Unutulmayan maçlar ..

Başlatan timofte, 17 Mayıs 2005, 09:41:28

« önceki - sonraki »

timofte

Türkiye Kupası yarı finali ilk maçı
Şubat 1996, İstanbul - İnönü Stadyumu
G.Saray 3-1 Samsun
tek golümüzü frikikten timofte atmıştı.
gs nin goller de Hakan(2) ve saunders tan gelmişti sanırım..
son dakikada saunders ın attığı kafa golü gözümün önünden gitmez.
tribündeki 2500 samsunsporludan biriydim. gidiş-dönüş 500 bin TL. idi.
samsundan 10 otobüs gidilmişti o zamanlar lise son öğrencisiydim.
çıkışta da bir sürü olay çıkmıştı, bıçaklanmaktan zor kurtulmuştum.
**
rövanşı 1-0 kazandık ama elendik.
fanatik 'alkış samsunun final cimbomun' manşeti çekmişti..

curva55

Baya bir önce bjkye samsunda 4 atmıştık o maçı unutamam.Yine samsunda fenere 3 atmıştık geçen sene erdoğan arıca üçten sonra takıma dur demişti yoksa baya bir atardık.

Bafralı

Samsunspor-crystal palace inter-toto kupa mücadelesi.
Adamların teknik direktörü maçtan önce tatile çıkmıştı.
Sonra 2-0 yenince ikinci maça apar topar yönetim takımın başına çağırmıştı.
İkinci maçtan sonra da ingiliz ekibi bi daha kendini toparlayamamış ve küme düşmüşlerdi.

jean

benim hic unutmadim bir mac var samsunspor-trabzonspor o zamanlar daha henuz fransaya gelmemistim ve kucuktum ramazan ayiydi ve hava erkenden karardigi icin annem maca gitmeme izin vermemisti misafirlikten eve donerken allahin isine bakin amcamin gordum ve hemen maca gittik hava soguktu ve mac basladiktan yarim saat sonra stada girmstik biz siradayken cenk 1-0 yapti maca girdik tam oturacagiz yine cenk 2-0 ikinci yari adamlar costu sanki hemen osmanla 2-1 yaptilar bayagida trabzonlu vardi son dakikalara dogru ercan kirmizi kart gordu ve hakem penalti verdi ben arkami dondum bakamadim ogun golu atti ama hakem ercan henuz sahadan cikmadigi icin tekrarlatti ve kaleci allum buker kurtardi mac sonrasi tam bir bayramdi hic unutmama mactan sonra amcam balik aldi samsun galip diye adam yari fiyatina verdi gercekten unutulmaz bir mactii

salihcakir

Alıntı yapılan: "Bafralı"Samsunspor-crystal palace inter-toto kupa mücadelesi.
Adamların teknik direktörü maçtan önce tatile çıkmıştı.
Sonra 2-0 yenince ikinci maça apar topar yönetim takımın başına çağırmıştı.
İkinci maçtan sonra da ingiliz ekibi bi daha kendini toparlayamamış ve küme düşmüşlerdi.

bu maçı bende hatırlıyorum stattaydım..dünyaca ünlü lombardo diye topçularıda oynamıştı..lakin palace zaten o sene premier ligden düşmüş ve 1. lig yolcusuydu. yani biz yendik küme düştüler demek biraz kendimizi kandırmak olur..

salihcakir

timofte o bahsettiğin maç; yani samsunda ercanın golüyle 1-0 kazandığımız cimbomlulara sahayı dar ettiğimiz o maç; benimde en unutamadığım maçtır. maçtan önce 3 saat kadar maçla birliktede 5 saat kadar ayakta kalmıştım. zira oturmaya yer yoktu..en heyecanlandığım maçlardan birisidir..

bu arada şirinlerinde bahsettiği o tarihi malatya maçı; o kale arkasında yaptığımız tezarühatlar; makaralar( yangını var yangını var ben yanıyorum nameleri) ve maç sonrasında o görülmeye değer sevinç gerçekten unutulmazdı..

Fecr_55

benim aklimda bir tane var, ama kac sene gecti bu mac oynanali bilmiyorum...galiba 97-99 yillari arasiydi...alamanyada ya$adigim icin maclari radyodan dinleyebiliyorum sadace...o yillarda bir pazar günüydü sanirsam, SAMSUN-bjk maci vardi...maci 1-0 almi$tik...gol attigimizda babamla beraber öyle bir bagirmi$tik ki, o ses hala kulaklarimda :lol:

curva55

Birkere bizim ceza için ankarada bir bjk maçı vardı.O maçta çarşı fln iyi bir dayak yemişti.O maçı bilen varmı???

