Samsunspor.biz Genel Sohbet Odası

Başlatan berusa55, 09 Ağustos 2008, 14:50:52

« önceki - sonraki »

Sadece Samsunspor

Simdi superlig mac ozetlerini izliyordum. Bugun fbli Pelkas in giresun a attigi golu musait olunca izlerseniz sevinirim. Cok akilli ve o kadar basit bi gol. Zor olan basiti yapmak tabiki. Bizim kacirdiklarimiz aklima gelince aslinda sakin olsalar biraz beyinlerini kullansanlar cok basit goller buluruz

5trawberry

Geçen sezon bu hafta 49 puan almışız. Bu sezon 36 da kaldık. Giresunspor'un inanılmaz şanslı bir serisi olduğunu da animsarsak lider bile olabilirmişiz.
7-8 hafta üst üste kazanırsak ilk iki gelir. O da bir mucize ama imkansız değil. Bir şekilde kaybetmeyen takım bir şekilde kazanırsa, geçen senenin ADS'si oluruz.
Şu futbolcu grubu ile ben mucize görüyorum o ayrı.
Ama play-off da geçen seneki gibi tutuk olmayız diye düşünüyorum

Raqua55

Alıntı yapılan: 5trawberry - 16 Şubat 2022, 12:11:06Geçen sezon bu hafta 49 puan almışız. Bu sezon 36 da kaldık. Giresunspor'un inanılmaz şanslı bir serisi olduğunu da animsarsak lider bile olabilirmişiz.
7-8 hafta üst üste kazanırsak ilk iki gelir. O da bir mucize ama imkansız değil. Bir şekilde kaybetmeyen takım bir şekilde kazanırsa, geçen senenin ADS'si oluruz.
Şu futbolcu grubu ile ben mucize görüyorum o ayrı.
Ama play-off da geçen seneki gibi tutuk olmayız diye düşünüyorum

Gercekci olursak 7-8 maclik seri yakalayabilecegimizi dusunmuyorum.Ads forvetleri ve gecen seneki hasan ve gokhan inler farkindan kaynakli bir seri yakalayabildiler. Bizim icin en gercekci hedef play off. Play off ta  avantajli konumdayiz.Rakipler icin Fofana ve yasin gercekten ciddi bir tehdit. Eger yasin orada tecrubesini kullanirsa karagumrukteki Erkan Zengin etkisi yapabilir. Tabi kalede Nurullahin oynamasi aklima geldiginde icimde bir burukluk oluyor.

_SoN_

Fuat hoca, sanıyorum bir soru üzerine , "bize gelen iyi topçular nedense oynamıyor, ama başka takımlara gittiklerinde çok iyi performans gösteriyor" diye bir açıklama yaptı, bu yıllardır bizim forum olarak sorguladığımız konu, işin garibi, yeni sayılmasına rağmen hocanın da bunu bilmesi, ancak sorunun nereden kaynaklandığı konusunda fikrinin olmaması. O da bu sorun var kaynağı bulunmalı diyor, arkadaş ; Taraftar, Başkan, Yönetim, Hoca herkes sorunun ne olduğunu görüyor, ama hiçkimse kaynağını ve çözümünü bilemiyor. Gerçekten çok garip bir durum. Belki de sadece bu konu üzerine gidilse, bu sorun çözülse, yıllardır gelmeyen süper lig hasreti bitecek . Ama nedense herkes bizimle aynı noktada! Sorunu tesbit edip çözmesi gerekenlerde, işin tamamen dışında olanlarda .

