Samsunspor'umuzun 3 Puanı Silindi

Başlatan 55.hakan, 21 Nisan 2015, 16:50:47

« önceki - sonraki »

55.hakan

Alıntı yapılan: samsunum - 21 Nisan 2015, 23:09:32
Erdoğan Arıkan ve Bünyamin Gezer.  Tek kelime ile helal olsun size. Bizim konuşamadiklarımızı  tüm türkiyenin önünde siz konuştunuz
Ne dediler?

özkan

dosyada ofosunun ben paramı aldım bişey istemiyorum beyanıda var.inşallah bu bizi kurtarır.federasyona kızacak bişey yok ilk toplantıda kararı yansıtmak zorunda yoksa avrupaya takım gönderememe durumu söz konusu.eğer bu beyan bizi kurtarırsa bu ceza kalkar.önünde engel mengel yok.

samsunum

Alıntı yapılan: 55.hakan - 21 Nisan 2015, 23:14:34
Ne dediler?

Hocam tam olarak hatırlamıyorum.  Birazdan videoyu koyarim

Forvetim

mahkemeden 1 gün önce uygulanması manidar, yazıklar olsun. var gücümüzle mücadele edip o playoff'tan çıkacağız başka yolu yok, kim ne hesap peşindeyse elinde patlayacak. bu durumu motive olarak sahada lehimize çevirmeliyiz. zor oyunu bozar. zorlayacağız oyunlarını bozacağız inşallah.

samsunum

Erdoğan Arıkan ve bunyamin gezer in yorumlarni bendsn önce başka bir arkadasr Paylaşmış. Buyrun;
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10205795583720912&id=1596464213

Forvetim

helal olsun Bünyamin Gezer Erdoğan Arıkan ağzınıza sağlık

maviay55

baktılar ki şahlanıyoruz, bi çelme takalım dedi tüp kafalı ve ekibi..
Diriliş başlasın bunlara inat Süperlige bu takım çıkacak

55(tuncay)55

emegi geçen herkesin Allah belasını versin inşallah  >:(

Sadece Samsunspor

Hadi bakalim aday olan milletvekileri ve spor bakani. Gucunuzu simdi gorelim. O 3uan geri eklenirse size helal olsun. İnsan bakan Samsunlu diye puan silmeye korkar. Ama kimsenin seyinde degil tabi. Trabzon olsa nasil 3 puan sileceklerdi aninda tepelerine binerler misliyle geri bile alirlardi. Uyu Samsun uyu

s_uzunkaya

bugün ki mahkeme kararını beklemeden tff nin 3 puanımızı silmesi ilginç. cas ın tff nin konuyla ilgili bi yaptırımı olmadığı için kendilerine ve canı klüplere(!) avrupaya gidememe cezası gibi karar alınma riskine karşı gene her zamanda hakkı yenen, sırtına vurulup ağzında ki lokması alınan ve sesi çıkmayan gariban(!) samsunspor'umuza kesmişler bileti.... lanet olsun sizin futbol anlayışınıza ve 3 büyükler egomanyasında ki futbola endüstiri gibi bakan mantığınıza....

GurbetciFanatik

Samsundaki TFF Binasina gidilecekmis persembe günü siyah celenk birakilmaya.

Ses getirelim Ses oraya yüuzlerce Osmanlispor formasi birakalim kapinin önüne ki bütün Türkiye mesaji alsin.

Siyah Celenk birakip da ne olacak üzülüp puanlari geri mi verecek serefsizlerrrrrrr.

Shane_Falco

İçimden bi ses bu baskı işinde Osmanlı ile beraber sanki Urfa'da var diyo. Tamamen şahsi iç güdülerim...

yk55

Tahkime falan başvurmuyormuyuz. İtiraz edilmeyecekmi karara. Nedir son durum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

s_uzunkaya

http://www.sporx.com/fifadan-turkiyeye-tehdit-SXHBQ458747SXQ

Türkiye Futbol Federasyonu, PTT 1. Lig takımlarından Samsunspor'un 3 puanının silinmesiyle ilgili olrak detaylı bir açıklama yaptı.

TFF'nin açıklamasında FIFA'nın konuyla ilgili olarak ciddi bir uyarı yaptığı, "20 Nisan 2015 tarihinde FIFA'dan gelen yazıda ise cezanın ivedilikle uygulanması gerektiği bir kez daha vurgulanmış olup aksi takdirde Türkiye Futbol Federasyonu'nun FIFA Disiplin Komitesi'ne sevk edileceği belirtilmiştir" ifadesiyle kamuoyuna aktarıldı.

İşte TFF'den Samsunspor ile ilgili yapılan o açıklama...

"Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun dün yaptığı toplantının ardından, FIFA Disiplin Komitesi'nin kararı doğrultusunda Samsunspor kulübünün 3 puanının silinmesi üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür.

Samsunspor Kulübü ile futbolcu Ben Ofosu Piasare arasındaki ihtilaf nedeniyle FIFA Disiplin Komitesi tarafından, Samsunspor kulübüne 6 Temmuz 2014 tarihinde 3 puan silme cezası verilmiştir.

Samsunspor kulübü daha sonra hukuki yolları izleyerek dosyayı CAS'a taşımış ve CAS'tan cezanın infazının tedbiren durdurulmasını talep etmiştir.

CAS, 20 Mart 2015 tarihinde aldığı ara kararla, Samsunspor'un infazın durdurulması talebini reddetmiştir.

CAS kararının ardından, FIFA'dan 30 Mart 2015 tarihinde Federasyonumuza gönderilen yazıda, disiplin sürecinin devam ettiği vurgulanmış ve cezanın bir an önce uygulanması gerektiği belirtilmiştir. Federasyonumuz bunun ardından konunun ilk Yönetim Kurulu'nda gündeme alınacağını belirten bir cevap yazısını FIFA'ya yollamıştır.

20 Nisan 2015 tarihinde FIFA'dan gelen yazıda ise cezanın ivedilikle uygulanması gerektiği bir kez daha vurgulanmış olup aksi takdirde Türkiye Futbol Federasyonu'nun FIFA Disiplin Komitesi'ne sevk edileceği belirtilmiştir.

İlgili karar, yapılan tebliğin ardından ilk kez dün toplanan TFF Yönetim Kurulu toplantısında gündeme alınmış, karara bağlanmış ve uygulanmıştır.

Türkiye Futbol Federasyonu olarak üzülerek uyguladığımız bu puan silme cezası, kulüplerimizin finansal olarak denetim altında olmalarının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha göstermiştir. Federasyonumuz geçtiğimiz aylarda başlattığı mali denetim çalışmalarını hızlandırarak devam edecek ve benzer olayların bir daha yaşanmaması için kulüplerimizle yakın çalışmalarını sürdürecektir."

jean

Ne yapip edip fb nin cezasini iptal ettiniz o zaman avrupa kupasina gitme tehlikesi yokmuydu uefa yi da anlamadim ceza vermediler