PassoLig

Başlatan samsunum, 04 Nisan 2014, 09:14:20

« önceki - sonraki »

muzaffer4

Aalmadım almayacağım ilk defa samsunda macı tvden izleyeceğim :'( :'(

yavuzselim

alan arkadaşlara da almayan arkadaşlara da saygı duyuyorum herkesin alması yada almaması için bir nedeni var ne almayan arkadaşımın Samsunspor sevgisinden şüphe edilebilir nede alan arkadaşımın bu anlamsız olaya destek verdiği söylenebilir ama şu bir realite ki her zaman sabırsızlıkla beklediğim Samsunsporumun iç saha maçını elimi uzatsam stadın içinde olacakken maalesef tv den seyretmek zorunda kalacağım yinede maç havasını solumak için maç öncesi stad çevresinde maça giriyormuş gibi turumu atacağım

lato

Stada gidip maç izlemenin en büyük zevki kalabalıkta tanıdığın tanımadığın renkdaşlarınla tek yürek olmak. Gol sevincini belki de hayatında ilk defa gördüğün bir abine kardeşine sarılıp kutlamak. Şimdi bakıyorum ortalama 500 kişi maça gidecek. Kimisi maratonda kimisi kale arkasında izleyecek. Gidenler de o eski tadı alamayacak bence. 100 lira kart ücreti alsalar İstanbul takımlarının stadı yine tıklım tıklım olurdu. Ama tribünleri dolmadan Anadolu kulüpleri nereye kadar eyvallah diyecekler göreceğiz. Bankaya bir sene içinde kazandırabildikleri kadar müşteriyi kazandırdırırlar. Adı duyulmamış bankayı reklam yapıp sektöre sokarlar. Sonra da bu uygulamadan verim alınamadı diyerek vazgeçerler. Benim düşüncem bu yönde.

sadece55

Alıntı yapılan: Ertuğrul Sağlam - 29 Ağustos 2014, 20:16:11
Bu sisteme karsi durmak sadece  sadece 300-500 kisinin haddi degil. Belki Passolig almayarak sadece vicdanini rahatlatirsin ama toplumsal bir tepki vermedikce fare daga kusmus durumu olur.
92-93 sezonundan beri 98 Mayis-99 Kasim Askerlik donemi haricinde hic mac kacirdigimi hatirlamiyorum. Ben protesto etmeyi basaramadim maalesef bugun 3,5 saat'lik beklemenin ardindan kombinemi aldim.

Abi ben satın aldım ama Kartım gelmedi.Nasıl yapıoruz?

55.hakan

Alıntı yapılan: Ertuğrul Sağlam - 29 Ağustos 2014, 20:16:11
Bu sisteme karsi durmak sadece  sadece 300-500 kisinin haddi degil. Belki Passolig almayarak sadece vicdanini rahatlatirsin ama toplumsal bir tepki vermedikce fare daga kusmus durumu olur.
92-93 sezonundan beri 98 Mayis-99 Kasim Askerlik donemi haricinde hic mac kacirdigimi hatirlamiyorum. Ben protesto etmeyi basaramadim maalesef bugun 3,5 saat'lik beklemenin ardindan kombinemi aldim.
sadece 300 500 kişi mi almamış yani.Ortalama 10000 e oynayan takım 4000 kart satmış toplamda.Ayrıca haddi değil demek nasıl bir laf yıllardır haddimizi bildiğimiz için durum bu noktaya gelmedi mi?

Ertuğrul Sağlam

Alıntı yapılan: Erdinc - 30 Ağustos 2014, 11:30:57
Abi ben satın aldım ama Kartım gelmedi.Nasıl yapıoruz?
Stad gisesinden tek kullanimlik kart alacaksin kimliginle beraber gideceksin.

