TFF 1.Lig, 11.Hafta | SAMSUNSPOR 2-0 MaLatyaspor

Başlatan Sadece Samsunspor, 28 Ekim 2007, 15:58:35

« önceki - sonraki »

erkan55

kofiklerin sitesinden bir alinti:

M.KEMAL ZENGİN MASALI
Malatyaspor'a Başkan adayı olarak bir Televizyon kanalı aracılığıyla sesini duyuran M.Kemal Zengin'in yanında Türk Halk Müziği Sanatçısı Selahattin Alpay'ında olduğunu söylemesinin ardından, başta bazı Milletvekilleri olmak üzere çok sayıda kişinin Alpay'ı arayarak "Kimdir bu adam?" diye sorduğunu. Bu kişinin kendisini aradığını ve aday olmak istediğini söylediğini bildiren Selahattin Alpay'ın bu kişiyi tanımadığını belirterek "Beni aradığında Malatyaspor'un 10 milyon Dolar borcu var bunu öde ben senin yanındayım dedim ve bir daha daha da görüşmedik" dediğini. Bu arada Gazetecileri arayan Alpay'ın Yönetime girme konusunda bir kararı olmadığını da söylediğini.

ADAYLIK BLÖFÜ
Malatyaspor'un Fedarasyona olan 540 milyar borcunu ödeyeceğini konuşan M.Kemal Zengin adlı kişinin, söz verdiği halde parayı yatırmayınca, adaylık blöfünün de başlamadan bittiğini. Arguvan'lı olduğu söylenen Zengin'i, İstanbul'da Yıllarca Dernekçilik yapan ve Malatyalılar arasında olduğu gibi Arguvanlılarında takdir ettiği Fahrettin Kayhan'a soran Gazetecilerin "Bu kişiyi ne gördüm ne de duydum" diye cevap aldıklarını. Ve akşam saatlerinde aranılarak güçlükle ulaşılan bu blöfçü adayın "Hukukçularım böyle bir ödeme yapmamı uygun görmüyor" diyerekten adeta Malatyalılarla alay ettiğini.
BAYKAL'CILARA YARGI FRENİ
CHP Malatya Merkez İlçe Teşkilatının görevden alınmasının yargı kararıyla durdurulmasından sonra CHP'de hızlı Baykal'cı kesilen Malatya İl Yönetiminin dün tam bir şok yaşadığını. CHP Akçadağ İlçe Başkanlığından istifa ederek Merkez İlçe Başkanlığı koltuğuna atlayan Salih Özdemir'inde Dimyata Pirince giderken evdeki bulgurdan olduğunu. Mahkemelere düşen CHP'nin düştüğü durumu değerlendiren Partililerin "Baykal'ı kurtaracağınıza, CHP'yi kurtarmak için çalışın. Baykal için birbirinize düşmeye değmez, çünkü Baykal yarın sizi de harcayacaktır. Gelin bu adamı birlikte göndermenin hareketine öncülük yapın" diye konuştuklarını. Bu arada toplanan CHP İL Yönetimin ise "Şimdi ne yapacağız?" diyerekten uzun uzun düşündüklerini.
MALATYASPOR'A BUNU YAPMAYIN
Malatyasporda 540 milyarlık borç nedeniyle lisansları askıya alınan futbolcular sahaya çıkamazken, Malatya Belediyesinin de konuya duyarsız kalmaya devam ettiğini. Malatya Milletvekillerinin ilgilenmediği Malatyaspor'da lisns krizi çözülmediği takdirde bazı futbolcuların daha Malatya'dan ayrılmaya hazırlandıklarını. Bu arada Malatya Belediyesinin aktaracağını açıkladığı 1.5 trilyon ödeme konusunda henüz ellerini cebe atmadığını ve sessiz kalmaya devam ettiğini. Bu nedenle de tüm umutların Vali Halil İbrahim Daşöz'ün Cumartesi günü Reyyan'da 700 işadamıyla yapacağı toplantıya kaldığını.
HAŞİM KARADAĞ SATTIKLARINI AÇIKLASIN
Malatyaspor'un başına örmedik çorap bırakmayan eski Başkan Haşim Karadağ'ın alacaklarını silme konusunda hala bir girişimde bulunmazken, spor çevrelerinin Karadağ'ı suçlayarak, "Başkan 10'dan fazla futbolcu sattı, bunların parasını nereye harcadığını açıklamalıdır. Bilal, Emrah, Volkan, Masek, Effa, Toht, Johanson, Bora, Senkerik gibi trilyonluk futbolcular kaça satıldı ve bunların parası ne oldu?" diye sorduklarını. Bu arada Malatyaspor'da eski Başkanlar dönemine ait hesaplarında incelendiğini.
ELAZIĞSPOR'A 16 KİŞİLİK KAYYUM
Malatyaspor gibi yönetimsiz kalan ve hesapları Valilikçe Vergi Memurlarına incelettirilen Elazığspor'a Mahkeme tarafından 16 kişilik kayyum yönetimi atandığını. Malatyaspor'a 3 kişilik yönetici atanırken, Elazığspor'a 16 kişinin birden atanmasını değerlendiren sporseverlerin "İşte bu Elazığ farkıdır" dediklerini.   :lol:

