İsmail Başkan Ekip Gazetesine Konuştu

Başlatan Levent ÖCAL, 26 Mayıs 2014, 12:49:01

« önceki - sonraki »

Levent ÖCAL

Samsunspor eski başkanı İsmail Uyanık Ekip Gazetesine Konuştu

'Bir gün mutlaka döneceğim'
Samsunspor'un efsane başkanı İsmail Uyanık, "Samsunspor benim sevdam. Bir gün, bu takımı kimseye muhtaç etmeyecek bir sistemle geri döneceğim. Biraz sabır" dedi
Samsunspor'da görev yaptığı 15 yıl boyunca gerek kişiliği, gerek yöneticiliği ile gönüllerde taht kurmuş olan ve Kırmızı-Beyazlı taraftarların sevgilisi haline gelen İsmail Uyanık, uzun süren sessizliğini Ekip Gazetesi'ne bozarak önemli mesajlar verdi. Uyanık, Samsunspor'un kendisi için bir sevda olduğunu belirterek, "Bir gün, bu takımı kimseye muhtaç etmeyecek bir sistemle geri döneceğim. Taraftarlarımız biraz daha sabrettin" dedi.

'SAMSUNSPOR'U KİMSEYE MUHTAÇ ETMEYİZ'
Son günlerde Samsun kamuoyunda kendisiyle ilgili bir takım haberlerin çıkarıldığını duyduğunu, bunları takip ettiğini söyleyen İsmail Uyanık, "Bu haberlerin kaynaığını bilmiyorum ancak benim taraftarlarımıza, Samsunlulara mesajım şu: bir gün kesinlikle Samsun'a döneceğim. İstanbul'daki ticari işlerimi belli düzene soktuktan sonra oluşturacağım yeni bir yönetimle gelip, Samsunspor'u kimseye muhtaç etmeyecek bir sisteme kavuşturucağım" diye konuştu.

'EN BÜYÜK ZARARI ADNAN ÖLMEZ VERDİ'
Samsunspor'un kendisi için 'bir sevda' olduğunu söyleyen Uyanık, "Samsun'dan ayrılırken bu takımı Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'a teslim ettim. Takımda Tümer'i, İlhan Mansız'ı başta olmak üzere bir sürü maddi değeri yüksek futbolcular vardı. Gözüm arkada kalmadan takımı teslim ettim. Peki sonra ne oldu? Takıma kimse sahip çıkmayınca yeniden biz geldik. Benden sonra Adnan Ölmez bu takımı yönetti. O ise gelir gelmez, 1. lige çıkması için büyük çaba sarfettiğimiz ve başardığımız basketbol kulübünü kapattı. Samsunspor'a, herkesin malumu olduğu üzere, en büyük zararı Adnan Ölmez vermiştir" dedi.

'TARAFTARLAR SABIRLI OLSUN'
Taraftarlara seslenen İsmail Uyanık, "Döndüğümde, elimizdeki parayla bu takımı yepyeni bir sisteme kavuşturacağız. Altyapıyı yeniden ele alacak, geçmişte nasıl futbolcu yetiştiriliyorsa o hale getireceğiz. Taraftarımız merak etmesin. İsmail Uyanık, hiç kimsenin, hiç bir yöneticinin tekelinde olmamıştır, kulübün olmasına da izin vermeyecektir. Biraz daha sabıra ihtiyacımız var" diye konuştu.

PLAY-OFF FİNALİNDEKİ BÜYÜK ÜZÜNTÜ
İsmail Uyanık, açıklamalarının son bölümünde, Mersin İdmanyurdu ile oynanan play-off finali maçına da değinerek, "Yıllar sonra bir maça gittim. Taraftarlarımıza stadın içerisinde yapılanları gördüm. Oturduğum yerden fırlayıp sahaya girmemek için kendimi zor tuttum. Arkamdan, şov yapıyor, dedirtmek istemedim. Ama o gün büyük üzüntü yaşadım" dedi.

Ekip

Kadir ÇELEBİ

aslı varmı bu haberlerin bilen varmı ?

55.hakan

Bu kadar da cümleyi kafadan sallayamazlar gerçektir.

beşnumara

Her şeyin zamanı vardır ama şuan için erken. İnşallah ileri bir zamanda gerçekleşir.

lato

İsmail UYANIK gelirsem sağlam geleceğim diyor. Biz de o güne kendimizi hazırlayalım. Adam gibi arkasında durabilmek için. İnşallah balon haber değildir

Nuri Asan

ismail uyanık keşke gelse ama bu haber balondan öteye geçmez.  her sene takim dara düştüğünde uydurulan haberlerden birisi.