Ertuğrul Sağlam

Alıntı yapılan: 55.hakan - 30 Ağustos 2014, 11:47:43
sadece 300 500 kişi mi almamış yani.Ortalama 10000 e oynayan takım 4000 kart satmış toplamda.Ayrıca haddi değil demek nasıl bir laf yıllardır haddimizi bildiğimiz için durum bu noktaya gelmedi mi?
Haddi degilden kastim cok buyuk oranda protesto veya boykot edemedik anlaminda soyledim.

eprianu

Türkiye'de insanlar gün geçtikçe protesto ve tepki gösterme kabiliyetlerini kaybediyorlar.
Bunun altında ne gibi sebepler var tartışılır. Projenin adı ne olursa olsun sonuçta bu kart
taraftara satılacak. Taraftarlar birlik olup "Almıyoruz" derse iş biter. Mesele bu kadar basit.
Yok bakan tehdit etmiş, yok TFF proje iptal edilmeyecek demiş hepsi hikaye.
Çok değil 4-5 hafta yani 1 ay taraftarlar dayanıp PassoLig almasa bu projeyi çöpe atarlar.
Reklamlar ve yetkililerin açıklamaları insanlarda bir yılgınlık oluşturuyor. Herkes gözünde büyütür olmuş.

Musti

Ben de bu düşünceyi anlamıyorum. Haksızlık var yanlışlık var görüyorsun, elini cebine atmış hem hiç bir şey yapmıyorsun hem de 'millet hiç bişey yapmıyor' diyorsun. Bi de üstüne gidip destek oluyorsun.

Diğer kulüp taraftarlarını bilmem (kaldı ki 300-500 değil bir çok taraftar derneği tepkisini çoktan koydu) ama Passolig almamak için Samsunsporlu olmak yeter. Bugüne kadar yapılan binbir türlü haksızlığa karşı bu son direniştir.
Bundan önce bu gibi durumlarda hep yönetimlere sıkıldı. Bakalım taraftar üstüne düşeni yapabilecek mi.

Passolig, tribünleri ve futbolu ele geçirmek için son hamledir. Ya onlar kazanacak stadyumlarda istedikleri gibi tek tip 'seyirci' oluşturacaklar ya da biz kazanacağız ve koreografiler bayraklar atkılar pankartlar olacak.

(-Tapatalk-)

cembaba

Bana kalırsa protesto zamanla bitecek. Ülkede neler unutulmuyor ki? O yüzden Passolig'i seve seve alacağız gibi görünüyor... :(

eprianu

@CemBaba sonu böyle görünüyor hocam. Maalesef insanların içi boşaltıldı. İnsanlar hiçbir şeye tepki göstermez oldu.
AktifBank kalkınana kadar PassoLig devam eder. Sonrasında ne olur bilmiyorum.
Ama ben PassoLig bitene kadar (isterse 10 yıl devam etsin) bilet almayı düşünmüyorum.
Amacı açık açık AktifBank'ı kalkındırmak olan bu projeye destek vermeyecem.
Alanlara da saygı duyarım herkes kendi tercihi yapacak sonuçta.

amisos5506

satılan bilet sayısı şu an 1228 toplam
813 maraton
132 kale arkaları
vip a 161
vip b 122
giresun tarafı fule yakın.tahminen 500-550

vanlioglu

Almadım, almayacağım.
Despotça dayatılanların önünde eğilmektense, sevdiğim şeylerden vazgeçmeyi yeğlerim.
Yanlış bir dönemden geçiyoruz ve yanlış olan elbet bir gün kaybetmeye mahkumdur.

551

Samsunspor u tvden izleriz radyodan dinleriz gazeteden okuruz hiç olmadı formamızı giyeriz atkımızı takarız o duyguyu her türlü yaşarız stada gitmeyince Samsunsporluluk bitmez üstüne Samsunspor'a duruş kazandırır ben duruştan yanayım. Tıpkı adnanı kaptan görmek istemeyip gitmediğim gibi.

yirmiuc

Alıntı yapılan: amisos5506 - 30 Ağustos 2014, 13:14:18
satılan bilet sayısı şu an 1228 toplam
813 maraton
132 kale arkaları
vip a 161
vip b 122
giresun tarafı fule yakın.tahminen 500-550

Butun takimlar toplam ne kadar kart satisi yapmis onu da paylasabilir misin?