İlk 2 / İlk 6 Hesapları

Başlatan berusa55, 08 Şubat 2014, 23:14:52

« önceki - sonraki »

Shane_Falco

Umarim kapanan takimlari açamama hastaligimiz denizli macinda basimiza bela olmaz

Duško Milinković

Bucanın adanademiri yenmesi hiç olmadı. Bucanın haftaya iddiası kalmamış Osmanlıyla oynaması cabası oldu. Denizli bizi yenemezse ve buca osmanlıyı yenerse denizli düşecek. Bizim için sıkıntı son haftaya kadar bitmiyor.Nasıl iş anlamadım.3 puanımız silinmeseydi iş bitmişti şimdi.

55_OrHaN_55

Mbilla nasıl sakatlığı çok ciddi mi acaba?

berusa55

17 Mayıs 2015, 21:14:11 #963 Son düzenlenme: 17 Mayıs 2015, 22:23:06 berusa55
Haftaya Altınordu veya Urfa'dan en az biri kazanır. Kazanmak zorunda olduğumuz, küme düşmeme mücadelesi verecek Denizli karşısında hepimize sabırlar!

Forvetim

ankaranın çıkması kötü oldu ulan antalya evinde bu kader maçını nasıl veriyorsun, şimdi bu ankara bucaya yedek ağırlıklı çıkar buca maçı alabilir denizli de bize asılmak zorunda kalacak 1 puana yatamaz bizde 1 puana yatamayız urfa yenerse bizi geçer playoff dışı kalabiliriz mutlak almamız lazım işi diğer maç sonuçlarına bırakamayız, of be ne hesap kitaba kaldık böyle

jean

3 puanimizi geri verirlerse garantileriz bir umit nede olsa

mehmet yılmaz

Öyle bir dönemeçteyiz ki, eskilerin deyimiyle 'ya devlet başa ya kuzgun leşe' denilebilir. Altınordu deplasmanında alınan bir puan önemliydi. Şanlıurfaspor'un bir gün önceki puan kaybından sonra bize İzmir'de galibiyet değil, beraberlik de yeterli oluyordu. Bu nedenle her ne kadar Erhan Altın 'kazanmaya geldik' dese de aklındaki ilk planın beraberlik olduğu açıktı. Nitekim oyuncu değişiklikleri de bunu gösterdi.

Silinen üç puana ve ilk devredeki onca kayba rağmen işi buraya kadar getirmiş olmak büyük bir iş. Emeği geçen herkesi kutlamak lazım. Ancak henüz elde edilmiş bir şey yok. Öncelikle Denizlispor'u yenmek ve play offa kalmak gerekiyor. Denizlispor can havliyle geliyor. Ancak bize kaybetseler bile ligde kalabilirler.

Play offa kalmak elbette önemli ama o da tek başına bir şey ifade etmiyor. Geçen sezon en net örneği. İyi bir lig performansı sergilemiş, hatta yarı finalde favori Ankaraspor'u da geçmiş fakat finalde üstümüze oynanan oyunların ve sahipsizliğin de etkisiyle kaybetmiştik. Böylece ligi 15. bitirmekle play off finali oynamak arasında ertesi sezon başlangıcı itibarıyla hiçbir fark olmadığı ortadaydı.

Bu nedenle öncelik tabii ki ilk 6'da bitirmek. Ama sonrasında da başarıyla geçilmesi gereken 3 sınav daha var. Hepsini tek tek değerlendirmek gerekiyor.

Takımın en önemli gücü taraftarı. Gerçekten de Samsunspor taraftarı Türkiye'nin en önemli taraftar kitlelerinden birisi. İzmir'deki manzara da bunu ortaya koymakta.

Eğer Süper Lig'e çıkarsak dertlerimizin çok büyük bir kısmı sona erebilir ama Allah korusun, olur da çıkamazsak yeni bir kaos ortamı bizi bekleyebilir.

Teknik direktörümüz Erhan Altın, 'Samsunspor Süper Lig'e çıkacak' dedi. Hepimizin dileği bu yönde...

