Samsun'da MOBESE Sistemi Kuruluyor

Başlatan berusa55, 10 Temmuz 2009, 18:30:40

« önceki - sonraki »

Kaya

Uganda da bile var  :( bize anca geliyor buna da şükür... >l<

binikalamadım

King Of The North

Mobese gelince kırmızı ışıkta geçenler cezalar gelince artık geçemeyecekler, ayrıca önemli noktalarda suç işlenmesini önlemeye dair muhteşem bir sistem mobese, izlendiğini farkedenler suç işlemekten imtina ediyorlar.

brigand

mobese benimde beğendiğim bir uygulama. bize çok geç geldi ama gelmeside iyidir. suç işleme oranını düşürdüğü doğru, tamamen yararlı inşallah bizede yararı olur. belli olmaz bizde artabilirde :o

lucarelli

Mobese kamera uygulaması çok iyi bir uygulama. Az önce haberlerde izledim, kızılay'da herifler köprü üzerinde uyuşturucu kullanırken mobeseyi takip eden polise yakalanıyor ve anında bir ekip gönderiliyor adamlar hoop içeri.

Mobeselerle donatacaksın caddeleri. Mobeseleri izleyen polisler gezici ekipleri anında yönledirecek. Sadece kırmız ışık için değil, hırsızlık, yankesicilik gibi suçları da saptayıp bu hırsızları anında içeri tıkacaksın. İnşallah yaygınlaşır.

berusa55

70 KM sınırına mutlaka uyun

10 Ağustos 2011 / 09:55

Cumhuriyet Meydanı ve OMÜ Kurupelit Kavşağı arasında MOBESE'lere dikkat. Mobeseler ile trafikte yapılan hatalar tespit ediliyor.

Cumhuriyet Meydanı ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kurupelit kavşağı arasında Cumhuriyet Meydanı iç kavşakta, DLH Kavşağında, Büyükşehir Belediye Kavşağında, Liman iç Kavşakta, Karayolları kavşağında ve Türkiş kavşağında olmak üzere toplam 6 Adet Mobese kamerası ile sürücüler gözlem altında.

Hiç bir trafik hatasının gözden kaçırılmadığı Cumhuriyet Meydanı ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kurupelit kavşağı arası meskun mahal olduğu için hzı sınırlaması 70 KM. sürücülerin en çok yanıldığı durum ise bu yolda hız yapmak. Mobese kameraları ile hız kurallarına uymayan araçlar da tesbit edilmekte.

Kırmızı ışık ihlal sistemi ise şuan itibariyle sistemde mevcut olmayıp proje aşamasında. Yani henüz kırmızı ışıkta geçen sürücüler tespit edilemiyor.

http://www.haberexen.com/news_detail.php?id=33004

brigand

mobese affetmiyor  :ok zaten 60 Km ile yeşil dalga var. hiç gerek yok atraksiyona :)

Tufan

işim Atakum'daysa hiç kasmıyorum yeşil dalga falan karayollarından ya yukarı ya da sahile dönüyorum kafama göre gidiyorum.

Ollivanders

Alıntı yapılan: brigand55 - 10 Ağustos 2011, 12:40:44
mobese affetmiyor  :ok zaten 60 Km ile yeşil dalga var. hiç gerek yok atraksiyona :)

yok olum yeşil dalga falan :D Kırmızı dalga hepsi :D

brigand

Akyol

Abi ne yeşil dalgası bana niye denk gelmiyo hiç  :-X Sinyalizasyonu bu kadar berbat başka bir büyükşehir var mı acaba yani şuna ayarlayamıyorlar pes :x((

brigand

Alıntı yapılan: Akyol55 - 10 Ağustos 2011, 18:17:37
Abi ne yeşil dalgası bana niye denk gelmiyo hiç  :-X Sinyalizasyonu bu kadar berbat başka bir büyükşehir var mı acaba yani şuna ayarlayamıyorlar pes :x((

o seni görüyor ama sen göremiyorsun sayın kardeşim. var ama kullanmayı bilmiyoruz : _)

Burak

yeşil dalga olsa tabela olur brigandi :) hiç görmesek yutturacan valla kaçla gideceğimiz nerede yazıyor :) Farzedelim var müneccimmiyiz yeşil dalga vardır diye 70 le mi gideceğiz sürekli :)

5trawberry

Benim hiç bişeyden haberim yok valla.
Basıp gidiyorum :) Aklımın bi köşesinde ya ceza yersek diye yatmıyoda değil, ama bu yeşil dalga olayı nedir :)