Bank Asya 1.Lig 19. Hafta / Samsunspor'umuz - Karşıyaka

Başlatan mahkumsun, 17 Ocak 2010, 23:38:09

« önceki - sonraki »

Sercan

Statta izlerken en çok hoşuma giden futbolcular Ersin ve tabiki Murat Yıldırım'dı.Belki TV'den izleyenler Ersin'i beğenmemiş olabilirler ama Kenan gibi her an patlamaya hazır bir bombanın da hatalarını kapatırken,o bozuk zeminde bir çok pozisyonuda engelledi...

sersa

abdülaziz iyi bir topçuya benziyor hızlı ve hırslı.ersin ise bi iyi bi kötü kenanla karşılaştırınca o da iyi bi topçu ama ağır biraz.savaş dün biraz etkisizdi.sezer ise yeni transferlerden en kalitelisine benziyor sağlam oynadı.

Ertuğrul Sağlam

Dün akşamki maça değilde şöyle genel olarak son beş haftaya bakıldığında, Karabük maçı hariç hem iyi futbol hem mücadele var takımda,

Karabük maçında ise kötü futbol ama iyi mücadele vardı.

Benim görüşüm bu takım bir iki hafta içinde seri galibiyetler almaya başlayacak çünkü yeni futbolcuların hem takıma hem şehire alışma süreçleri var, bu süreç'i en az kayıpla atlatabilirsek özlediğimiz Samsunspor'a kavuşacağız ümidi içindeyim, yanlız şu bir gerçek Samsunspor'un son vuruşları iyi bir forvet'e ihtiyacı Ekmek Su gibi aşikar ve orta sahada nokta paslar atabilen bir oyun kurucuya.

Fazla ümitsizliğe gerek yok bu takım çok kısa sürede rayına oturacak bu takımda bu ışık var....

FaTiH_HaN

Alıntı yapılan: 6 Ertuğrul Sağlam - 26 Ocak 2010, 12:29:02
Dün akşamki maça değilde şöyle genel olarak son beş haftaya bakıldığında, Karabük maçı hariç hem iyi futbol hem mücadele var takımda,

Karabük maçında ise kötü futbol ama iyi mücadele vardı.

Benim görüşüm bu takım bir iki hafta içinde seri galibiyetler almaya başlayacak çünkü yeni futbolcuların hem takıma hem şehire alışma süreçleri var, bu süreç'i en az kayıpla atlatabilirsek özlediğimiz Samsunspor'a kavuşacağız ümidi içindeyim, yanlız şu bir gerçek Samsunspor'un son vuruşları iyi bir forvet'e ihtiyacı Ekmek Su gibi aşikar ve orta sahada nokta paslar atabilen bir oyun kurucuya.

Fazla ümitsizliğe gerek yok bu takım çok kısa sürede rayına oturacak bu takımda bu ışık var....

Ertuğrul Sağlam

Alıntı yapılan: cgr - 26 Ocak 2010, 02:55:39
Bugun bizlerle beraber en cok usuyen kisi sanirim kalecimiz Ahmet Sahindir. Hadi biz tribunde zipladik bagirdik ,Ahmet Sahinin gol pozisyonunun disinda pek hareket ettigini sanmiyorum...  Bugun bir kez daha anladik ki bu takimin acilen fizik gucu iyi , savasci , rakip defansi yoran ve bitiriciligi iyi bir forvete ihtiyaci var...                                             Bu takimda herseyi anliyorum ama Turgay'in bi nevi sol acik oynamasini anlayamiyorum...   Zor gunlerin bizi bekledigi bir gercek...

Dediğin özellikleri taşıyan futbolcu dün akşam yedek kulübesindeydi ama oynamadı, Ben Caner Çolak'ın Samsunspor'un o tarz forvet ihtiyacına cevap vereceğine inanıyorum....

