DVD Film Tavsiyesi

Başlatan edmontdante, 25 Şubat 2009, 12:51:42

« önceki - sonraki »

salihcakir

bilmiyorum hiç lafzı geçti mi belki gözden kaçırmışımdır fakat beni güney kore filmlerine yaklaştıran iki filmi tavsiye etmek isterim. aksiyon içerikli müthiş kurgulu bir film. "old boy" -türkçesi ihtiyar delikanlı olarak çevrilmiş taibi alt yazılı izlemenizi tavsiye ederim.

Uploaded with ImageShack.us
  Tür : Gerilim / Aksiyon
Gösterim Tarihi : 15 Ekim 2004
Yönetmen : Chan-wook Park
Senaryo : Chan-wook Park , Jo-yun Hwang , Chun-hyeong Lim , Garon Tsuchiya
Görüntü Yönetmeni : Jeong-hun Jeong
Müzik : Yeong-wook Jo
Yapım : 2003, Güney Kore , 120 dk.

Güney Kore'den diğer film tavsiyem de "my sassy girl" adında harikla bir romantik komedi. amerikalılar filmin taklidini çekmişler. aman haa taklitlerinden sakının :)

Uploaded with ImageShack.us

Tür : Romantik / Dram / Komedi
Yönetmen : Jae-young Kwak
Senaryo : Jae-young Kwak , Ho-sik Kim (Kitap)
Görüntü Yönetmeni : Sung-Bok Kim
Müzik : Hyeong-seok Kim ,  Johann Pachelbel
Yapım : 2001, Güney Kore , 123 dk.

Serkan

Salih abi çok sevdin galiba sen bu çekik gözlü kardeşlerimizi ( =

salihcakir

Alıntı yapılan: FoRZa_AlviN - 04 Haziran 2010, 16:28:43
Salih abi çok sevdin galiba sen bu çekik gözlü kardeşlerimizi ( =

evet pek güzel filmler yapıyorlar. özellikle senaryo konusunda amerikalıları geçti. hatta şu ara sinemalara bir güney kore yapımı gerilim daha gelmiş. ona da güzel yorumlar yapıyorlar. bakacağız artık.

epçeli köylü

Dün gece yahşi batıyı seyrettim.Hiç beğenmedim.Hiç güzel olmamış.Hiç komik değil hemde akıcı bir hikayesi yok.Bende bu filmi izleyip boşa vakit geçirmeyin tavsiyesi yapıyorum.

YaşarDoğu

New York Çeteleri

Dead Rabbits çetesinin lideri öldürüldükten sonra oğlu Amsterdam Vallon, babasının intikamını alıp şehrin hakimiyetini ele geçirmek istemektedir. Bunun için en büyük rakip çete olan Native Americans'ın lideri Bill the Butcher ile hesaplaşması gerekecektir.
2 saat 45 dakika süren film, kadrosu ve usta yönetmen Martin Scorsese'nin elinde, Amerika'nın hassas dönemine ışık tutan devasa bir başyapıta dönüşmüş.

Müthiş bir sokak filmi.Kesinlikle izlenmeli .

Serkan

bu gece izleyelim bari süleyman abinin tafsiyeleri çok iyi oluyor  (=

mehmet yılmaz

NewYork Gangs'ta Daniel Day Lweis'in kasap karakterini canladırması harika olmuş, zaten muhteşem bir aktör Lewis. Ancak sonu biraz aceleye getirilmiş gibi gelmişti bana, izleyeli neredeyse 7 yıl oldu bu filmi.

Brad Pitt'in oynadığı "Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi'ni" tavsiye ederim. Harikulade bir film bence... 

Tufan

Halk Düşmanları - Public Enemies [2009]

Alıntı

Amerika'nın Büyük Bunalım yıllarında geçen filmde, FBI ajanı Melvin Purvis'in o dönemin en ünlü suçluları John Dillinger, Baby Face Nelson ve Pretty Boy Floyd'u cezaevine tıkma çabası anlatılıyor.

http://www.sinemalar.com/film/6157/Halk-Dusmanlari/
http://www.imdb.com/title/tt1152836/

aksiyon sevenler için mükemmel olmasada iyi bir film ;)

YaşarDoğu

Alıntı

IMDB Puanı: 6.7/10
Yapım: 2008 ~ ABD , Almanya
Tür: Dram , Gerilim , Polisiye , Suç
Oyuncular: Edward Norton , Colin Farrell , Jon Voight , Lake Bell , Frank Grillo

