PTT 1. LİG 1.HAFTA | Altınordu - SAMSUNSPOR'umuz

Başlatan 5trawberry, 10 Ağustos 2015, 10:07:53

« önceki - sonraki »

5trawberry

16 Agustos 2015
Saat 21:00

Bismillahirrahmanirrahim.
Güzel bir başlangıç yapalim. Geçen sene üzüntüden dökülen gözyaşları, bu sene sevinçten dökülsün inşallah. Allah yolumuzu açık etsin, futbolcularimiza kaza bela vermesin. Yolun sonu Süper Lig olsun.

muzaffer4

İlk 2 olmayacaksa play off a kalmak nasip olmasın
eğer ilk 2 olacaksa deplasmana 3 puan parolasıyla gitmeliyiz
Ne yazık ki her sene lige kotu basliyoruz onun icin bir sey demiyorum deplasmanda alinacak 1 puan iyi gelir

orucreis

Allah utandırmasın.
Ya nasip ya kısmet

Nasıl başlarsan öyle gider derler inşallah güzel bir başlangıç olur

Ölümüne_Samsunspor

Altınordu Nasıl bir kamp dönemi geçirdi acaba
Ama Ben Bu MAÇTAN 3 puan ile ayrılacağımıza inanıyorum

Duško Milinković

Bunlarda sol tarafta erdoğan sağ tarafta halil ibo varsa sıkıntı. Yenmemiz çok zor, beraberlik iyidir.

CoRaqLi55

Altınordu gecen seneki takımını koruduysa hazır olmayan takımımız için 1 puan çok iyi olacaktır diye düşünüyorum.Nasıl bir 11 olacak acaba sahada.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ahmeti

Zor maç ama kazanılmayacak bir maç değil
Lige ilk haftalarda iyi başlarsak o tempoyla soluğu süper ligte alırız

kamuri

izmirden organizasyon olacak mı denizliye ona göre tek basımıza gitmeyelim izmirden denizliye ;D

berusa55

Karadeniz ekibi, teknik direktör Ümit Özat yönetiminde yaptığı antrenmanda 5'e 2 pas çalışması ve çift kale maç yaptı. Çalışmada, sakatlığı geçen Nijeryalı futbolcu Chikeluba Ofoedu'nun yer alması teknik heyeti sevindirdi.

Sakatlığı devam eden Taha Yalçıner'in yarın omzundan ameliyat olacağı ve yaklaşık 3 ay sahalardan uzak kalacağı bildirildi.

Samsunspor Kulübü Başkan Yardımcısı Ömer Çoruh, çalışmanın ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, tüm takımların iyi bir sezon geçirmesini temenni etti.

Altınordu ile zorlu bir maça çıkacaklarını belirten Çoruh, "Takımımızın biraz daha zamana ihtiyacı var. Çaykur Rizespor ile oynadığımız son hazırlık maçında iyi yolda olduğumuzu gözlemledik ama biraz daha sabır. Birkaç takviyeye de ihtiyacımız var, bunları da biliyoruz. Tabi ki kazanmak için İzmir'e gideceğiz. Kimse kaybetmek istemez. Benim kazanmak adına umudum var ve kazanacağımıza inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Takımın özellikle forvet hattının çok iyi olduğuna işaret eden Çoruh, "Geçen yıldan daha iyi bir forvet hattımız var. Ekigho gerçekten iyi. Ofoedu da takıma katıldı. Mehmet Çakır da var. Yani forvet hattımız iyi. Orta sahamız da öyle. Biraz defansta sıkıntılarımız var. Birkaç takviyeyle oradaki sorunu da çözeceğiz" diye konuştu.

Kaynak

berusa55

Samsunspor, Pazar günü deplasmanda karşılaşacakları Altınordu maçının hazırlıklarını sürdürürken, teknik direktör Ümit Özat, takımın son durumu hakkında değerlendirmelerde bulundu. Her maçın kendine özgü havasının olduğunu belirten Ümit Özat, "Yaklaşık 4-5 antrenmanımız kaldı. Onları da kullanıp Altınordu maçına hazır olacağımızı düşünüyorum" dedi.

PTT 1. Lig'de her takımın 3 puan için çalıştığını belirten Özat, "Hiç kimse 1 puana razı değil. Kümede kalmaya oynamıyor, herkes şampiyonluğa oynuyor. Bizde herkesten daha çok şampiyon olmayı istiyoruz. Maç başı 1.8-2 puan ortalaması ile gitmek istiyoruz. Öncelikle bu ligin beklide en uzun birlikte oynayan tek takımı ile başlayacağız. Her maç zor" diye konuştu.

"GENÇLERE ŞANS TANIYACAĞIM"

Kulüpte gençlere şans tanıyacağının altını çizen Özat, "17-18 kişilik kemik bir kadro ile yola çıkacağımızı dün oyuncularımıza söyledim. Bu takımda antrenman yapan herkesin en az 15-20 maç oynayacağını ve hepsine şans vereceğimi oyunculara söyledim. Benim amacım dışarıdan kimsenin gelip de 1 aydır burada 35-40 derecelerde antrenman yapan oyuncuların yerine forma alması değildir. Dolayısıyla bu takımda 1 aydır bu eziyeti kim çekiyorsa formayı da onun taşıması gerektiğini düşünüyorum. Ama futbolda günü gününü tutmuyor. En fazla 1 ya da 2 oyuncu aramıza katılır. Gelen oyuncuya hiçbir antrenör "yok" demez. Kadroyu gördüğümde 3-4 takviye ile iyi olacağını söyledim. O zamandan bugüne Ekigho ve Kone geldiğine göre en fazla 1 ya da 2 takviye yapabilirsek yolumuza devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

"TÜRK FUTBOLUNA OYUNCU KAZANDIRMAK BENİM KARİYERİMDEN ÖNEMLİ"

Takımda 4-5 tane Samsunlu oyuncu oynatmak istediğini ifade eden Özat, "Hazırlık maçları ölçü olmaz. Hazırlık maçları, gençlerin zaman dilimi içerisinde verebileceklerinin en iyisini vermeleridir. Ben bu takımın yaş ortalamasını 22'lere çekmek istiyorum. Oynayanların da bunlardan çok daha fazlası olduğunu düşünmüyorum. Biz genç teknik adamlar olarak genç oyunculara güvenmezsek ve onlara bu fırsatı vermezsek bunları kim oynatacak. Sabitleşmiş bir fikrim yok ama takımın içerisinde 4-5 tane Samsunlu oyuncu oynatıp bir jenerasyon oluşturmak istiyorum. Bu tek başıma yapabileceğim bir iş değil. Bunları yaparken belki yara da alacağız. Oyuncu kazanmak ve Türk futboluna oyuncu kazandırmak benim kariyerimden daha öncedir. Bu temeller atıldıktan sonra skor ve başarı eninde sonunda gelir" ifadelerini kullandı.

Kaynak

kamuri

Maç bileti satısa cıkmamıs mı daha göremedım passoligin lanet olası sitesinde

samsun 55

Karabudun

Muhakkak puanla dönülmesi gereken bir maç hele ki hedefin üst lig ise Altınordu'yu yenip dosta, düşmana "Ben buradayım." diyeceksin.

samuray

inşallah milk maçıomıza üç puanla başlamak çok önemli yenemiyorsakta yenilmeyelim tabiki inşallah gülen taraf biz oluruz

sadece55