Samsunspor'umuzun 3 Puanı Silindi

Başlatan 55.hakan, 21 Nisan 2015, 16:50:47

« önceki - sonraki »

jean

beşnumara

En gec lig bitimi beyler. İnşallah cas durumun farkına varır da zor gibi duruyor.

evolution55

Kareografi yapılacak mı hafta sonu arakadaşlar,başlık açıldı mı görmedim ben :-\

samsunum

http://www.tvarsivi.com/trtspor-23-04-2015-1385866y.html

03.10dan beri izleyin arkadaşlar Yalçın Çetin önemli açıklamar yapmış

Tahkim kuruluna başvurabiliyormuşuz.

Ve en önemlisi spor hukukçularına sordum " süper ligte ve ptt 1.ligte en az 10 takıma puan cezası uygulanabilİr" dedi.

Yönetim bu işin peşini bırakmamalı

ngonge

Ya kardeşim yıllardır aynı iş, resmen deneme tahtası gibiyiz, kimseye verilemeyecek cezalar bize veriliyor.

cembaba

Kimseye verilemeyecek cezalar bir tarafa dursun, adamlar duruyor duruyor en kritik haftada puanımızı siliyorlar. Ben futbolcuların yerinde olsam sinirden ve hırstan yerimde duramazdım. İnşallah hafta sonu o hırsı sahada görürüz.

berusa55

SAMSUNSPOR'DA CAS UMUDU

FIFA Disiplin Kurulu'nun aldığı karar doğrultusunda, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu'nun 3 puan silme cezası uyguladığı Samsunspor, cezanın iptali konusunda umudunu Uluslararası Spor Mahkemesi'ne (CAS) bağladı.

Samsunspor Kulübü Başkanı Erkut Tutu, Samsunspor'a uygulanan 3 puan silme cezasıyla ilgili Nuri Asan Tesisleri'nde basın toplantısı düzenledi. Talihsiz bir şekilde Samsunspor'a 3 puan silme cezası geldiğini belirten Tutu, şunları kaydetti: "Bu cezanın geldiği konu, 2002 yılında Samsunspor'da oynayan bir futbolcunun 2014 yılında alacaklarının yapılandırılmasıyla ilgili kulüple yaptığı bir protokol. Bu protokolün uygulanamaması, paranın ödenmemesinden dolayı, 2006 yılında FIFA Disiplin Kurulu'na taşınan bir borç. Fakat bu borç 2006 yılından 2014 yılına kadar 8 yıl boyunca hiçbir şekilde gündeme gelmiyor.

13 Temmuz 2014 tarihinde böyle bir borcun olduğu ve bu borcun ödenmediği takdirde Samsunspor'un 3 puanının silineceği ile ilgili bir karar kulübe tebliğ ediliyor." Dönemin yönetim kurulu üyelerinin bu paranın bir kısmını alacaklı futbolcunun avukatı ile görüşerek ödediklerine işaret eden Tutu, şu ifadeleri kullandı: "Ondan sonraki süreçte kalan borcun ödenmediği ortaya çıkıyor. 27 Aralık 2014 tarihinde biz yönetime seçiliyoruz. Yönetim kurulu arkadaşlarımız da konu bize intikal ettikten 1 gün sonra karşı tarafın avukatıyla iletişime geçiyor ve paranın tamamı ödeniyor. Kendisinden de Samsunspor'un hiçbir borcunun kalmadığına dair ve şikayette bulunduğu 3 puan silme davasından vazgeçtiği, bu davanın iptal edilmesi ile ilgili yazı alınarak yapılan bu işlemlerin hepsi TFF ile UEFA Disiplin Kurulu'na bildiriliyor. Fakat UEFA Disiplin Kurulu'nun verdiği kararlar neticesinde bu kararın uygulanması talep ediliyor. Futbol Federasyonumuz da nihai olarak kararı uyguluyor. Bu süreçte bizler, konuyu en üst makam olan CAS'a, haklılıklarımızı ispat eden gerekli belgeleri sunarak taşıyoruz."

Kendilerine, sürecin CAS'a taşınması halinde bile sonuç getirmeyeceğinin söylendiğini anlatan Tutu, şöyle devam etti: "Biz Samsunspor Kulübü'nün hakkını sonuna kadar arayıp, mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Bunun için CAS'a 2 türlü dava açtık. Birinci dava, Samsunspor Kulübü'nün puan silme cezasının durdurulması, ikincisi de 'Samsunspor'un elinde bu belgeler var, biz bu konunun tekrar yargılanmasını istiyoruz' dedik. Daha sonra bize bir mahkeme günü verdiler. Geçtiğimiz gün mahkemeye katıldık. Burada 45 dakika kulübümüze söz verdiler. Biz de 45 dakika gerekli savunmamızı yaptık. Elimizdeki mevcut tüm belgeleri kendilerine sunduk."

