PassoLig

Başlatan samsunum, 04 Nisan 2014, 09:14:20

« önceki - sonraki »

GurbetciFanatik

Alıntı yapılan: beşnumara - 31 Ağustos 2014, 11:58:06
Yıllık 15 tl. İstersen hic kullanma yıllık yine 15 tl

sizce cok mu yillik 15 TL ?
Tamam is TFF kinama ise ona diyecek lafim yok.

muzaffer4

Bu kartı samsunspor kulubunden satın alsak ve kaydımızı kulube yaptirsak ve 15 tlyi kulube odesek sıkıntı yok
ama bu kartı alıp bankaya zorunlu olarak musteri olmak ve o bankaya aidat odemek zoruma gidiyor

SametYılmaz55

Sıkıntı paranın çok yada az olması degil.15 tl kimseyi batırmaz,zengin de etmez.Asıl sıkıntı insanların armaya olan sevgisinden faydalanıp kendi ceplerini doldurma çabaları.insanlarda haklı olarak buna alet olmak istemiyor

eprianu

Kulüp desin ki kombine 100 TL ekstradan 50 TL hizmet parası vereceksiniz, sonuna kadar helal olsun deriz.
Ama SametYılmaz55 hocamın dediği gibi zaten trilyonlar içinde yüzen insanların benden 15 TL haraç alması zoruma gidiyor.
Yoksa biz zaten her yıl en az 200 TL civarı Storeden ürün alıyoruz. Sesimizi çıkarmıyoruz helal olsun diyoruz.

minci

Zorla soygun. Başka birşey değil. Ben bu soyguna alet olmayacağım.

brigand

Çok net bir karşılaştırma yapayım. Önceki sezonlarda bu sistemin daha esneği İtalya Seria A'a uygulandı. İtalya'da futbola bizden daha fazla ilgi duyulduğunu, liglerinin bizden daha kaliteli olduğunu söylemeye gerek yok. Orada hem devlet, hemde futbol idaresinin daha sert ve katı şekilde yönetildiğini de daha önceki uygulamarında gördük. Ancak onlar bu uygulamayı yaptıkları sezonda öncelikle bütün ultras gruplar olmak üzere taraftarın çoğunluğu karşı durdular, direndiler. Sonuç olarak tribünler boş kaldı ve ligin kalitesi bir anda diğer büyük liglere göre geriledi. İdare mecburen geri adım attı ve normale yakın, taraftarın çoğunluk fikriyle daha makul bir uygulamaya gitti.

Şimdi önümüzde böyle bir örnek varken, direnmemek veya bu zorlama uygulamanın karşısında duramayız demek yanlış duruyor. Elbette takımı yalnız bırakmak istemez bu armayı seven her kişi. Ancak olayın esas boyutu bence yalnız bırakmak veya kaybedilecek bir sezon değil. Kaba tabirle boyun eğip, elini kolunu kaptırmışken herşeyini teslim etmektir.

Uygulamanın yapıldığı kitle taraftarlar ! Ama bakın tüm sürece; bir kere fikri alınmamış, her seferinde bu uygulamayı istemeyen, yargıya taşıyıp kazanıp daha sonra lobiyle kaybeden taraftarlar. Olayın boyutlarını iyi irdelemek gerek. Bu çarkın dönmesine izin verdikçe her birimiz un ufak olup yitirildiğimizde karşımıza daha neler çıkabileceğini kestirmek pek zor olmasa gerek.

SSKLA

Alıntı yapılan: eprianu - 31 Ağustos 2014, 00:41:26
Daha önce de söyledim. Kimseye niye PassoLig aldın demeye hakkımız yok. Kimsenin neden PassoLig aldığını açıklamasına da gerek yok. Herkes kendi tercihini yapacak. Ama yok TFF projeden vazgeçmezmiş yok bakan tehdit etmiş yok İstanbul takımı taraftarları istemez ise bu proje iptal olmazmış yok ne olursa Samsunspor'a olurmuş. Hakikaten bu bahaneler çok komik kalıyor. Almıyorum arkadaş zorla mı satacaklar bana. Türkiye'deki tüm taraftarlar çok değil 4 hafta dayanabilse yani içerideki 2 maça gitmese bu proje iptal olur bu kadar net. Adamlar ne kadar korkutmuş taraftarı mecburmuşuz. Benim için PassoLig devri başlamadan bitti devir TRTLig devri.

Tekrar söylüyorum projenin amacı Çalık Grubu'nun bankasını yani AktifBank'ı kalkındırmak. Adamlar Türkiye'yi yedi bitirdi doymadı, sizin cebinizdeki 15-20 liraya göz dikti, sizin Samsunspor sevginizi paraya çevirme derdine düştü hala buraya gelmiş PassoLig'i savunuyorsunuz. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki Samsunsporlu olmak bir bilete sahip olmak değil bir duruşa sahip olmaktır. PassoLig almadan da Samsunsporlu olunabilir hatta bence daha da güzel olunur.

