Samsun'a İkinci Üniversite: Başarı Üniversitesi

Başlatan berusa55, 20 Mart 2009, 04:46:41

« önceki - sonraki »

berusa55

20 Mart 2009, 04:46:41 Son düzenlenme: 20 Mart 2009, 14:49:25 berusa55
AlıntıBaşarı Vakfı tarafından Canik'te kurulacak olan Özel Başarı Üniversitesi'nin temeli Mart ayında atılacak. 450 dönüm alan üzerine kurulacak olan üniversitenin projesi hazır

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Canik'te yeşerecek olan Canik Başarı Üniversitesi'nin mütevelli heyeti ile bir araya geldi. Başarı, Eğitim ve Sağlık Vakfı Başkanı Ahmet Giritli ve yönetim kurulu üyeleri, Canik Başarı Üniversitesi'nin projesi hakkında Başkan Osman Genç'e bilgi verdi. 450 dönüm alan üzerine 116 dönümüne rektörlük, fakülteler, sosyal tesisler, yurtlar, lojmanlar ve uluslararası kongrelere ev sahipliği yapabilecek kongre merkezi projesi hakkında bilgi veren mimar Turgut Toydemir, projeyi hazırlarken çevrenin fiziki yapısı ile uyum sağlamasına dikkat ettiklerini ve alanın en iyi şekilde kulllanıldığını söyledi.
Üniversite hayata geçiyor
Canik'in gelişimindeki hedeflerinin, sağlık, turizm, eğitim ve kültür olarak belirlendiğini ve bu hedeflere ise emin adımlarla ilerlediğini belirten Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Canik'te hayat bulacak Canik Başarı Üniversitesi ile ilçenin adının tüm danyaya duyurulacağını söyledi. Başkan Genç, "Canik Başarı Üniversitesi ile hem Canik hem de Samsun büyük kazanım elde edecek. Karadeniz Bölgesi'nde ilk vakıf üniversitesinin ilçemizde kurulması Canik adına sevindirici. Üniversitenin projesinin de hazırlanması ve vaziyet planının ortaya koyulması ayrı bir önem taşıyor. Burada olan enerjinin birleştirilerek, üniversite hizmeti gibi nice hizmetleri hayata geçirebiliriz. Önemli olan inanmak. İlçemize, adını taşıyan bir üniversite kazandırmaya inandık ve başarı kendiliğinden geldi. Şimdiden üniversitemiz hayırlı olsun" dedi.

Temeli martta atılacak
Canik'in eğitimde rüştünü ispat etmiş bir ilçe olduğunu dile getiren Başarı, Eğitim ve Sağlık Vakfı Başkanı Ahmet Giritlis de, bundan güç alarak Karadeniz Bölgesi'nde ilk vakıf üniversitesinin Canik'te kurulacağını söyledi. Mart ayında temeli atılacak olan Canik Başarı Üniversitesi ile Samsun'un eğitim yuvaları ile kuşatılacağını dile getiren Giritli, "Canik ilçesinin eğitimci bir başkana sahip olması, ilçe adına sevindirici. Göreve geldiği günden buyana eğitime yaptığı yatırımları yakinen takip ediyoruz. Eğitime yapılan yatırımlar uzun soluklu. Bu nedenle Canikliler, ilköğretimden yükseköğrenime kadar olan eğitimlerini doğdukları şehirde alacaklar. Bu da Canikli gençler adına sevindirici. Başta bu işin mimarı olan Canik Belediye Başkanı Osman Genç ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum" diye konuştu.

Kaynak: http://www.ekipgazetesi.com/yeni/detay.asp?id=3552

Üniversite'nin Kurulacağı Yer: Gürgenayak Mh - Canik / SAMSUN

AlıntıCanik Başarı Üniversitesi Eğitime 2011-2012 Yılında Başlayacak

Canik'te üniversite inşa edeceklerini açıklayan Başarı Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hamdi Giritli bununla ilgili tüm ön hazırlıkların sona erdiğini, temel atmak için çalıştıklarını ve 2011 yılında üniversitenin faaliyete geçeceğini söyledi

Karadeniz Sanayici ve İşadamları Derneği'nde düzenlenen kahvaltıya katılan Başarı Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hamdi Giritli Canik'e üniversite müjdesi verdi. Yaklaşık 2 yıldır devam eden proje çalışmalarının sona erdiğini belirten Başarı Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hamdi Giritli, artık heyecanla temel atmak için hazırlandıklarını söyledi. Giritli, "Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz'a yaptıkları katkılardan dolayı çok teşekkür ediyorum. Üniversitemizin ismi Canik Başarı Üniversitesi olacak. Canik Belediye Başkanımız Sayın Osman Genç bu yatırım için üzerlerine düşenin çok ötesinde büyük gayret gösterdi. Ondan dolayı kendini Canik'e adayan başkana en büyük hediyenin Canikisminin Ünivesitemizle özdeşleşmesi olacağını düşündük ve bu ismi uygun gördük" diye konuştu.

