Elveda Site ahalisi

Başlatan doðan, 27 Haziran 2014, 15:34:51

« önceki - sonraki »

maraton

Konu eleştirmek veya sahip çıkmak değil.. Konu terbiye sınırlarını aşıp iftira ve hakarete varılması.. Insanların rahatsız olduğu bu.. Bu sitede hiçbir zaman kimseye asla doğru bildiğini söylememesi veya eleştirmemeli söylenmedi zaten bizi biz yapan kimseden çekinmeden doğru bildiğimizi söylemek.. Ama artık eleştirmek ile hakaret etmek iftira atmak karıştı.. Sallamak moda diye sallayanlar ağzından köpük saçanlar var o zaman da doğan abi gibi Mehmet gibi daha bir sürü fedakarlık yaparak kendini öne atan renkdaşlarımızın kalbini kırıp azimlerini kırıyoruz.. Eleştirin doğruyu söyleyin ama birine hain demek hırsız demek bu kadar kolay olmamalı

Shane_Falco

Emin Kar'ı ve yönetiminde bulunan site üyesi arkadaşların hiç biriyle tanışmışlığım yoktur. Hatta şöyle bir şey bir kaç deplasmanda gördüğüm ( yanına gidip konuşmuşluğumuz yoktur ) Mehmet Yılmaz ve Erdem Eynel hariç yolda görsem yönetimde bulunan arkadaşların hiç birini tanımam. Fakat bu arkadaşlardan zarar gelmeyeceğini bilmek için tanışmaya gerek yok. Yüzlerine bakınca bir zarar gelmeyeceğini kötülük düşünmeyeceğini farkeder insan. Dışarı atıldığımız Mersin maçında Erdem Eynel'in koşuşturmacalarını kendi gözlerimle gördüm.  Bu arkadaşlar 2 senedir yönetimdeler. Yeni gelenler bilmezler ama bu adamlar Samsunspor için taşın altına ellerini son 2 yıldır koymuyorlar. 2 yıl öncesinde de takım için çabalar bir şeyler yapmaya uğraşırlardı. Sadece son 2 yılda sorumlulukları arttı.

Sitenin yaklaşık 9 yıllık felan üyesiyim. Son yıllar hariç genelde takım ile ilgili gelişmeleri okur takip ederdim. 9 Yıldır bu takımın başına ne işe yaramaz başkanlar,adamlar geldi geçti. Fakat hiç biri hakkında Emin başkan ve yönetimine yazılanların yarısı bile yazılmadı. Bu adamlar Ermeni oldu, Travzon köpeği oldu, dilenci oldu, son olarak hırsız oldu. Daha neler neler oldu hepimiz biliyoruz. Sitede eleştirme olabilir fakat iftira çok ayrı bir şey. Sitede yazıları, yorumları ile amaçlarını çözemediğim insanlar çok sayıda. Bir tarafı destekliyor olabilirsin yada mevcut yönetimi sevmiyor olabilirsin ama insanda bir şeyleri söylerken öncelikle Allah korkusu olmalıdır.

Bu site büyük emeklerle bu seviyeye geldi. Şuan ucu biraz kaçmış görünüyor. Yöneticiler,adminler belli kararlar alıp her şeyi düzlüğe çıkaracaktır. İnsanlar küsüp buraya sırtını dönmemelidir...

celebi

Alıntı yapılan: maraton - 28 Haziran 2014, 20:04:30
Bırakın ya o da kendine yat aldı yönetime girip.. Yok yok uçak aldı.. Bir çözüm bulacağız buna yalnız site bayağı istenmeyen noktalara gitti aynı Facebook sayfalarının altındaki yorumlara döndü.. Ali ihsan çelebi filan da geldiğinde tüm sitedeki kardeşleri de toplayıp hem bir iftar yapıp hem de radikal kararlar alacağız inşallah.. O nedenle sallayın bakalım az daha vakit varken on sütun üstüne büyük harfler ile bunlar Samsunspor'a ihanete devam ediyor diye..

