Sportif Menajer Deniz Coşkun Zeren

Başlatan varol55, 03 Ocak 2015, 22:50:56

« önceki - sonraki »

varol55

03 Ocak 2015, 22:50:56 Son düzenlenme: 13 Ocak 2015, 10:50:13 cembaba
Arkadaslar uzun aradan sonra tekrar aileme yani Samsunspor bize geri döndüm. .Şimdi bugün gazetelerde Coşkun Zerenin Sportif Menejer olduğunu okudum..Ben şu tartışmayı açmak istiyorum. .Bizde Serkan Aykut gibi, Ercan Koloğlu gibi en onemlisi de Celil Sağır gibi futbolun içinden gelen, futbolcuların saygı duyacağı, sözünü geçireceği, futbolcu transferlerinde kulübe fazlasıyla katkı yapacağı efsaneleri bu göreve getirseydik daha iyi olmazmiydi..Yabancı takimlara bakıyorum da hep eski futbolcularını kulübün içerisinde önemli noktalara getiriyorlar. .Hiç basketci birini, daha dogrusu futbolun dışında birini kulübe sokuyorlar mı. .Bunu tartışalım istedim. ..

jean

Vardir bir bildikleri bu yonetim super lige cikaran yonetim iyi kotu anlarlar futboldan

ngonge

Kendine bakamayan adama da iş verilmez. Celil'e bir şey demiyorum ama Serkan, Ercan şimdi ne yapar eder belli değil. Bence tüm Samsun'luların önce dışarıda kendilerini ispatlayıp Samsun'a gelmeleri lazım.

varol55

Arkadaşım kenan yelek kardeşimizi yardimci olarak düşünüyorlar. .Kenan yelegin çok mu tecrübesi var. .tamamen diploması var ve de onların ekiplerinden belli. .Celil sagirin diploması yok ama bildiğim kadarıyla s.direktorluk  için diplomaya da gerek yok. .o zaman geriye ne kalıyor. .Bizim neslimizin efsaneleri bu kulübe bir şekilde sokulamiyorlar. .Öyle yada böyle yararlanilamazlarmi bu isimlerden. .Ben buna üzülüyorum. ..

Sioux

Maalesef Serkan Aykut ve Ercan Kol alkolik olmuş durumdalar. Böyle bir görevi ne yapabilirler ne de teklifi kabul ederler.
Celil Sağır düşünülebilirdi ama onu da AKP İl Başkanı istemiyor. Çünkü onun kulüp başkanı olduğu dönemden kavgalılar.

özkan

Serkanla ercan şu an klupte güvenlik görevlisi olarak bıle çalışma şansı yok.arkadasın dedıgı gıbı celılınde siyasî sebeple gelme şansı yok.kenan yelek doğru tercıh.bazıları gıbı borçlarının kredisini ödesin dıye hemşolarını yığmadı en azından Tutu klube  >l<

Ayberk

Bir de sadece sportif bilgi yeterli değil bence. Celil, Serkan veya Kenan fark etmez hepsi de sevdiğimiz abilerimiz, bizim jenerasyonun çocukken sahada izlediğimiz gurur vesilelerimiz... Ama kendilerine artı katmalılar, mesela yabancı dil konuşabileni var mıdır bu eski futbolculardan? Yanlışım varsa özür dilerim ama ben hiç zannetmiyorum en azından İngilizce konuşabileceklerini. Veya Almanya, Hollanda gibi altyapı örneklerini, İngiltere, İspanya futbolunu analiz etmişler mi? Çok zor değil 10 bin lira masrafla gider yerinde ziyaret edersin. Fikir alışverişinde bulunursun. Futbolu bırakmışsın üstünden 3-5 sene geçmiş, ama sen hala üzerine bir sertifika katamamışsan ve görev bekliyorsan biraz da kendine bakacaksın.

Bugün Hikmet Karaman'a bakıyorum, tamam adam şovmen ama gitmiş yurt dışında kendini geliştirmeye çalışmış. Veya İbrahim Ersöz maddi-siyasi desteği olmadığı için kimseyi kendine inandıramadı ama, adam konuşurken vizyon sahibi, bir şeyler görmüş geçirmiş olduğunu anlıyorsun. Boş salladı diyenler olabilir, katılıyorum ama malesef şehrimizde boş da olsa sallayabilecek çapta insan pek yok kabul edelim. Bunun sebebi hep dar kalıplarda kalmamız camia olarak.

