ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI-SAMSUNSPOR-Orduspor : 4-2 (Pen.)

Başlatan adige73, 07 Ocak 2012, 23:01:39

« önceki - sonraki »

Kaya

Yorulduk hem de gereğinden fazla...Orduspor tatlı sert oyunu ile özellikle kendi yarı alanını iyi korudu.90 dakika topun ortada boş yere dolaştığı bir oyun izledik..Maçın bize kattığı en önemli şey yeni gelen oyuncularımızın ilk kez sahaya çıkmalarına rağmen kırk yıllık Samsunspor futbolcusu gibi oynamalarıydı..

Trabzon maçından önce sakat ve cezalı oyuncu vermememiz sevindirici..Ancak hala Petkoviç ve hataları devam etmekte.Saha da kırmızı kartı görene dek tek olumlu hareketi bulunmayan Anıl ile devam etmesi akıl alır iş değil..Yorgun,bitkin ne yaptığını bilmez Anıl bu eksikliklerinin ve kendini beğenmişliğinin faturasını takıma kesti..Bu kadroda artık Anıl yer bulmamalı!! Atilla iyi bir kaleci uzun zamandır oynamamasına rağmen güven verdi.Akaki ile ilgili artık söylenecek söz kalmadı.Bir stoper sadece hava topu olduğu için oynatılır mı ? Kemal ile Bahia ikilsine dönmeli kesinlikle Petko..

Pazarı bekliyoruzzzz  :sag

ahmetsefa55

Samsunspor Teknik Direktörü Vladimir Petkoviç, ''Bu galibiyet oyuncularımız için çok önemliydi'' dedi.

Petkoviç, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, oyuncularını gösterdikleri performanstan dolayı kutladı.

Maçta 120 dakika oynamayı pek istemediklerini ama maalesef 120 dakika oynamak zorunda kaldıklarını belirten Petkoviç, şunları kaydetti:

''Bu maçta yüz yüz performans ile çok güç kaybetmeye niyetim yoktu. Ama bu galibiyet güç kaybının bedelini ödediğimize değdi. Bazı oyuncularımız yüzde yüzün üzerinde, daha fazla güç harcadı. Ligde zorlu maçlar oynayacağız. Hafta sonuna kadar oyuncularımızın eski güçlerine kavuşması için de elimizden geleni yapacağız. Bugün maçta bazı oyuncularımızın sahada biraz korktuğunu gördük. Çünkü çoğu, uzun zamandır sahaya ilk 11'de ilk defa çıkmıştı.''

Maçın ikinci yarısında 10 kişi kalmalarına rağmen topa daha çok sahip olduklarını vurgulayan Petkoviç, ''(İkinci yarıyı biz yönlendirdik) diyebiliriz. Bu galibiyet kupa için çok önemliydi, kupanın finaline gideceğiz anlamında değil ama bu galibiyet oyuncularımız için çok önemliydi'' diye konuştu.

Orduspor cephesi

Orduspor Teknik Direktörü Hector Cuper ise maçın kendisi açısından çok garip olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

''Baktığınız zaman benim açımdan çok garip maçtı. 'Neden' diye sorarsanız, ilk yarıda çok pozisyon bulmamıza rağmen değerlendiremedik. İkinci yarıda ise rakibimiz 10 kişi kalmasından dolayı üstünlük kurduk ama oyuncularımızda yorgunluk başladı. Bu nedenle penaltılara kadar oyun uzadı ve kaybettik benim için garip olan taraf buydu. İlk defa oynayan oyuncularımız oldu, performanslarımızdan memnun. Bildiğini gibi iş penaltılara kaldığı zaman şans faktörü de ortaya çıkar. şans bizim yanımızda değildi.''

http://www.sporx.com/futbol/superlig/samsunspor/samsunspor-orduspor-macinin-ardindanSXHBQ263820SXQ

cembaba

Harbi gerçek Samsunsporlularla maç izlemek kadar güzel bir şey yok. Maraton yine uyudu fakat, tepkisini ve desteğini zamanında verdi diye düşünüyorum. Güzel maç olmadı bence.

Uğur Boral, Adem, Murat Yıldırım, Serdar Özkan çok iyilerdi. Fink - Murat Ceylan ikilisinin bozulmaması gerektiğini düşünüyorum. Forvette ise Gekas - Ekigho daha iyi olacaktır. Hücum için bu çok önemli.

Trabzon maçı ilk 11 tahminim:

Ertuğrul

Adem  Kemal  Bahia  Uğur Boral

Murat Yıldırım Fink - Murat Ceylan - S.Özkan

Gekas - Ekigho

King Of The North

Siz orada yalnız Ordu'yu değil, Samsunsporumuzun makus talihini de yendiniz. Uzatmalara yetişebildim, oyundan düştük ama yüreklice oynadılar, kalbim duracak gibiydi penaltılarda, tribünlerin son bölümdeki coşkusu tüylerimi diken diken yaptı...Helal çocuklar, hem bize büyük moral oldu, hem de takıma...

