PassoLig

Başlatan samsunum, 04 Nisan 2014, 09:14:20

« önceki - sonraki »

isa55

Biraz önce 20 Ocak kareografisini bir kez daha izledim. Etkilenmemek elde değil.
Maraton, kale arkası full. Çoğu maçta da bunun gibiydi. Ama şimdi...
Bizi tribünden uzaklaştıranları Allah'a havale ediyorum.

Levent ÖCAL

Passoskandal!

Kullanıma sunulduğu günden itibaren eleştirilerin hedefi olan, özellikle bu sezon tribünlerin boş kalmasının bir numaralı nedeni olarak gösterilen Passolig hakkında skandal bir iddia ortaya atıldı.

Twitter'daki bazı kullancıların paylaştıkları iddiaya göre; Passolig'in internet sitesinden kombinesi olan tüm taraftarların isimleri ve TC kimlik numaraları görülebiliyor! Sosyal medyada bu haberi duyuran kullanıcılar,iddialarına delil olarak da Beşiktaş kombinesi olan taraftarların listesini paylaştılar. Ekran görüntüsü olarak yayılan karelerde; Siyah-Beyazlı taraftarların isimlerinden Tc kimlik numaralarına, hatta statta oturdukları koltuk numarasına kadar her şeyin ayan beyan gözükmesi dikkat çekti! Yaşanan skandal sonrası Passolig'den hiçbir açıklama gelmedi. Passolig'in internet sitesindeki bu güvenlik açığına tepki çığ gibi büyürken; kombine sahibi bazı Twitter kullanıcıları, iddiaların gerçek olması halinde Passolig'i dava edeceklerini belirtti.

fanatik

cany

orucreis

Bu passolig denen zımbırtının suyu ısındı artık. Allahını seven kaldırsın şunu...

Levent ÖCAL

Kulüpler PassoLig'e Kazan Kaldırdı

Kulüpler Birliği toplantısına Aziz Yıldırım için yapılan kınama damgasını vurdu ama perde arkasında çok daha kritik konuların konuşulduğu öğrenildi. TFF Başkanı Demirören, Kulüpler Birliği Başkanı Gümüşdağ ve kulüp temsilcileri bu sabah Spor Bakanı, ardından da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşecek, "Böyle giderse Passolig hepimizi bitirecek, gereğini yapalım" diyecek.

Kulüpler Birliği dün İstanbul'da çok kritik bir toplantı yaptı. Toplantının ardından Gençlerbirliği maçında hakem soyunma odasına giren Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım için yapılan kınama gündem oldu ama perde arkasında çok daha kritik konuların görüşüldüğü öğrenildi. Birlik Başkanı Göksel Gümüşdağ, "Hakem hataları ve ebilet-Passolig aksaklıkları üzerinde durduk. Kulüpler bize beklentilerini anlattı, 17 kulübün de burada olması anlamlıydı" diyerek gündemi özetledi.

'Farklı tutum güven sarsıyor'
Buna göre kulüpler, dünkü toplantıda TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve MHK Başkanı Zekeriya Alp'in de olmasını istedi. Demirören'e bizzat Passolig sorunları aktarılacak, Alp'e de hakem şikayetleri dile getirilecekti. Öyle de oldu. Kulüpler Alp'e, "Hakemlerin bir standardı yok. Aynı pozisyonlara farklı kararlar güven sarsıyor" mesajını iletti. Asıl gündem ise Passolig'di. Kulüp temsilcileri, "Statların hali ortada. Her geçen gün kötüye gidiyoruz. Ya sorunlar çözülsün ya da iptal edelim" diyerek 4 şikayet başlığı belirledi.

1- Turnike yetersizliği
Kulüpler, statlar tam kapasiteye ulaşmamasına rağmen turnike yetersizliğinden şikayetçi. İlerleyen süreçte ilginin artması halinde bunun en büyük sorun olacağı görüşü hakim. Daha önce bu anlamda yapılan başvurulara firmadan olumlu yanıt gelmediği kaydedildi.

