Bank Asya 1.Lig 20.Hafta | Giresunspor 1 - 0 Samsunspor'umuz

Başlatan MeL_55, 24 Ocak 2009, 16:52:15

« önceki - sonraki »

Tufan

Alıntı yapılan: 55_HayLAZ_55 - 25 Ocak 2009, 15:19:33
hadi güngören

o maçın berabere bitmesi bize yarar güngören üstümüzde ve yakın zamanda maçımız var onlarla puan kaybetmeleri iyidir. malatyanın yenmesini istemeyeceğimize göre kafa kafaya tokuşsunlar işte  ;)

alperen_55

giresun altaya yenilmezse iyi olur.çünkü bizim maç kader maçı olur onlar için

kuzey55

puan durumu çok kritik oldu alt sıralar adeta karıştı.karabük 1 puan aldı,giresun altaydan 1 puan aldı.erciyes kasımpaşadan1 puan.adana deplasmanda 3 malatya evinde 3 puan aldı.sakarya deplasmanda diyarbakırdan 3 paun aldı...puanlar yaklaştı.alt sıralar baya karıştı...haftaya giresunu yenmek farz oldu...

Sol Açık

Alıntı yapılan: kuzey55 - 25 Ocak 2009, 16:25:53
puan durumu çok kritik oldu alt sıralar adeta karıştı.karabük 1 puan aldı,giresun altaydan 1 puan aldı.erciyes kasımpaşadan1 puan.adana deplasmanda 3 malatya evinde 3 puan aldı.sakarya deplasmanda diyarbakırdan 3 paun aldı...puanlar yaklaştı.alt sıralar baya karıştı...haftaya giresunu yenmek farz oldu...

Kartal maçı bölümüne yazmıştım, ama sanırım burası daha doğru olacaktı. Çünkü ben Kuzey55 kardeşime katılmıyorum, daha doğrusu evet alt sıralar çok sıkıştı, ama bence bu hafta alınan sonuçlar çok iyi.

19. hafta sonunda 11.sıraya yükseldik. Ama puan durumu oldukça ilginç bir halde. 7.-15. arasındaki 9 takım 26-22 puan aralığında. Son 3 sıra ise 19, 17, 12 puandalar.
Ercüment hoca geldikten sonra oynadığımız 8 maçta 13 puan aldık ve 8 maçın 5'i deplasmandaydı. Bu sonuçlara güvenerek Samsunspor'un bu sezon düşme gerilimi yaşamayacağını düşünüyorum. Zaten düşme hattının en üstündeki Erciyesle 5 puan farkımız var ve ikili averajda da üstünüz. Ayrıca önümüzdeki 15 maçın 8'ini içeride oynayacağız.

Dolayısıyla Samsunspor için play-off hedefi kolay olmasa da gerçek dışı değil. İlk 6 için ise tepedeki 6lı kopma noktasında. Özellikle Kasımpaşa, Manisa, Karşıyaka ve Diyarbakır farkı açmış durumdalar. Geriye Rize ve Altay kalıyor. Bence bizim hedefimiz bu 2 takımdan birisini geçmek olmalı.

Bu açıdan bakınca bu hafta şu ana kadar alınan sonuçlar takımımız için çok iyi.
Tepedekilerden Kasımpaşa evinde Erciyes'le berabere kaldı, Diyarbakır ise Sakarya'ya içeride yenildi. Ama daha önemlisi Altay içeride Giresun'a puan verdi. Yarın ise Rize evinde Manisa ile oynayacak. Umuyorum ki Manisa kazanır.

Samsunspor 24 puanda ve kalan 15 maçın 8'ini içeride oynayacak.
Altay 30 puanda ve kalan 15 maçın 8'ini içeride oynayacak. Deplasman görünen maçlardan birisi ise haftaya Karşıyaka ile.
Rize şu an 29 puanda ve yarınki Manisa maçından sonra kalan 15 maçın 8'ini içeride oynayacak.

Bu 3'lünün birbiri ile maçları ve ilk yarıda oynanan maç sonuçları;
25.HAFTA: Altay - Rize (1-1)
26.HAFTA: Rize - Samsunspor (1-0)
29.HAFTA: Samsunspor - Altay (2-1)

İşin aslı Samsunspor'un genel olarak fikstür avantajı var, ama bu durum Rize ve Altay için de geçerli. Samsunspor'un bu farkı kapatması çok kolay değil, ama takımımız bu ritmini sürdürebilirse, 26. ve 29. haftada bu iki takımla oynayacağımız maçlar özellikle önemli olacak.

