Sırada Bahçeşehir Koleji ve Üniversitesi

Başlatan berusa55, 28 Aralık 2010, 20:57:12

« önceki - sonraki »

berusa55

Canik'e Bahçeşehir geliyor
[ 28.12.2010 ]

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Bahçeşehir Üniversitesi'nin Samsun'a ilk olarak kolej, daha sonra da üniversite kuracağını açıkladı.Canik Belediye Başkanı Osman Genç, ilçelerine ikinci vakıf üniversitesini kazandırmak için yaptıkları çalışmaları anlattı. Genç, Bahçeşehir Üniversitesi'nin Eylül ayında eğitim- öğretime başlayacak bir koleji, daha sonra da üniversiteyi Samsun'a kazandıracağını söyledi.

6 AYDIR ÇALIŞMA YAPIYORDU

Samsun'a 3'ncü üniversite, Canik'e de ikinci vakıf üniversitesi kazandırmak için yaklaşık 6 aydır yaptığı çalışmaları gazetemize anlatan Osman Genç, Bahçeşehir Üniversitesi'ne yaptıkları davetin olumlu karşılandığını söyledi. Osman Genç, "Canik Belediyesi olarak ikinci vakıf üniversitesini bu şehre getirmek istiyoruz. Bu çalışmayı yaparken Bahçeşehir'i davet ettik. Onlarda 'İlk kolejden başlayalım, sonra ortaöğretimi en sonda üniversiteyi yaparız' dediler. Nasipse kısa sürede yatırıma başlayacaklar" dedi.

EYLÜL'DE EĞİTİME BAŞLANACAK

Bahçeşehir'e Canik Meşe Tesisleri'nin arkasında arsa üretimi yaptıklarını kaydeden Osman Genç, "Müteahhitle protokol imzaladılar. Bahçeşehir Koleji'ni 2011'de eğitim öğretime başlayacak şekilde yapacaklar. Bir aksilik olmazsa Eylül ayında sınıfları açacaklar. Canik Başarı Üniversitesi şehrimize ikinci vakıf, ikinci devlet üniversitelerini kazandıracak yolu aralayan bir projeydi. Daha önce Başarı Üniversitesi'nin, diğer üniversiteleri bu şehre çeken bir mıknatıs olacağını söylemiştim. Bugün yeni bir üniversitenin ışığı güçlü bir şekilde yanmaya başladı" diye konuştu.

http://www.habergazetesi.com.tr/haberdetay.php?katID=1&id=73791

**KaR6**

biz yalandan mı 6 senedir burada okuyoz ya ;D

ahmetsefa55

samsunumuz son yıllarda cok mu buyudu bana mı oyle gelıyo ?  >l< >l< >l<

lucarelli

berusa55

Ayrıca ikinci bir devlet üniversitesi kurulacak tahminimce bu konuda bakanın da acıklaması vardı. Bu üniversite kesinlikle SATÜ (Samsun Teknik Üniversitesi) olmalı.  ;)

kuzey55

lucarelli

Alıntı yapılan: 35ama55 - 28 Aralık 2010, 21:30:17
Bu kadar okul açmak iyi hoşta, o adamları okul sonrası Samsun'da tutacak iş de lazım.

Çok doğru bir yaklaşım, iş sahası bakımından da gelişmemiz lazım. İnşallah yeni iş sahaları da açılır şehrimizde.

Ayberk

Alıntı yapılan: berusa55 - 28 Aralık 2010, 21:03:47
Ayrıca ikinci bir devlet üniversitesi kurulacak tahminimce bu konuda bakanın da acıklaması vardı. Bu üniversite kesinlikle SATÜ (Samsun Teknik Üniversitesi) olmalı.  ;)

Abi bizim duyduğumuza göre yukarıdaki yani Kurupelit'teki kampüste Sayısal bölümler kalacakmış. Sosyal bölümler + Güzel Sanatlar vs, şuanki Eğitim'in oraya gidecekmiş, bu şekilde bir bölünmeyle 2 üniversite kurulacağını duydum. Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum ama ciddi ciddi konuşuluyordu geçen sene. Hatta rektör de bu yönde bir açıklama yapmıştı sanırım

ibo055

artık samsunda büyük gelişmeler olmaya başladı   >l< >l< >l<

Tufan

önce OMÜyü adam etsinler 2. devlet üniversitesi eksik kalsın. Omü'yü sadece tıp fakültesinden ibaret sananlar olduğu sürece Samsun'da 2. devlet üniversitesi biraz zor gelişir.

epçeli köylü

İnşallah hızla 2. devlet üniversitesi kurulur.

berusa55

AlıntıBahçeşehir koleji kuruyor sırada üniversite var
24 Ocak 2011 / 16:25

Canik Başarı Üniversitesi başta olmak üzere ilçeye bir çok eğitim yuvası kazandıran Belediye Başkanı Osman Genç, şimdi de Canik'e Türkiye'nin saygın eğitim kurumlarından birisi olan Bahçeşehir Koleji'ni kazandırdı. Bahçeşehir Eğitim Kurumları, ilçeye üniversite kurmayı da planlıyor.