estalpi

Tehlike Çanları Kimin İçin çalıyor ??
Dün o soğukta maça gittik,maç tvden canlı olarak yayınlanmasına rağmen yinede özellikle maratonda iyi bir taraftar vardı.Gelen herkese çok teşekkür ediyorum kendi adıma...
Gelelim maça... doğruları konuşmak lazım,yoksa herkesi kandırmış oluruz.90 dakikaya baktığımızda bir türlü organize olamayn bir takım vardı sahada.bir takmın iyi organize oluşunu neden anlarsınız? çok basit... rakip hücumdayken sahaya yerleşiminiz ve takım hücumdayken sahaya yerleşiminiz.... dün bunlarda birçok eksiklik gördük... Karşıayaka ilk 20 dakika samsunspora top bile göstermedi... okadar top çevirdilerki golü yiyeceğimiz belliydi zaten.türbünde herkes diyordu. Ancak bir serbest vuruş organizasyonu izledikki bence Futbol Adına süperdi ve ders veriir nitelikteydi... SON YILLARDA YEDİĞİMİZ EN KALİTELİ GOL DİYEBİLİRİM...
Daha sonra karşıayaka geri çekilmeye başlayınca bizim ileri uç adamlarımız sadece ve sadece bireysel yetenekleriyle takım oyunundan uzak bir şekilde topu rakip alana yığmaya başladılar... çok topla oynadık ama karşıyaka okadar ii bir takım savunması yaptıki bizim futbolculara bırakın gol pozisyonuna girmeyi şut çekme imkanı bile tanımadılar.Bir tane adam akıllı şut çektik kaleye oda direkten döndü ve boş kaleye kaçırdık 90 dakika boyunca girdiğimiz tek gol pozisyonu.Diğerleri pozisyon bile sayılmaz.Oysaki dün akşam bol bol şut atılmalıydı kaleye zira yerler buz doluydu ve mutlaka bir hata olacaktı bunu bir kaç kere denedik ve az daha golüde buluyorduk... şuursuzca atak yapan bir samsunspor vardı sahada.mücadele iyidi tamam takım mücadele etti peki ilk 20 dakka neden yoktuk sahada.kendi sahamızda neden hücumla değilde bekleyerek her maça başlıyoruz.rakip kedi fare gibi oynadı bizle.ben mücadeleyiii iyi ancak oynanan oyunu hiç beğenmedim.Rakip ceza sahası önünde topu eveleyip geveledik başkada bir şey yapmadık.
Gelelim yeni transferlere: İlkdefa kalede gerçek bir kalece var dedik... topmu geldi hayır... ama elindeki topu okadar ii oyuna soktuki nerdeyse az daha akıllı olsak golü bulmamız an meselesiydi... Engin veli... Biraz ağır bir görüntü verdi doğru bence iii oynadı.Her topa bastı.bu adamın 2. maçı.defans göbeği oynuyor takıma laışması bir kaç maçı alacak bu onun suçu değil futbolun gerçeği bu..çok riskli bölgede oynuyor yanındakilerle iyi uyum yakalamsı elbette zaman alacak ama adam kenaının hatalarınımı düzeltsin yerini korusun oyuna topmu soksun...yanına ii bir adam lazım o zaman engin daha başarılı olacaktır...
Sezer... yeni tarnsferlerin en iyisi diyebilirim 2. yarı oynadı çokda ii oynadı hatta maça neden sezerle başlanmadı anlamıyorum...hızlı ve yetenekli bir oyuncu 22 yaşında ümit milli oyuncu.gerçekten iii bir kumaş topu ayağına alışı bile gösteriyor kendini...sol beke sezer önünede ilhan sol taraf çok ii olur ikiide süratli ve yetenekli.
Savaş... bence boş transfer hiç beğenmedim.Burhanın yokluğu çok çok fazla hissedildi acilen o bölgeye transfer lazım...topu tutacak adam lazım.... abdülazizi hırslı istekli bir görüntü verdi sanki biraz uyum sorunu yaşadı bir iki maça kendine gelir.yetenekli ve sağlam en önemli yanıda sağlam oluşu ...
Hocanın tek hatası bence oktayı oyundan almamalıydı...sahanın en iyilerindendi hatta son dakkalarda onun soğuk kanlılığına ço ihtiyaç vardı.forvet çok heyecan yaptı az daha soğuk kanlı olsak mutlaka golü bulurduk...
dün akşamın özeti bu... işimiz çok daha zorlaştı.... elimizdeki avantajlarıda kaybediyoruz yavaş yavaş...haftaya çok zorlu deplasmana gidiyoruz sonra rize sonra kocaeli bu maçlar kaderimizi çizecek bizim.... mersinden 1 puan alıp rizeyi ve kocaeliyi 3 er puanla geçersek çok rahatlarız... ama bu hafta çok zor deplasman gidiyoruz... sonuç mağlubiyet gibi görünüyor.ama samsun türkiye liglerinin en dengesiz takımı ünvanına sahip olduğu için 5 te yiybiliriz 5te atabiliriz... artık yorum yapamıyorum..... allah yardımdımız olsun....

KotuCocuk55

Ehehuehue bu maça giden arkadaşlar aynı maça gittiklerine eminmi?
Heycanla takım nası oynadı acaba diye yorumları okuyorum,yorumlar bir uçtan bir uca değişiyor...
Biri umut var,iyi,olmadı ama olacak diyor biri gidiyoruz beyler diyor...