2- Kart çıkarma zorunluluğu
Kulüpler, temelde e-bilet olayına değil taraftarın kart çıkarma zorunluluğu olan bir uygulamaya karşı olduğunu belirtti. Bu zorunluluğa yeni bir formül ve kart devir işlemlerine de kolaylık istenecek.

3- Teknik aksaklıklar
Passolig kartı olan, giriş SMS'i alanların ya da son gün maça gelecek olanların yaşadığı gişe önü sorunları anlatıldı. Yaşanan teknik sorunlar için altyapı eksikliğine vurgu yapıldı.

4- Yetkili sayısı azlığı
Statlarda taraftarın en büyük şikayetlerinden birinin Passolig yetkilisi azlığı ile alakalı olduğu bildirildi. Yöneticiler ve güvenliklerin direkt taraftar şikayetleriyle burun buruna kaldığı, firmanın yetersiz kaldığı kaydedildi.

KRİTİK GÖRÜŞME
Federasyon Başkanı Demirören, Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ ve bazı kulüp temsilcileri bugün soluğu Ankara'da alacak. Önce saat 10.00'da Spor Bakanı Çağatay Kılıç'ın kapısını çalacak. Ardından heyetin yeni adresi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olacak. Son dakikada program değişikliği olmazsa Erdoğan'a sıkıntılar aktarılacak, "Çözemezsek iş çok kötüye gidiyor" ifadesi kullanılacak. Programda bir değişiklik olursa önümüzdeki hafta başı aynı heyet tekrar Erdoğan'ın kapısını çalacak.

Fanatik

SametYılmaz55

Az kaldı az.tarih olacak inşallah passoRANT

Duško Milinković

Futbolu bitirdi bu pasolig.Yazık oluyor.

cany

belliydi bi gün patlayacağı. az kaldı :ok

eprianu

Allah izin verirse tepkimiz çok yakında sonuca ulaşacaktır.
Keşke "Boşuna protesto ediyoruz, iptal etmezler bunu" diyenler de destek verip boykot etseydi.
Çoktan bitmişti.

orucreis

Kulüpler kazan kaldırma olayında geç kaldı. Daha erken bunu görebilselerdi herşey farklı olurdu. Seneye inşallah olmayacak bu pasoeziyet. Fakat yazık oldu geçen 1 seneye.....

nomak55

Arkadaş Tüpçü Bjk yi batırdı sıra ülke futboluna gelid böyle gidersede batıracak gibi duruyor artık şu adamı bi gönderin gitsin başkaları gelsim bı fdederasyonun başına

CurvaSs

bu uygulama önümüzdeki seneye kadar kalkmazsa, daha sittin sene kalkmaz. keşke u21-u19 takımları için tribün yapabilecek arkadaşlarımız olsaydı. biz samsunsporluyuz, a takım sadece samsunspor'un en üst mevkideki takımı, u19-u21 de samsunspor, arma aynı, renkler aynı, sadece futbol kalitesi düşük ama kaliteli futbol izlemek için samsunsporlu olmadık.

her neyse bakalım inşallah benim gibi düşünen arkadaşlar vardır, özellikle üni-sam'dan böyle bir adım bekliyorum yakın zamanda ve her zaman da yanlarında olurum, gerek pankart, gerek meşale, gerek bayrak noktasında.

biraz amatör ruha dönelim, iyi olur...

özkan

hocam çok güzel yazmışsın ağzına sağlık.

amisos5506

kulüplerden şikayet passokart ın kaldırılması değil sistemin hızlandırılması yönünde.hükümet bakanlık da ısrarcı.kalkması bana göre imkansız.

eprianu

Şu ana kadar almayanlar bundan sonraki süreçte de almasın BİTER!
Hangi maç bilmiyorum ama geçende bir Süper Lig maçı 600 kişiye oynanmış.
Şu ana kadar verilen tepkinin boyutu gayet iyi. Yeter ki devamı gelsin.