"Para olmadan başarı olmaz"

Başlatan çılgın55, 21 Eylül 2007, 23:38:31

« önceki - sonraki »

çılgın55

Samsunspor Kulübü Asbaşkanı ve Basın Sözcüsü İmran Okumuş, galibiyet serisinin devam edeceğini, Orduspor karşısından 3 puanla ayrılacaklarını ama yükselişin maddi sorunları çözmedikçe bir öneminin olmayacağına dikkat çekti.

Nuri Asan Tesisleri'nde haftalık değerlendirme toplantısı düzenleyen İmran Okumuş, Kocaelispor maçından alınan galibiyetin tüm camiayı memnun ettiğini, galibiyetin pirimi olarak 104 bin YTL'nin futbolculara dağıtılacağını kaydetti. Bu hafta oynayacakları Orduspor maçından da mutlak galibiyet beklediklerini ifade den Okumuş, "Hazırlıklarımız devam ediyor. Galibiyet serimizi devam ettireceğiz. Çünkü tüm takım yönetimiyle birlikte, çalışanlarda dahil inanıyor. Herkes inanarak vazifesini bilerek hareket ediyor" dedi.

Galibiyetler almanın, yükselişe geçmenin şu aşamada bir anlamanın olmadığını dile getiren Okumuş, "Samsunspor'un yükselişi tüm mali sorunlarını giderince olacaktır. Bu sorunu halletmediğimiz sürece ne yaparsak boş. Kulüp, başkan ve yönetim kurulu üyelerinin verdiği ücretlerle ayakta kalmaya çalışıyor. Nereye kadar böyle gidecek? 1.5 milyon Samsunlu'nun kaçı Samsunspor'a sahip çıkıyor. Para olmadan başarı olmaz. Samsunspor Kulübü'nün geleceği tesislerin satılarak büyük bir gelir elde edilmesidir. Tek çare olarak bunu görüyoruz" dedi.

İşadamı Galip Öztürk'ün kulübün gizli başkanı olduğu, sürekli kaynak sağlandığı yönünde bir hava oluştuğuna dikkat çeken Okumuş, "Bu kulübün Başkanı Sezgin Gümüş'tür. Galip Öztürk bir işadamı, Samsunlu olarak, lig başında 500 bin YTL destek sağlamıştır. Biz bu 500 bin YTL ile lige başladık. İlk masraflar karşılandı. Önceki sezon 4 milyon YTL ile lige başlanmıştı. Geldiğimiz noktada hiç bir borcumuz yok, taksitler zamanında ödeniyor. Binlerce YTL taksit, kulüp masrafı ve takım giderleri var. Bunlar nereden ödeniyor? Hepsi başkan ve yönetim kurulunun cebinden çıkıyor. Ortaya çıkan izlenim tamamen yanlıştır. İşadamı Öztürk'ten başka yüklü miktarda yardım yapanda olmadı. Takıma herkes sahip çıkacak" diye konuştu.

Okumuş, eski yöneticilerin temlik koydurduğu paraların yeniden yapılandırılması için görüşmelerin devam ettiğini kaydetti. Burada, Samsunspor tam kadro yaptığı çalışmayla Orduspor maçı hazırlıklarını sürdürdü.

21.09.2007  

Kaynak : İHA

Sadece Samsunspor

hiç bu kadar olumsuz bi konuşma yapmamışdı imran okumuş :roll:  neyse şu ordu maçınıda alsak da galibiyet serisine başlasak

bregenz

samsunspor bu macı kazanmalı eger serı ıstıyorsa

kesık edebıyatını bırakmalızy

veis

ordu maçı öncesinde gereksiz ve yersiz bir açıklama bu saçmalamaya başladık yine.futbolcular kendi dünyalarında ahaa yine parasız kalacagız diye düşünecekler basın sözcüsü daha mantıklı zamanlarda konuşmalı ve anlamı olmalı.

spacey

yonetımde  bır sıkıntı var   yonetımden  veya  ıdarı  kadrodan  ayrılanlar  olabılır   kulupten  aldıgım  bılgılere  gore  kulubun ıcı cadı kazanı arkadaslar .BEklıyoruz sonucunu.

veis

iftar yemegi çok samimiydi yanılıyormuyum ayrılma olmaz bence sadece eski yönetimlerin taktikleri başlıyor yani yardım edein para verin.

spacey

sen  oyle san  aldıgım  bıldı  cok emın bır yerden.Bekleyın sadece

celebi

ne yani bizi yine kötü günler mi bekliyor. felaket tellalığı yapmaya mı başlayacağız.

