarının da destek vereceğini bilmenizi istiyoruz.

Bir bilgisi olan varmı bu konuda

Sercan

Alıntı yapılan: hakan5555 - 21 Ocak 2010, 23:51:06
Trabzonlu; Ya Şehrine Sahip Çık Ya Trabzonluyum deme" Tarih ve Yer: Taksım 23 Ocak Cumartesi Saat 16 da Tünel'den Gs Lisesi Önüne Yürünecek istanbulda olan tum trabzonsporluları ve karadenız halkını beklıyoruz.. Not. : Bu yürüyüşe Antepspor, Adanademirspor ve Samsunspor taraftarlarının da destek vereceğini bilmenizi istiyoruz.

Bir bilgisi olan varmı bu konuda

Sen hangi takımlısın Hakan6161 pardon 5555

Sercan

Alıntı yapılan: 35ama55 - 21 Ocak 2010, 23:57:11
Samsunspor taraftarlarının Samsun neden yok diye orada olacağını düşünüyorum.

Ben olmaması gerektiğini düşünüyorum.Eğer olacaksa böyle birşey Samsunspor taraftarı kendi yaptığı bir organizasyonda yürüsün.Bunların tek amacı tepki koyup olayın Trabzon'a da verilmesini sağlamak.Yani diğer saydıkları takımların taraftarlarını kalabalı etsinler diye çağırıyorlar.Demek ki onlara her yer trabzon olmuyormuş.Birazda Antep,Adana,Samsun'muş...

hakan5555

Alıntı yapılan: 55sercan55 - 21 Ocak 2010, 23:59:44
Ben olmaması gerektiğini düşünüyorum.Eğer olacaksa böyle birşey Samsunspor taraftarı kendi yaptığı bir organizasyonda yürüsün.Bunların tek amacı tepki koyup olayın Trabzon'a da verilmesini sağlamak.Yani diğer saydıkları takımların taraftarlarını kalabalı etsinler diye çağırıyorlar.Demek ki onlara her yer trabzon olmuyormuş.Birazda Antep,Adana,Samsun'muş...

Bir önceki mesajındaki soruna cvb vereyim.Ben Artvin hopalıyım.Karadeniz Takımlarını sever taKİP ederim.Bu organizasyonu karadenizde Samsun şehir hakediyor ama Trabzonda Fulbol şehri unutmamak lazım. Aslında Hopada bir maç oynansa fena olmaz işler artar biraz:D

2.konuya gelirsek BU Trabzonspor traftarının 2. yürüyüşü.

Ayrıca Onların desteğe ihtiyacı oldugunu düşünmüyorum.

Çünkü Gurbetci gencler Türkyrnin En büyük Taraftar grubudur.

hakan5555

Alıntı yapılan: 35ama55 - 21 Ocak 2010, 23:57:11
Samsunspor taraftarlarının Samsun neden yok diye orada olacağını düşünüyorum.

Evet Katılıyorum size

beşnumara

Alıntı yapılan: hakan5555 - 22 Ocak 2010, 00:54:03
Ayrıca Onların desteğe ihtiyacı oldugunu düşünmüyorum.

Çünkü Gurbetci gencler Türkyrnin En büyük Taraftar grubudur.
o zman sana iyi seyirler hadi canm yol al.sağdan git para bulursun.gurbetçi gençler türkiyenin en büyük taraftar grubuymuş ;D ;D >:(
ulan iki dakika delikanlı olamıyorsunuz 5555 nickiyle giriyorsun