Yönetmen: Gavin O'connor
Senaryo: Joe Carnahan , Robert Hopes , Greg O\'connor , Gavin O\'connor
Yapımcı: Greg O'connor
Görüntü Yönetmeni: Declan Quinn
Görüntü Yönetmeni: Mark Isham
Filmin Websitesi: http://www.prideandglorymovie.com/
Süre: 2 saat 5 dk
Gösterim Tarihi: 30 Ocak 2009 (Türkiye)

Dört New York polisi tuzağa düşürülerek öldürülünce, tüm teşkilat alarma geçer. Serbest dolaşan bir polis katili varken ve tüm gözler bu davaya çevrilmişken, Manhattan Polis Şefi Francis Tierney, Sr. (Jon Voight) dedektif oğlu Ray Tierney'den (Edward Norton) davayı yürütmesini ister. Ray yitirilen polislerin, ağabeyi Francis Tierney Jr. (Noah Emmerich) ve kayınbiraderi Jimmy Egan'la (Colin Farrell) omuz omuza çalıştıklarını bildiği için davayı isteksizce kabul eder.

Dava işlerin trajik ölçüde ters gittiği rutin bir uyuşturucu baskını gibi görünse de, Ray, derinlere indikçe birilerinin uyuşturucu tacirlerini polislerin gelmekte olduğuna dair uyarmış olması gerektiğini fark eder. Bunu içerden biri yapmış olmalıdır. Daha da kötüsü, ipuçları en olamayacak yöne işaret etmeye başlar: Kardeşine ve kayınbiraderine. Sorular yükseltildikçe, dava, aile üyelerini aileye sadakat ile teşkilata sadakat arasında seçim yapmaya zorlar.

Edward Norton için bu film sanki biraz ağır kalmış mı desem bilemiyorum , pek rolünü benimseyememiş gibi geldi bana.Filmin konusu bir aile Polis Teşkilatında kadrolaşmış  :) , aile fertlerinden birilerinin yanlışını Edwart Norton  Ray rolü ile olayları temize çıkartmak istemektedir.

İyi seyirler...

YaşarDoğu

Alıntı

En iyi yabancı film Oscar'ına layık görülen ve bir çok ödül sahibi olan filmin konusu şöyle; Doğu Almanya'nın kapalı politik yapısı içerisinde, devlete karşı sadakatleri sorgulanan insanlar, sürekli baskı altındadırlar. Gerd Wiesler adında bir yüzbaşı da, ünlü yazar Georg Dreyman'ı gözlemlemekle görevlendirilen bir görevlidir.
Yazarın sevgilisiyle yaşadıkları apartmanın çatı katına yerleşen ve sürekli olarak ikilinin yaşamını Bakan Hempf' e rapor etmekte olan yüzbaşı, günler boyu gözlediklerinden ikilinin yaşamı ile ilgili herhangi bir olumsuzluk rapor edemez.

Harika bir film , 1,5 saatiniz boşa geçmeyecek üstelik  filmin sonunda ödüllendirileceksiniz...

erkutdem55

Bunu seyredeceğim,yaşardoğu izleyin diyorsa izlenir.ben kefilim :)

babasamsunlu

N e süprizi sülü..Bak kötü bişi çıkmasın :)
Bide şey diyecektim hazır sizi üst üste yorum yapmışken..Aynı anda ikinizi birden üst üste koyup  3 -0 tavlada harcadığım anı unutabildinizmi şeker şeyler :D :D :D

YaşarDoğu

20 Temmuz 2010, 16:09:50 #417 Son düzenlenme: 20 Temmuz 2010, 16:21:32 YaþarDoðu
Bunun açıklamasını yapmıştık sanırım   ::)

Yenge yokken o üzüntülü halinde birde  bize tavlada yenilip seni bir kat daha üzmek istemedik.

Tüm kamuoyuna duyrulur.  :)

erkutdem55

Mesaj kirliliği yapmayalım babasamsunlu bey.DVD başlığının tavlayla ne ilgisi var.Filmde tavla mı oynuyorlarmış.Yaşardoğu bey gerekli açıklamayı yapmış size.

Saygılarımı sunarım  ;D ;D ;D ;D

babasamsunlu

hahahahahaha hahahahah hahahah..
Ay sen çok yaşa emi..O son pulu yakalamak için koşuştururkenki yüz ifadeni ve Erkut efendinin hadi olm sülü diye tezahüratlarını unutmak ne mümkün :D :D  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Ayrıca ben saygısız herifin tekiyim..Saygısızca yedim sizi hahahahaha :D :D ;D ;D