PassoLig

Başlatan samsunum, 04 Nisan 2014, 09:14:20

« önceki - sonraki »

yirmiuc

19 Ağustos 2014, 22:43:04 #255 Son düzenlenme: 19 Ağustos 2014, 22:50:56 yirmiuc
Facebook'ta Samsunspor pasolig kart ve kombineden 4milyon tl gelir elde etti diye bir şey yazmışlar. Doğru değil heralde ?
60 kombine 4 milyon tl ?

jean

stadyumdan baska yerde yapılıyormu o kart

SametYılmaz55

Alıntı yapılan: yirmiuc - 19 Ağustos 2014, 22:43:04
Facebook'ta Samsunspor 4milyon tl gelir elde etti diye bir şey yazmışlar. Doğru değil heralde ?
60 kombine 4 milyon tl ?

Onu yazan arkadaşın 0 tuşu basılı kalmış herhalde :) yanlış hesaplamış muhtemelen.bende gördüm geçen gün ama imkansız o kadar gelir elde etmek

eprianu

Eğer taraftarlar gereken tepkiyi verirlerse kapatırlar kepenkleri. Sonuçta bu kartı satacakları tek kitle var o da taraftarlar.
Adam gibi direnç gösterilsin en fazla 5-6 hafta dayanabilirler. Geçen sene de aynı tehditleri savurdular, yok almazsanız
maça giremezsiniz felan. Kimse maça gitmeyince iyi bir boyun ölçüsü aldılar. Gözünüzde çok büyütmeyin derim.
Satılan kombine sayıları ortada. Kart başvuruları da bir-iki haftaya sonuçlanıyor diyorlar. Satılan kombine sayılarına da
bakarak söylüyorum ilk maçlarda Anadolu takımları en fazla 150 kişiye maç oynayacak. Kulüpler de gerekeni yapacaktır.

ask55

bence passolig sayısının düşük olmasının sebebi maçların olmaması.
sezon başlasın, maçlar oynansın heycan tavan yapsın o zaman kimse şehirde maç varken oturup evinden seyretmez maçı.
zaten bilet alır gibi gişeden gidip alınabilen bir kart.
dolayısıyla bence bu olay kalkmaz aksine geliştirilir ve güncellenir.

sadece internetten alınabiliyor olsaydı bizim insanımız onla uğraşmazdı.
ama maç günü eskisi gibi herkes gider gişeden alır passolig kartını.

samsunum

Ayberk

Geçen hafta da 70 değildir zaten.  Ksk maçında izdiham vardı kart alma sırasında. 70 satılan kombine sayısıdır.

mehmet yılmaz

Passolig'i savunanların en büyük dayanaklarından birisi de kulüplere sabit bir para verildiği yönündeydi. Hatta kulüplerin bu parayı peşin olarak aldıkları ve bu yüzden ses çıkarmadıkları iddia ediliyordu. Ve hatta bazı facebook grupları nereden uydurduysalar Samsunspor'un 4.000.000 lira aldığını iddia etmişlerdi.

Bunların hepsi yalanmış. Samsunspor'un kasasına giren bir kuruş bile yokmuş, dahası böyle bir madde de yokmuş.
Eğer Samsunspor 20.000 kombine satarsa o kadar gelir elde edecekmiş. -ki eski sistemde de 20.000 kombine satsa o kadar gelir elde ederdi.

Yani, bu sistemin birinci önceliği sizi bankanın müşterisi yapmak. Başka da bir şey değil.

eprianu

Hayır en basitinden şu soruyu sormalıyız : Bu adamlar 15 TL ücreti neden alıyor?
Bana karşılığında plastik bir kart vermekten başka ne yapıyor?
Tüm Türkiye'de taraftarlar çok güzel direniş başlattı, karşı çıktı.
Ama maalesef "Kulüp daha fazla para kazanacak" bahanesiyle bu direnç kırılıyor.

ChucKeR

ben türk futbol camiasının anadoludaki boş stadlara takılacaklarını sanmıyorum. sadece maçlardan sonra ''xspor taraftarı takımına sahip çıkmalı'' derler pişkin pişkin. o açıdan boş stadlar pasokart işini engellemeyecektir.

bu işi çökertecek bursa eskişehir hatta belki de sivas gibi klüplerin tepkisi. bu klüpler lig sonuna doğru kritik duruma gelirlerse ve stadlar dolmazsa başkanlar panik halinde stadları halka açar ve sistem kendi kendine patlar. ben kurtuluşun bu şekilde olacağını düşünüyorum.

duyduğum kadarıyla aktifbank'ın hesabı da 1-2 sezon içinde üye sayısını yükseltip bankayı yabancı sermayeye satmakmış. o iş gerçekleşirse hükümetin inadı da kırılabilir zira cepler çoktan dolmuş olacak.

bun bu sene kart almayacam zaten kasımda askerim, gelecek sezon gelişmelere göre değerlendircem, maçsızlığa 1 sezondan fazla da katlanabilceğimi sanmıyom açıkcası.

SametYılmaz55

En çok merak ettiğim bizim taraftar grupları bu rantın neresinde.Gerçekten Samsunspor'u düşündükleri için mi passolig alınması yönünde teşvik ediyorlar yoksa onlarda mi bu kirli tezgahin bir parçası?Bir çok taraftar gurubu bu uygulamaya karsiyken neden bizimkiler razı gelmişler anlamıyorum

ask55

1900 değildir o 1,9 veya 19,00 puandır.

eprianu

Geçen sene de çıktı PassoLig olayı. Her maç 10 binin üstünde taraftara oynarken
PassoLig geldikten sonra boş tribünlere oynadık. Tüm kulüplerde durum aynıydı.
Kulüpler paniğe takılıp üç-dört maçlık kombine çıkardılar. Demek ki tepki gösterince
oluyormuş. Ben taraftarın tepkisinden ümitliyim. Kulüplerin şartsız koşulsuz PassoLig'e
teslim olduklarına inanmıyorum. Hiçbir kulüp böyle intihar gibi bir karara imza atmaz.
Tribünlerin boş kalmasına karşı illa ki açık kapı bırakılmıştır. Geçen seneki 4 maçlık özel kombine çıkarmak gibi.

Ben de kombine almıyorum. Bakalım ne olacak :)

551

Statda Samsunspor defteri kapandı.

Ayberk

Geçen sezonun ortasında paldır küldür passolig ortaya çıktığı için kombineler mecburen geçerli denildi. şimdi ise kombineler de sadece passo aracılığıyla alınabiliyor. yani kombineyle falan uygulamayı delmek mümkün değil. hala diyorum bu kodamanlar kendi arasında çıkar çatışmasına girmezse passo iptal falan olmaz. herkes yediği çorbaya bakar, devam... ;)