timofte

Alıntı yapılan: "55_Nuray_55"benim aklimda bir tane var, ama kac sene gecti bu mac oynanali bilmiyorum...galiba 97-99 yillari arasiydi...alamanyada ya$adigim icin maclari radyodan dinleyebiliyorum sadace...o yillarda bir pazar günüydü sanirsam, SAMSUN-bjk maci vardi...maci 1-0 almi$tik...gol attigimizda babamla beraber öyle bir bagirmi$tik ki, o ses hala kulaklarimda :lol:

sanırım 97-98 sezonu; istanbulda bjk'yı 1-0 yendiğimiz maç olacak..
o maça samsundan taraftar otobüsü ile gitmiştim. istanbuldaki taraftarımızın da büyük ilgisiyle tribünde de en az 2000 kişiydik. gerçek bir şov yapmıştık. golü 57.dakikada Cenk atmıştı.  
**
skip to my lou'nun söylediği maç da 2001-2002 sezonunda ankarada oynadığımız ve 2-1 kazandığımız bjk maçıydı. ona da kalabalık gidilmişti. ben maçta değildim ama ankarada olan olaylar anlatılmıştı. ankaralı bjk'lilerin samsunspor taraftar otobüslerinin camlarını taşlamaları, taraftarımız otobüsten inince de kaçmaları..

o maçta celil'in attığı gol(2.golümüz) aşağıdaki adresten indirilebilir. izlenebilir..
( gol sonrası taraftarmızın sevincine dikkat! )

http://www.celilsagir.com/videolar/video/11.mpg

yirmiuc

Bu başlığı açtığınız için teşekkürler. çok güzel.
Ama bu bahsettiğiniz maçlardaki unutulmaz görüntüleri de eklesek çok daha hoş olurdu..

yirmiuc

Benim unutamadığım maçlardan bir tanesi de Samsunun trabzonu deplasmanda son dakikalarda attığı (Sanırım Celil abi penaltıdan atmıştı) golle yendiği maçtı.

İngiliz ekibini kendi evinde yenip intertotodan elediğimiz maç ta unutulmaz tabi.

[Neden o sene intertotoda cok iyi mücadele edip başarılı sonuçlar elde etmemize rağmen ligde hiç başarılı olamadığımızı anlayabilmiş değilim. ilk beş hafta da 0 puan almıstık.]

timofte

Alıntı yapılan: "yirmiuc"Benim unutamadığım maçlardan bir tanesi de Samsunun trabzonu deplasmanda son dakikalarda attığı (Sanırım Celil abi penaltıdan atmıştı) golle yendiği maçtı.

ilk maçı samsunda 1-0 kaybetmiştik. 1995-96 Trabzon'un da en başarılı sezonlarından biriydi. Deplasmandaki çeyrek final ikinci maçında önce 16.dakikada uğur ile öne geçmiştik. ts hami ile eşitliği yakaldı. 90.dakikada rakip cezahasında Celil'in düşürülmesiyle kazanılan penaltıyı gole çevirerek Samsun'u sokaklara döken ise Sinan Yeşil olmuştu...

curva55

Yozgatı dağıtmıştık gençelr yalakalarını..Bende bi tane yaziim.Samsun maçı diil ama olsun.Karagümrük-Bursa maçı.Bursalılar bize ve beşiktaşa küfür ediyolar bütün maç.Bizde maç bitmeden çıktık.Fatih stadındaki deplasman tribünü yola göre altta ve açık.Biz onlara foğru giderken polisler saldırdı.Polisi aşanlar bursalılara gitti ama çoğumuzu aldı polis.Bide adamlar nasıl bi biber gazı sıktıysa iki gün gözlerim acıdı. :lol:

samet

Alıntı yapılan: "şirinler_1965"yozgatta yapılan gençler amçını untulcak maç degil
ramazan günü 5 otobus yozgat maça gittik maç başladı daha dakika 3 1-0 yenik duruma düşdük yagmur yagmaya başladı hemen aklıma samsun daki 7 - 2 lik maç geldi öylemi olcak diye tribunde aramızda konuşuyorduk 2, yarıda başkan da yozgatlılara tepki amaçla aramıza geldi ve musa nın 2, yarıda attıgı iki golle onları orada yenmiştik o maçıda unutamam

hele maç sonucunu o şehirden çıkarken ki otobusteki olayları da unutmak mümkün degil
o maçı bende unutamam kardeş şirinler otobüsündeydik maçtan sonra satırlarla otobüsün camlarından dışarıya çıkmıştık.

samet

bende unutamadığım maçları yazim:2001-2002 her maç kendi evimizde ilk maç f.bahçe müslümle 1-0 aldık kıştı hiç unutamam bütün guruplar birleşmişti.maçtan sonra kafam iyi kendimi kaybetmiştim çiflikteki samsunspor çığlıklarını unutamam.ne yaptığımıda hatırlamıyom.yine 2001-2002 maltya maçı,93-94 trabzon maçı unutulcak değil ben bunları unutamam en büyük eski taraftar...