Haftaya Rize'nin Ordu'da, Altay'ın ise KSK'ya karşı kazanabileceğini hiç zannetmiyorum. Dolayısıyla Giresun maçı bizim için play-off hedefinin daha inandırıcı olmasını sağlayacak bir maç olacak. Alırsak 5.-6. ile puan farkını 3-4 civarına indirebiliriz.

Yani "ha gayret çocuklar, yapabilirsiniz"...   ;)

Sol Açık

25 Ocak 2009, 17:21:41 #49 Son düzenlenme: 25 Ocak 2009, 17:23:35 Sol Açýk
Ayrıca takımımızın geçen sezonlarla bu sezonki performansını kıyaslarsak;
2006-2007: 19.haftada 26 puanla 9.yuz.
Sezon sonu ise 43 puanla 10.yuz.
2007-2008: 19.haftada 23 puanla 12.yiz. 24 puana ancak 24.haftada ulaşabilmiştik.
Sezon sonunda ise 38 puanla 15. olabilmiştik.

Kesin olan geçen sezondan çok çok daha iyi durumda olduğumuz. Dolayısıyla takımımızın küme düşme tehlikesi yaşayacağını düşünmüyorum. Artık hedef play-off olmalı.

Play-off içinse son 3 sezonu kıyaslarsak;
2005-2006: 19.haftada 6.sıradaki takım 30 puanda.
Sezon sonunda 6.sıradaki takım 54 puanda.
2006-2007: 19.haftada 6.sıradaki takım 31 puanda.
Sezon sonunda 6.sıradaki takım 51 puanda.
2007-2008: 19.haftada 6.sıradaki takım 30 puanda.
Sezon sonunda 6.sıradaki takım 53 puanda.

Bu sezon da 19.haftada 6.sıradaki takım (yarın oynanacak maça da bağlı) 29-30 puan arasında. Yani geçen sezonlara çok yakın bir puanlama ilerliyor. Daha önce de yazmıştım. Samsunspor 50 üzeri bir puana ulaşırsa play-off şansı yakalar. Geriye kalan 15 maçın içeride oynanacak 8'ini kazanırsak 48 puanı yakalayabiliyoruz. Üzerine 7 deplasman maçından alacaklarımızla 50'nin üzerine çıkmamız mümkün. Yani takımımızın son haftalardaki performansını sürdürmesi durumunda play-off şansı var.

Ve Giresun maçı bundan dolayı da çok ama çok önemli. Bizim deplasman galibiyetlerine de ihtiyacımız var. Özellikle Giresun, Güngören, Ordu, Karabük, Sakarya gibi deplasmanlardan puan yada puanlar toplayabiliriz.

Giresun maçı Samsunspor'un play-off yürüyüşünün başlangıcı olsun...

delikurt 55

Giresunu kesin yenmemiz lazım arkadaşlar önümüzdeki maçlar zorlu maçlar kazanmamız şart bu arada karşıyakaya dikkat onlarda kazanmak isteyecekler çünkü kafaya oynayan bir takım. haydi Samsunspor'um göm şunları sahaya.

kadifekaleli

gİresuna gitmek istiyoruz otobüs olacakmı siteden haber verirseniz gelmek isteriz arkadaşlarla giresuna giderrr her türlü...

Akyol

mehmet abi bir organizasyon varmı mustafa bişeyler söyledi ama tayfa olarak mı tek tek mi gidilecek ?

ali ihsan

Bu maç play off hedefimizin oluşabilmesi için çok önemli. 3 puanla dönersek mükemmel olur.

HoliganSamSunLu

bu maçı alırsak moral açısındanda güzel olucak galibiyet serisi yakalamamız gerek

ramcQ_55

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: 35ama55 - 25 Ocak 2009, 19:21:52
biz de www.samsunspor.biz ahalisi olarak orda olmalıyız yapalım bır organızasyon

samsunspor.biz forumuna bakın ;)

GençKozluklu

Arkadaşlar geçerken KOZLUK'tan benide alır mısınız? Dönüşte 18:00 e Ünye'ye yetiştirin kafi  ;D

harbisamsunsporlu5517

Yalnızca BİZ