Karadeniz'in En Büyük Türk Bayrağı

Başlatan körfez55, 02 Haziran 2008, 19:39:18

« önceki - sonraki »

körfez55

02 Haziran 2008, 19:39:18 Son düzenlenme: 02 Haziran 2008, 19:55:22 berusa55
AlıntıSamsun'un Kutlukent beldesinde belediye tarafından Asağaraç Tepesi'ne Karadeniz Bölgesi'nin en büyük ve en yüksek Türk bayrağının göndere çekilmesi, büyük coşku içerisinde gerçekleştirildi.
Kutlukent Belediyesi tarafından yaptırılan dev Türk bayrağı, 460 rakımlı Asarağaç Tepesi zirvesinde düzenlenen törenle göndere çekildi. Törene, Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Kenan Şara, Tekkeköy Kaymakamı Ali Candan, Kutlukent Belediye Başkanı Hayati Tekin, Aşağıçinik Belediye Başkanı Mustafa Yılmaz ve çok sayıda vatandaş katıldı. Söz konusu bayrağın Karadeniz Bölgesi'nin en büyük Türk bayrağı olduğunu belirten Kutlukent Belediye Başkanı Hayati Tekin, "Bayrağın yüksekliği ile büyüklüğünün önemi yoktur. Önemli olan insanlar bayrağın önemini bilmesidir. Çünkü, bayrak, onur, şereftir, namustur, haysiyettir. Onun dikildiği yere düşman giremez. Burası bizim en güvenli yerimizdir, demenin timsalidir. Bayrak uğrunda ölmediğimiz sürece bizim ne namusumuz kalır ne de haysiyetimiz. Türk bayrağımız ne kadar yükseklere taşısak azdır" dedi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla birlikte protokol üyeleri butonlara basarak Türk bayrağını göndere çekti. 10. Yıl Marşı ve alkışlar eşliğinde bayrak göndere çekilirken, 125 bin YTL'ye malolan bayrağın 14x22 ebadıyla ve çekildiği direkteki yüksekliğinin 55 metre olduğu öğrenildi.

Her şeyin en büyüğünün bizde olması gerekir zaten...

jean

03 Haziran 2008, 00:15:24 #1 Son düzenlenme: 03 Haziran 2008, 00:22:04 berusa55
bunlar pek sasirtici seyler degil bence kendi mekanimizda asariz tabiki

bezgınbekır

helal olsun bizim HAYATİ baskana be bu arada bundan onceki en büük bayrak nerdeymiş onu merak ettim trabzondamiymiş acaba ha oyleyse 2 kere cok sevincemde  ;)

veis

03 Haziran 2008, 07:38:38 #3 Son düzenlenme: 04 Haziran 2008, 15:11:51 berusa55
aslında pek sevinilecek bir haber degil çünkü zaten karadenizin en büyügü biziz ve bayrak da bizde olmalı dimi :P

HoliganSamSunLu

04 Haziran 2008, 15:05:18 #4 Son düzenlenme: 04 Haziran 2008, 15:11:28 berusa55
en büyük her zaman en büyük yerde olmalı bu manada bayrağın hem tarihi hemde coğrafi konumu açısından Samsun'da olması isabet olmuş

jean

abiler bunda buyutulecek ne var onu anlamadim

bezgınbekır

Alıntı yapılan: jean - 04 Haziran 2008, 18:14:53

büyütülecek sey bayragin ebatı ve SAMSUNda olması aga

veis

samsunumuza yakışır tarihden gelen bir gurur kaynagımız var.

körfez55

Alıntı yapılan: jean - 04 Haziran 2008, 18:14:53

sen zaten herşeye limon sık muhalefet ol.her meajda bu gudubetlik var.ben büyütürm kardeşim hoşuna gitmiyosa yazma.bi de senle uğraşmayalım.

Tribün_ali

Her zaman her yerde en büyük SAMSUN (SAMSUNSPOR)

mehmet yılmaz

bezgınbekır

sevgili adni SAMSUNİ bu resimleri kin cektigini ogrenebilirmiyim acaba bizim evin yanindan cekilmiste bu forumda bizim mahalleden kimse yok saniyodum  :D

veis

Alıntı yapılan: bezgınbekır - 06 Haziran 2008, 03:03:34
sevgili adni SAMSUNİ bu resimleri kin cektigini ogrenebilirmiyim acaba bizim evin yanindan cekilmiste bu forumda bizim mahalleden kimse yok saniyodum  :D

sizin mahallede sokaga çıkma yasagı oldugu ana denk gelmiş sanırım. :P

celebi

mehmet yılmaz

Fotoları ben çektim. Kerimbey ve Kirazlık civarına yolum düşmüş idi, o vesile ile çektim; yoksa ben Kutlukentte oturmuyorum.

Aslında şehir tarafından da gayet iyi görünüyor bayrağımız. Bizim Semertepe dediğimiz Asarağaç tepesinde bulunuyor.