2011 YILINDA EĞİTİME BAŞLAYACAK
Karadenizin tek özel üniversitesi olacak olan Canik Başarı Üniversitesi'nin alanının 450 dönüm olduğunu, 130 bin metrekare alan üzerine inşaa edileceğini belirten Giritli, geri kalan alanın da yeşil alanlar olarak değerlendirileceğini ifade etti. Üniversitenin 15 bin öğrenciye hizmet edeceğini 1500 çalışanı olacağını vurgulayarak 2011 yılında eğitim ve öğretime başlamayı hedeflediklerini belirtti.

CANİK İSMİNİ DÜNYA TANIYACAK
Canik Belediye Başkanı Osman Genç ise, daha önce hayal olarak görülen üniversite yatırımının artık gerçekleşme aşamasını geldiğini belirterek, "Belediye Başkanı olarak ilçemize böyle bir yatırımı kazandırmış olmanın gururunu yaşıyorum. Üniversite ile Canik'ten direk ve dolaylı en az 10 bin insanımız aş ve iş sahibi olacak. 25 milyon dolar tutarındaki bu yatırım Canik'i eğitim alanında da markalaştıracaktır. Canik ismi dünyanın her yerinde bu üniversitemizin sayesinde anılır olacaktır. Böylesi bir projenin önünü açan Devgeriş ve Gürgenyatak'taki vatandaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum" şeklinde konuştu.

Kaynak: http://www.halkgazetesi.com.tr/news_detail.php?id=14477

Akyol

Harika bir haber böyle bir üniversite şarttı.Göreceksiniz önemli katkı sağlayacak Samsun'a hayırlısı olsun...

europe_55

Cok güzel bir haber...

SAMSUNUMUZ`a hayirli olur Insallah...

Kaya

uzun zamandan beri belki de koca şehrimiz SAMSUN adına güzel bir haber

Pergani 55

Samsuna ikinci üniversite açılması çok güzel bir haber. Samsuna çok şeye kazandıracaktır.hayırlı olsun

Tribün_ali

Osman genç diyorsa yalandır benim benim ilçem canik zaten bizim evin üst tarafına olacak olursa inşalah olur canik gelişmiş olur varoşluktan kurtulmuş olur iş imkanları artar mahallemiz gelişir

Mert

Çok güzel bir haber gerçekten.Öğrenci potansiyeli daha da artmış olacak Samsunda.Böyle gelişmeler oldukça iinsanın yüzü gülüyor.

HoliganSamSunLu

samsun bu haber doğru ise eskişehir gibi olucağa benziyor öğrenci ve asker kenti

emre

Alıntı yapılan: HoliganSamSunLu - 22 Mart 2009, 16:56:18
samsun bu haber doğru ise eskişehir gibi olucağa benziyor öğrenci ve asker kenti

doğru kardeşim yapılacak 2. üniversite samsun için duyduğum en güzel haber.ben zatenn bi şehre çok büyük katkı sağlıcak en önemli şeylerden biri olarak görüyorum.

Sadece Samsunspor

heralde bu üniversite fettullahçılarınmış öyle duydum

feza lisesinden sonra bide başarı üniversitesi çıktı

feto böyle güzel

kayacan

Yetmez.Bakın trabzona 2 tane daha üniversite planlanıyormuş. En az 1 tane devlet üniversitesi daha kurulmalıdır.1 devlet 2 özel üniversite daha kurulmalıdır...

HoliganSamSunLu

Alıntı yapılan: kayacan - 22 Mart 2009, 18:35:09
Yetmez.Bakın trabzona 2 tane daha üniversite planlanıyormuş. En az 1 tane devlet üniversitesi daha kurulmalıdır.1 devlet 2 özel üniversite daha kurulmalıdır...

orası trabzon kardeşim liman müdürlüğünü bile kaptırmışız adamların lobileri çalışıyor samsunu bile adamlar yönetiyor biz 1 uni daha alalım şükredelim.

guvener55

inşallah şehrimiz için hayırlı sonuçlar doğurur.

Akyol

sanayi de tarımda bitirdiler bari üniversiye şehri olalım  ;)

birolkys

Samsun a 3.üniversite yolda kurupelitte oldukça büyük bir arazi özel üniversite için işadamlarınca satın alındı sanırım yasal prosedürleri tamamlayınca açıklama yapılacak