Levent ÖCAL

Misafirin başımız üstünde yeri var ama maç akşamıda misafirlik mi olur arkadaş ya ne maça gidebildim nede tv den izleyebildim  :( tek tesellim galibiyet  >l<

ercan0655

Yedek ve yeni futbolcular ağırlıklı ne yaptığını bilmeyen abuk subuk bir maç oldu sıkıntıdan çatladım ve açıkçası moralim bozuldu. Son bölümde oyuncuLArın sevinci biraz olsun moral verdi birliktelik ve takım olma ruhu ortaya çıkacak en kısa zamanda. Artık sıkıntı yaşamadan maç seyredeceğiz herhalde 2-3 maç daha sabır

özkan

Maraton trübünü kesinlikle pal lazarı mal etti diyebilirim.Özellikle skorbort tarafındaki maraton alt tarafındaki taraftarlar mal lazarın oyundan çıkması için ellerinden geleni yaptı onlara teşekkür etmek gerek.Artık bu saatten sonrada pal lazardan bir bardak bile su isterse bu petkoviç şüpheler artacak demektir oyuncu tercihleri ile alakalı..

Trübünler harikaydı bence,bu yoğunluğu hele hafta içi ve souk bir akşamda bu kalabalığı beklemiyordum.Gelen gerçek Samsunsporlu abilerime kardeşlerime teşekkür ediyorum.Ayaklarına sağlık.

Maç ile ilgili ilk yorumum ne kupası gerek varmı şeklindeydi ama yanlış düşündüğümü farkettim.Bununda sebebi ekonomik boyutu ile ilgili bir bilgi sahibi olmamamdı.Özetlere bakıldığında bir tane kupayı düşünmeyen takım yok.Demekki büyük getirisi varmış kupanın maddi açıdan.

Turu geçtiiğimiz için mutluyum,Allah yardımcmız olur,ufakda bir şans ile mali açıdan önemli olan şu kupada bir tur daha atlayabiliriz diyorum.Kafama takılan şu acaba şimdi içerde oynadı diğer maçımız dışardamı olmak zorunda.. ?

Ayrıca;cincon bereli bi arkadaşın hem hırtlak bölgesi ile alakalı hemde o bere ile ilgili güzel bi çalışma itina ile yapıldı  ;)

samsunluhakan

maçın içerde veya dışarda olması tamamen şans inşallah yine içerde olur ve çeyrek final yaparız

Sol Açık

Bu sezon takımımızın 17.maçını seyrettim ve 90 dakika itibariyle en kötü oyunlarını oynadılar. Ne zaman ki Anıl atıldı, Murat Yıldırım da oyuna girip ortasahamız gerçek formatına döndü, o zaman oyuna hakim olduk, ondan sonra iyiydik.

Yeniler için yapılmış antreman maçı gibi başladı, ama sahaya esas takıma daha benzer bir kadro çıkınca iş değişti. Fink, Murat Yıldırım, Murat Ceylan ortasahada çok iyi bir üçlü oluyorlar...

Uzatmayalım, tur atladık, penaltılarla da olsa bu sezonki 3.maçımızı kazandık, sevindik, morallendik vs.

Artık Pazar günü Trabzon'un işini bitirmeliyiz!

Ahmeti

Uzun zaman sonra yüzümüz gülmesede stad'ı mutlu terk ettik.

Samsunspor'lu ve Orduspor'lu futbolcular bu maç nerden çıktı der gibiydiler,gol atanın üstüne kalacağı bir maçtı herşeye rağmen kazanmak güzeldi

Akaki ve Pal Lazar tam bir saatli bomba bunlardan yedek bile olmaz.

ugrass

ertugrul

adem kemal bahia ugur

fink

muratc muraty

serdar                        ekigho

gekas

tese macı için iyi kadro olduk.

kumköylü ahmet

Alıntı yapılan: DESPOTE55 - 12 Ocak 2012, 10:05:41
Misafirin başımız üstünde yeri var ama maç akşamıda misafirlik mi olur arkadaş ya ne maça gidebildim nede tv den izleyebildim  :( tek tesellim galibiyet  >l<
kardesim benim kayinpedergil geldiler bana ben evden kovdum  :D hersey samsunspor icin basalrim mac gunu gelen misafirlere

King Of The North

Bu maç travzon için kesinlikle prova olamaz, adamlar kupa maçına tamamen yedek kadroyla çıkmışlar, demek ki bizim maçı önemsiyorlar, işimiz çok zor ama Fink ve Murat Ceylan'ı beğendim, Adem geçen hafta kendi kalesine gol attı ama bu maçta affettirdi kendini, yürekli oynayan herkesi tebrik ediyorum, demiştim kupa bizim için önemli, hem maddi açıdan, hem de itibar açısından en azından ilk 8'e kadar gidebilmeliyiz....

Burak

4.tura katılmakla beraber 85000 (3.tur)+115000(4.tur) = 200.000 dolar cepte

cem

gözüme çarpanlar uğur boral,adem,bahia ve atillaydı.gekkas inşallah ilerde daha iyi olacak