Kadir ÇELEBİ

Teknik Direktör Yücel İldiz, sahalarında önemli puanlar kaybettiklerini belirterek, "Malatyaspor maçıyla buna dur diyeceğiz" dedi

CENTİLMEN OLALIM
Samsunspor için Malatyaspor maçlarının ayrı bir önem taşıdığını, bunun sorumluluğunu bildiklerini belirten Teknik Direktör yücel İldiz,"Rakibimizle oynadığımız maçlarda istenmeyen olaylar yaşanmış. Bu bizi kesinlikle ilgilendirmiyor. Öncelikle taraftarımızda centilmence takımlarını desteklemelerini istiyorum" dedi.

DİKKAT EDİLMELİ
Malatyaspor'un idari anlamda sıkıntı içinde olduğunu, buna rağmen son maçlarını farklı kazandıklarını da ifade ederek,"Önemli 7 futbolcusunun şehri terk ettiğini biliyoruz. Bunların futbolda sorun teşkil edeceğini düşünmüyorum. Sonuçta takımlar sahaya 11 kişi çıkıyor. Geçen hafta sıkıntılara rağmen farklı galibiyetleri var" diye konuştu.

GEÇMİŞİ UNUTMAYALIM
Herşeye rağmen ligde çok iyi bir gidişatlarının olduğunu da kaydeden Yücel İldiz,"Zaman zaman kendi sahamızda çok önemli puanlar kaybediyoruz. Bunların doğal olduğunu daha önceden söylemiştim. Kesinlikle nereden ve nasıl bir durumdan buralara geldiğimizi unutmayalım. İyi yoldayız ve bu maçı kazanıp puan kaybına son vereceğiz"dedi.

Kadir ÇELEBİ

Samsunspor Malatyaspor maçının hazırlığını sürdürüylor. Çalışmalarda futbolcuların neşeli ve hırslı olması dikkatleri çekti

TEK DÜŞÜNCE MALATYA
Ligin 11. Haftasında Malatyaspor'u konuk edecek olan Samsunspor, dünü tek antrenmanla geçirdi. Nuri Asan tesisleri'nde yapılan idmanda oyuncuların istekli ve hırslı olması gözlerden kaçmadı. Yapılan çift kale maç ise adeta kıran kırana geçerken, Kırmızı-Beyazlılar idman maçında sergiledikleri performans ile Malatyaspor maçı öncesi olumlu sinyaller verdi.

YÜKSEK PERFORMANS
İdman öncesi futbolcular teknik ekip sahaya çıkmadan birbirleriyle şakalaştılar. Futbolcuların samimi hareketleri güzel görüntüleride bereberinde getirdi. Daha sonra idman Teknik Direktör Yücel İldiz'in gelmesiyle başladı. Yaklışık 1.5 saat süren antrenmanın son bölümünde ise Kırmızı-Beyazlılar çift kale maç yaparak Malatyaspor maçının bir nevi provasını yaptı. Fatih TUTAR

HALK gazetesi

mehmet yılmaz

AlıntıSon Anda!..