spacey

SAMSUNSPOR'UN GENEL MENAJERİ NEDEN DEĞİŞMEDİ?
SAMSUNSPOR yönetimi çalıştığı süre içinde başarısız görüldü ve bıraktı gitti.
Yönetimin bu başarısız döneminde Samsunspor'da Genel Menajerlik görevini Ercüment Coşkundere sürdürüyordu.
Genel Menajer nedir peki?
Futbolcu ile yönetici arasındaki maaşlı görevli.
Kısacası bu.
Ancak Samsunspor'da bu böyle mi?
Biraz aşılmış galiba konu.
Genel Menajer olarak görev yapan Ercüment Coşkundere'nin transfer işlerine de karıştığını duyuyorum.
Duymak ne kelime, aslında bizzat kendi açıklamalarından da anlaşılıyor bu işin ta göbeğinde olduğu.
Çünkü Sayın Coşkundere açıklama yapıyor:
Samsunlu futbolcular Samsunspor'da yer alacak.
Böyle ifade kullanmak için insanın işi yönlendiriyor olması gerekiyor değil mi?
Bu sorulardan sonra başlıktaki konuya dönelim.
Tüm yönetim ve teknik kadro geçen sezon başarısızdı da bir tek Genel Menajer mi başarılıydı?
Başarılı olduğu için mi değişmedi?
Oysa durum ortada değil mi?
Samsunspor bulunduğu Lig'de bile zor tutundu.
Görevi futbolcularla yönetim arasında köprü olmaktan ileri geçmemesi gereken maaşlı görevli demek ki sadece konuşuyor.
Oysa yapması gereken hemen istifa edip yeni yönetime bir şans tanımaktır.
Yeni yönetim eğer kendisine "görevinde kal" derse o onun bileceği iş.
Oysa etik olanı "kendisini göreve getirenler gittiyse, onun da gitmesidir" değil mi?
Belki o zaman gerçekten "Bu ilin futbolcularına şans tanıyacak birisi" getirilir göreve.

kuzeyhaberden  haberler sıze

Tribün_ali

İmran okumuşu cok takdir ediyorum hep böle birinin takımın başında olmasını istemiştim cok taş..lı adama benziyor konuşmasından ve kendinden emin tavırlarından belli herkez imran okumuş gibi olsa takımın acilen paraya ihtiyacı var belediye başkanın yardım etmesi gerekir

King Of The North

KUMBARALAR TOPLATILIYOR
Samsunspor Ortak çalışma Komisyonu tarafından kentin çeşitli bölgelerine yerleştirilen kumbaralar ..
29 Eylül 2007 Cumartesi 12:00
Samsunspor Ortak çalışma Komisyonu tarafından kentin çeşitli bölgelerine yerleştirilen kumbaralar toplatılıyor. Kulüp yetkilileri, "Kumbaralar ilgi görmedi" dediler

İLGİ GÖRMEDİ
Samsunspor'da yaşanan yönetim boşluğu sürecinde oluşturulan Ortak Çalışma Komisyonu'nca, maddi sıkıntıları aşmak için kentin çeşitli yerlerine yerleştirilen, "Yardım Kumbaraları" toplatılıyor. Kulüp yetkilileri, konuyla ilgili Dernekler Müdürlüğü'ne bir yazı göndererek, uygulamayı kaldırdıklarını bildirdiler. Kumbaralar bugünden itibaren Dernekler Müdürlüğü elemanları nezaretinde bulunduğu yerlerden teslim alınacak.

KATKISI YOKTU
Kulüpten yapılan açıklamada, kumbaraların gerekli ilgiyi görmediğini ve bu yüzden beklenen hedefe ulaşılamadığı belirterek,"Maalesef beklenen katkı gelmedi. Hatta kutulardan hiçte hoş olmayan yazılar çıktı. Kumbaralar Dernekler Müdürlüğü gözetiminde açılıyor ve para direkt bankaya yatırılıyordu. Bankada hesaplara elkoyuyordu. Bize acil olarak bir katkısı yoktu. Bu yüzden kaldırma kararı aldık" dediler.

akınyılmaz

paranın yanında biraz da YÜREK VE FORMA AŞKI GEREK.

O.YILMAZ

İmran okumuşun 1,5 milyon samsun halkının ne kadarının Samsunspor ile ilgilendiği konusunda haklılığını kanıtlıyor bu haber. İlgisizlikten kumbaralar toplanıyor.