KOREOGRAFİ HAKKINDA BİLMEDİKLERİNİZ

Başlatan edmontdante, 04 Nisan 2012, 11:38:20

« önceki - sonraki »

edmontdante

04 Nisan 2012, 11:38:20 Son düzenlenme: 04 Nisan 2012, 11:42:17 edmontdante
Arkadaşlar bugüne kadar ki tüm koreoları dışarıdan en ufak destek almadan yaptık.Hep kendi aramızda 3-5-10-20-50-100 topladık.Çok büyük maliyetli koreografiler tertip ettik ve gerçekleştirdik Burası Her Yer Değil Şehr-i Samsun gibi.Ancak ondan sonraki tüm koreolarda ilgi ve maddi destek azaldı.Site dışında kendi çevremizden de 3-5 aldığımız halde zor tamamladık.Hatta işi üstlendiğim ve bir şekilde mecburen yerine getirmek zorunda olduğum için çoğu zaman cebimden ekledim.Diğer organizasyonları zaten hiç işin içine katmıyorum Antalya-Kayseri-Ankara gibi.

Şimdi şu ana kadar 650 TL toplayabildik.1400.TL maliyetimiz var.Kaldı ki devasa büyüklükteki hemen hemenminimum 1250.TL ye mal olacak pankartı bedavaya getirdiğim halde.nasıl olduğunu daha sonra açıklayacağım.Ama kesinlikle dışarıdan aldığımız maddi bir destekle değil bunu bilin.

Hesap ortada.Açıklayayım ve siz de bilin.100 tane kartonun maliyeti 12,5 TL .Beyaz olunca bu maliyet 14,5 TL ye çıkıyor.Yani 7000 karton kullanıyoruz her seferinde yarıyarıya yaptığımızı düşünelim.Her koreoda en az 950.TL  karton masrafımız var.Kullandığımız kumaşın metresi  (çift en yani 1x2) 3,75.TL.Kabaca hepinizin bildiği SEN DOĞARSIN GÜNÜME GÜNEŞTEN ÖNCE pankartı 60x4 metre .Yani sadece kumaşı 450.TL.Kaldı ki maratonda nasıl ufak kaldığını hepimiz gördük.Boyasıyla beraber 750.TL ye mal oldu bize.Kartonların koltuklara bantlanmasına bile 60 tane koli bantı aldık.Bunun bildirisi,megafon pili (defalarca kullandık),lastiği ,ipi ıvırı zıvırını hiç işin içine bile katmıyorum.

Tüm bunların yanında tüm arkadaşlarım işlerini eşlerini uykularını bir kenara bırakıyorlar..Koreografilerde yaptığımız büyük bir pankarttan sonra arabanın koltuğundan kalkarken günlerce zorlananlar var aramızda.CBelki bu söylenmez ama namazı bile sandalyede kılmak zorunda bırakıyor  bu iş insanı.Binlerce kartonu evde analarına babalarına katlatıyorlar,tek tek gidip herkesin evinden topluyoruz katlanmış kartonları çünkü herkesin arabası yok.O devasa kumaşları iki kardeş tek başlarına dikip birleştiriyorlar mesela.Kaldı ki o kumaşları diktirmeye kalksan Samsun'da belki de yer bulamazsın.Örnek vereyim.Anayasa konulu bir sempozyum oldu 50x20 metre 2 adet perde yapıldı.3500.TL kumaş maliyeti çıkartılırken 3500.TL de işçilik alındı.Daha iyi kıyaslamanız için şunu yazayım 50x20 metrelik perde bizim BURASI HER YER DEĞİL ŞEHRİ SAMSUN pankartından daha küçük.

Yazdıklarıma kimsenin yorum yapmasını istemiyorum.Sadece bu işin tüm ayrıntılarını ,dışarıdan görünmeyen yönlerini bilin istedim.Biz bunlardan gocunmuyoruz.Bu işin ameleliğini yapmaktan guru duyuyoruz sorun değil.Sezonun Tartışmasız En İyi Tribünü SAMSUNSPOR Tribünü  olarak kabul edilmesi,tv lerin abartı boyutlarına ulaşan övgüleri,sırf tribün performansımızdan ötürü bize sempati duyan ve düşmememizi isteyen diğer takım taraftarlarının varlığı  ve bunların oluşmuş OLMASI ,her şeyden önce SAMSUNSPOR isminin ön plana çıkması   bizim için yeterli.Ancak sitenin bu işe biraz daha ilgili olması gerekmiyor mu peki?Maddiyatı geçtim bu organizasyonla ilgili daha heyecanlı olunması gerekmiyor mu?Sadece bunu soruyorum ve Adminde de başlığı kilitlemesidni rica ediyorum.