Türkiye genelinde 18 il ve ilçede 43 anaokulu, 20 ilköğretim, 10 lise, 4 bilim müzesi ve Üniversitesi ile kaliteli eğitimin öncüsü olan Bahçeşehir Eğitim Kurumları, Canik Belediye Başkanı Osman Genç'in girişimleri sonucu Karadeniz Bölgesi'ne ilk yatırımını Canik'e yaptı. Hasköy Mahallesi'nde 10 bin metrekare alan üzerinde yapımına başlanan Bahçeşehir Koleji 2011-2012 eğitim ve öğretim yılında ders başı yapacak. Toplam 20 bin öğrencisi ile çağdaş ve kaliteli eğitimin öncülerinden Bahçeşehir Eğitim Kurumları, daha sonraki etaplarda Canik'e Bahçeşehir Üniversitesi'ni taşımayı planlıyor.

Yaklaşık altı aylık bir çalışmanın sonucu Bahçeşehir Eğitim Kurumları'nın Canik'e yatırım yapmasını sağladıklarını söyleyen Canik Belediye Başkanı Osman Genç, ilk etap kolej yapımına başlayan Bahçeşehir'in, daha sonra ki yıllarda ortaöğretim ve Üniversitesini de bu bölgeye taşıyacaklarını söyledi. Başkan Genç, "Bu girişim ilçemiz adına çok sevindirici bir durum. Samsun'a 3'ncü üniversite, Canik'e ise ikinci vakıf üniversitesini kazandıracak önemli bir adım attık. Canik Başarı Üniversitesi'nden sonra eğitimde çığır açacak yeni bir projeyi daha kamuoyuyla paylaşmak, ilçemiz ve şehrimizin bu güzel gelişmelere tanıklık etmesi bizlere mutluluk veriyor" dedi.

Başkan Genç, "Bilgi ve teknolojinin hızla geliştiği ve değiştiği 21. yüzyılda, dünyadaki en etkin gücün bilgi olduğu bir çağda Canik Belediyesi olarak yaşanan bu gelişime ve değişime kayıtsız kalmayıp eğitim alanında İlçemize yatırım kazandırmaya devam ediyoruz. Bahçeşehir Koleji'nin ilçemize gelmesi bir yandan eğitim çıtamızı yükseltirken, diğer yandan aydınlık geleceğimiz olan öğrencilerimiz, çağdaş ve kaliteli eğitimle tanışacaklar. Bu sayede şehrimizin diğer bölgeleriyle burası arasındaki fırsat eşitsizliği de ortadan kalkmış olacak. Bu yatırımlar Canik'in geleceği için ümit vaad ediyor. Bizler biliyoruz ki bilgi güçtür, güçlü olmak istiyorsak bilgili ve eğitimli olmaya mecburuz" diye konuştu.

http://www.haberexen.com/news_detail.php?id=28001

kuzey55

Bahçeşehir gün sayıyor

Dünyada ve Türkiye'de ilk ve tek mükemmellik ödülü alan  Bahçeşehir Koleji, Samsun'da açılıyor.Amerika Mükemmel Okullar Birliği tarafından dünyada ve Türkiye'de ilk ve tek mükemmelik ödülü alan  Bahçeşehir Koleji önümüzdeki eğitim öğretim yılından itibaren Samsun'da hizmet vermeye başlayacak.Türkiye'nin sektöründeki lider eğitim kurumu Bahçeşehir Kolejleri Samsun şubesi 2010-2011 eğitim ve öğretim yılında eğitim ve öğretime başlayacak.  Canik ilçesi, Meşe tesisleri yanında vadi ve deniz manzaralı kampüsü'nün inşaatına başlandı.

TANITIM TOPLANTISI BÜYÜK OTEL'DE

Samsun Bahçeşehir Koleji'nin tanıtım toplantısı, 26 Şubat  Cumartesi günü saat 17.00'de Büyük Samsun Oteli'nde yapılacak. Tanıtım toplantısına Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı ve Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, Başkan Vekili Haseyin Yücel, Bahçeşehir Kolejleri Kurucu Temsilcisi ve Başkan Yardımcısı Semra Yücel, Bahçeşehir Kolejleri Genel Müdürü Ferhan Öz, Uğur Dersaneleri Genel Müdürü Alparslan Alemdar ile davetliler katılacak.