Raqua55

Taraftar olarak en buyuk problemimiz 1-2 mac iyi oynayan futbolcuyu havalara cikariyoruz yada 1-2 mac kotu olani sinirle hemen yakip yikiyoruz. Fakat burafa bahsi gecen konuyada cok katilmiyorum bizden giden bir cok futbolcuda dibi gordu toparlanamadi en basit ornekleri Kubilay ve Bahattin. Istekli futbolcu her zaman her yerde kendini kanitlayabilir. Atakum Sahilde nargile kafelerde az gezip bireysel antreman yapsin beyfendiler. Huseyin kalparin yarattigi  Tahali musa sinanli murat akyuzlu A.Burak solakelli jenarasyonda adamlar paralarini tam olarak alamadiklari halde 2 defa final oynadik. Futbolcu milleti isine nasil gelirse oyle hareket ediyor. Hem ayranlari dokulmucek hemde malum soz.

eprianu

Yine uçmaya başladık. Sosyal medyada "Fuat Hoca bizi Süper Lig'e çıkar" demeler falan. Bir maçla gömüyoruz, bir maçla göklere çıkarıyoruz. Ortamız yok bizim. Asıl kritik maçlara bu hafta başlıyoruz. Ayağımızın yere basması lazım.

Sol Açık

Elbette her sezonun birbirinden farklı oluyor ve yapılan istatistiklerin bir sınırı oluyor. Geçen sezon bize bu anlamda birşeyler gösterdi. Ancak, yine de geçmiş sezonların sayısal değerlendirmesi, diğer her tür değerlendirmeden daha gerçekçi bir fikir verir bize.

2010-11 yılından beri bu ligde ilk yarı (İY) ve sezon sonu (SS) itibariyle 6.olan ve Play-Off'a kalan son takımın maç başına aldığı puan ortalamalarını çıkarttım. Aşağıdan da görebileceğiniz üzere, İY itibariyle 6.olan takımların maç başı puanları 1,41-1,83 arası değişirken (ortalama 1,59), SS itibariyle bu değer aralığı daralmış ve 1,53-1,76 aralığına gelmiş (ortalama 1,61). En yüksek puan geçen sezon gerçekleşmiş. Bu sezonki takımların dengesi vs düşünüldüğünde bu değerlerin düşük olacağını öngörebiliriz ve zaten İY itibariyle puan ortalaması 1,50 olmuş.

Eğer geçmiş 11 sezonun minimum ve maksimum ortalamalarına bakarsak, bu sezonun 55-63,5 arası puanla Play-Off sınırının belirleneceğini söyleyebiliriz. 11 sezon ortalaması ile sezon sonlanırsa, 58 puan Play-Off sınırı olur (ki daha düşük olması da muhtemel).

24 maçta 39 puanla, 1,63 maç başı puan ortalaması ile aslında bu sınırın üzerindeyiz. 58 puan için önümüzdeki 12 maçta 19 puan almamız gerekiyor. Açıkçası 58 puan üstünün Play-Off'a yeteceğini düşünüyorum. 5 iç saha ve 7 deplasman maçımız kaldığını düşünürsek, maçlarımızın zorluğunu da göz önüne alırsak çok kolay değil. Deplasmandan da birkaç galibiyet getirmemiz zorunlu görünüyor.

Bu ligde kolay olmasa da yapılamayacak birşey de değil ve hedef net olarak minimum 19-20 puan toplamak olmalı...

İY     SS
2021-22 1,50
2020-21 1,76 1,76
2019-20 1,59 1,65
2018-19 1,71 1,71
2017-18 1,41 1,56
2016-17 1,53 1,56
2015-16 1,53 1,53
2014-15 1,47 1,62
2013-14 1,83 1,67
2012-13 1,59 1,53
2011-12 1,59 1,56
2010-11 1,63 1,59
ORT.       1,59 1,61
MAK.      1,83 1,76
MİN.       1,41 1,53

Sol Açık

Bir durum bilgisi de, 2.yarıdaki puan durumuna dair. Epey eleştirdiğimiz bir süreçte, 2.yarı itibariyle hiç de fena bir pozisyonda değiliz. Önümüzde zor maçlar var, ama üst sıralarla toplamda puan farkını kapatıyoruz...