Ellibeş Numara

Bildiğim kadarıyla ismail başkanı kulübe birileri küstürmüş senelerdir Samsunspor maçına gelmiyordu, en son play off finalinde oynadığımız mersin maçına saraçoğluna geldi ve maçı loca da izledi. Bu kadar iddialı bir röportaj vermiş. 2-3 sene içinde dayanamaz, tekrar gelir bence. İsmail Uyanık (BAŞKAN), Emin Kar(Sportif Direktör) olduğunu düşünün manyak olur. :D

holigan5565

Eğer bu haber gerçekse heralde Mersin maçından beri aldığım en iyi haber olur.Eğer İsmail Uyanık varsa her zaman umut vardır.

55.hakan

Haber bence doğru ama zaten ucu açık konuşmuş.3 yıla mı gelirim 5 yıla mı gelirim belli değil demiş.Bu sene geleceğim dememiş.

Pergani 55

haberin gerçek olmasını temenni ediyoruz. ama gerek yerel gerekse ulusal hiçbir gazete haberine itimad edilemiyor maalesef

kumköylü ahmet

Artik care Ne Bende Bilmiyorum..Ismail uyanik iyi bilir TFF`yi ondanda cekiniyordur..Bir Macda Ali samiyende Kupa maci oynuyorduk Cincona kalede Göksel vardi hakem herseyi yapdi cinconu yendirmek icin 0-1 öndeydik..macda cincona penalti, verdi kacdi penalti samsunumuza kirmizi kartlar verdi sonunda hakemde cinconda kazandi 3-1 yenmislerdi..o macda bir konusmasini hic unutmuyorum sahaya inip futbolculari sahadan cekecekdim demesi...Böyle baskan istiyoruz Yúregini Ortaya Koyan..3 5 sene cok gec olabilir baskan eger geleceksen Tam zamani simdi

lucarelli

Net konuşmamış. Benim hissettiğim super lige çıkılırsa gelirim diyor. Ptt den çıkaracak yönetimin altyapısı için çalışılıyor sanırım

nomak55

Bence İsmail Başkan stadın bitmesini bekliyor o zaman hem gelirler artacak hemde daha sağlıklı bir sistem kurabilecek. Umarım düşlediği sistemi oturtur. Sanırım takımı A.Ş. yapmayı da planlıyor. Bizim kurtluluşumuz olabilir. Özellikle Altyapı için söyledikleri çok hoşuma gitti inşallah gelirde başarır hepsini

sadece55

Staddan biz hiç bir zaman Gs , Fb gibi gelirler elde edemeyiz.

Shane_Falco

05 Haziran 2014 Perşembe 15:11
KENDİ YOLUMA BAKIYORUM
Geliyor mu gelecek mi? derken son noktayı kendisi koydu. Efsane Başkan İsmail Uyanık, "Samsunsporla alakalı kimseyle görüşmedim temasım olmadı. Kendi yoluma bakıyorum" dedi
TELEFONLA ARADIK
Dün öğle saatlerinde İşadamı İsmail Uyanık'ı telefon arayan spor servisimiz, 'Efsane Başkan'ın 15 Haziran'da yapılacak kongrede aday olup olmayacağını sordu. Dedikodulara açıklık getiren Samsunspor eski Başkanı Uyanık, "Samsunspor'un başına İsmail Uyanık gelecek gibi söylentiler haberler benimde kulağıma geliyor. Herkes her şeyi söyleyebilir. Bu doğaldır ama kesinlikle böyle bir şey söz konusu değil. Ben artık kendi yoluma bakıyorum" dedi.

HİÇBİR TEMASIM OLMADI
Kamuoyunda dedikoduların tamamen asılsız olduğunu ifade eden Samsunspor'un eski başkanı İsmail Uyanık, "Benim bir kendi işim var. Artık kendi işlerimle ilgileniyorum. Benim bu zaman kadar Samsunsporla hiçbir temasım olmadı. Samsunsporla alakalı kimseyle de görüşmedim.  Artık bu tip şeylerle ilgilenmiyorum. Ama Samsunspor benim gönlümdeki takımdır, her zaman takip ederim, fakat kongrede aday falan olmam" diyerek başkanlık söylentilerine son noktayı koydu. Mustafa ARAN