çözüme kavuşturalım artık bu meseleyi başkanım

maraton

Kesin kesin.. Sen ile Ali ihsan Samsun'da olduğunuz ilk gün hem bir iftar yapalım hem de bir karar alalım bizim çocuklar ile beraber bir arada sonrasında da arkasında duralım

south_london

iftarda ne var ondan haber ver

maraton

celebi

tekkeköyde isteriz yalnız

maraton

samsunmania

south_london

et derken doğal beslenen kuzumu?

mimar55

Bu sitedeki arkadaslari sahsen tanimiyorum ama hani mahallelenin abileri vardir herkesi koruyup kollamak ister yureginin olcusu yoktur.iste bu sitede de oyle abiler var hatta bazilarinin yasi kucuk ama emegi cok buyuk.
Yorum yapma hakkini bulmuyorum aslinda ama disardan daha net gorunen seyler var onlari anlatmak isterim bu site ne zaman tasin altuna elini koydu tas yerinden oynadi iste hersey ondan sonra basladi once yeni uyeler ortaya cikti yavas yavas laf etmeye basladilar sonra bu isin ucu kacti bu sitedeki insanlar karsindaki insanin samsunsporluolmasindan kimseyi kirmamaak istemesi kisacasi edepten sustular. İsin aci kismi bizde sustuk ugrasanlar emek verenler cikipta bir gun demedi biz sunlari yaptik siz ne yaptiniz diye cunku birsey yapmaya gucu olmayan arkadaslar alinmasin gucenmesin diye.
Ama dunyada iyiler icin cok kotu iste asil uzuldugum nokta ise sudur kizdigin insanlar aslinda tanimadigin seni tanimayan sizi bilmeyen insanlar bu laflari sansoyleyen insanlar seni bilen insanlar olsa alinin gucenin ama biz bitti demeden bitmez diyen insanlar bitti diyorsa sonumuz kotu demektir
Siz elinizi tasin altina koyan insanlar bitti diyorsaniz artik sussacagim diyorsaniz yureginizin artik aciyorsa ve dayanma gucunuz kalmadi ise artik yoruldum diyorsaniz sunu bilmiyorsunuz demektir.
Bizler onun bunun dedigine inanmadik basit insanlarun sozlerine kalemini cikar dogrultusu ile kullanan kose gazeticilerine itibar etmedik.sizin yureginiz sagolsun allah emegi gecenlerden razi olsun

Aslankaya

Alıntı yapılan: Shane_Falco - 29 Haziran 2014, 00:41:42
Emin Kar'ı ve yönetiminde bulunan site üyesi arkadaşların hiç biriyle tanışmışlığım yoktur. Hatta şöyle bir şey bir kaç deplasmanda gördüğüm ( yanına gidip konuşmuşluğumuz yoktur ) Mehmet Yılmaz ve Erdem Eynel hariç yolda görsem yönetimde bulunan arkadaşların hiç birini tanımam. Fakat bu arkadaşlardan zarar gelmeyeceğini bilmek için tanışmaya gerek yok. Yüzlerine bakınca bir zarar gelmeyeceğini kötülük düşünmeyeceğini farkeder insan. Dışarı atıldığımız Mersin maçında Erdem Eynel'in koşuşturmacalarını kendi gözlerimle gördüm.  Bu arkadaşlar 2 senedir yönetimdeler. Yeni gelenler bilmezler ama bu adamlar Samsunspor için taşın altına ellerini son 2 yıldır koymuyorlar. 2 yıl öncesinde de takım için çabalar bir şeyler yapmaya uğraşırlardı. Sadece son 2 yılda sorumlulukları arttı.