Malatyaspor, Haşim Karadağ'ın verdiği karşılıksız çek yüzünden askıya alınan lisanslar nedeniyle İstanbulspor maçından sonra Cumartesi günkü Samsunspor maçına da eksik kadroyla çıkma tehdidiyle karşı karşıya iken, İstanbul'da yapılan girişimler sonucu, sorunun "geçici" olarak çözüldüğü ve Samsunspor maçına eldeki oyuncularla "tam kadro" çıkılabileceği bildirildi. Sorunun Vali Halil İbrahim Daşöz'ün yaptığı girişimler sonucu çözüldüğü öğrenildi.

Malatyaspor'da sorun üstüne sorun yarattıktan sonra istifaya kalkışan ve ilk lig maçı için lisansların çıkması gereken son günde "zorunlu" olarak yönetimde kalması sağlanan eski başkan Haşim Karadağ'ın, lisans çıkarılabilmesi amacıyla yeni transfer 14 futbolcu için federasyona verdiği 540 milyarlık çek karşılıksız çıkınca, federasyon geçtiğimiz hafta lisansları askıya almıştı. Bu futbolculardan 7'si daha önce paralarını alamadıkları için şehri terkederken, 7'si lisanslar askıya alınamadığı için İstanbulspor maçında kadroya alınamamışlar, takım maça 18 kişi olması gerekirken 13 futbolcuyla çıkabilmişti.

Sorunun halledilmesi için hafta içerisinde yapılan girişimlerden sonuç çıkmaması, Malatyaspor Başkan adayı olduğunu bir yerel televizyon ve ajans aracılığıyla duyuran bir kişinin de bu konuda verdiği sözlerin arkasında durmaması, Malatya Belediyesi'nin bugün için karşılıksız çekle takas edilmek üzere verdiği çek sözünü yerine getirmemesi yüzünden takım Samsun deplasmanına sorunlu gitmişti.

Lisans sorununun Cuma günü saat 17.00'ye kadar federasyona para ya da çek verilmesi halinde halledileceği belirtilirken, Malatya ve İstanbul'da sürdürülen çalışmalar sonucu sorunun son anda çözüldüğü ve Zafer Demiray, Eray Serbest, Mahmut Acar, Mustafa Sert, Serkan Dökme, Eyüp Kadri Ataoğlu ve Tayfur Emre Yılmaz'ın lisansının geçerli duruma getirildiği, teknik sorumlu Sinan Alkış'ın uygun görmesi halinde bu futbolcuların Samsun maçında kadroda yeralabilecekleri belirtildi. Lisanslarla ilgili sorunun çözümünü yine Vali Halil İbrahim Daşöz'ün girişimlerinin sağladığı öğrenildi.

malatyahaber.com

beklenen oldu, hafta boyunca mazlum, mağdur haberleri yapıldı ve maç gününe tam kadro olundu.

inşallah bizimkiler de bizim gibi düşünmüş ve ciddiye almamışlardır bu tür haberleri.

açıkçası böylesi daha iyi oldu. en azından rakip için mazeret kalmadı; şartlar ne olursa geçmiş yılar falan bir kenara bırakılıp kazanılması gereken bir maç bu. bir intikam çı gibi düşünmemek lazım, çünkü normal bir maç ve kazanmamız lazım.

yücel hoca elbetteki en iy kadroyu çıkaracaktır ama çoğumuzun aklından geçen feridun'un sağ bek, kemal'inse sağ açık oynaması... düşük bir ihtimal bu ama murat duman kesik yemeli, şu son maçtaki formuyla.

yk55

tam kadro değil ekstra, süper, ultra kadroyla çıksalar nolur. yarın saat 3 de belli olur samsunsporumuzun kim olduğu.

