SAMSUNSPOR KONGREYE GİDİYOR

Başlatan Barış555, 05 Aralık 2017, 09:19:55

« önceki - sonraki »

Shane_Falco

Alıntı yapılan: eprianu - 27 Aralık 2017, 15:42:16

Burada Tutu iyi mi demiş oluyor şimdi ?

Sadece eski futbolculardan daha iyi olduğunu belirtmiş. Bir kıyas söz konusu yani.
Zaten bir çok kişi de aynı şeyi düşünüyor.

eprianu

Kısmen size katılıyorum ama kadro olayına farklı açıdan yaklaşıyorsunuz. Yönetimin oluşması için belli sayıda isim olması gerekiyor sanırım. O yüzden yazılmış. Şu anda kaç yöneticinin adını duyuyorsunuz? Kulübü Tutu, Arapoğlu ve Coşkun Zeren çeviriyor. Diğerlerinin adını dahi duymuyoruz. Bu açıdan bakmak lazım bence. Ben hiçbir yönetimin Tutu'dan daha kötü olacağını düşünmüyorum.

eprianu

Eski futbolcular oluşumundaki paralı başkan olayını bilmiyorum. Bazı şeyleri kabul etmek lazım. Biz bu şehirde esnaflara kombine dahi satamıyoruz. Paralı birinin çıkıp takımı sahiplenmesi hayal. Kaldı ki zengin biri çıkıp almasın zaten. Adnan Ölmez ve Kazım Yılmaz da zengindi. İkisi de küme düşürdü, ellerindeki hazır Süper Lig takımını. Verdiklerini de faiziyle aldılar. Ben eski futbolcular hareketini bu yüzden destekliyorum. Ben paralı bir başkan istemiyorum. Bize yapılanma lazım. Bizim tek çıkar yolumuz alt yapı. Altınordu'yu görüyorsunuz. Adamlar yetiştirdiği bir futbolcudan dünyalar kazanıyor.

eprianu

27 Aralık 2017, 20:10:18 #78 Son düzenlenme: 27 Aralık 2017, 20:13:50 eprianu
Eski futbolcular listeyi vermiş. Muhtemelen kabul edilmeyecek ama olsun. Artık Tutu kendini vazgeçilmez ilan edemeyecek. Hele hele çıkıp "Kimse sahip çıkmadı bana kaldı" diyemeyecek.

Celil Sağır liste konusunda kendisine yöneltilen eleştirilere neden tanımadığım insanla yola çıkayım tarzında cevap verdi. Ben bu konuda kendilerini haklı buluyorum. İyi veya kötü bir araya gelmişler, neden sırf üye oldukları için tanımadıkları isimleri yönetime alsınlar ki? Kaldı ki bu insanlar bir ay sonra istifa edip yönetimi bile düşürebilir. Hatırlarsanız Galip Öztürk, Kazım Yılmaz'ı düşürmek için kendine yakın olan yöneticileri bir gecede istifaya zorlamış ve başarmıştı. Kazım Yılmaz yönetimi fesih kıyısından döndü.

Camiamıza hayırlı olsun. Ben bu hareketi ileri dönük değerlendiriyorum. Eğer Tutu devam ederse ki öyle görünüyor asalak ve aciz yönetim tarzı devam edecektir.

Bir de Tutu çok büyük kumar oynadı. Bundan sonra bu camia sportif başarısızlıktan yönetimsel sıkıntılara kadar en ufak bir problem yaşarsa Tutu'ya olan tepkiler giderek artacaktır. Çünkü kongreyi zaten taraftar baskısı getirmişti. Bundan sonrasını Tutu kendisi düşünecek!

HoliganSamSunLu

Liverpol taraftarı gibi taraftar darbesi yapılması her samsunsporlu adam gibi elini taşın altına koysa olmucak bişey yok ama bizde çok laf az iş böyle camiaya böyle yönetimler talip olur ancak

özkan

Şimdi celilin listesini liste olarak değerlendirmekten ziyade duruş olarak değerlendrmek lazım.Liste eyyamcı dolu.Alayı halasını teyzesini topcu yapmaya çalışan alt yapıcılarla dolu.Ama olay liste verme olayı değil erkuta sen tek,bulunmaz,son çare değilsin mesajıdır.Olaya böyle bakmak lazım.

Diğer konu çorba işinde üstad olan sebeçe yine sazan gibi atladı celilin üstüne.Kimin mikrofonu oldukları belli zaten..Siz kimsinizde bir Samsunspor efsanesine bok atıyosunuz saldırıyosunuz.Yok fenere niye gitmişmiş yok malatyaya niye gitmişmiş yok gölbaşdan neler almışmış..Bu şehirde 90 neslinde Celil isimli çocuklar Celil Sağır yüzünden o isme sahipken,babaları sayesinde Samsunspor lu iken,sizin o tribündeki itici hareketlerinizde hallerinizden sebep insanlar maratondan ve sizden git gide kaçmakta maçta bağıracağı varsada maratoncu ekip size inat bağırmamakta..Bok attığınız insanın ne verdiğine sizin neler verdiğinize o klüpten neler aldığınızı önce bi iyi tartın isterseniz.Celil in gönderilme sürecinide en iyi bilenlenlerdendir sebeçe,eğer çorbasporlu değil Samsunsporlu iseler bu klüpte yaşananları biliyorlarsa..Bilmek hesaplarına geliyorsa..

Halı sahayı kapma işini iyi bilen sebeçe sıra tribüne geldimmi herhalde gerçekleri konuşacak hali yok erkuta taşeronluk yapacak istifa diyeni sustracak..Bunu yapanlar maça bejeke formasıyla gelen sebeçeliler ha maratona gelende iyi bilir..Bağıran çoluk cocuk değil bu formalı maça gelenler birebir kendince biz türbüncüyük diyenlerdir o şekilde maça gelenler..