ÖĞRENCİLER SINAVLA ALINACAK

Bahçeşehir Kolejleri Genel Müdür Yardımcısı Behçet Yavuz, Türkiye genelinde 20 ilköğretim, 10 lise ve 44 anaokulu bulunan kurumlarının, Karadeniz'de ise ilk okulunu Samsun'da açacağını söyledi. Mart ayından itibaren kadro çalışmalarını başlatacaklarını ifade eden Yavuz, okula kayıt olmak isteyen öğrencilerle tanıma ve düzey belirleme sınavları yapacaklarını dile getirdi. Yavuz ara sınıflara ise çok sınırlı sayıda öğrenci kabul edeceklerini belirtti.  Ön kayıt görüşmelerinin ve başvuruların Çiftlik caddesi girişinde oluşturdukları tanıtım ofisinde yapılacağını belirten Yavuz, daha sonraki süreçte de kontenjanlar ve değerlendirme sonuçlarına göre kesin kayıtların yapılacağını açıkladı.Bahçeşehir Kolejleri SBS'de geçen yıl 40'ın üzerinde Türkiye birincisi çıkardı. Sınav başarısını önemseyen  Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları, Amerika ve Almanya, KKTC, Azerbaycan gibi birçok ülkeden çeşitli kurumlarıyla faaliyet gösteriyor. Kurumun Başkanı Enver Yücel aynı zamanda New York Üniversitesi  (NYU) Mütevveli Heyetine kabul edilen ilk Türk olmuştu.

http://www.habergazetesi.com.tr/haberdetay.php?katID=1&id=75401

berusa55

Bahçeşehir Koleji tanıtıldı
26 Şubat 2011 / 13:25
Canik İlçesi'nde 2011-2012 eğitim öğretim yılında hizmete girecek olan Bahçeşehir Koleji Samsun Kampüsü'nün tanıtımı yapıldı

Enes ŞAHİN/ Haberexen.com

Büyük Otel'de düzenlenen Bahçeşehir Koleji Samsun'un tanıtım toplantısında, Türkiye'de eğitimin yüzde 92'sinin devlet eliyle yapıldığını söyleyen Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, "Dünyanın hiçbir ülkesinde yalnızca devlet eliyle sürdürülen eğitim hizmeti anlayışı yoktur. Ülkemizde özel öğretimin eğitim içindeki payının en kısa zamanda yüzde 10'lar seviyesine çıkarılması hedef alınmalıdır. Bugünün dünyasında önemli olan eğitimin kim yada kimler tarafından verildiği değil, kaliteli eğitime herkesin ulaşabilmesidir.� dedi.

Samsun'da açılacak kolejin, yalnızca maddi imkanı yeterli olan öğrencilere değil, olmayanlara da kaliteli eğitim sunacağını dile getiren Yücel, "Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları olarak Anadolu'ya açılıp Türkiye'yi kucaklayan bir nesil yetiştirmeyi hedeflemekteyiz. Biz Türkiye'de okuyan öğrencileri kaynaştırmak, birbirlerinin kültürlerini,geleneklerini, bizzat yaşayarak öğrenmelerini istiyoruz. Bu çerçevede açtığımız okullardaki öğrencilerimiz öğrenci değişimi programı ile farklı illerimizdeki okullarımızda da belirli sürelerde okuyacaklardır.�şeklinde konuştu.

Canik İlçesi'nde 10 dönümlük arazide 6 Bin 7500 metrekare kapalı alan üzerinde en son eğitim teknolojileriyle donatılacak kampüste, 5 derslikli anaokulu, 35 derslikli ilköğretim okulunun yanı sıra 300 kişilik kapalı tiyatro salonu, fen, matematik ve bilgisayar labaratuarları, resim ve müzik derslikleri, kapalı spor salonu, sportif beceri ve koordinasyon(SBK) merkezi, kafeterya ve yemekhane yer alacak.

Yaklaşık Bin öğrencinin eğitim göreceği kampüste 150 öğretmen ve personel istihdam edilecek. Kampüsün hem akademik hem de idari işletmesi, Bahçeşehir Kolejleri Genel Müdürlüğü tarafından koordine edilecek. Bahçeşehir Koleji Samsun Kampüsü'ne anaokulu ve ilköğretim kayıt başvuruları Mart ayından itibaren yapılabilecek.

http://www.haberexen.com/news_detail.php?id=28761