King Of The North

erkan55

su lisasi cikan oyunculari top bir celil etmet

Gurbetci Bülent

Allah askina bu maci kazanin neyapip yapip kazanin ben malatyaspora yenilmemizi hasmedemem arkadslar.
Stadi doldurun inletin kardesler bu kaysilari eli bos gönderin.
Bolu,G.anteb BLd kacti elimizden tamam olsun ama MALatyaspor olmaz bunlari rezil etmemiz lazim samsunda.

Sadece Samsunspor

Alıntı yapılan: "Gurbetci Bülent"Allah askina bu maci kazanin neyapip yapip kazanin ben malatyaspora yenilmemizi hasmedemem arkadslar.
Stadi doldurun inletin kardesler bu kaysilari eli bos gönderin.
Bolu,G.anteb BLd kacti elimizden tamam olsun ama MALatyaspor olmaz bunlari rezil etmemiz lazim samsunda.

yarın stad full çekecek taraftar görevini yapacak artık gerisi futbolcularımıza kaldı  :wink:

cem 55

yarın hepimizin duaları kalpleri futbolcularımızla birlikte olacak statdaki arkadaslardanda hep birlikte hareket ederek 19 mayısı kayısı beyinliler için cehenneme cevirmelerini rica ediyorum.insallah bu mactan alnımızın akıyla cıkacaz.kadro olarakta samsuniye katılıyorum son haftalarda formsuz olan murat duman ve can ın kızaga cekilmesi gerektigi kanaatindeyim.yarınki macta kalede mehmet bölükbası defansta feridun kenan hakkı sinan orta sahada fatih aytekin zafer furkan celil forvette caner serkan 11 ile mücadele etmemiz gerek diye düsünüyorum.genede yücel hocamıza güvenim tam en dogru kadroyu yarın sahada görecegimize eminim.haydi samsunum yende sevindir bizleri

King Of The North

Maç cumartesi olmasına rağmen Samsun'dan gelen havaya göte stad full dolacak gibi görünüyor,ne yapıp edip şu maçı almaları lazım,dereGEYleri 5 maçtır yenemiyoruz gün bugündür.

Sadece Samsunspor

AlıntıSamsun'da büyük gün

TFF 1.Lig'de 11. hafta heyecanı bugün oynanacak Samsunspor-Malatyaspor maçıyla başlıyor. 13.00'te başlayacak mücadeleyi D Spor naklen yayınlayacak.

Birinci Lig'de üst sıralara tırmanma mücadelesi veren Samsunspor ile Malatyaspor, 11. haftanın açılış maçında bugün kozlarını paylaşacak. Son iki maçından beraberlikle ayrılan ev sahibi Samsun'da teknik direktör Yücel İldiz, galibiyet için sahaya çıkacaklarını söylerken, geçen hafta iki gol atan kaptan Serkan, bu haftayı da boş geçmeyeceğini kaydetti. Ekonomik sıkınıtılar yaşayan Malatyaspor'da ise federasyona yatırılması gereken lisans paralarının maç saatine kadar yatırılacağı ve takımın Samsun karşısına tam kadro çıkacağı öğrenildi. Bugün 13.00'te 19 Mayıs Stadı'nda oynanacak Samsun-Malatya maçını hakem Hakan Ceylan yönetecek. Mücadele D Spor'dan naklen yayınlanacak

timofte

Cumartesi olması dışında hava da birden buz kesti. Hem yağmur hem rüzgar var üstüne. Ben böyle havalarda da maça gitmekten daha farklı bir zevk alıyorum ama genel seyirci ilgisi ne kadar olacak birkaç saat sonra belli olacak. İnşallah stadı doldurup rakibin başına yıkarız.

Kadir ÇELEBİ

timofte hava durumunu takip ettim siddetli ruzgar ve beraberinde yagıs olacak demisti samsun icin aklıma direk tirubunler geldi insallah bekledigimiz gibi olur.. su kofiklere gunlerini gosterilim..

edmontdante

Yağmur, çamur, kar ,soğuk farketmez.Şartlar ne olursa olsun oradayız.