Hayırlısı olsun..
Ben son iki maçtaki mücadele,oyun ve skoru beğenmedim oysa ilkyarının son iki haftası çok umut vermişti.O samsunspor kaybetsede olurdu..

Mersin-Rize-KOCAELİ-HACET..
Takımın kendine gelmesi için fazla zaman yok.
Hoca ve futbolcular inşallah durumun farkındalardır..

gozgoz yýlmaz

"İyi oynayıp yenilmektense kötü oynayıp kazanmayı yeğlerim."

Alman Futbol Adamı - Herman Derdedermann

YaşarDoğu

AlıntıSonuca şaşırmadım

Samsunspor, dün akşam mutlak kazanması gereken bir maçtan yine eli boş ayrıldı. Yine diyorum çünkü Kırmızı-Beyazlılar, ne zaman kendisine bir hedef maç, ne zaman kendisine bir final maçı seçse sonu böyle hep hüsran oluveriyor. Belki biraz mübalağa etmiş gibi olacağım ama sonuç benim için hiç şaşırtıcı olmadı. Açıkcası ben böyle bir sonucu bekliyordum. Kırmızı-Beyazlı ekibin maça kötü başlaması ve ilk 20 dakikayı kendi yarı sahasında kabullenmesi belki de sahadan mağlup olarak ayrılmasına yol açtı. Bu süre içerisinde sanki deplasmanda oynayan taraf Samsunspor idi. Son derece kötü başladığı mücadelenin 18.dakikasında kalesinde golü gören Samsunspor, uykudan uyandı. Ama bence geç kaldı. Orta sahada yeterli pas trafiğini iyi yapmasına rağmen bal yapamayan bir arı gibiydi Samsunspor. Orta sahadan ileri uca ve kanatlara iyi top yaydı, yaymasınada bir türlü bitirici vuruşu yapamadı. Eğer sağlam bir golcü olmuş olsaydı Kırmızı-Beyazlı ekibin dün akşam Karşıyaka maçında kazanması çok basit olurdu. Ancak her kaybedilen maç her kaybedilen puan Samsunspor'un işini haftalar geçtikçe zorlaştırıyor. Artık bir an önce puanlar kazanıp, sıralamadaki yerinden üst basamaklara doğru ilerlemesi gerekir. Çünkü eğer böyle puanlar kaybedilmeye devam edilirse yaşanan stresin Kırmızı-Beyazlı ekibe faturası çok ağır olabilir. Yönetimin bir an önce iyi bir forveti takıma kazandırmasının zamanı geldi de geçiyor bile. Oyuncuların iyi niyetinden hiçkimsenin bir şüphesi olamaz. Tüm oyuncular sahada var güçleriyle takımlarının kazanması için mücadele ediyor. Keza taraftarda öyle. Dün akşamki soğuk hava ve olumsuz şartlara rağmen Kırmızı-Beyazlı ekibin maçını 4-5 bin dolayında bir seyirci topluluğu takip etti. Bu hiçte azımsanmayacak bir rakam. Geçen hafta oynanan Karabükspor maçı gözümün önüne geliyorda; Karabükspor lider bir takım olmasına rağmen taraftar sayıları çok az. Bence Samsunspor'un en büyük avantajı taraftarı. Bank Asya Birinci Ligi'nde böyle taraftar hangi takımda var, birisi çıkıp söylesin. Futbol takımımızın bu taraftarı üzmeye hiç hakkı yok. En kısa sürede Kırmızı-Beyazlı ekibin kendisine her anlamda çeki düzen vermesi gerekiyor. Teknik Direktör Hüseyin Kalpar'ın her platformda istediğim transferleri yapamadık demesi benim tuhafıma gidiyor. Sayın Hocam; siz bu şartları bile bile Samsunsporla sözleşme imzaladınız. Yoksa ben mi yanlış biliyorum. Size hiç bir yöneticinin istediğiniz oyuncuları alırız hocam buyrun gelin dediğini zannetmiyorum. Bilerek bu takımda göreve geldiyseniz, sahip olduğunuz oyuncu kadrosu ile başarılı olma zorunluluğunuzun olduğunu da unutmayınız. Sizden şehir bunu bekliyor. Tecrübenize ve futbol bilginize hiç kimsenin sözü yok. Haftaya deplasmanda oynanacak Mersin İdman Yurdu karşılaşmasından puanla dönmek umuduyla.

Özgür Kalanbak / Denge

jean

tek kale oynayip yenildik iki atilan ofsayt golunede sevinmedim icime dogdu ofsayt diye yazik oldu

YaşarDoğu

AlıntıKaf Kaf'ta yüzler gülüyor..