GurbetciFanatik

Hüseyin Kalpara cogumuz kiziyorduk bu Takim sana bi gömlek üstün diye ve nitekim sampyion olduk adami gönderik ve o sene düstük-.

Ne dedik cogumuz hakkini yedik en azindan sans verilmeliydi.

Ya simdi ne olacak farz edelim ciktik ve hepimiz bu Hocayi yeterli bulmuyoruz. Ama cikartdi diyelim bunudami göndercegiz yine ?????

ngonge

Erhan Altın ile Hüseyin Kalpar arasında dağlar kadar fark var. Hüseyin Kalpar'ın en azından yaptıkları kendi içerisinde mantık içeriyordu. Savunma yapmayı biliyordu, oyunu kitlemeyi biliyordu.
Erhan Altın hala neredeyse onun kurduğu takımını kullanıyor, bu da unutulmamalı.

MeL_55

Erhan Altin takima katkisi 0.
Dikkat ediyorum da ne ara pas var nede organize atak var.
Adam akilli baski kuramiyoruz. Hep topun gerisinde takim.
Nasil oldu bilmiyorum ama takim kendi kendine soktu playoff potasina.

Su an Kalpar olsaydi basimizda 1. ci bitirirdik ligi.

eprianu

Kalpar'ı ben de sevmem ama Erhan Altın ile kıyaslamam bile.
Defans yapardı, oyunu tıkardı allem eder kallem eder maçı alırdı.
Erhan Altın tam bir fiyasko.

brigand

Normalde sadece okuyordum yorumları ama viral bile olsa Hüseyin Kalpar - Erhan Altın karşılaştırması yapılamaz kanımca, dayanamdım. Tek sebep yeterli bunun için. Beğenmesekte, eleştirsekte Kalpar'ın bir oyun planı, modeli vardı, oyuncu tercihlerinde belirlediği kriter vardı. Altın'ın bunca maçını izledim. Bir kere bile tanımlayamadım oyun planı yada mantığını. Orta sahada pas yapamayan, topa sahip olamayan, kontra oyununu çoğu zaman oynayamayan, duran top taktiği olmayan, kalemize olan korner ve duran toplarda savunma taktiği olmayan ( adam adama veya alan kontrolü), oyuncu tercihlerinde kriteri olmayan, takım olgusu kendiliğinden otursa bile bozan, maç içinde yapılması gereken en basit değişiklikleri bile yapamayan, takım bloklar arası geçişi hakkında bir gram fikre sahip olmayan vb. birçok şey daha sayabileceğimiz birisinden bahsediyoruz. Düşünün beğenmediğimiz, yerden yere vurduğumuz Kalpar'ın saydığımız tek özelliği bile teknik direktörlük başlığı altında sayılabilecek artı iken Altın'ın daha hocalık konusunda emaresini bile göremedim ben. Nasıl geldik bugüne derseniz; bu yıl oluşan futbolcu grubunun çoğunluğu gerçekten haysiyetli, onurlu ve hırslı adamlar. Öyle yada böyle kapasitelerini zorlayarak bugüne kadar geldiler. O yüzden şu kalan maçlarda onun anılması yerine takıma itici güç olmak daha önemli bence. Çünkü en az 1 en fazla 4 maç sonra kurtuluyoruz !

Desiqner

Erhan Altın'ın o iğrenç egoist üslubu bile onu sevmemem için bir sebep.
Konuşurken karşısındakini salak yerine koymayı seviyor galiba.En son bu takım küme düşecekti bakın play-off oynatıyorum neredeyse çıkışı buna bir örnek.
İlk 6 muhabbetine gelince bu taraftar o maçı aldırır ama play-off'u bilmiyorum...

s_uzunkaya

antalya yenilir alanya berabere kalır samsun ve urfa yenerse 4 lü averaj  :P ...bide bööle düşünün :D

s_uzunkaya

denizliyi yenemeyeceksek playoff lara kalmayalım zaten...bu zor ve stressli maçlar bizi playofflarda oynayacağamız gergin, sinir harbi maçlara hazırlıyor. bide bunu da düşünün :)... Çıkacağaz Allah ın izniyle arkadaşlar, az kaldı.......