PTT 1. LİG 1. HAFTA Samsunspor'umuz - TKİ Tavşanlı Linyitspor

Başlatan SSKLA, 20 Temmuz 2012, 14:56:01

« önceki - sonraki »

55cem55

Ucusta oldugum icin maci izleyemedim ozetleri izledim ve bu takimin boyle oynamasi inanin duygulandirdi  o sevincleri son dk yikilmalari duygulandim bu kadar kisa surede bu butceyle bu kadar guzel takim kurulur emegi gecen herkese sonsuz tesekkurler suan takimdaki kimse elestiriyi haketmiyor hepsi elinden gelenin en iisini yapmis bence ve de boyle kisa surede bu takimi kuran ekip eksikleri bİzden cok daha iyi gorduklerini ve ne yapilmasi gerektigini cok daha iyi biliyorlardir...bu durumda bize de sonuna kadar desteklemekten baska bisey dusmez

Sioux

çok şanssızız arkadas.  :rulet:
helal olsun çocuklara, yürekleriyle oynadılar.

supernatural_55

Maça dair eksiklerimize dair her şey ortada zaten, benim önemli gördüğüm; yıllardır toplasan 4 5 sefer iyi mücadele ettiğimiz maçların sonunda bu takım böyle oynasın puan kaybedelim önemli değil derdik.. daha ilk maçta bu kadar kısa süredir bir arada çalışan fıtbolcuların bu denli takım olduğunu ve mücadele ettiğini görmek çok mutlu etti beni...inşallah daha iyi olarak devam edeceğiz mücadeleci futbolumuza..
Lokman gerçekten süper, ayrıca karakterli bir futbolcu gördüğüm kadarıyla ki en az biz taraftar kadar üzüldüğünü gördüm..
Uğur çok bencil ''takım'' görüntüsü sergilediğimizden bu bencilliği daha da göze battı
Şaban başta olmak üzere diğer futbolcularımızı da beğendim (uğur hariç)
Erdem'in maç oynadıkça bize çok yarar sağlayacağını düşünüyorum
Mevcut olanaklarla çok kısa sürede bu denli iyi bir takım oluşturabilen başkanımız ve abilerimizi tebrik ediyorum, inşallah her şey güzel olacak...

S.b.ç Çağrı

Birlik ve Beraberlik İçersinde, Dayanışmalı Bir Şekilde Hareket Edince Her Şey Olabiliyormuş.Teşekkürler Büyük Samsunspor Taraftarı

Levent ÖCAL

Yüreğiyle oynayanları sahada görmek çok güzeldi, golü attıktan sonraki sevinçleri ve gol yendikten sonraki üzüntüleri takımın ruhunu çok iyi sergiledi. Helal olsun sizlere  >l<

salihcakir

DAHA ÇOK YOLUMUZ VAR

Geçtiğimiz sene son maçta yaşadığımız travma ile birlikte bir alt ligin yolunu tuttuk. Bunun üzerine bir de yönetimsel anlamda yaşanan boşluk ve boşa geçen günlerin ardından bir grup yürekleri Samsunspor ile atan altın kapli insan tarafından PTT 1.ligin başlamasına sayılı günler kala bir yönetim kuruldu.

Elde geçen yılın kadrosundan yalnızca Hakan Arslan kaldı. Yeni sezon için, alt yapıdan seçilen gençler, kalburüstü kulüplerden gelen kiralık oyuncular ve kendini yeniden ispat etmek isteyen sivrilme yapmayı planlayan gedikli topçular ile bir kadro oluşturuldu. Bu kadronun belli bir seviyeye gelmesi ve sahada takım gibi görünmeleri için biraz zamana ihtiyaç duyulacağı aşikardı.
Böylesi bir intro ile başladığımız 1.ligin ilk maçında Tavşanlı Linyitspor'u konuk ettik. Maçta öne çıkan notlarımı aşağıda aktaracağım.