Bank Asya 1. Lig'de deplasmanda Samsunspor'u 1-0 mağlup eden Karşıyaka'da profesyonel şube yöneticisi Rıfat Kınay, ''Futbolcularımız inançlı ve istekli oyunlarıyla 3 puan almasını bildi'' dedi.

Kınay yaptığı açıklamada, Samsunspor maçının çok zor geçeceğini bildiklerini, maça teknik ve taktik yönlerin dışında psikolojik olarak da iyi hazırlandıklarını söyledi.

Samsun'da karşılaştıkları hava şartlarının beklediklerinden daha ağır olduğunu kaydeden Kınay, ''Maç öncesinde 3 antrenörümüzün önemli bir trafik kazası geçirmesi, futbolcularımızı etkiledi. Ancak futbolcularımız inançlı ve istekli oyunlarıyla 3 puanı almasını bildi. Yolumuza devam ediyoruz. İlk 2'den Süper Lige çıkmak için çaba sarf ediyoruz. Giresunspor maçı için yarından itibaren çalışmalarımıza başlayacağız'' dedi.

Maç içerisinde hırslanan futbolcuları kontrol altına almanın zor olduğunu kaydeden Kınay, ''Futbolcuların rekabet ortamında en az hata yaparak, maç kadrolarında olma mecburiyeti var. Bu yüzden kart görme olaylarını en aza indirmek zorundalar'' diye konuştu.

Kınay, çok iyi bir yönetim gösterdiklerini belirterek, hakemlere teşekkür etti.

-GURUR, BİR KEZ DAHA KAZANDIRDI-
Samsunspor karşılaşmasının 18. dakikasında takımının galibiyet golünü kaydeden Saffet Gurur Yazar, bu sezon ligdeki 3. golünü kaydetti. Daha önce Kayseri Erciyesspor maçında attığı golle takımına 3 puan kazandıran 23 yaşındaki futbolcu, Konyaspor maçında bulduğu golle takımının sahada beraberlikle ayrılmasında katkı sağlamıştı.

Ligde deplasmandaki 4. galibiyetini alan Karşıyaka, bu sezon oynadığı 9 deplasman karşılaşmasında hiç berabere kalmadı.

estalpi

Alıntı yapılan: gozgoz yılmaz - 26 Ocak 2010, 19:33:03
"İyi oynayıp yenilmektense kötü oynayıp kazanmayı yeğlerim."

Alman Futbol Adamı - Herman Derdedermann

dermanın tespiti doğru :D evet futbol böyle.... 3 puanı alda nsıl alırsan al.......

BEŞİKTEN_MEZARA

ya arkadaşlar herkes bir şeyler tutturmuş yazıyor çiziyor bu takım takım demeyelim de şuna bu yöneticiler sezon başından beri 20 tane futbolcu aldılar neden 20 tane  futbolcu aldılar daha elimizdekileri tutamıyoruz hala herkes transfer gerekli şuraya adam gerekli buraya bu adam gerekli kimi alırsan al kardeşim bu yönetimden hiç bir salataya limon olmaz limon örneğini verdim salataya tat veren limondur elimizdeki futbolcuları tutsak belki hiç transferede gerek kalmıcaktı ama bu neyi gösterir yönetimin beceriksizliğini her hafta biz kahrolmaya mecburmuyuz artık yusuf ziya yılmaz dedik adam samsunspordan soğumuş kardeşim adam yardım etmek istemiyor imkanı da olsa imkanı da olmasa bu adam samsunspora yardım etmicek samsunu  seven samsunsporu seven iş adamları da artık sıkıldı bu işten onlar da elini ayağını çekmeye başladı bu takıma kimse sahip çıkmıyor artık bu takım bu şekilde kimseyi kandırmasın hüseyin kalpar kimseyi kandırmasın bu takım bu şekilde sondan 2. olarak küme düşer bunu görmemek için en kısa yol bu yönetimin bırakıp elini eteğini takımın üzerinden çekip kayyuma kalması takım kapansın üzülmem ben SAMSUNSPOR sevdalısıyım 30 yaşındayım aklım başıma geleli bu takımın deplasman hariç hiç bir maçını kaçırmadım sevindim kahroldum bu borç içinde kapanırsa üzülmem sevinirim hergün kahrolmaktan sa bir gün kahroluruz üzülürüz bu bütün SAMSUNSPOR sevdalıları için geçerlidir sanırım...........

Tribün_ali

Küme düştümüzün kanıtıdır acı ama gerçek kendi evmizde maç kazanamıyoruz dışarda kazanamıyoruz daha nasıl puan alacaz