PassoLig

Başlatan samsunum, 04 Nisan 2014, 09:14:20

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: ugurozkan - 17 Eylül 2014, 13:19:59
http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/27214784.asp

Ben de bunu paylaşacaktım...
Passolig tam da budur işte!
Paran yoksa, banka müşterisi değilsen ağla çocuk!
:(

Forvetim

tüm maçlarda tribünlerde doluluk  5/1 bile değil bu ucube sistem elinizde böyle patlar işte, olan takımına sevdalılara oldu insanı resmen futboldan soğuttular

Ayberk

Hali hazırda ben de kredi kartı borcumu her ay böyle öteliyorum

mehmet yılmaz

Bazı şeyleri tekrarlamaya niyetim yok. Passolig'le ilgili düşüncelerimi daha önce paylaşmıştım. Alanlara saygı duyuyorum; anlayabiliyorum. Nasreddin Hoca fıkrasındaki gibi, sen de haklısın!

Ama ben bu uygulamayı protesto ediyorum. Futbol sevgisiyle zerrece ilgisi olmayan, 7 yaşındaki çocuğu bile banka müşterisi yapmaya çalışan, bir dayatmadan ibaret ve başka amaçlara hizmet eden bu uygulama kalkana kadar maçlara gitmeme kararı verdim. Beni tanıyanlar bunun ne kadar zor bir karar olduğunu iyi bileceklerdir. İçim yanıyor ama bize her dayatılanı kabul etmek zorunda değiliz.

Her sezon olduğu gibi yeni sezon formamı aldım. Diğer modellerden de alacağım. Bugüne kadar hiç aksatmadığım şekilde 2014 aidatımı da yatırdım. Ayrıca kombine ücreti niyetine bir miktar daha para girişi sağladım kulübe.

Beni, hiç bir suçum olmamasına rağmen Kadıköy'deki MİY finalinde elimde biletim olduğu halde polis zoru ve takımımla tehdit ederek dışarı atan bu sisteme itirazım var...

Farz edin ki, gurbetteyim. Gurbette bir Samsunsporlu...

orucreis

Bence bunun adını pasoeziyet diye değiştirelim

55__Gurbet__55

Ben Almanya'da yaşayan bir Samsunsporluyum.Yilda bir kerem Samsuna tatile geliyorum,yani yılda birtane maça gitme imkanım oluyor.Şuan yine Samsundayım ve Passoligim yok diye bugün maça gidemedim.Yılda birtane maçı bile çok gördüler bana.Seneye geldığımde büyük bir ihtimalle yeni statta maçlarımızı oynıyacağız,yanı benim için bugün bu statta son maçdı ve gidemedim.

sadece55

Aslında Günübirlik giriş kartı diye bir uygulama yapmaları gerek.

eprianu

Kulübün PassoLig ile ilgili bir adım atması lazım. Mesela beşiktaş kombine alanlardan PassoLig kart ücreti alınmıyor.
Keşke geçen seneki gibi dışarıdan kart çıkartabilse kulüp.

Süper Lig maçlarında bile tribünler bomboş. Bakalım ne olacak...

ismail

fener 'alışveriş özelliği olmayan passolig kartı' kabul ettirmek üzereymiş passolig yetkililerini.. fener Türk futbolunu düşünmez,  vardır menfaati ama bu sisteme fener direnebiliyorsa neden 35 takım hemen kabul etti

eprianu

@ismail, hocam zaten passolig zorunlu değil. Zorunlu olan E-Bilet uygulaması. Beş on bin TL harcanarak yapılan bir yazılımla zaten yasaya uymuş olurduk.
O yüzden fener olsun başkası olsun oturur passolig ile çatır çatır pazarlık yapar. Ki beşiktaş ve fenerbahçe zaten yapmış. Anadolu takımları PassoLig'den en çok zararı göreceklerini bildikleri halde balıklama atladı sisteme. İstanbul takımlarının taraftarları zengin. Bakmaz öyle üçe beşe. Ama Anadoluda durum aynı değil. Zaten boş tribünlere maç oynuyor Anadolu takımları.

mehmet yılmaz

http://www.trtspor.com.tr/haber/futbol/spor-toto-super-lig/fenerbahceden-passolig-aciklamasi-80403.html

llk paragraf çok önemli.

"Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine dair düzenlenen 6222 sayılı yasanın 5.maddesi tahtında, futbol müsabakalarında elektronik bilet uygulaması yasal bir zorunluluktur. Kulüpler bakımından bu yasal zorunluluk sadece bilet uygulamasına yönelik olup, bilete bağlanmış ticari hakların pazarlanması Türkiye Futbol Federasyonu'nun sahip olduğu yetki ile merkezileştirilerek ihale edilmiş ve sözleşme ile bağıtlanmıştır. Ancak bu konuya ilişkin olarak kulüpler için yasada öngörülmüş her hangi bir sorumluluk bulunmamaktadır.

orucreis

Bu passolig denen zimbirti bitmicek herhalde ilk 5 hafta demistim 3 haftasi geride kaldi :)

celebi

Teksas passoligi protesto etmiyor muydu. Beşiktaş maçında tribünlerin bence doluluk oranı iyi gibi maratona bakıp aldanmamak lazım kale arkaları ve kapalı nerdeyse dolu