Bank Asya 1.Lig 26. Hafta SAMSUNSPORumuz-Giresunspor 1-0

Başlatan King Of The North, 12 Mart 2011, 17:15:37

« önceki - sonraki »

afb28

Samsunspor'u tebrik ederim. Süper ligte görüşürüz.

ali ihsan

HEDEFE 8 KALA

Evimizde ki Tavşanlı galibiyetini anlamlı kılmak ve zirve yarışında arayı açmak için kazanmak zorunda olduğumuz Giresun karşısında ikinci devre çok zorlanmamıza rağmen istediğimiz 3 puanı aldık.

Giresunspor'un bulunduğu konum nedeniyle oldukça dirençli olacaklarını tahmin edebiliyorduk.İlk yarı oyunu kendi alanlarında kabul edip sahaya 1 puan için çıktıklarını belli etmişlerdi.defansı geride kurdukları için Tavşanlı maçında ki gibi defansın arkasına atılan toplarla pek pozisyon bulamadık.Rakibin direncini kırmak adına aradığımız gol biraz geciktikçe rakip daha da motive oldu.Lakin kazandığımız frikikte enfes bir vuruş yapan Dilaver hem takımı hem de tribünlerimizi rahatlattı.Bu tip maçlarda duran toplardan bulunabilecek goller adeta ilaç hükmündedir.Devreye önde girerek moral kazanırken rakibin umutlarını da biraz olsun kırdık.

İkinci devre rakibin açık vereceği ve daha rahat pozisyon bulacağımızı düşündük.fakat ilk yarıdan daha diri ve hücumu daha çok düşünen Giresun karşısında bir hayli zorlandık.Avantajımız ise sezon başından bu yana en istikrarlı bölgemiz olan defansımızın gene uyumlu ve dirençli mücadelesi oldu.Her hattıyla mükemmel oynadı defansımız.Orta alanda Murat Yıldırım'ın oyundan erken düşmesi ve maç kondüsyonu zayıf olan Dilaver'in de dirençsiz kalması oyun üstünlüğünün rakibe geçmesine neden oldu.Kaybedecek bir şeyi kalmayan Giresun çok adamla hücum ederken ,kontra toplarla etkili olmak istesekte final paslarını iyi kullanamayınca beklediğimiz pozisyonları bulamadık.Turgay'ın boş pozisyondaki kafa vuruşu veya Zenke'nin karşı karşıya iken kaçırdığı pozisyonlardan birisi gol olsa oyun kopacağı gibi tribünlerde rahat nefes alacaktı.Yaptığımız oyuncu değişiklikleriyle oyunu dengelesekte son dakikalar adeta diken üstünde geçti.

Sonuç olarak bundan sonra kolay maç yok.Rakipten fazla mücadele etmek zorundayız.Her maçı ayrı ayrı değerlendirerek adım adım hedefe yürümeliyiz.Takım olarak belli bir standardımız var son iki haftadır.Bu oyun şablonunu bozmadan oynarsak bu ligden çıkarız.Artık zirveden kopmaların başladığı haftalara girdik.Diyarbakır deplasmanı ve evimizde ki Karşıyaka'dan alınacak 6 puan bizi zirvede kalıcı hale getirecektir.

Taraftarımız her zaman ki gibi iş başındaydı.Takımı ateşlediler ve üzerlerine düşeni fazlasıyla yaptılar.Bir şehrin Süper Lig özlemini tribünleri doldurarak herkese haykırdılar adeta.Hedefe 8 adım kaldı artık.Bu ligi şampiyon tamamlayacak inanç herkeste mevcut.Darısı Diyarbakır'dan alınacak 3 puana inşallah...

europe_55

Kadir ÇELEBİ

Orhan ve kemal cezalı Zenke halen kart sınırında Tff bilgilerine göre.. ve Hakan kart sınırında

emre

Alıntı yapılan: afb28 - 20 Mart 2011, 22:33:45
   Samsunspor'u tebrik ederim. Süper ligte görüşürüz.

inşallah hemşerim inşallah..  :)

jean

mac saati zor geldi vallahi allaha sukur yendik zor oldu ama guzel oldu onemli pozisyonlar verdik 1-0 dan sonra zenke atsaydi mac ilk yarida bitmisti zaten bu kadar strese girmeye gerek yok kendi sahanda zor maci aldik ama bende geberdim stresten harikasin samsunsporum

Tufan

hoca 3 stoper niye
Turgay'a 90dk tahammül etmek niye
herşeye rağmen galibiyet süperdi.

yönetim gözünüzü seveyim maratona çok fazla bilet basmışsınız ezilecekti millet. 20binden fazla bir kalabalık vardı.

Ahmeti

bu maçın zor geçeceğini hepimiz biliyorduk allaha şükür kötü oynadık ama kazandık

Diyarbakır'ın haftaya bu kadar asılacağını zannetmem

kabacevizli55

hemşerim yeter  ki gelsin  insanlar  isterlerse  maratona 20bin kişi soksunlar biz üst üste çıkar gene destekleriz takımı

Tufan

Alıntı yapılan: kabacevizli55 - 20 Mart 2011, 22:53:33
hemşerim yeter  ki gelsin  insanlar  isterlerse  maratona 20bin kişi soksunlar biz üst üste çıkar gene destekleriz takımı

yok sitem etmiyorum yahu ben halimden memnunum ama sıkıntı oluyor insanlara.

celebi

twitter

Allahıma şükürler olsun aldık maçı

Bu arada 1 saat önceden geldim ama ilk 10 dk izleyemedik maratonun ortasında kavga çıkıyordu ama yerimizi sağlama aldık sonrada :D

ahmetsefa55

Samsun zirve yaptı

Bank Asya 1. Lig'de Karadeniz derbisinde Samsunspor, Giresunspor'u Dilaver'in tek golüyle yendi, zirveye yerleşti..

Kırmızı beyazlılar, Boluspor'un kaybettiği haftada hata yapmadı ve Dilaver'in 35 metreden attığı enfes frikik golüyle Giresunspor'u 1-0 mağlup etti.

Samsunspor bu galibiyetle 44 puana yükselip zirveye devraldı. Giresunspor ise 22 puanda kalıp 17. sırada haftayı tamamladı.

SAMSUNSPOR: 1 - GİRESUNSPOR: 0
STAT: 19 Mayıs
HAKEMLER: Hüseyin Göçek , Gökmen Olgaç , Özgür Etem

SAMSUNSPOR: Ahmet Şahin , Adem Alkaşi , Ersin , Kemal , Orhan , Hakan Bayraktar , Murat Yıldırım  (Dk. 81 Kenan ), Turgay , Dilaver  (Dk. 70 Billy Osman ), Zenke , Ufuk  (Dk. 88 Abdulaziz )

GİRESUNSPOR: Mehmet Ali , Onur , Fatih  (Dk. 68 Ferdi ), Cem , Ömer , Adem Çalık , Ali  (Dk. 55 Dos Santos ), Mesut , Ramazan , Bergamin  (Dk. 74 Feridun ), Volkan

GOL: Dk. 43 Dilaver (Samsunspor)

SARI KARTLAR: Dk. 23 Turgay, Dk. 63 Hakan Bayraktar, Dk. 64 Kemal, Dk. 67 Adem Alkaşi, Dk. 78 Zenke (Samsunspor), Dk. 42 Onur, Dk. 75 Ömer, Dk. 90+2 Mesut (Giresunspor)

ligtv.com.tr

Sempatik Bengülü

şimdi samsunda olmak vardı yaaa yıkılıyordur benim güzel memleketim