PTT 1. LİG 15. HAFTA | Mersin İY - Samsunspor'umuz

Başlatan mehmet yılmaz, 28 Kasım 2013, 22:38:41

« önceki - sonraki »

varol55

ZIK OLDU
CELİL SAĞIR
01.12.2013 14:24 - 428 kez okundu

CELİL SAĞIR
CELİL SAĞIR

Hava güzel, zemin güzel, taraftar baskısı yok, birde üstüne üstlük dakika 20 skor 3-0 Samsunspor lehine... Yani demek istediğim deplasmanda oynayan takım için tüm şartlar lehine. Samsunspor takımı, dışarıda nasıl ve ne şekilde oynaması gerektiğini ilk yarı boyunca gösterdi aslında. Umar'ın en büyük özelliği olan çabukluğunu netice ile süslemesi, Erdem'in bir orta saha futbolcusunun nasıl oynaması gerektiğni, kanatların nasıl kullanıldığını, bir takımın kontrayı nasıl uyguladığının göstergesi ilk yarıda oynaanan oyun... Ama bu düşüncelerim oluşurken ikinci yarıyı hesaplayamazdım tabi ki.. Kim böyle bir ortamın oluşacagını düşünebilirdi ki...

İkinci yarı 3-0 önde olan takımın nasıl oynaması gerektiği üç aşağı beş yukarı bellidir aslında... RAKİP TAKIM BİR KERE KESİNLİKLE ŞUURSUZCA SALDIRACAK.. BUNUN KARŞILIĞINDA DEPLASMAN TAKIMI NE YAPMALI? Defansta sağlam oynayıp takımı önde tutması gerekir yarı sahayı daraltması lazım.. Başka ayağa paslarla, kontaataklarla sonuca gitmek vs vs.. Ama düşündüğüm gibi olmadı. Şuursuzca oynayan bır Mersin karşısında nedensiz bir telaş içine girip bir anda maçı ikinci yarının ilk on dakıkasında 3-2 duruma getıien bır Samsunspor gördük. Maçta o kadar fazla kırılma anları var ki. Verdiğimiz pozisyonlara karşılık bi o kadar da pozisyon bulduk. Şansı daha fazla zorlayan ya da daha çok isteyen takım maçı kopardı gitti ne yazık ki. İkinci yarı orta sahaların kolay geçildiği, her iki takımında bundan dolayı çok net pozisyonlar bulduğu bir ikinci yarı izledik.. En çok üzüldüğüm an ise genç futbolcu Doğan'ın kaçırdığı pozisyon. Atsa iş bitecek ama olmadı. Bıiraz kendine güvenli biraz daha cesaretli olsa bu golü eminimki yapacaktı. Aslında sırası gelmişken genç arkadaşlara burdan sesleniyorum. Biz hocalara gençlerimizi oynatın, geleceğimiz onlarda derken gençlerinde şans verildiğnde bunu iyi değerlendrmeleri gerekir. Gol kaçabilir ona varım, önemlı olan o pozisyona girmen. Ama yaptığın ikinci sarı kart sonrası dışarı çıkman biraz sorumsuzluk örneği gibi.. Her zaman şans bulacaktır gençler bugun olduğu gibi, ama onlar devamlı hazır bulunmak zorundalar. Çünkü şansı değerlendirip ihya olanları da çok gördüm kötü kullanıp heba olanları da. Dedim ya Doğan'ın pozisyonu döndü 5 dk sonra kalemizde golü gördük. Aslında hocanın yaptığı değişikler geçen hafta da olduğu gibi yerinde idi ama bu seferde yorulan bir orta saha ve de çok kotü bir defansı hesap edememişti, biz de öyle. Burdan yönetim ve teknik heyete seslenmek isterim. Ara transferde bir oyun kurucu ne kadar elzemse stoper ve kanat beklere de acil ihtiyaç vardır. Benden söylemesi. Geçen ki yazımda da yazmıştım. Hata yapabilirsin ama aynı hataları yaparsan o zaman kaybedersin.

