Bank Asya 1.Lig 25. Hafta SAMSUNSPORumuz-TKİ Tavşanlı Linyitspor: 3-0

Başlatan King Of The North, 06 Mart 2011, 22:29:00

« önceki - sonraki »

Ladikli

Taraftarda,takımda gerçekten mükemmeldi bu hafta.Biz kendi oyunumuzu oynadığımız takdirde çok rahat hedefimize ulaşırız.Murat Yıldırım'ın dönüşü oyuna her yönüyle artı sağladı.Son zamanlarda böyle güzel oynayarak,ezerek kazanmamıştık.Taraftarı çoktan süper lige çıkmış olan takımımızında şampiyon olmasını bekliyoruz.

salihcakir

Kendimiz Gibi Oynayınca!

İkinci yarıda oynadığımız tüm maçlarda, içeride oynadığımız Kartal maçının başlangıç bölümleri dahil kontrollü oyun oynamak gibi bir bilinç oluşmuştu takımımızda. Yukarılarda yer almanın verdiği bir stres ve bilinçaltı ile gereksiz bir koruma güdüsü ile oynadık son haftaları. Mersin ve Bolu deplasmanlarına da benzer bir mantıkla başlayıp, oyunu geride kabullenerek oynamıştık. Birinde erken gol bularak skoru maç sonuna kadar korumuş, diğerinde ise bir yan toptan yediğimiz erken gol ile geriye düşmüş ve maç sonuna kadar da zihinlere kazınan savunma psikolojisinin etkisiyle hücum dahi gerçekleştirememiştik. Bu psikoloji Adana maçında tavan yapmıştı. Bir bakıma plan yine tutacaktı. Ama şeşkaza attığımız golü korumayı başaramamıştık. Hatırlayın o haftaları ne savunma ne de orta saha öne gitmek, önde baskı yapmak gibi bir gaye içerisinde değildi. Öncelikli bilinç gol yememekti. Adem ile Orhan'ın alışık olduğumuz bindirmelerini hatırlamaz olmuştuk.

Ligin en az gol yiyen takımı ünvanıyla yukarılarda kalınacağını hesap ediyordu muhtemelen Hüseyin Hoca. Bu konuda direkman hatalıdır diyemem hoca için. Bolu maçı benzer mantıkla kazanılmıştı, Adana maçı ise neredeyse kazanılıyordu.

Lakin, kocaman bir gerçek varki bizim takımın kişiliği ileriye gitmeye müsait bir kişilik. Oyuncular  öne oynadıkça, risk alarak, fütursuzca ileri gidince daha mutlu oluyorlar, Adem ve Orhan her hücumda bir açık oyuncusu gibi oynayınca potansiyellerini göstrebiliyorlar. Agbetu ve Zenke oyun rakip kaleye yakın oynandığı zaman varoluyorlar. Hakan Bayraktar, Murat; Turgay ileride rakibi ısırdıkça tatmin oluyorlar. Diğer türlü aslan potansiyelli bir kedi misali, ürkek ve çekingen bir takım oluveriyoruz.

Hoca bundan sonra da hep böyle oynat takımını. Çekinecek bir şey yok. Varsın kontradan bir gol yiyelim. Ama bu şekilde oynadıkça taraftar desteğini daha iyi hissettirir. Ve böyle oynadıkça futbolcular şampiyon olacaklarına inanarak, şampiyon gibi oynarlar. İçeride dışarıda bırak takım öne gitsin hocam.

Bu konuda belki haksızlık ediyorum Hoca'ya, belki de kendisi de bu haftadan itibaren böyle oynamayı planlamıştı kafasında. Net bir şey söylemek güç sadece fikir jimnastiği yapıyorum. Altıncı haftayı bay geçeceğimizi bilerek, yapılması gereken kondisyon yüklemesini bu arada gerçekleştirmeyi planlamış ve ligin sonuna kadar fizik açıdan diri kalacak bir takım hedeflemişti hoca, kim bilir. Ankaraspor maçına kadar olan bölümde de fazla efor sarfetmeden savunma ağırlıklı bir tertip ile oynadık zaten. Adanaspor maçı da kondisyon çalışmasının son halkası olarak değerlendirilebilir. Bu dönemde oynadığımız tüm maçlarda son bölümlerdeki fiziki düşüşü hatırlayın örneğin. Hakan Bayraktar'ı, Turgay'ı, Ufuk'u ve diğerlerini bir de dün hatırlayın. Yorulan var mıydı?

Akyol

2. golden önce tam 15 pas yapmışız 16. vuruş Ufuk'tan gol vuruşu >l<

samsunmania

Samsunda insanların maç çıkışı yeri göğü inletmesi gözlerimin dolmasına neden oldu. Yıllardır sizler gibi bunun için savaş veren birisi olarak ne kadar sevinçliyim anlatamam. Samsunsporluluk bilinci bir çığ gibi büyüyor. Bir de şampiyon olunca.... Yıkılır Samsun.

mehmet yılmaz

Abi, keyifler gıcır değil mi?
Çok mutluyum valla; birden dünya değişti gözümdü ya, kuşlar, çiçekleri bahar, ohhhh....
Dur, ama moralini bozayım. Biz şimdi güzel bir pazar pidesi yiyeceğiz; buyur gel! :) :) :)
ehehe :)

@salih
tespitin doğru, bizim iki kanat beki hücuma çıkmazsa pozisyon falan üretemeyiz. sayı olarak eksik kalıyoruz, onların katılımı rakip savunmanın adam paylaşımını alt üst ediyor. ben hocanın bilinçli bir şekilde onları deplasmanda hücuma çıkarmadığı kanısındayım. ama dönüşümlü olarak çıkmalılsar. adana'da golü orhanın ileri çıktığı tek pozisyonda bulmuştuk zaten.

samsunmania

Alıntı yapılan: samsuni - 13 Mart 2011, 12:21:02
Abi, keyifler gıcır değil mi?
Çok mutluyum valla; birden dünya değişti gözümdü ya, kuşlar, çiçekleri bahar, ohhhh....
Dur, ama moralini bozayım. Biz şimdi güzel bir pazar pidesi yiyeceğiz; buyur gel! :) :) :)
ehehe :)

Kardeşim pide değil de sizinle olmak vardı şimdi. :'( :'(
keyfim gıcır vallaha. Hatta hanımla pazara gitmeyi bile kabul ettim.  ;D ;D İçimdeki iyi yönü dışarı çıkarttı Samsunspor. :P

mehmet yılmaz

Ben de hanımı kahvaltıya götüreceğim zaten :)
Evi süpür dese onu bile yaparım bu gazla ama inşallah demez :) :)

samsunmania

Alıntı yapılan: samsuni - 13 Mart 2011, 12:25:13
Ben de hanımı kahvaltıya götüreceğim zaten :)
Evi süpür dese onu bile yaparım bu gazla ama inşallah demez :) :)

Kardeşim yorulursan babasamsunlu yardıma gelir sana. Canını sıkma. Alışkındır o.  ;D ;D

Kadir ÇELEBİ

<-- böyle devam ederse ev bal dök yala dercesine olucak :D

samsunmania

55cem55

Barcelona'nın yeni forması kırmızı beyaz olmuş..dün izledim de

samsunmania

jean

onumuzdeki giresun diyarbakir krsiyaka macini kayipsiz gecersek sansimin yuzde 70 oldugunu dusunuyorum

Akyol

Alıntı yapılan: 55cem55 - 13 Mart 2011, 13:13:38
Barcelona'nın yeni forması kırmızı beyaz olmuş..dün izledim de
Bulmuşlar doğru yolu  ;) >l<