Osman Akyol

Başlatan raufss, 02 Kasım 2009, 02:46:38

« önceki - sonraki »

raufss

Ertuğrulla birlikte süper ikiliydi. Ertuğrul Bjkye, Osman Gs'ye gitmişti. milli takımda oynuyordu. Fenere attığı penaltı golü vardı. Süper oyuncuydu. geçen gün Devler Liginde gördüm, Tanjunun takımında.

Yaman55

gsliyle tanjuyla oynuyor bende izledim takım olarak iyiler

mehmet yılmaz

Osman Akyol

1 Eylül 1969 doğumlu olan futbolcu Samsunspor'a 1990 yılında Almanya'dan transfer olmuştur. Orta sahanın ortasında iyi bir oyun kurucudur. Esas çıkışını 1992-94 yılları arasında yapmış ve bu dönemde A Milli Takıma kadar yükselmiş, 20 Nisan 1994'te oynanan Rusya maçında Samsunspor oyuncusu olarak forma giymiştir. Ayrıca 1991 Akdeniz Oyunlarında da Olimpik Milli takımla gümüş madalya kazanmıştır. 1994'ün yazında da Galatasaray'a transfer olmuştur.

gozgoz yýlmaz

Osman hakkında bu kadar az şey yazılmış olması ilginç doğrusu. Benim bildiğim Osman, Trabzon kökenli bir ailenin çocuğuydu ve futbol eğitimini Almanya'da almıştı. Henüz 17-18 yaşlarındayken Samsunspor adına görevli olarak Almanya'ya giden rahmetli Nuri Asan tarafından keşfedilmiş ve Samsunspor genç takımına kazandırılmıştır. Teknik kapasitesi ortalamanın çok üzerindeydi. Akdeniz Oyunlarında Olimpik milli takımda yer almış ve bizde oynarken A Milli takıma kadar yükselmişti. Galatasaray yerine Ertuğrul'la birlikte Beşiktaş'a gitseydi çok farklı bir konumda olabilirdi Türk futbolunda. Ya da hiç bir yere gitmeyip bizde kalsaydı...

celebi

Alıntı yapılan: gozgoz yılmaz - 17 Mart 2010, 23:41:42
Osman hakkında bu kadar az şey yazılmış olması ilginç doğrusu. Benim bildiğim Osman, Trabzon kökenli bir ailenin çocuğuydu ve futbol eğitimini Almanya'da almıştı. Henüz 17-18 yaşlarındayken Samsunspor adına görevli olarak Almanya'ya giden rahmetli Nuri Asan tarafından keşfedilmiş ve Samsunspor genç takımına kazandırılmıştır. Teknik kapasitesi ortalamanın çok üzerindeydi. Akdeniz Oyunlarında Olimpik milli takımda yer almış ve bizde oynarken A Milli takıma kadar yükselmişti. Galatasaray yerine Ertuğrul'la birlikte Beşiktaş'a gitseydi çok farklı bir konumda olabilirdi Türk futbolunda. Ya da hiç bir yere gitmeyip bizde kalsaydı...

sitede yazanların çoğunun yaş ortalamasından olabilie mi ::)

lucarelli

Galatasaray'dan Antalyaya gitmişti yanlış hatırlamıyorsam. orada 2-3 sezon oynamıştı

kalptenþimþek

19 Mart 2010, 00:46:49 #6 Son düzenlenme: 19 Mart 2010, 01:01:13 kalptenþimþek

mehmet yılmaz

Osman Akyol ile konuşma fırsatım oldu geçenlerde.

Doğrusu çok şaşırttı beni. Ben onu bir tümer gibi düşünüyordum, istanbula gitti, bizimle işi bitti gibi ama öyle şeyler söyledi ki samsun ve samsunsporla ilgili, çok gururlandım.  mükemmel bir top tekniği vardı... çok iyi futbolcuydu gercekten de... eşi samsunluymuş, her yaz geliyorum, ay sonunda yine geleceğim dedi...

lucarelli

Dergi için bir röportaj yapılabilir mi? Kendisini daha iyi tanımış oluruz. Çok yetenekli idi ama sessiz sedasız kayboldu.

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: lucarelli - 19 Haziran 2012, 09:11:30
Dergi için bir röportaj yapılabilir mi? Kendisini daha iyi tanımış oluruz. Çok yetenekli idi ama sessiz sedasız kayboldu.

Böyle bir düşüncemiz var bizim de...
20'de Yirmi için görüştük ama daha geniş bir röportaj elbette olabilir.

lucarelli

Bu işleri sizler daha iyi bilirsiniz. Sadece  oyuncu ile röportaj yapalım demekle olmuyordur muhtemelen. Röportaja vakit ayıramayanlar bile olabilir. Eski oyuncularımızım yeni nesile tanıtılması açısından bu tarz röportajlar iyi olabilir.