* Bandırma: 1 puan fark kapattık + eksik 1 maçımız var.
* Erzurum: 4 puan fark kapattık + eksik 1 maçımız var.
* Ümraniye: 2 puan fark kapattık + eksik 1 maçımız var.

Fikstürümüz hem zor, hem de yukarı tırmanmak isteyen bir takım için ideal.
Altlarda bir takımı yenip, üstündekinin kaybetmesini beklemektense, üstündeki takımı yen ve yukarı tırman!
Ankaragücü koptu dersek, üstümüzdekilerden Eyüp, İstanbul ve Bandırma Samsun'a gelecekler. Ümraniye ve Erzurum'a biz gideceğiz. Eyüp, İstanbul, Bandırma ve Erzurum'dan hangisini yenersek altımıza alırız ve önümüzdeki fikstüre böyle bakmamız gerekir.

O    P    Av
1 A.Gücü      7 / 16 / 6
2 İstanbul    6 / 15 / 9
3 Bolu          5 / 13 / 5
4 Samsun      6 / 12 / 10
5 K.Gücü      6 / 12 / 4
6 Bandırma   7 / 11 / 2
7 Manisa      7 / 11 / 2
8 Eyüp          6 / 10 / 3
9 Ümraniye   7 / 10 / -1
10 Erzurum   7 /  8 / 0
11 Adana      7 /  8 / 2
12 Menemen 7 /  8 / 0
13 Denizli    7 /  8 / -5
14 Tuzla       5 /  7 / -1
15 Bursa       6 /  5 / -3
16 Kocaeli    6 /  4 / -5
17 G.Birliği   7 /  4 / -10
18 Balıkesir   6 /  3 / -6
19 Altınordu 7 /  0 / -12

Sadece Samsunspor

01 Mart 2022, 21:18:12 #48953 Son düzenlenme: 01 Mart 2022, 22:24:20 Sadece Samsunspor
ts antalya kupa macina bakiyorum. ts haksiz oldugu pozisyonlarda bile itiraz ediyor. Bizim maclarda hakli oldugumuz pozisyonlarda bile itiraz eden isyan eden yok. Yazik.

Ayrica kalecinin onemini de goruyoruz. ts defansi aham şaham bu defans degil ama zor gol yiyorlar. Ugurcan in masallahi var. El ayak vucudun da ne varsa kullaniyor

eprianu

Sözde basın sözcüsü dün akşam canlı yayında konuşmuş. Kullandığı cümleler camianın, kulübün neden bu halde olduğunun cevabıdır. Hala taraftara sallıyor adamlar.

Devam edin, küsmeyen üç beş kemik taraftar vardı, onları da küstürün...

isa55

Şu maçlara bakar mısınız

Menemen
Erzurum (D)
Bandırma
Manisa (D)
Eyüp
Adana (D)

Ne şekilde olursa olsun Menemeni geçmeliyiz.
Tekrar Bursa faciası gibi birsey yaşamak sonumuz olur.

kıbrıslı_mete

Beyler şimdi covid tedbirleri değişti ve hes sorgulama yok ya, ben 2 aşılıyım, stada girmemde mahsur var mı? kombine bilet sahibiyim, sırf 2 aşı yüzünden maçlara gidemiyordum.

eprianu

HES kodu kontrolü kalktı. Haliyle aşıya varacakları bir sistem kalmadı. Yani artık herkes stada girebiliyor.

5trawberry

Aşı bilgileri bilet alırken tanımlanan HES Kodu dahilinde olduğu için, HES Kodu'nun kalkmasıyla aşı aranması da kalkmış oldu.

Ayberk

Karantinada iken bilet alabildim. Daha ötesi yok. Hoş bugün bitti karantinam ama 2 gün önce denemek için baktım, bilet alabilmiştim. Aşılı, aşısız, covid pozitif fark etmez herkes her yere girebilir artık. Saçma ama böyle..