Son söz; Bir başkasının yaşamasına yardım etmeyen, yaşadığını iddia edemez... Bugün ileri uç elemenları yaşamak için çok savaştılar ama diğer arkadaşlarının yardım etmemesi takımın yaşamasına daha doğrusu üç puanla dönmesine biraz mani oldu gibi,siz ne dersiniz? Kalın sağlıcakla...

alperen_55

Bu rezaletin hesabı sorulmalıdır.yönetim acz içinde olmasın faturasını kessin.Küme düşmekten rezil ettiniz.insafsızlar .H.kalpar denen şahsiyet hala futboldan para kazanıyor ya diyecek birşey yok.

maviay55

Hâlâ soktan cikamadik durup durup dusunuyorum.. haftanin icine ettin Kalparinho rahat uyuyor musun?

kuzey55

bu normal bir mağlubiyet değil.oyuncularımız ikinci yarı  resmen sahada gezindi.birkaç kişi dışında kimse koşmadı.ilk yarı tekmeye kafa atan adamlar sadece rakip takımı izlemekle yetindi.üstüne hocanın saçma sapan değişklikleriyle tarihi bir hezimet yaşadık.hoca değişir futbolcular değişir ama malesef bizim kaderimiz değişmiyor.hep trajik maçlar bize denk geliyor.gecenin bir yarısı uykudan uyanıp maç aklıma gelince sabahladım resmen :( bu stresi sıkıntıyı bize yaşatmaya hakkı yok bu adamların.mutlaka bir şekilde tepkimizi göstermeliyiz ki bu formanın ağırlığının farkına varsınlar.

Baskent_Samsunspor

bu takım sahasında sivasa yenilerek son maçta ligden düştü bu ne ki

diocid

02 Aralık 2013, 10:47:03 #350 Son düzenlenme: 02 Aralık 2013, 12:58:38 diocid
Bu maç unutulmazlar arasında yerini aldı çoktan, zaman geçipte belgesellerde bu maçı seyredenlerde tatlı bir gülümseme olacak elbet, ancak bu maça şahit olanlar bu çöküşü hiç bir zaman unutamayacak...

Ahmeti

Bu maçı 90 dakika futbolculara izletsek kendilerine söverler
Maç 0-3 bitse bu skorun altında ezilecek olan Hakan Kutlu istafa edebilecekken adamı kahraman yaptık.

Furkan

Ali Kınık ın dediği gibi : içim yanıyor içim bildiğin gibi değil..

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

BEŞİKTEN_MEZARA

her topu elinle degaj yaptın en ucdaki tek forvete oda topu alamadı adamlar atak tazeledi bol bol ulan kafayı yedirttiniz oyun sıkıştı biriniz yere yatın 5 dakika oyun soğusun samsunda öne geçen i..rakipler yerden kalkmıyor sizmisiniz futbolun doğrucu davutu korkaklar daima kaybeder bu mağlubiyeti hiçbişey unutturmucak malesef süper lig bileti dışında

ercan0655

emre

psikolojımizi bozdunuz anasını satayım. Bu gün okula gelen fotoğrafçı gence sarıyordum yanlış anlamalar yüzünden. Kafa bozuk çatacak yer arıyoruz.

HoliganSamSunLu

milletin dalgasından millete sövmekten bıktım bu hafta gözünüzü seveyim şu rezilliği unutturun bize

samuray

ya biz ne zaman rahat bir maç  izleyeceğiz 10 _0 olduktan sonramı kalpar yaktın bizi yine kahrettin yanlışlarınla  >:( >:(

Stoper

Bunun adı şerefsizlik.
Para cezası verilmeli bunlara.
Kaç gün oldu hala şoktayım yemin ediyorum.
Utanç verici,kara bir leke.

özkan

Ulan şu maçı alsaydınız bugün bayram yeriydi lan o stad..

Bir de bunlara para cezasıda veremedik demi ?