Samsunspor'umuzun 3 Puanı Silindi

Başlatan 55.hakan, 21 Nisan 2015, 16:50:47

« önceki - sonraki »

isa55

3-4 ay önce konuşuluyordu. Eski yönetim bize bilgi verilmedi, FIFA ise kağıdı gönderdik dedi.
Yeni yönetim Fifa ya gitti borçları ödeyeceğiz dedi ama kabul görmedi.
Moralimiz bozuk ama pes etmeyeceğiz.

samsunum

Passoligin en buyuk düşmanıydm.  Ama bugün den sonra ilk işim passolig alip ordudan maça gelmek olacak. Olan oldu. Burada konuşup  birseyleri değiştiremeyiz malaasef. Samsun artık bir bütün olup kenetlenmeli. Pazar günü o stadi manisaya ve tff ye dar etmemiz lazim. gün birlik günü. !

Ellibeş Numara

TFF, kendi isteğiyle puan cezasını vermiş. FİFA falan silin dememiş, yarın CAS Mahkememiz var. Onun sonucuna göre ceza verilir veya verilmez. CAS mahkemesinin sonucu 1-1.5 ay arasında belli olacak.

SametYılmaz55

Biraz siyasi bir yorum olacak ama önümüzde seçim var ve Samsun halkının Samsunspor ne kadar umrunda göreceğiz.Her türlü pisliği yapan siyasilerin bu sefer de yaptıkları yanına kar kalmaz umarım

özkan

Sen 20 trilyon kaynağı adam gibi yöneteme,yanlış mali adamlarla çalış,o paranın içinden başına bela olacak adamların parasını ödeme,ama dobinin kredi taksitlerini öde.

yirmiuc

buyuk baskan ....
Bu kisiler icin Allah bildigi gibi yapsin. Ben agir seyler yazmak istemiyorum.
Amator kumeye dussek bize mustehak.

Sent from my iPad using Tapatalk

özkan

21 Nisan 2015, 20:23:07 #21 Son düzenlenme: 21 Nisan 2015, 20:48:43 özkan
TFF nin almış olduğu kararı PROTESTO etmek için
23.04.2015 Perşembe günü saat 17.00 da çiftlik girişi şehir kulübü önünden TFF samsun bölge müdürlüğüne yürüyüş yapılıp SİYAH ÇELENK bırakılacaktır. Tüm SAMSUNSPORA Gönül vermiş taraftarlarımız davetlidir.
Sende paylaş herkes Görsün

MeL_55

KAMUOYU AÇIKLAMASI

TFF Yönetim Kurulu 21.04.2015 tarihinde (bugün) yaptığı toplantıda FIFA Disiplin Kurulunun 06.07.2014 tarihli almış olduğu kararı uygulayarak, Kulübümüze 3 puan silme cezası vermiştir.

Bilindiği gibi;

Eski futbolcumuz Ben Ofosu PIASARE'nin, alacaklarının ödenmediğini öne sürerek FIFA nezdinde açmış olduğu dava sonucu FIFA, 2014 yılı Temmuz ayında Kulübümüze borcun ödenmesi konusunda 30 gün süre vermiş, bu borcun ödenmemesi durumunda ise Kulübümüzün 3 puanının silineceğini bildirmiştir.

Bir önceki dönemin yöneticileri, basına muhtelif tarihlerde yaptıkları açıklamalarda, Ben Ofosu'nun parasının yatırılarak, Samsunspor'un 3 puanının silinme tehlikesinin ortadan kaldırıldığını söylemişlerdir. Oysa gerçekte 35.000 USD + 5.000 CHF olan bu borcun ancak 15.000 USD yatırılmıştır.

27 Aralık 2014 tarihinde göreve başlayan Yönetim Kurulumuz, Dava dosyasının kapanmamış olduğunu görerek kalan 20.000 USD+ 5.000 CHF 'yi 30 Aralık 2014 tarihinde göreve geldikten iki gün sonra ödemiştir.