Sonuç olarak sportif direktörlük vs gibi konumlarda eski futbolcularımızı görmeyi en çok isteyenlerden biriyim ama, bu yapıcı eleştiriyi de gereksiz kılmaz. Celil Sağır diyebiliyorsa ki "ben yabancı kulüplerle yazışmayı yapabilecek İngilizceye sahibim, yabancı oyuncunun-menajerinin problemini aracısız halledebilirim, falanca ülkedeki altyapı sistemini inceledim 5 yıllık-10 yıllık hedeflerimiz şunlar şunlardır..." işte o zaman bu kulüp basamak atlar. Coşkun Zeren'e gelince, kimdir nedir tanımam bilmem bu söylediğim şartları sağlamadığından da adım kadar eminim(özellikle sportif açıdan) o yüzden hakkımızda hayırlısı demekle yetiniyorum.

cembaba

AlıntıZeren: Hedefe Ulaşmak İstiyoruz
     Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren: Hedefe Ulaşmak İstiyoruz.
08.01.2015 / 14:08:45
Bu haber 106 defa okundu

Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren, göreve geldiklerinde bekledikleri bir manzara ile karşılaştıklarını söyleyerek, "Buraya gelirken başta başkanımız olmak üzere tüm ekip olarak idari, ekonomik ve beraberinde de bir sportif savaşın içerisine gireceğimizi biliyorduk. Bunu bilerek geldik" dedi. Kongrede 3 adayın çıkması Samsunspor açısından çok önemliydi.

Samsunspor'un en özel, tarihi kongrelerinden biriydi. Çok da başarılı ve güzel geçti" dedi.
Takımdaki futbolcuların kritik süreçlerden geçtiğini hatırlatan Coşkun Zeren, "Futbolcularımız burada sıkıntılı 3-4 ay geçirmiş. O sıkıntılar içerisinde ben futbolcuların antrenmanlarda kafa olarak tam manasıyla hazırlanamayacağını düşünüyorum. Dolayısı ile ilk yarının sonlarına doğru böyle bir düşüşü ben bekliyordum. Ama devre arası bizim için çok iyi oldu. Kamp programı bizim için çok önemli. Orada geçireceğimiz iyi bir kamp sonrasında takımın ivmesini yeniden yukarı kaldırmak istiyoruz" diye konuştu.

Hedeflerinin her zaman büyük olduğunu söyleyen sportif direktör Zeren, "Erkut başkanımız daha önce ilk olarak yarım sezonluğuna geldiğinde Aralık ayıydı. O sezon bitti ve devamındaki sezonda takım şampiyon oldu. Başkanımız tekrar Aralık ayında geldi. Yine bir toparlanma süreci olacak. Samsunspor'un hedefi elbette ki her zaman bulunduğu yerin en üst noktasıdır. Ama ben istatistiklere inanırım. Biz bunu başarabilir miyiz, başarırız. Kendi aramızda başkanımızla bunları konuşurken tarih yazacağız diye söz verdik. Bu sezonun sonunda hedefe ulaşmak istiyoruz. Bunun için çaba göstereceğiz" ifadelerini kullandı.

Altınorduspor maçından sonra teknik direktör Erhan Altın ile 6-7 saatlik bir toplantı yaptıklarını söyleyen Zeren, şöyle devam etti:
"Hocamızın da, başkanımızın da istediği birkaç transfer var. Her taraftan çalışıyoruz. Şuanda kesin anlaştık diyebileceğimiz bir futbolcu yok. Ama bunun için ne gerekiyorsa yapacağız.

Bazı oyuncularımızın, yaklaşık 7-8 oyuncumuzun istemeleri halinde serbest kalma hakları var. Çünkü paralarının tamamı ödenmedi. Ama başkanımız burada tüm oyuncularla toplantı yaptı. Toplantıda açıkça 'Takımdan ayrılmak isteyen, bizimle devam etmek istemeyen var mı' diye sordu. Hatta daha sonra takım kaptanlarını toplayarak tekrar görüştü. Kaptanlarımız da herkesin mutlu ve memnun olduğunu, başkanımızın ilk toplantıda verdiği sözlerin yerine gelmesi halinde hiçbir sıkıntı yaşanmayacağını bize iletti."

Haberler.com

http://www.samsunspor.biz/haber-Zeren_Hedefe_Ulasmak_Istiyoruz-10209-

GençKozluklu

Komik açıklama olmuş. Erhan hoca ile ancak 2. lig B hedefine ulaşılır. Milleti kandırıyorlar ya da masa başı haber yapılmış.