Herkesin görüşüne saygımız var isteyen alsın. Ama Çalık grubunun sizi nasıl kirli bir projede kullandığını unutmayın. Ben PassoLig denen saçma sistem ücretsiz olana kadar, benim 1 liramın dahi bu kan emici insanlara gitmediği ana kadar PassoLig almıyorum almayacam. Geçen senenin içine Adnan etti bu senenin içine de PassoLig. Emeği geçen herkesin eline sağlık!

ucu biraz benim yazdıklarıma da değiyor merak ediyorsan söyleyeyim e-bilet almadım almamda ama gerçek bu ben senelerde geçe kimse stada gitmese anadoludan istanbul takımları gitse sadece yine devam eder uygulama çünkü parayı onlardan vuruyolar bizim de tribünlerimizi bitiriyorlar açık net.

mehmet yılmaz

15 tl bir kişi için küçük ama milyonlarca kişi için büyük bir bedel!

kaptan 55

her takımı osmanlıspor yaptılar *** tüpcüsü bjk anasını ağlattı şimsi sıra TÜRK futbolunda direnin beyler almayın dike dike vazgeçecekler.

özkan

bugun meydanda stand vardı.

nomak55

Herkeste aynı kanı var mevzu para pul falan değil aslında benim verdiğim 15 TL değil 150 TL kulübüme gitsin hiç önemli değil önemli olan birilerini çarkın içine dahil etmek neden tek banka üzerinden gidiliyor neden kredi kartı özelliği olan bir kart veriliyor. Seçenek olsun isteyen sadece stada girebilmek için kullanılacak bir kart olsun ama o parada bankaya değil direk olarak kulübün kasasına girsin.

Adamlar bir bu tribün işine el atmamışlardı ona da el attılar ama biz taraftar grupları olarak diğer kesim gibi siz ne derseniz biz onu yaparız padişahım çok yaşa mantığıyla hareket etmezsek birlik olursak o zaman kazanırız yoksa işimiz çok zor hele de şu zamandaki gibi adamlara her istediğini yapma yetkisi veren hakımız oldukça.

Kimse kimsenin efendisi değildir!! herkes hizmet için gelir hizmet yapacaksan da zorla dikte ederek kimseye hizmet yapamazsın özgür bir ülkede yaşıyoruz(şimdilik) umarım herkes bu bilinçte olur

55.hakan

Bu iş bankayı karıştırmadan sadece tff aracılığıyla yapılsaydı  en büyük desteği ben verirdim.tff her kulüp adına kart çıkarırdı sen sadece yükleme yapardın.ama işin içinde çok dolaplar dönüyor çook.adamların tv de özel şakşakçıları var.biz sustukça bunlar daha çok azacak.

Ayberk

Daha önce de dedim biletix bu işi gayet iyi yapıyordu hazir altyapisi da vardi. Garanti Bankası ile biletix de anlaşmalı zaten. Garanti milli takımın da sponsoru. Garanti Bankası üzerinden de gayet iyi yapilabilirdi bu is. Garanti atmlerinden biletixte olan maç bileti alinabiliyordu üstelik eskiden beri. Ayrica fb gs ve bursanın garanti bonus kartlari vardi zaten. Belki sayi daha da fazladır. Maksatlari anlattiklari şeyler olsaydı işi garantiyle cozerlerdi. Bizim mesela is bankasi kartimiz var antepin vakif var yanılmıyorsam kulüplere belli bankalarla olan anlaşmalarının kapsamını ebilet için düzenlemeleri için süre verilebilirdi vs. Tabi amaç ne fislenme ne kulüplere gelir ne de "futbol terörü" olmadığı için Çalık Holding zenginleştirme eylem planı hayata geçirildi.

eprianu

Dün akşam TRTSpor'da bir programa denk geldim. Sergen Yalçın ve Erman Toroğlu yorumcuydu.
PassoLig sorumlusu canlı yayınla katılmıştı.

260 Bin adet kart satmışlar. 260.000x15=3.9 Milyon (Eski para ile trilyon) yapıyor. Oturdukları yerden temiz kazanç  ::)

Biraz daha hesap yaptım. Fenerbahçe dışında bu sisteme 17 Süper Lig, 18 de PTT 1. Lig takımı dahil yani toplamda 35.
Satılan toplam bileti kulüp sayısına böldüm, yani 260.000/35=7428

Yani kulüp başı satılan ortalama bilet 7428 çıkıyor. Galatasaray, Beşiktaş, Bursaspor, Eskişehir gibi takımların da bu sisteme dahil
olduğunu düşününce şu anda elde edilen satışlar bana göre tam bir fiyasko. Üç istanbul takımı ve trabizonsporu çıkartsak bu ortalama
herhalde 3000 lere kadar geriler.

PassoLig'den sorumlu şahıs hedefin 600.000 den fazla kart satmak olduğunu söyledi. Hedefe göre ulaşılan sayı da ortada üçte biri kadar.
Demek ki verilen tepkinin boyutu biraz daha iyi olsaydı yani 260 bin yerine 200 binin altında bilet satılsaydı adamlar çoktan sökmüşlerdi sistemi.

Velhasıl öyle gözde büyütecek bir şey yokmuş. İstenince adam gibi tepki gösteriliyormuş.