"Yaşayıp göreceğiz"
CAS'taki duruşmanın 1 saat 25 dakika sürdüğünü ifade eden Tutu, "CAS'ta kendimizi çok iyi anlattık. Mahkeme, kararını lig bitmeden açıklayacak. Sonuç bir umut mu, umutsuzluk mu, yaşayıp göreceğiz" diye konuştu. Umutsuzluğa kapılmaya gerek olmadığını belirten başkan Tutu, şunları ifade etti: "Bizim bu parayı ödediğimizi, bu parayı öderken de karşı tarafın avukatının kesinlikle bu davadan vazgeçtiğini belgeleri ile birlikte kendilerine sunduk. 'Bu sonuç şöyle olacak, böyle olacak' deyip umut aşılamaya da gerek yok, umutsuzluğa kapılmaya da gerek yok. Tamamen bizim sunduğumuz belgeler neticesinde bir karar verilecek. İnşallah kulübümüze verilen 3 puan silme cezası geri iade edilir. Ancak şu an biz yolumuza 44 puanla devam edeceğiz. Bu çocuklar bugüne kadar elde ettikleri başarıları son 6 maçta da elde ederek, sonunda kulübümüzü istediğimiz yere getireceklerine inanıyorum."

Kaynak

5trawberry

Bu kadar yumuşak konuşulmaz ki. Biraz sert tavir takinin yahu.

fanatik samsunsporlu

Spor hukukçusu Alpay Köse cezanın para cezası alınarak ertelenebileceğini söyledi trtsporda.Silme cezasının kalkmasının çok zor olduğunu söyledi.

forzasirin55

Aynı federasyon şike ile alakalı mevzuda uefa fifa bizim iç işlerimize karışmaz demiyormuydu? ben mi yanlış hatırlıyorum.?
Allah sizi bilgiği gibi yapsın..

55.hakan

Devam eden dava sürecinde nasıl ceza uygularsın Tff.Tahkime başvurulur inşallah.Bu tahkim işinden söz etmemiş hiç Erkut başkan.Tahkime başvurma şansımız varsa kaçırmazlar inşallah.

beşnumara

Türkiye'deki tahkim işimizi halletmez. Cezayı kesen fifa uygulayan tff. Cezayı kesen tff olsaydı burdaki tahkime gidilirdi ki zaten tff'nin niyeti belliyken tahkim de aynı şekilde davranirdi. Fifa cezayı kestigi için uluslararası spor tahkim mercii Cas'a gidildi. Son kararı cas verecek. Dün Trt'de spor hukukcusunun söylediğine göre cas bu cezayı iptal da edebilir erteleyebilir veya onar. Onama harici her karar bizim işimizi görür. İşte o zaman ortalık iyice karışır. Ortalık yansın zaten iyice karışsın.

55.hakan

Futbolcular ve taraftar hırs yapacaktır.Bir de şöyle düşündüm.Bu hırs olmasa bizim Osmanlı ve Adana Demir maçından 6 puan almamız zordu.Ancak bu olayla birlikte 3 maçtan 9 puan alacak noktaya geldik.Bu maçları kazandıktan sonra Cas ta inşallah puanımızı iade ederse o zaman ilk 2 neden olmasın.

bengülü

26 Nisan 2015 tarihinde saat 12:00 da TFF'yi protesto yuruyusu yapilacaktir. Sehrekustu'de toplanarak Altiparmak caddesinde yurunecek olup TFF onunde protestomuz son bulacaktir. Tum renkdaslarimizi bekleriz.
BURSA SAMSUNSPOR TARAFTARLAR DERNEGI

berusa55

Tahkimden lehimize karar beklemek abesle iştigaldi zaten

5- E.2015/129

Samsun Spor Kulübü'nün, TFF Yönetim Kurulu'nun 21.04.2015 tarih ve 59 sayılı toplantısında aldığı karara itirazı incelendi. İtirazın süresinde olduğu, gerekli harcın yatırıldığı; taraf teşkili sağlanarak TFF Genel Sekreterliği'nden istenen cevap dilekçesinin geldiği görüldü. Tüm dosya kapsamında yapılan müzakere neticesinde; TFF Yönetim Kurulu kararında usul ve esasa bir aykırılık bulunmadığı anlaşıldığından, Samsun Spor Kulübü tarafından yapılan itirazın reddine, oybirliği ile (K.2015/136);