Her neyse,kim ki tribüncünün biriyle selfileşip yalaklaşıyorsa bugünkü Samsunspor türrrrrrüüübüncüsüyle,abim ciğerim dalağım muhabbeti yapıyorsa o kişi çıkarcıdır beklenti sahibidir..Aksini iddia eden yalancının önde gidenidir.Bu şehirde tek tribüncü vardı oda çiçodur.Onuda bitirdiler ondan sonra da bu tribün defteri kapanmıştır.Bu saatten sonra tek tribüncüsü Samsunspor un,bu sebeçeden uzaklaşmak için kapalıya geçen gerçek Samsunspor taraftarlarıdır.

Gelelim niye tribün konusuna girdiğimize..

Bu şehir kongresine 40 kişilik bir liste oluşturup Ey Erkut sen çobansız köyde deynek sallayamazsın diyemediğinden bu konuya girme gereği duydum.Samsunsporluluk pankart açmak,deplasmana gitmek,bilet almak,kombine almak,tribünde bağırmak ise klübe üye olmakta,kongrede 40 kişi olmakta birliktelik yaratabilmek biz buradayız lan diyebilmekte Samsunsporluluktur..Onuda mı biz yapacagız ula diyen olacaktır,Evet biz yapacagız..Biz yapmadığımız yapamadığımız için köktaş artisi orada Süper lig takımıyla açılış olacak demedimi,stadı final maçıyla açacaz para kalacak klube led tabelalar kalacak yalanlarını sallaya sallaya söylemedilermi..Neden 40 kişi orada olamadığımız içinn..

40 kişi lazım..Çorba içmesini bilmeyen..

Sadece Samsunspor

Kongreyi izlemeye iceri girebiliyormuyuz normal disirdan biri olarak

eprianu

İzzet Altuntaş ismini ilk kez bugün duydum. Kongrede yaptığı konuşma için Allah kendisinden razı olsun. 10 yıldır kan emicilere söyleyemediklerimizi kürsüden haykırdı ya ölsem de gam yemem. Hele o Tutu için şeytani planlar ifadesini kullandı ya daha iyisi olamazdı. Adamın Samsun'a heykelini dikmek lazım.  :D

evolution55

Seçimler ne oldu arkadaşlar, kimse çıkmadı mı?

Raqua55

Kayyuma kalıcaz gibi geliyor bana hadi hayırlısı

Sadece Samsunspor

Anladigim kadariyla kongre en uzun 6 ay olmak uzere ertelendi. Tuzuk geregi mevcut yonetim devam etmek zorunda. Ama baya bi tartismali kongre oldu. Sessiz gecer saniyordum

eprianu

28 Aralık 2017, 21:01:28 #86 Son düzenlenme: 29 Aralık 2017, 13:23:02 eprianu
Kongrede Tutu'nun ne kadar yalancı olduğu ve İzzet Altuntaş'ın da dediği gibi kulüp üzerinden birilerinin kara para akladığı ortaya çıktı.

Geçen sene borç : 42 Milyon TL
Yazın İsmail Uyanık ortaya çıktığında Tutu'nun söylediği borç : 4 Milyon Euro
Bugün : 55 Milyon TL

Basının önünde sürekli "Borç ödüyoruz, Yönetilebilir bir kulüp olduk" diyen Tutu'nun foyası ortaya çıktı.

Bir de İzzet Altuntaş'ın söylediği, yazın İçişleri Bakanlığından gelen heyetin Samsunspor hakkında tuttuğu raporu da bi görmek lazım. Allah bilir neler yazıyordur!

Barış555

Kongrede Ayvaz yılmaz'a yapılan hakaretler hiç hoş değildi adam ben bir kuruş almadım dıyor önüne gelen adama çullandı cidden üzülmemek elde değil.Samsunspor'a gönül vermiş hizmette bulunmuş insanları ötekeliştirmek kadar kötü birşey yok.

Shane_Falco

Şuan kongrenin kısa vadede tekrar edilmesi mantıklı değil. Yönetim kongreyi sezon sonuna ertelemeli. Zaten maddi sorunları çözecek bir başkan adayı yok. Sorunları bilen ve daha önce de bu problemlerle karşılaşmış olan mevcut yönetim takımın sağ salim sezonu bitirmesini sağlamalı.

Aksi taktirde kongre, başkan adayı, değişik açıklamalar takım kaos içerisinde yaşıyor. Öncelikli ortalık sakinleştirilmeli, bir şekilde para bulunmalı ve futbolcuların kafası rahatlatılmalı.

brigand

Son bir şansımız vardı; hem yeni bir hava yakalamak, hem de heyecanı artırıp taraftarı geriye kazanıp bu sezonu kullanabilme adına ama camia bitikleri oynadığı için kaybettik bu şansı.

Mevcut futbolcuların bu yönetim için bir çaba göstereceklerini sanmıyorum. Özellikle devre arasına girerken en vahim durum, ulusal futbol camiasında Erkurt Tutu ve yönetimine güvenen bir kişi bile kalmadı. Kandırılabilecek kimse kalmadı işin açıkçası. Belki yabancı konusunda iyi kötü birilerini getirebilirler ancak yerli piyasada şuan en güvenilmez kulüp durumundayız. 20 yabancı transferinde sadece eski futbolcusu Kone üzerinden başarılı olmuş bir yönetimin nokta atışı yabancı futbolcu getirebileceğini hiç sanmıyorum. Yakın zamanda en büyük sıkıntımız bu olacaktır. Ayrılacak isimlerle beraber kadro nasıl şişirilecek, tekrar nasıl borçlanılacak ve sezon sonunu nerede bitireceğimizi hep beraber göreceğiz.