Bununla da yetinmeyen Yönetim Kurulumuz kararın yeniden görüşülmesi için CAS Mahkemesine dava açmıştır. CAS, Kulübümüzün açtığı davayı kabul ederek 22 Nisan 2015 tarihine (yarın) duruşma günü vermiştir.

Bu süreçte Kulübümüz TFF ile de sürekli iletişim içerisinde olarak, her bilgi ve belgeyi paylaşmış, süreçle ilgili bilgilendirmiş ve TFF'den CAS mahkemesi sonuçlanıncaya kadar kararı uygulamamasını talep etmiştir.

Ancak; TFF Yönetim Kurulu bu talebimizi dikkate almayarak, yarın görülecek davanın sonucunu beklemeden bugün Kulübümüze 3 puan silme cezasını uyguladığını açıklamıştır.

Şu anda, Kulüp Başkanımız, 2. Başkanımız ve Sportif Direktörümüz yarın görülecek dava için Lozan'da bulunmaktadır. Elbette ki davanın sonucunun Kulübümüz lehine olup olmayacağı mahkeme neticesinde belli olacaktır.

Ancak;

Bundan sonra davanın lehimize sonuçlanması ve 3 puan silme cezasının kaldırılması yönünde bir karar çıkması durumunda dahi bu kararın Kulübümüze bir yararının olmayacağı açıktır.

Tüm bu olumsuzluklara rağmen, Samsun'u temsil eden, Kentimizin tüm dinamiklerinden Yönetim Kurulumuza, masörümüzden futbolcumuza ve teknik kadromuza, BÜYÜK TARAFTARIMIZLA birlikte Süper Lig hedefimiz daha büyük bir arzu ve motivasyonla devam etmektedir. Bu konuda kimsenin şüphesi olmamalıdır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur...

SAMSUNSPOR KULÜBÜ
YÖNETİM KURULU

http://samsunspor.org.tr/haber_detay.asp?id=1967

ask55

cok guzel bır acıklama.
yıllar sonra cumle kurmayı becerebılen bır yonetımımız oldu sanırım.

Shane_Falco

Bu açıklamadan sonra diyebilecegim tek şey armasinda Atatürk'ü bulunduran tek takım olmanın cefasını çekiyoruz.

evolution55

Ya tüpçü gaz koklaya koklaya beyin gitti herhalde
Neyin kafasını yaşıyor tüp kafa!!! Şike yapanları cezalandırma,mahkeme görülmeden karar al!! Siz nasıl bir şeref yoksunu insan çıktınız ya

beşnumara

Yönetimi kutluyorum açıklamadan dolayı. Başkan Erkurt Tutu perşembe veya Cuma günü geniş bir basın açıklaması yapacakmis.
Bizim cezamiz kesindi bu davadan dolayı ama yönetim davayı cas'a taşıyarak zaman kazanma çabasındaydi. Cas reddetse bile bu sezonu çıkaracak ve ceza sonra gelecekti ama tff beklemedi. Suat Kılıç olsa bunu yapamazlardı. Ayrıca bazı kulüp başkanları bizim bu davamizi bildiği için tffye gereğin yapılması için baskı yapmış bekleme diye. Kimler korktu bizden acaba?

jean

Cas 3 puani kaldirirsa nasil faydasi olmuyor onu anlamadim adi yildirim demiroren 5 kirmizi katlik macin intilamini aliyor sanirim bizden karar cikmadan niye puan siliyorsun

samsunum

Erdoğan Arıkan ve Bünyamin Gezer.  Tek kelime ile helal olsun size. Bizim konuşamadiklarımızı  tüm türkiyenin önünde siz konuştunuz

elexir

Her şer de vardır bir hayır diyorum, umarım bu durum futbolcumuzdan taraftarımıza herkese daha da hırslandırır ve bir birine kenetler de hak ettiğimiz süper lige geri döneriz, ben buna inanıyorum.