Sitenin yaklaşık 9 yıllık felan üyesiyim. Son yıllar hariç genelde takım ile ilgili gelişmeleri okur takip ederdim. 9 Yıldır bu takımın başına ne işe yaramaz başkanlar,adamlar geldi geçti. Fakat hiç biri hakkında Emin başkan ve yönetimine yazılanların yarısı bile yazılmadı. Bu adamlar Ermeni oldu, Travzon köpeği oldu, dilenci oldu, son olarak hırsız oldu. Daha neler neler oldu hepimiz biliyoruz. Sitede eleştirme olabilir fakat iftira çok ayrı bir şey. Sitede yazıları, yorumları ile amaçlarını çözemediğim insanlar çok sayıda. Bir tarafı destekliyor olabilirsin yada mevcut yönetimi sevmiyor olabilirsin ama insanda bir şeyleri söylerken öncelikle Allah korkusu olmalıdır.

Bu site büyük emeklerle bu seviyeye geldi. Şuan ucu biraz kaçmış görünüyor. Yöneticiler,adminler belli kararlar alıp her şeyi düzlüğe çıkaracaktır. İnsanlar küsüp buraya sırtını dönmemelidir...

tamam tasin altina ellerini gövdelerini koydular ugrastilar,cabaladilar da bu forum da öyle aman aman acimasiz eleştiri olmadi.istisna birkaç kişi olabilir.bunların olmasida normal.3500 üye, günlük 200-250 arasi online kullanicinin olduğu sitede olumsuz yazmayı aliskanlik yapan,yönetimi eleştirmek için bahane türeten insanlar olabilir.

üyeliğimden beri gözlemlediğim kadarıyla genel itibariyle   sus pus olundu.ben emin kara ermeni diyen gormedim,jeep almis para yemiş diyende görmedim.belki kacirmis olabilirim ama eğer varsa böyle kullanicilar adminler mudahele etmeliler zaten.

işe yaramaz çok başkan geldi,emin kara yazilanlar onlara yazilmadi demişsinde,

dobi hasan
Adnan güngör
1461 macindaki olaylar
1461 den beleş futbolcu alma girişimleri

bu yazdiklarim farkli yönetim zamanında olsaydi burada neler yazilirdi?? yönetime girmiş sitedenin demirbaş üyeleri giydirmezmiydi yönetime? burada kiminiz emin kari yakından tanirsiniz,kiminiz emin karin oğluyla arkadassiniz,yöneticiler abiniz arkadasiniz, farkli basliktada yazdim,duygusal bakildigi için yeterince yönetim eleştirilmedi bile.

iftira, hakaret varsa sitede gereği yapilmali onun disinda forum bizi eleştiriyor diye üyelik silmek ,kusmek ne kadar doğru.site gücünü yitirdiyse "öz eleştiride" yapilmali. 

brigand

Bu başlık altında gelişti yine olay ama daha önce sabit başka başlıkta açmıştık. Yine de tekrarlayalım.
Burada yanlış anlaşılan önemli bir nokta var gibi duruyor. Aslında hepimizin önce bunu anlaması gerek. Yöneticilik yapmış site üyelerinin yada yönetimlerin, kişilerin, kurumların eleştirilmesi değil sorun olan. Bunun çok net anlaşılması gerek. Zaten bu sorun olacaksa hepten kapatalım kepenkleri bence durmaya gerek yok. Esas sorunumuz eleştiri dozunu ayarlayamamak. Düşünün ki eleştiriyorum dediğiniz kişi veya kuruma her cümlede ayrı bir hakaretle savunma hakkı doğruyorsunuz. İnsanlara cevap hakkı doğurmak başka savunma hakkı başka. Direk küfür bile yazıldı forumda. Silindi edildi de nereye kadar? Herkes eleştirilebilir, eleştirilecekde. Dikkat edilmesi gereken tek şey eleştiri ve hakareti karıştırmamak. 
Kalan her konu da zaten serbest her üye. Umarım artık bu sorunlarla uğraşmayız.