Erhan Altın sistem olarak 4-1-4-1 düzeni ile takımı sahaya sürmüştü. Sanırım sezon boyunca da bu sistem ile devam edeceğiz. Defans 4 lüsünün önünde kesici rolü ile Turgay yer alırken, onun önünde yer alan orta saha 4 lüsünü bir forvet ile tamamlamıştık. İleri uçtan geriye doğru analizi sürdürecek olursak; Adem Sarı'nın tek forvet için fena görünmediğini söyleyebiliyoruz. Pozisyon alma konusundaki hüneri açıktı. Süratlenme noktasında da fena görünmezken, sürdürülebilir hız konusunda yavaş diye nitelendirebiliriz. Orta alanın sağ ve sol kanatlarında sırası ile genç Halil İbrahim ve golü atan Murat Sinan vardı. Halil İbrahim'in topla çok oynama isteği ve bence oyun bilgisinin yetersiz olması nedeni ile önümüzdeki haftalarda kendisini onbirde yer bulmak anlamında daha isimli oyuncular karşısında geriye itiyor. Orta alanda yer alan diğer isimler Erdem ve Hakan'ın mücadele yönlerine diyecek bir şeyimiz yok. Fakat bir nebze Erdem'in yaptığının dışında teknik becerisi ile oyunu yönlendirebilecek bir hareket çıkmıyor bu ikiliden. Bu noktaya mutlaka teknik kapasitesi yüksek yine mücadeleci bir isim takviyesi gerekiyor. Tek ön libero Turgay fena görünmedi. Fakat süper lige çıktığımız sene yakaladığı form düzeyine gelmesi için zamana ihtiyaç var. Defans dörtlüsü takımın en çok beğendiğim tarafı oldu. Hem sağ bek Ozan hem de sol bek Şaban son derece pozitif bir algı yarattılar. Teknik becerileri son derece yeterli ve pozisyon bilgileri oldukça iyi düzeyde göründüler. Haftalar ilerledikçe hücuma katkı anlamında bindirmelerine daha çok ihtiyaç duyulacak. Maç kondüsyonları arttıkça bunları da görebileceğimizi düşünüyorum. Kere ve Lokman ikilisi oldukça iyi iş çıkardılar. Özellikle Lokman yeni bir Kemal geliyor dedirtti. Her iki isminde topu oyuna sokma becerileri geçen sezon süper ligdeki stoperlerimizden bile iye düzeyde bence. Gerçi o ikiliyi ligin tecrübeli isimlerinden Abdi girdikten sonra son derece bozdu ama önümüzdeki haftalarda onlarda tecrübelenecek ve daha iyi bir ikili olacaklardır. Kalecimiz Soner'in  performansını çok beğenmedim. Önümüzdeki haftalarda daha net fikirler beyan edebiliriz.

Sonradan giren oyuncularımızda ellerinden gelen katkıyı vermeye çalıştırlar. Özellikle Uğur'un ayağına top yakışıyor. Takım olarak mücadele ve gol sonrasındaki kenetlenme bizi gelecek adına ümitvar kılıyor. Fakat takımının geneline hakim özgüven ve tecrübe eksikliği, o kadar boş alan bulmuşken ikiyi hatta üçü bulamamıza engel takım koordinasyonu noktasındaki acemilik büyük bir sorun.

Bir kaç nokta transfer daha gerçekleştirebilir ve takım halinde çok çalışır, hedefe kitlenebilirsek yeniden süper lige dönemememiz için herhangi bir neden yok.

Hakkımızda hayırlı bir sezon diliyorum.

cgr

binikalamadım

staddaki seyirci sayısı neydi acaba kulüp ne kadar para kazandı

ugrass

maratonda burası benim yerim diye birsey başlamış bu sene süper ligde yoktu. adam 8e 5 kala gelmiş yerinde birisi oturuyor diye adamı kaldırdı. maratonda böyle birsey varmıydı?

cgr

Alıntı yapılan: farUqras - 27 Ağustos 2012, 10:32:57
maratonda burası benim yerim diye birsey başlamış bu sene süper ligde yoktu. adam 8e 5 kala gelmiş yerinde birisi oturuyor diye adamı kaldırdı. maratonda böyle birsey varmıydı?

Bazı taraftarlar, özellikle oturacağı yeri seçerek kombinesini alıyor... Bu durumda da kendi yerine oturmak istemesi en doğal hakkı...

celebi

muzaffer4

ugrass

dogal hakkı olabilir ona birsey dediğim birsey yok. kaldırılan ben değildim ama üzüldüm adamın mac boyunca hevesi kaçtı. sonucta bir sıra altta izlemissin bir sıra yanda izlemissin amaç Samsunspor'umuza destek diye düşündüm.

cgr

Zaten yıllardır eksik olan şey bu. Bize normal gelen şey anormal gözüküyor. Adamın kendi yerine oturmak istemesi anormalmiş gibi görünüyor... Bu sayede tribünde daha düzenli oturma sistemi, daha güzel görüntü olur.